Kısır tarifi verin nolurrr ..

vallahi kızlar gece gece canımı çektirdiniz hamile olanlar okumasın bu konuyu bizim canımız çekmişken hamişleri düşünemiyorum..bu arada birşey diyeceğim soğanı kavururken hiç etsuyu koymayı denediniz mi çok güzel oluyor (önyargılı olmayın derim) ...komşularım yaz gelince kapıya dayanıp bana kısır yaptırırlar..bir güzel balkonda yeriz..

vallahi kızlar gece gece canımı çektirdiniz hamile olanlar okumasın bu konuyu bizim canımız çekmişken hamişleri düşünemiyorum..bu arada birşey diyeceğim soğanı kavururken hiç etsuyu koymayı denediniz mi çok güzel oluyor (önyargılı olmayın derim) ...komşularım yaz gelince kapıya dayanıp bana kısır yaptırırlar..bir güzel balkonda yeriz..

Bu yaz beni de çağır kız acayip seviyorum yapan olunca öğrenmemiştim pişmanım..

derin bir kaba ince bulguru koy, sonra çok fazla olmayacak şekilde sıcak suyu ekle ve üzerini kapatıp demlenmeye bırak.
yeşil soğan, maydanoz, taze nane ve dereotunu kıy.domates ve salatalığı küçük küçük dilimle.
bulgur şiştiğinde biraz biber salçası biraz da domates salçasıyla karıştır. hoş hafif bir kırmızılık elde et.
ben yağ, salça veya soğan kavurmuyorum, kısırı ağırlaştırdığını düşünüyorum.
salçalı bulgur karışımına doğradığın tüm malzemeyi- tuz, karabiber, kimyonu-limon suyu, nar ekşisini ve zeytin yağını ekle ve hepsini karıştır.
eğer evde varsa rendelenmiş havuç, küçük küçük kesilmiş kornişon turşu ve ince kıyılmış marul ekleyebilirsin.
afiyet olsuuuunnnn..:KK56:

bir tarifte ben vereyim.
bulguru ıslatacağınız kaba koyun.üzerine baharatlarını(pul biber,toz kırmızı biber,nane,tuz)ayrıca ben birazda limon yuzu ekliyorum.ekşiliğini artırıyor.bulguru ıslatacak kadar kaynar su ekleyip karıştırdıktan sonra bir çay bardağı daha kaynar su ilave ediniz.üstünü kapatın şişsin.bir taraftanda içine koyacağınız malzemeleri hazırlayın.domates.salatalık,marul,hjavuç rendesi,isterseniz mor lahana küçük küçük doğrayın.daha sonra kuru soğanı ince ince kıyın.bulgurun üzerine ilave edin.sarısakta doğrayın minik minik.isteğinize göre salça ilave edin ve soğan,salça bulguru elişnizle yoğurun.bu arada yağınıda ilave edin.hepsini birbirine yedirin.daha sonra diğer malzemeleri fazla zedelemeden bulgura ilave edin.isterseniz sumak yada nar ekşisi yoksa tadına bakarak limon ilave edin.tabii baharat eksiği varsa onlarıda ilave edin.afiyet olsun............
bende hiç kısırı tutturamazdım.güneydoğulu bir arkadaştan öğrendim.şimdi kime yapsam bayılarak yiyorlar:KK34:benimde canım çekti yarın yapayım bari:KK52:

mesaj tekrarı..............

Son düzenleme:
Sonunda yaptım ve afiyetle yedim... Canıma deydi alla öylesi severek yedim :)) Arkadaşlar çok tşk.ederim hepinize sevaba girdiniz valla çok canım istemişti..
Bu da yaptığım ve anında temizlediğim kısır tabağım :))

$IMG0004A.jpg

X