Kimler Hamama Gidiyor?

aslında gelisen teknoloji ile hamamlar anca temiz olmuştur ama şimdide herkesin evi hamm giden yoktur ki?

Ben bu siteden bol bol yardım aldığım içim edindiğim tecrübeyi hamama gitmek isteyipte araştıran Arkadaşlara aktarmayı bir borç bilirim . Bugün çemberlitaş hamamına gittim hemde yanlız. Yanımda koca bi bavul götürdüm diyebilirim. Giriş ve kese köpük masajı 95 tl idi ama sitesinden üye olunca ilk girişe %20 indirim yaptılar yani 76 tl ye geldi 3 ay içinde yine gidersem 45tl ödeyecekmişim. Bunu yapmalarındaki amaç turistler haricinde Türk'lerin de hamama gelmesini teşvik etmekmiş.

Bavulumda bikinim,2 havlu,1 baş havlusu,kurutma makinası ,şampuan ,saç Bakım kremi, Kil maskesi,kendi lifim,kendi kesem,sabunum, parmak arası terliğim ,tarağım,topuk taşım,saç için mavi suyum, yüz ve vücut kremim vardı.

Girerken kese ve alt çamaşır veriyorlar yeni bir paket. Giyinme odasını ve dolabımı gösterdiler bikinimi giyindim ve verdikleri peştemale sarılıp kendi havlumu ve kullanacaklarımı bir poşete koyup hamama girdim. Yaklaşık 20 dk kadar terlerim ve su Döktüm aranda kendime. İçerde 20 kişi kadar vardı çoğu turist tabii ki. Sonra kesici ablalara hazır olduğumu söyledim bi güzel muhabbet edip keseledi köpük masajı yaptı sonra kendim saçımı yıkadım saç bakım kremimi sürdüm. Ilıklık kısmına çıktım bi gazoz içtim sonra yüzüme Kil maskemi sürüp yine dışarıda oturdum ki kurusun. Sonra ılıklık kısmındaki duşta duş aldım yine girdim hamama yine kendi sabunum ve lifimle sabunlandım topuk taşımı kullandım, çıktım yine duşa girdim ve gidip giyindim. Çıkarken kesiciye bahşiş bırakmayı ihmal etmedim adettendir...

Havlular,kese ve saç kurutma makinasını Yanımda getirmem gereksizmiş. Güzel bir ayna ve kurutma makinalarının olduğu bölüm var. Isterseniz şampuanda götürmeyebilirsiniz Hacı Şakirin şampuanları vardı.
Önce iğrenirmiyim diye çekiniyordum ama havuzlara giriyoruz otellerdeki havluları kullanıyoruz bu da benzer sonuçta. Çok rahatladım kendime güzel bir hediye oldu sıra arkadaşlarla gitmekte

Son düzenleme:
Arkadaslar Edirne de hamama giden var mı önerebileceğiniz ?

Ben de her ay düzenli hamama gidenlerdenim, bi kadının bakımlı sayılabilmesi için sadece makyaj yapıp kuaföre gitmesi yeterli deil bence, düzenli hamama gitmek, orda cilt bakımı,ayak bakımı yapmak keselenmek de önemli, ayrıca hem göbek taşına yatmak, hem sauna hem buhar odası çok rahatlatıcı oluyo, saunadan sonra keselenmek vücudu tertemiz yapıo, evdeki banyo asla hamam etkisi yapmıyor, orda yapılan peeling+maske de cilde daha etkili oluyo, bi de arada keseden sora masaj yaptırmak gibisi yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…