Kiracıyım, sizin de ev sahibiniz böyle mi?

evet canım 1 yıldır toki peşindeyiz 1 kere kayıt olduk kurada çıkmadık şimdi yine var kayabaşında kurayla ev yalnız oda sadece memurlaraymış anlayacağın nasipte olmuyor şöyle 2+1 bi evimiz olsa büyük küçük hiç önemli değil inş canım en kısa zamanda allah bütün kiracıları kurtarır böyle ev sahiplerinden.

evet canım 1 yıldır toki peşindeyiz 1 kere kayıt olduk kurada çıkmadık şimdi yine var kayabaşında kurayla ev yalnız oda sadece memurlaraymış anlayacağın nasipte olmuyor şöyle 2+1 bi evimiz olsa büyük küçük hiç önemli değil inş canım en kısa zamanda allah bütün kiracıları kurtarır böyle ev sahiplerinden.
insallah bir an önce bi yer bulursunuz ya ılla bulundugunuz semt olması sartmı baska yerlere bakın ıstanbulda yasıyosun heralde bi cok semtinde toki vardir istanbulun....

öncelikle geçmiş olsun arkadaşım eşine Acil şifalar dilerim
neyazıkki böyle insanlar var arkadaşım ,allah yardımcınız olsun inş

canım bulunduğum semtten çok fazla uzaklaşamam çünkü eşimin işinden dolayı ama inan eşim aksarayda çalışıyor biz arnavutköye kadar el attık daha da fazla uzaklaşamayız karşı taraf imkansız bizim için.
mmmf27 canım iyi dileklerin için teşekkür ederim.

önce çok geçmiş olsun eşinize acil şifalar versin allah ben hem kiracı hem ev sahibi olarak yazıcam kiracı olarak sonuna kadar haklısınız benim gözzlemlediğim ihtiyarlar hepsi demiyorum bakın gözlemlediklerim paraya daha bi düşkünler acaba biz yaşlıyız alamayız gibimi düşünüyolar bilmiyorum yada parayı alınca kendilerini daha bi güvende hissediyolar belkide ama siz haklısınız bende şu an kiradayım allah razı olsun ev sahibimden 5 ay verme sormaz neden diye yada ihtiyacın varsa ben vereyim der diğer taraftanda ev sahibiyim şu anda evimde eşimin amcası oturuyor 9 yıldır 9 yıl önce ben evden çıkarken evin giriş kapısı bozuldu kilitlemeden kapanmıyor kilidi değiştirin ne kadarsa kiradan düşün dedim yapılmadı kapı hala bozuk 9 yılda 3 kere zam yaptı evi çok zor şartlar altında yaptık ustaya vercek paramız yoktu mutfak tezgahını eşimle birlikte yaptık inanırmısınız tezgahta bir çizik yoktu bıraktığımda bu yaz baktım sağlam bir tane fayans kalmamış banyom çok güzel oldu parasızlıktan küvet alamadık onun yerine ustaya tarif ettim küvet örülerek yapıldı her gelen banyoma bayılırdı kocaman bi banyosu var evin banyonun fayansları tanınmaz halde ne tuz ruhu temizler ne kireç sökücü kırıp yeniden yapmak lazım asla kırılan bir şey onarılmaz ama bu adam akşamları etsiz sofraya oturmaz bahçede köpek kuş tavuk bakar alkol alır kafasına göre kirayı yatırmaz haberde vermez şu anda verdiği kirada 125 milyon oda benim zorumla oldu biraz benden çekiniyo işte yoksa ben olmasam eşime kirayı bile vermiycek o evki benim için çok değerli çünkü emeğim var alın terim var orda 9 yıldır eşimi ikna edememiştim çıkarması için ama artık ettim bu yaz çıkartıcaz kısmetse verdiği kiradan çok zararı var bize böyle kiracılarda var allah kiracınında ev sahibininde hayırlısını versin allah evi olmayan herkesede nasip etsin

canım bulunduğum semtten çok fazla uzaklaşamam çünkü eşimin işinden dolayı ama inan eşim aksarayda çalışıyor biz arnavutköye kadar el attık daha da fazla uzaklaşamayız karşı taraf imkansız bizim için.
mmmf27 canım iyi dileklerin için teşekkür ederim.

o zaman rabbım yardımcın olsun...
orda kaldıgın surecede sana ve esıne sabır versın ne dıyeyım..
umarım bır an once bı yer bulup kendı evınıze gecersınızde kurtulursunuz bu dertten...

Öncelikle geçmiş olsun.
Evliliğimin 5 yılını kirada geçirdim. 2,5 yıl kiracı olduğum ilk yerdeki ev sahiplerimin Allah tuttuğunu altın etsin. Bana evlatları gibi baktılar, çamaşırımı bile yıkadılar. (O zamanlar İstanbul'da müthiş bir su kesintisi vardı. Çalıştığım için gece gelen suda çamaşır yıkayamadığım için alır kendileri yıkarlardı)
İlk evimdem mecburiyet karşısında çıkarken bile yeni kiralık evimi eski ev sahibim bulmuştu. Ama lanet olsunki kalan 2,5 yılımı manyak bir kadınla geçirmek zorunda kaldım. Çat kapı gelip, "çamaşırlarını hiç görmüyorum sen hiç çamaşır yıkamıyormusun" diye sormalar, "Apartmanı temizlemek için para verip adam tutamayız sırayla temizlenecek" demeler, ben karşı çıkınca da evimin kapısından içeriye su dökmeler, daha neler neler. Anlatsam buraya sığmaz.
Ama en sonunda yaşına bile hürmet edemedim kayışı koparttım. Bir cinnet her şeyi halletti. Yanıma besmele çekip yaklaşıyorlardı. Anneme bile şikayet etmişlerdi, bunu Bakırköye' yatırın demişti.
Baktı ki babam olay kötü boyutlara gidecek, yarısından fazlasını kendisi vererek bize bir ev aldı, torununa hediye etti böylece kurtuldum kadından.
Sonuçta mecburiyetler sizi o evde tutuyorsa bırakın Allahından bulsunlar. İlahi adalete güvenin yada benim gibi kayışı kopartın.

birde bak 4 evden kira alıyorlar okmeydanından iş yeri kiraları alıyorlar ama bizden aclar karısı yalvarıyor çok zor durumdayız aman parayı verin ne olursunuz diyor ayy ben utandım ya o yalvarırken.
bizde demiştik hani her ay taa sarıgaziden beylikdüzüne geliyorsunuz bi hesap no açtırın oraya yatıralım ve bunu bütün kiracılar olarak söyledik neymiş efendim yarısını yatırır yarısını yatırmazmışız çok zor durumda kalırlarmış eyy allahım ya inş toprak doyurur böylerinin gözlerini ne diyeyim para doyurmuyor baksana.

canım öncelikle geçmiş olsun diyorum ama yaptığınız şey yanlış yeni vergi kanunlarına göre kirayı elden vermek zaten yasak ki böyle bir durumda gelir beyan edilmediği için mal sahibiniz üzerine düşen vergiyi de devlete ödemiyor ! + kötü bir durumda kira gerekli bankaya yatırılmadığı için siz suçlu bulunuyorsunuz.

Tartışma sebebine gelince yorum yapamayacağım ama 1 ay kirayı geçiktirmek (ki mal sahibiniz ne kadar zengin vs... olursa olsun) ihtarla beraber mahkemeye verilme ve evden çıkartılma sebebidir !

a.s.

kızlar hepinize çok teşekkür ederim.allah inş yardımcımız olur allah herkese hayırlısıyla ev sahibi olmayı nasip etsin.
sinemcim senin yazdıkların doğru evet eşimde 2 işyerinden kira alıyor ve banka aracılığı ile bunu bütün kiracıları söylemiş ama maalesef adam buna yanaşmıyor bu ay hepimize zam yapacaktı ben o dönem tatildeydim kiracılar gidelim vergi dairesine sen vergini ver bizde zamımızı deyince iyi tamam zam yapmıyorum demiş şimdi kapıya gelince elden para vermek bana dokunmuyor evet 1 ay kira vermemem evden çıkmama sebep olabilir ancak bir mazeret var ortada sağlıktan dolayı elimizdeki kira parasını hastaneye vermek zorunda kaldık ayrıca ben 2 yılda ilk defa böyle yaptım üsttümdeki komşum 4 5 ay boyunca hiç kira vermez verdiğindede parça parça verir ve onlara ağzını açıp birşey demez eve verdikleri zarar halt safhada ben ise bırakın evini bahçesine bile meyve ağaçları çiçekler güller diktim ben bunu içimden gelerek yaptım ama evine yaptığım masrafları kiradan düşmesi gerekirdi ağzımı hiç açmadım tam 2 kiraya denk gelecek masraf yaptım düşünün evin duvarlarında astar yoktu astar boya prizler değişti banyoya hazır banyo yaptırdım bütün musluk hortum takımları değişti kapıya demir kapı taktırdım evin iç kapılarını boyadım ve kulplarını değiştirdim ayrıca hep kira günümden önce kirasını veriyorum şimdi ben bu kadar şey yapmışım 2 ay parasını vermeyincemi namussuz oldum zannediyorki cebimizde para var ama bayram tatili için vermiyoruz ya bizim böyle lükslerimiz yok niye cebimde param olsa vermeyim eşimin halini gördüler halen bahane uydurmayın diyorlar dur bakalım bundan sonra hiç konuşmadan gidip paralarını vercem yine huzursuz olurlarsa çıkarım ne yapayım.

Çok geçmiş olsun size ilk önce. Ne yazıkki bazılarının gözünü böyle para mal dünyalık hırsı bürüyor... Tamam siz kiracısınız elbetteki sizden para almak onun en doğal hakkı ancak ortada bir sağlık sorunu var, üstelik sizi bir süre idare edemeyecek durumda olduklarını da zannetmiyorum bu yaptıkları sadece açgözlülük başka birşey değil. Zaten böyle bedduayla aldıkları paranın da hayrını göremezler... Benim ailem de senelerdir kiracı, çok zor kiracı olmak Allah herkese kendi evinde oturmayı nasip etsin, hayırlısıyla kendi evlerini almayı nasip etsin kurtarsın kiracılıktan inşallah.

geçmiş olsun diyorum bende..
ve bence o adamda sorun var canım kafasında sorunları var... ya kim olursan ol bu şekilde kimse konuşmaz...sorunlu bi insan o diyebiliyorum..allah kurtarsın

teşekkür ederim kızlar.eşimde ev sahibinin kafasında bir sorun olduğunu düşünüyor sanırım karı koca sıyırmışlar şeytan diyorki git vergi dairesine şikayet et kirasınıda ver çek git borcuyla baş başa kalsın anlasın zorda kalmanın ne olduğunu zaten beynimde sinir sıkışması var ve ben bunun için bir aya yakındır tedavi görüyorum o kadar sinirliyimki bi patlıcaktım ama eşim tuttu beni dümdüz gidecektim yani şimdi eşimin dinlenmesi gerekirken işe gitti eşek gibi çalışmalıyım diyor adamcağız eğer eşime birşey olursa valla evlerine ciddi zararlar veririm bizde biliyoruz kirayı vermeyi ve bu zamana kadarda hep gününden önce verdik ne var sanki 1 kereliğine idare etseler ya allahtan 1800tl alacağı var eşimin bu cmt yani kira çıktı bile ama eşim utandırmak için ekimde 3 kira yerine 4 kira birden vercek yani kasımıda vercek tabi haklı olan biz olcaz bu sefer ben bağırıp çağırıp rezil etcem onları Çok üzgünüm çoook

ya kızlar bana bi akıl verin yine sinir oldun elim ayağım titriyor şimdi bu banamı ait ev sahibinemi?
1 hafta önce alt kattaki komşum bana gelip komşu senin balkonundan benim balkonuma su damlıyor dedi bende dedim valla daha balkon falan yıkamadım dedim kadın baktı falan allah allah evet kuru ama tavanım nerdeyse çökecek çok kötü oldu dedi bende eşime söyledim indi aşağı baktı geldi uğraştı falan tabi anlayamadık dedim bayramdan sonra bi tesisatçı bulalım baktıralım neyse bugün alt komşum 1 tesisatçı bulmuş gelmiş tesisatçı mutfağa falan baktı dedi abla mutfakta sorun var tezgahı çıkarıp kırcam fayansın altındaki tesisat borusu delinmiştir onu değiştircem ancak tam emin olabilmek için 2 3 gün mutfağı kullanma hatta bulaşık makinesini falan çalıştırma dedi bende tamam dedim bunun fişini keserim ev sahibiyle halledersin dedi çünkü masrafsız birşey değil yani bil dedi sonra ev sahibi beni aradı tesisatçı geldimi falan diye tam o sırada tesisatçı evden çıkıyor dedim evet geldi sorun mutfaktaymış tezgaha çıkarıp fayansı kırıp içerdeki tesisat borusunu değiştircekmiş dedim yapsınlar kiradan düşersin dedim bana dediği lafa bakın ben sana evi verdiğimde hiçbirşey yoktu sen yaptın ben kiradan falan düşmem bende dedim ben ne yaptım ya ben duvarmı borumu yiyorum dedim bu tesisat sana ait falan dedim kiradan düşceksin dedim ayyy ne pis insansınız siz dedi bende yaptırmıyorum ya yıkılsın evin banane ya ben çeker giderim deyip telefonu suratına kapattım neyse bu tekrar aradı niye teli suratıma kapatıyorsun alt katı ara anlatsınlar ben anlamıyorum dedim neyse kapattı 1 saat sonra karısı aradı aman kızım biz geliriz baktırırız tamam yapılır falan dedi bende dedim olan bana oldu başıma iş çıktı bu fayansın içindeki borular beni ilgilendirmezki dedim bu tesisat 10 yıllık zamanla deliniyor dedim tamam gelin baktırın dedim şimdi kızlar bu iş banamı ait ev sahibinemi bi akıl verin ya nedir bu ya doğalgazı ben yaptırırım aspiratörü ben yaptırırım üst katın banyosu benim tavana su damlatır ben baktırırım aaa ama bunu ben yapmadımki niye benim üstüme kalıyor yok ya eğer illa senden dolayı derse çıkıp giderim ama bi akıl verin nedir hakkım.

ya sen boşver ağırlıgını da koy nemünasebet canım allah allah. gelsinler yaptırsınlar sanane ki. balkon çökerse de çöksün ev sahibi düşünsün. sanki taşınırsen yeni boruyu söküp götürecekmisin. ve ev sahinin eşini çek kenara konuş. anlat bu işin böle yürmiceni. size böle böle haksizlik etiiklerini

eşim çok sinirli bir insan sonu kötü olur diye korkuyorum ne namussuzluğumuz kaldı ne pisliğimiz hakaret etmesi onlara karşı kötü olmama sebep oluyor ancak beni dahada huzursuz ederlerse çıkıp gitmem sorun değil vergi dairesine şikayet etmem onların sonu olur çünkü bu apartmanın vergisini vermiyorlar 10 yıldır.

kızlar aranızda hiç kiracı ve ev sahibi olan yokmu bana bir şeyler söyleyin....

var canım var.bu ev sahipleri kendilerini nimetten sayıyorlar.kiracıysan her şey karşısında ev sahibinin bütün istekleri konusunda ezilmen gerekir.kesinlikle siz yaptırmayın,başından itibaren okudum zaten siz gereken masrafı yapmışsınız.nankör olmayıp öncelikle yapılan güzellikleri takdir etmeyi bilseydi.aslında duvarlara delik deşik çivi çakacaksın,ev sahibine haydut gibi davranacaksın,üstüne yürüceksin.o zaman iyi sen olurdun.allah kolaylık versin.:teselli:

canım sanırım öylede olacak eşim artık iyice doldu bunlara karşı ben frenlemeye çok çalıştım ama bu sefer tutamayacağım gibi geliyor boşver diyorum tıpış tıpış gelip yaptıracak değmez falan diyorum o ağır lafların karşılığını ağır ödeyecek falan diyor bakalım sonu kötü olmasında ama bi haklarından gelmek şart.

canım bizde kiracıyız
benim eski oturduğum eve hırsız girmişti kapıyı kırmışlar çelik kapı değildi
neyse bi marangoz üstün körü yaptı
2 aya yakın o şekilde oturdum
ama ev sahibine sürekli söyledim bak kapı böle böle diye
sonuçta yeni kapı yapılması lazım kapı yani buda az buz bişe değil
baktım mırın kırın ediyo sürekli
bi gün dedim kapıyı yaptırrım ama kiradan düşerim ne kadarsa üstü gelirse isterim
ben kiracıyım taşınırken kapını sırtıma alıp gitcek halim yokya dedim :sm_confused:
nese ben öle söyleyince heralde korktu pahalı bi yere yaptırrım falan diye
2 gün sonra kapı taktılar hemen 2.el kullanılmış bi kapı hemde
nerden söktü getirdiyse artık akannehir
okurken ilk yazdını ben yazdım sandım bi anda
bizde 1,5 yıl boyunca hiç aksatmadık kriz zamanında eşimin maaşı yatmayınca
veremedik izah ettik
ama kötü olduk maleseff...kapıya geldi abuk subuk konuştu
bende söyledim yüzüne verirken aksatmazken iyiydikde şimdimi kötü oduk diye
eşim bi sinirlendi o olaydan sonra kısa bi zaman içinde taşındık

X