Kına ve düğün aynı anda nasıl olur ?

cicekdemrv

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2020
1
0
27
Önümüzdeki sene Temmuz ayında düğünüm olacak nasip olursa. Erkek tarafı ve kız tarafı aynı şehirde. Pandemiden dolayı ne olur bilmiyoruz fakat kına ve düğünü aynı gün yapalım diyorlar. Ben çok kararsızım birilerinin tavsiyesine ihtiyacım var. Salona gelinlikle girmek ve çıkarken de gelinlikle çıkmak istiyorum. Bana fikir verir misiniz ?

Bence yapmayın ayrı ayrı yapın derim hepsini ayrı bir güzelliği var.Zaten kısıtlama sonrası düğün yapabiliyorsanız kına da yapabilirsiniz demektir.

Evet yapılabiliyor aileler farklı şehirdelerse erkek tarafında düğün kız tarafında kına yapılacaksa ama kız babaevinden gelinliği ile çıkmak istiyorsa kız tarafındaki kınanın yarısı düğün şeklinde ilerliyor. Gelinlikle çıkıyor dans ediyor oyun oynuyor pasta kesiyorsunuz sonra yarısında anons ediliyor kına merasimi diye gelin odasına geçip üzerinize bir kaftan geçiriyorsunuz çıkıp testi kırıyor kına yaktırıyorsunuz hepsi bu.
bkz: Ben

Sizde aynı şehir olduğundan bir gün kına bir gün düğün şeklinde yapılabilir aslında ama mecbur kalınırsa siz de bu şekilde yapabilirsiniz

Bence yapmayın öyle ya bilemedim. Evde yapiverin kinayi temmuz bi gelsin belki korona azalmış olur, çok kalabalık olmadan 1 gün önce evde yapın gitsin ben olsam öyle dusunebilirdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…