Saç Rengi ve Saç Boyama Kına yakarsam saçıma, alışkanlık yapıyormuş? Doğru mu?

YARDIMCI OLUR MUSUNUZ

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2018
8
0
38
Merhabalar,
Saçıma kına yakmak istiyorum. Eğer bir kere yakarsan alışkanlık yapıyormuş diye duydum. Belli bir zaman sonra yakmazsan baş kaşıntısı ve ya baş ağrısı yapıyormuş diye duydum. Tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim.şimdiden teşekkürler...

Evet alışır diye biliyorum.

Ama kapalı olan bi arkadaşım diplerine değdirmeden yapıyodu. Alışmazmış öyle.

Bende duydum ve artık boya yapmak istemediğim için ilerleyen aylarda kına yakmayı planlıyordum. Bazıları besleyici maske gibi yapıyormuş.
Zeytin yağı
Yumurta
Cevizin dış yeşil kabuğu
Süt gibi şeyler koyanlar varmış.

Çocukken yakmıştı annem alışkanlık nasıl oluyor bilmiyorum ama saç rengim küllü kumral di birdaha o renge dönmedi ::))

Bir kackez yaktiktan sonra tıpkı boya gibi istiyor baş ağrısı,damak inmesi,dış eti kaşınması gibi .Ama saçı besleyip dökülmesini önlüyor.. bende çok yaptırmıştım bırakınca uste yazdiklarim gibi oldu ama 1 ay dayandım geçti sonra boya yaptim hep ama eskisi gibi gür ve bakımlı olmadı hiç saçım.

Kişiden kişiye değişir bazılarında da saç boyası bu etkiyi yapıyor kına için sizi uyarmak istiyorum besleyici falan değil bu sadece bir efsane ayrıca üstüne boya tutmaz kusturacak kuaför bulmak çok zor bulsanda çok pahalıya gelir zaten saçında çok yıpranır bunları bilerek yap

Ben cocukken saclarima annem uzun yillar kina yakti 7 8 yil falan. Aliskanlik yapan sey neydi biliyir musun? Goruntusu :) parlayan ipek gibi saclarim vardi. Sonra birden biraktim. Ne bas agrisi oldu ne de baska bir sorun yasadim. Cok komik geliyor bana bu. Uydurma ya da tesadüftür. Neye inanir sartlarsan kendini o basina gelir bence. Ha kina yakiyorum birakinca kesin agrim ya da sıkıntılarım olacak diye düşünüyorlar. Bir doktora gidip neden oldugunu araştırmıyorlar. Allah askina sacindaki kinayla agrinin disinin ne ilgisi var :) boya desek anlarim kimyasal zarar veriyor az da olsa saglik acisindan uygun degil falan... yok ya inanma boyle seylere

Bendr senin gibi düşünüyordum ama başıma geldi herkes aynı olacak değil elbet

Teyzemde sürekli yakarmış eskiden, sonrasında sizin söylediğiniz gibi alışkanlık olduğunu, yakmadığında boğaz ağrısının başladığını söylerdi.Ama bence sebep bu değil, ıslak kafayla oturunca muhtemelen birinde olmasa diğerinde faranjit olunuyor, faranjitte bir kez bulaşıldımı gitmiyor insandan, tekrarlayıp duran bir şey.Muhtemelen kınaya bağlıyorlar bu durumu. Kınayla ilgili değil bence, uzun süreli ıslaklıkla ilgili.

Uzun yillar kullandim evet alışkanlık yapıyor. Bas ağrısı boğaz ağrısı nasıl olur anlam veremedim ama sac dipleri kepek kepek gibi oluyor, saç tiftik gibi iğrenç oluyor. Tekrar akitip kendi saçına dönmek bir ömür gibi hic önermem.

Bir defa hint kınası yakmıştım felaket döktü saçlarımı, nasıl pişman oldum anlatamam, avuç avuç döküldüler liseye gidiyordum. Normal kına derseniz o güzel ama boya tutmuyor tabi üzerine.

2 kez kına yaktım. Alışkanlık kaşıntı vs yapmadı. 8 senedir kına yakmadım Bi sorun yok. Sadece şöyle bişey var saçınızın doğal rengini koyulaştırıyor. Saçlarım açık kumraldı sarıya yakın, şu an kahverengi kına yaktıktan sonra koyulaştı Bi daha da düzelmedi :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…