Popüler Konu Kış hazırlıkları başladı,siz neler yapıyorsunuz?

Çilek reçeli ve acı sos yaptım (ilk defa) reçel çok sulu kaldı buzluğa fasülye ve haşlayıp barbunya koydum. Patlıcan kırmızı biber ve dolmalık biber kuruttum. Önümüzdeki hafta köye gidip erik toplayıp komposto ve buzdolabına bolbol gözleme yapıcam, köy dönüşünde de inşallah fazla fazla menemen yapıcam

Selam kızlar.
Sadece erik konsantresi yapabildim daha.
Domates konservesi yapacağım önümüzdeki günlerde.
Kizlar ben kendim sirke yapmak istiyorum. Bir kez elma sirkesi denedim ama başaramadım. Sizler yapıyor musunuz. Ev yapımı sirke ile kurmak istiyorum turşu

Ben birkaç yil önce doğal elmalarla yapmıştım ve çok güzel fermente olmuştu. Sirke anası da oluşmustu. Geçen yıl tekrar denedim ama sirke anası oluşmadı. Hangi turşulardan yapacaksınız? Bazılarına sirke girmese de olur.

Merhaba
Bende başladım kış hazırlığına
Bahçeden domates, biber topladık. Onları doğrayıp biraz dolaba koydum. Pizza için falan iyi oluyor.
Patlıcan közledim ama yetmez biraz daha yapacağım.
Bugün taze fasulye koydum. Domatesli pişirdim.
Geçen kıştan fasulye, domates ve bamya kurusu var onlar yeter yapmayacağım.
Dolmalık biber kurutuyorum.
Mayısta eşim Kayınvalidemin dolaba bezelye koymuştu. Bezelyelerim var.
Menemen ve domates sos yapacağım.
Menemen bazı yemekler içinde kolaylık oluyor.

Merhaba nerde yaşıyorsunuz acaba çok merak ettim ben artvindeyim maalesef çok sebze meyve imkanı yok
Klasik kışlık hazırlığı göçmen sosları fasulye dolmabiber vs

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…