Kim, Nasıl Çekecek Bu Çocuğun Günahını?

Nerden başlayacağımı bilemiyorum ama anlatmazsam, içimi dökmezsem patlarım…

Benim küçük ablamın 8 yıldır taa liseden beri çıktığı bir erkek arkadaşı var, ablam için sadece o oldu, onun için de sadece ablam. Hatta bu yazın sonunda nişanlanacaklardı, gelecek yaza da eveneceklerdi, planlar yapılıyordu, o derece…

8 yılın getirdiği ufak yıpranmalar oluyor tabii ki ama ablam hep: “Ben onsuz yaşayamam, iyi ki var o.” derdi. Hatta çocuk onlar evlendikten sonra askere gidecekti, ablam o askere gitmeden önce spermlerini dondurtmayı düşünüyordu ailelerden izin alıp, askerde bir şey olursa yine de ondan çocuk sahibi olabilmek için sırf. O derece yani, biraz uçuk ve de belki komik bir örnek oldu ama ne kadar yoğun duygular yaşandığını anlatmak adına söylüyorum… Ve çocuk da hepimizin kardeşi gibidir, çok severiz, çok iyi anlaşırız.

Gelgelelim asıl hikayeye, ablamla erkek arkadaşı yakın zamanda aynı işyerinde çalışmaya başladılar. Erkek arkadaşının ailesinin başka bir şehirde kendi işleri var ve erkek arkadaşı da aslında başka bir bölüm okumuş olmasına rağmen ticareti çok seviyor ama babasının çok batıp çıkmasından mütevellit çekiniyor… Yaklaşık 1 ay önce ablamla erkek arkadaşı arasında bir kıskançlık muhabbeti oldu (erkek arkadaşı çok kıskançtır) ve ablama pat diye ben memlekete gidiyorum oradaki işleri devralmaya, sana da 1 hafta süre, kararını ver, gelirsen gelirsin, gelmezsen iptal ederiz nişanı dedi. Bunu duyunca hepimiz şok olduk nerden çıktı bu mesele diye. Tabii annemle babam ayaklandı, ablam için asla vermeyiz demeye başladılar falan filan ve ilk kopuş burada oldu. O meseleden kısa bir süre sonra bu ikisinin arasında yine bir şey geçmiş ve erkek arkadaşı ablama ona olan hislerinin azaldığını söylemiş ve işte burada her şey kopmuş. Ablam bana bunları anlattı ve dedi ki: “Aslında X bana iki meselede de blöf yaptığını söyledi sonrasında ama benim içimde bir şeyler geri dönülmez şekilde koptu, bana hislerinin azaldığını ilk kez söyledi ve bu bana çok dokundu. Son 2-3 haftadır ben bu insanı yanımda civarımda görmek istemiyorum, ona bakınca ben bu insana nasıl aşık olmuşum diyorum. Sevdiğin insana nefsin kabarır ya ben X’in bana dokunmasından bile korkuyorum, hiçbir şekilde görmek istemiyorum.” dedi. Bunları ilk duyduğumda bu duyguların geçici olabileceğini düşündüm ama ablam: “Ben bu insanla 15 ay ayrı kaldığımda bile (bir kere ayrılmışlar ve 15 ay birleşmemişlerdi) ona olan hislerim hiç böyle olmamıştı, hep onu sevdim ben. Ben X’e karşı ilk defa böyle hissediyorum ve bunlar kalıcı duygular.” dedi. Buna bir kanıt daha var, söylerken bile utanıyorum ama ablam işyerindeki bir arkadaşından hoşlanıyor, hatta hoşlanmaktan da ileri bir şeyler hissediyor, nasılını niyesini geçiyorum, ama olan bu ve bunu bir Allah, bir o, bir de ben biliyorum, bu sırrın ağır yükü sırtımda yani… 1-2 gün önce erkek arkadaşının dedesine araba çarptığı haberi geldi, bugün de vefat etmiş, yarın cenazesiyle memlekete gideceklerdi. Ablama söyleme, kötü bir zamanlama dedik ama bu akşam erkek arkadaşı bizim eve geldi (babam da annem de şehir dışında) ve bir şeylerin ters gittiğini fark etmiş sanırım ve sıkıştırmış ablamı ablam inkar etmesine rağmen, o da en sonunda söylemiş. Ben o sırada öbür odadaydım, çünkü çocuğun gözünün içine baka baka hiçbir şey yokmuş gibi davranmak… Yapamadım… Çocuk da en son ablamla tartışarak gitti.

Ablam 3 haftadır zaten olanları anlamaya çalışıyor, şoka girdi, çünkü 8 yıldır nefesim dediği vazgeçemediği adama karşı bir sabah uyandığında artık hiçbir şey hissetmemeye başlamıştı. Çok düşündü onun günahına girmek istemiyorum ama buradan ileriye götürürsem daha çok günahına gireceğim dedi.

Böylece bitti her şey ve biliyorum ki dönüşü olmayan bir bitiş bu… Şu son 4-5 saattir içim o kadar acıyor ki anlatamam, gözyaşlarıma engel olamıyorum bir türlü. Kendi kendime soruyorum kim çekecek bu çocuğun günahını? Bizim yakamıza nasıl yapışmaz bu çocuğun ahı? Bu çocuk nasıl yaşayacak, nasıl birisine bir daha güvenip sevecek, nasıl? 8 yıl bu, tam 8 yıl… Hiç de az bir zaman değil… En son çocukcağız ablama: “Lanet olsun, hayatımı mahvettin.” deyip gitti. Haklı da, hayatı mahvoldu resmen… Bilmiyorum bu günahı nasıl ödeyeceğiz, çok korkuyorum… Allah önce ona, sonra da bize yardımcı olsun…

Diğer meseleye gelirsek, içimin bu kadar acımasının başka bir sebebi daha var. Bu akşam itibariyle aşka ve insanlara olan güvenimi kaybettim sanırım. Çünkü daha 2 ay önce ve bu 8 yıl boyunca aşkından ölen ablam, o çok saygı duyduğum ablam birini böyle yarı yolda bırakıyorsa, elin erkeği de pekala beni yarı yolda bırakır çok rahat…

Olan biten bu, uzun oldu kusura bakmayın, okuyan ve her türlü yorum yapan arkadaşlara teşekkürler, elinize sağlık…

Sen pişmansın peki ablan allah seni afffederde ablanı bilemiyorum artık orasıda allaha kalmış bir şey.

sana katıldıgım taraf ki çok haklısın insanda güven denen şey kalmıyor
kimseye güvenemiysun bu kadar baglılıkla süren bi ilişki bile bitebiliyor ve hemen başkasından
hoşlanmalar başlıyor
benimde kafam bunu almıyor işte!
hemen bi başkasından insan nasıl hoşlanır hiçmi üzülmez senin kadar bile üzülmedi demekki!

anlayan biri varsa banada anlatabilir./ ablan çabuk toparlamış kendini canım sen üzülme

Ben ablanin bir sucunu goremedim acikcasi:KK53: zaten herseyi koparan erkek arkadasi olmus. hislerin eskisi gibi olmadigini soylemis ee daha ne? ablanin tarafinda olacagina o cocugun yerini tutuyorsun:26: sasirdim. yanlis anlama ama acaba sen bu cocuga karsi biseyler hissediyor olabilir misin? canim lutfen kizma. dalga falan gecmiyorum. gercekten niye o cocugun tarafini tuttugunu anlamaya calisiyorum

hatayı ablanda arama 8 yıllık ilişkiden sonra gereksiz denemelerle ablanı bu kadar yaralaytan insandır suçlu olan, sevmeyen biri sabredermiydi o kadar. farzet ki bu duyguları yaşamasına rağmen ablan onunla evlendi, sevmediğin seni kıran birinin sana dukunması nasıl bir duygu hayal edebiliyor musun. hayat insana neler hazırlıyor bakarsın kısmetinde hoşlandığı çocuk vardır 3 ay sonra onunla nişanlanır.
eski erkek arkadaş konusunda söylenecek tek şey "KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ" HATASININ BEDELİNİ ÖDÜYOR

Sevgili DELIRUZGARIM,Tabiki kismet isidir Ama Allah bizlere akil fikir vermistir,mizan vermistir.Evlenme ihtimalin olmayan Bir erkege veya kadina 8 yil heba edilmez.8 senelik elinde avucunda kalan gunahlarla simdi ne olacak???Bu kadar uzun nisan olmaz.Nisan nicin vardir?Birbirlerini evlilik evveli tanimak icindir yoksa ver elini gezelim tozalim,her seyi yasayalim, evlilige bir sey kalmasin diye degil...Bir- iki yil icinde evlenmelilerdi.Niyetleri evlenmek olmaliydi yoksa bekle bekle bekle.Adamin ya da kadinin duygularini DONDURAMAYIZ ki...Evlilige adim atmayan her nisanlilik bitmeye mahkumdur.isin dogasi evlenmektir.Helalide budur,insan psikolojisine uyanida budur, normalide budur,dogalida budur guzel kardesim.

yanlış anladığınız bir şey var arkadaşın ablası henüz nişanlanmış değil bunlar çıkma evresinde yaşanmış ayrıca tahminimce bu ilişkinin başlangıcı 25-30 değil 15-16 yaşlarında, o yaşta ne evlenilir ne evleneceğin insana karar verilir, dikkatle okuyun bence

Ben ablanin bir sucunu goremedim acikcasi:KK53: zaten herseyi koparan erkek arkadasi olmus. hislerin eskisi gibi olmadigini soylemis ee daha ne? ablanin tarafinda olacagina o cocugun yerini tutuyorsun:26: sasirdim. yanlis anlama ama acaba sen bu cocuga karsi biseyler hissediyor olabilir misin? canim lutfen kizma. dalga falan gecmiyorum. gercekten niye o cocugun tarafini tuttugunu anlamaya calisiyorum

:KK9:aynen bende bunları düşündüm:KK34:

her şey karşılıklıdır güzelim çocuk ablanı resmen tehdit etmiş ya benimle gelirsin ya da nişanı iptal ederiz diye sanki mecburmuş gibi ablanın ne yapmasını bekliyodun her şeye şimdiden evet derse ki böyle tehdit bir konuşmaya ileri de kimbilir ablandan ne fedakarlıklar ne tavizler bekler çocuk, ablan en iyisini yapmış kendini de sıkma ablan hakkında da sanki ön yargılı düşünüyosun sanki sonuçta ilişkiyi yaşayan ablan kimbilir sana anlatmadığı neler vardır dile kolay sekiz yıllık ilişki br anda soğudum deyipte bitmez

her şey karşılıklıdır güzelim çocuk ablanı resmen tehdit etmiş ya benimle gelirsin ya da nişanı iptal ederiz diye sanki mecburmuş gibi ablanın ne yapmasını bekliyodun her şeye şimdiden evet derse ki böyle tehdit bir konuşmaya ileri de kimbilir ablandan ne fedakarlıklar ne tavizler bekler çocuk, ablan en iyisini yapmış kendini de sıkma ablan hakkında da sanki ön yargılı düşünüyosun sanki sonuçta ilişkiyi yaşayan ablan kimbilir sana anlatmadığı neler vardır dile kolay sekiz yıllık ilişki br anda soğudum deyipte bitmez

değilmi ama erkeğin değil birde ablasının tarafından olaylara bakması gerekir

haklısın egem
birde erkeklerde kız ne olursa benden vazgeçemez havası var çıkmak bile onlara bu düşünce hakkını verebiliyo ne demek senden soğudum hadi o lafı dedin kendinde hayatımı mahvettim deme hakkını nasıl görürsün hem istemediğini ima ediyosun hemde onu suçluyosun hayret

Ablandan önce o çocuğu düşünmen neden..Ablanın ondan beklediği ve ona verdiği hayallerinin, umutlarının, güvenin hesabını kim kime nasıl verecek..Tek üzülen taraf o çocukmu..Bir bayan olarak sana karşı hislerim bitti dediğinde üzülen ablan ne durumda bunu düşündün mü..Nasıl bir çöküntü yaşıyorki ayrılmalarından hemen sonra başkasından hoşlanmış başkasına tutunma ihtiyacı hissetmiş ablanı yargılamak yerine başkasından hoşlanmasını bu şekilde yorumladın mı.Hatalar tek taraflı değildir emin ol..bir buçuk senelik ayrlıklarında bile ufacık bir ümitle bekleyebilen ablan neden şimdi arkasını dönüp gidiyor merak etmedin mi..Verilecek hesaplar yeri zamanı geldiğinde verilir merak etmeyin bundan çok ablanızı düşünün bence...

Ya konuyu ben mi yanlış anladım herkes ablanızı övüp duruyor da, biriyle beraberken iş yerinden bir başkasını seven ablanız değil mi?

bence sen ablanın erkek arkadaşını bu kadar düşünme başlatan bir kere o olmuş 8 yılıln ardından x in hisselerinin azaldığını söylemesi ve konuşup bir karara varmadan çekip gidip ya gelirsin ya biter demesi basit şeyler değil sen x e değil ablana üzül canım bende ablan x in değil x ablanın ahını almalı

ablanı suçlama en azından o dürüst davranmış
erkek arkadaşıysa böyle bir konuda nasıl blöf yapabilir?
sevgi bu kadar basit değil ne olursa olsun böyle şeyler denmemeli
sonra karşısındakinde böyle bir his oluşabiliyor
sevgilimle benzer şeyler yaşamıştık onun tekrar sevgisine inanmam aylarımı aldı. bu sürede sevgimin kaybolmaması için çok uğraştım ama benim hatalarım vardı. ancak o hatalarımı şimdi düzelttim
ancak şimdi kalkıp sevgilim sevgim azaldı dese sanırım ister blöf olsun ister olmasın ben de affetmezdim.
bizim de 3 yıl oldu çünkü. ablanın da 8 yıl olmuş. evlenseler tartışsalar hemen boşanalım diye blöf mü yapcaktı yani adam? bence hiç düzgün davranmamış onun günahını fln da almaz ablan
bunu kendine de yorma her ilişki ve insan farklıdır.

hayat böyle canım ne yazıkki ablanda kendi göre haklı bence. ilişkiler uzun sürüyorsa yıpranmalar çok oluyor ve artık sabrın taşacağı nokta git gide yakınlaşıyor. ablanda böyle bir noktaya gelmiş sanırım. birinin sevgisine güvenebilmek inanabilmek zordur. en iyisi çok bağlanmadan ( ne kadar mümkünse artık ) yaşamak

inceldiği yerden kopmuş uzun ilişki bu halatın bazı yerleri incelmiş fazlasıyla demek ki..
hayat bu herkesin bir yolu var sadece ablan yolunu çizmiş kendi kararıyla...
alışmak zor olur ama her şey geçer

Ya konuyu ben mi yanlış anladım herkes ablanızı övüp duruyor da, biriyle beraberken iş yerinden bir başkasını seven ablanız değil mi?

yok canım yanlış anlamamışsın..konu sahibinin ablası ya ondandır..eğer o çocuk abisi olsaydı görürdün o zaman ki yorumları...

ilişkilerde ara ara kopuk noktalara gelir insan..sonuçta 8 yıllık ilişki dile kolay..çocuk bir ara senden soğudum demiş..kızlarda yorum yapmış o ara başka kızdan hoşlanmıştır diye..sanki gördülerde çocuğu başkasıyla...aşk 2 kişinin arasında yaşan bir olaydır..ikilinin arasında neler olup bittiğini hangisinin haklı olduğunu kimse bilemez..
sonuç olarak ilişki ablasının ilişkisi..vicdanının sesini dinlemesi gereken kişi konu sahibi değil

Merhabalar arkadaşlar, yorumlarınız için çok teşekkürler. Alıntı yapmayacağım foruma yük olmaması için.

@aysebahar, 8 yıl boyunca daha kötü olabileceğini düşündüğüm şeyler olmuştu ama hiç böyle bir şey olmamıştı. Üstelik ablam blöf olsun diye eskiden kendi hislerinin azaldığını ona birkaç kez söylediğini söyledi. Ama erkek arkadaşı bir kere deyince bile büyük kusur oluyor, bu bana göre çifte standarttır. Dün akşam ablam erkek arkadaşı bize gelince ayrılmak istiyorum dedi ve ayrıldılar öyle.

Memlekete gitme meselesinde haklı ablam kesinlikle. Hatta o gün sonra çocuk ablamı görünce yelkenleri suya indirmişti de ben ablama yapılan açıklamanın beni ikna etmediğini, ilişkilerinin hep bu noktada tıkandığını söylemiştim ve nitekim bugün de ablamdan bu tarzda sözler duydum. İlişkilerinin 8 yıldır kısır bir döngü içerisinde döndüğünü ve bunun böyle devam edemeyeceğini bildiği için bitirdiğini söyledi.

Sanırım beni üzen bu, ablam zaten bir başkasına dönebildi yüzünü ama o çocuk böyle en zor zamanında ortada kaldı gibi oldu.

Yok, ben ablamın en yakın sırdaşıyımdır, her şeyini bilirim, bu meselenin iç yüzünü her şeyiyle bilen bir tek ben varım zaten. Ablama kızmıyorum kesinlikle, ona da dedim bunu, ablamdır o benim kesinlikle ne olursa olsun yanımda olurum Allah'ın izniyle. O da kendince zaten dediğim gibi bu süreçte şoktaydı adeta, anlamlandıramadı çünkü hislerinin nasıl böyle bıçak gibi kesilebildiğini. Ben hep ona destek oldum ve hala oluyorum. Nitekim geçen gün iyi ki senin gibi bir kardeşim var, Allah ne muradın varsa dedi, ağladı omzumda.

@pyeso, öyle kesinlikle, haklısın ama işte insanın elinden gelmiyor üzülmemek.

@cerebrum, ablam soğudu zaten, o çocuk da şimdi dedesinin acısıyla uğraşıyor, unuttu dünyaı tabiri caizse ama kimseyi öyle yedekte tutacak bir tip değildir, hep ablamı gördü gözü bu 8 yıl boyunca ama tabii artık kimseye de güvenilmiyor, hayırlısı...

@MLS_, haklısın aslında ama onların aşkı, yaşadıkları benim için hep annem ve babamın aşkından sonra gördüğüm, birebir şahit olduğum en büyük ve güçlü aşktı, o yüzden ayrılmalarını kabullenmek zor geliyor sanırım. Kesinlikle kısmetten öye köy yok...

@zehra61, ben zaten çocuk gelip dedesinin nasıl öldüğünü anlattığı sırada öbür odaya geçtim, çünkü çocuğun gözünün içine bakamadım, tutamadım kendimi. Sonra da ağladığım için odada, beni görmesin diye çıkmadım bir daha, zaten ablamla tartıştı gitti...

Aksine, burada yazılanları çok okuyorum, zaten bu yüzden insanlara güvenmekle ilgili bakış açılarım çok değişti ama dediğim gibi ikisinin de aşkı gözünün içinden okunurken her şeyin bıçak gibi kesilmesi... Zor oluyor anlamlandırmak...

@melekbade, aslında sadece bana değil, aileme zarar gelmesinden korkuyorum. Ablam kesinlikle böyle biri değildir, zaten bu meseleyi bana anlattıktan sonra ben böyle yaşayamam, nasıl olur bu diye şoka girdi o da ama ben işte biriyle beraberken başka birine bir şey hissedebilme fikrini niyeyse kabullenemiyorum... Aslında açıklaması var, ablamın erkek arkadaşı çok kıskanç ve o hoşlandığı çocuk çok rahat, ben sürekli saçmasapan şeylerden dolayı fırça yemekten bıktım, bu çocuk da öyle rahat ki beni o yönü çekti diye anlattı bana ama işte mantığıma uymuyor bir türlü...

@helinim08, erkek arkadaşı ablama hislerinin azaldığını söylemiş ve yukarda da dediğim gibi bunu o an canını yakmak için, blöf olsun diye söylemiş dediğine göre. Diğer çocuğun da rahatlığı cezbetti ablamı erkek arkadaşının kıskançlığından, onu sıkmasından dolayı. Ben zaten hep duygularının kalıcı oldup olmadığını anlamay çalışıyorum ama sanırım böyle gibi. Hayırlısı...

@bebishim, kesinlikle bir şey hissetmediği biriyle burdan öte gitmemeli, bu en doğru hareket yapılacak ama yine de bu şekilde bitmesini bir türlü anlamlandıramıyor ve kabullenemiyorum... Ablamın erkek arkadaşını kendimi bildim bileli tanırım, öyle kürkçü dükkanı hesabı yapacak biri değildir, diyorum ya her anı ablamdı çocuğun, kimseyi gözü görmezdi, ablamın da aynı şekilde ama işte olanlar bunlar...

@Tiryandafila, tabii kısmet işi bunlar. Aslında ablam da bana geçen gün konuşurken şöyle bir şey dedi: "Allah'a iyi bir kul olduğumu sanmıyorum ama dua ederken hep bir şeyler bitecekse düğün, nişan olmadan, işler resmiyete dökülmeden bitsin hayırlısıyla diye dua etmiştim. Aslında bu açıdan bakınca bir mucizeyle karşı karşıyayım." İnşallah yanılmıyordur, yoksa sonradan pişman olması gerçekten çok daha kötü yapar işleri... Diğer yorumun için de söyleyeyim, ablamın erkek arkadaşının hislerim azaldı muhabbetinden sonra ona karşı olan hisleri bitmiş ve diğer çocuğa karşı bir şeyler hissettiğini farketmiş. Zaten büyük bir suçluluk duygusu ve vicdan azabı içindeydi bana bunları anlatırken, kendini erkek arkadaşını aldatıyormuş gibi hissediyordu. Ben de dedim eğer eminsen duygularından erkek arkadaşının günahına girmemek en mantıklısıdır. O arkadaşla ilerde bir şeyler olup olmayacağını da zamana bırakıp hayırlısı diye dua edip anlarız dedim... Ama erkek arkadaşını böyle zor bir zamanda bırakmak olmadı bana göre...

@freeware, o çocuk en son doktora gitmişti ben bu kızı çok kıskanıyorum ama bu sorun çıkarıyor, onsuz da yaşayamıyorum mideme bir taş oturuyor diyen biri. Ve ilaç kullanmaya başladıktan sonra ablama karşı nerdeyse şeker gibi oldu, ablam bu yüzden de vicdan da yaptı aslında ayrılırken. Demek istediğim ablamdan vazgeçecek biri değildi, çünkü onu kaybetmemek için ne varsa elinden gelen yaptı, bir kere ablamla ayrıldıklarında çocuğun stresten mide kanaması geçirdiğini bilirim, o derece... He tabii erkeklere çok da güvenmemek lazım o ayrı mesele...

@rdlpstck, hislerinin azaldığını söylemiş blöf amaçlı. Evet bu kadınlık onurunu inciten bir şey ve ablam da öyle hissetti zaten ama 8 yılı bir çırpıda silebilmek bunca olan şeyden sonra... Bilmiyorum...

@DELİRUZGARIM, benim demeye çalıştığım da bu, burada bir sürü konu görüyoruz ve çok duydum bunu. "Erkek arkadaşımın o an canını yakmak için şunu söylemiştim, 2 hafta sonra ayrılmak istediğini söyledş, meğerse başkasından hoşlanıyormuş, kaç yıllık ilişkimizi nasıl böyle bir şekilde bitirir???" Tersten okuyunca olanları bu çıkıyor, çifte standart yapamam kimseye karşımdaki ablam dahi olsa... Ve ben konuya bu açıdan bakınca o çocuğun günahına girildiğini düşündüm...

Yok, ablam o hislerim azaldı muhabbetinden "sonra" içindeki her şeyin bittiğini söyledi. Ondan sonra da diğer kişiden hoşlandığını farketmiş. Hayırlısı, bilemiyorum...

@iNsANizbECAncagizim, rohy; lise çağında tanıştılar 16 yaşlarında falan, hemen evlenmeleri mümkün değildi, şimdi ablam 25 erkek arkadaşı 26 yaşında, tam resmiyete dökülecekken (nişanlanacaklarken) patlak verdi işte böyle her şey... Ben aslında bu 8 yılda bir çok kişiye nazaran çoüu şeyi tüketmemeyi başarak geldiklerini düşünmüştüm hep ama ne bileyim dışı seni içi beni yakar hesabı işliyor sanırım...

@hazalha, yukarıda da dediğim gibi sanırım önce başkasına bir şey hisseden benim kafamda hatalı kişi oluyor, çünkü o oluyor her şeyi yıkan... Ablam birine karşı bir şeyler hissediyor şuan ama o çocuk öylece kaldı ortada, ona üzülüyorum bu yüzden... Yine yukarıda dediğim gibi aralarında o his azalma muhabbetinden daha kötü olduğunu düşündüğüm şeyler de yaşanmıştı ama bu sözü ilişkileri kaldıramadı, 8 yıllığın verdiği tükenmişlik bu olsa gerek...

@hayal43, lisen beri hiç ayrılmadılar çıkmaya başladıklarından beri, hep beraberlerdi. O 15 aylık ayrılık muhabbeti de bir 3-4 sene önce olmuştur en az ki o sırada ablamın ben ne krizlere girdiğini bilirim aşk acısından, aynı şekilde erkek arkadaşının da. O süreçte bile ikisinin gözü başka kimseyi görmemişti. Ama demek ki her şeyin bir sonu varmış, bitebiliyormuş... Bu noktada bitmesi en hayırlısıydı zaten, burdan öteye götürmek günaha girmek olurdu gerçekten de...

@elifkbkb, ablamın duygularını anlamlandırmaya çalışıyorum zaten, onunla konuşuyorum sürekli. Zaten bu meseleden dolayı üzülüp ağladığımı farketmiş, sabah sen benim yüzümden, X'in yüzünden üzülüyorsun ve bu bana kendimi daha çok suçlu hissettiriyor, daha da üzülüyorum dedi. O yüzden üzüldüğümü de belli etmemeye çalışıyorum. Bilmiyorum gerçekten de hayırlısı ama bundan sonra ne zaman kötü bir şey olsa o çocuğun ahını aramam muhtemeldir altında...

@cecenn, söylediklerinin harfi harfine katılıyorum, algılayamıyorum olanları. Bir tarafa bakıyorum 8 yıldır birbirini deli gibi seven iki insan, bir tarafa bakıyorum duygularım bitti deyip başkasından hoşlanan ablam ve onun ortada kalan erkek arkadaşı. Bilmiyorum nasıl güvenilir, nasıl sevilir, nasıl unutulur. Çözemedim...

@AglayanPasta, egem; o çocuğun ablamı ne kadar sevdiğini bilmesem ben de sizin gibi düşünürdüm inan ama bu 8 yıl boyunca yaşananların en yakın şahidiyim diyebilirim. Gözlerinin içlerine bakarlardı birbirlerinin, her şeyin böyle pat diye bitmesini anlayamıyorum. Tabii ki ablamın çok büyük destekçisiyim, yukarda da yazdım ayrıntılarını zaten.

Sizin yerinizde olsam ben de aynı şeyi düşünürdüm muhtemelen ama ben kendimi bildim bileli o çocuk bizim hayatımızda ve benim 2. abimdir adeta, çok sevdiğim ve değer verdiğim biridir gerçekten. Ve şuanda da dedesinin cenaze meseleleriyle uğraşırken böyle paldır küldür olanlara bakınca ona üzülmeden edemiyorum için gerçeği...

@zemheri_zemheri, birbirlerine olan sevgilerinin şahidi olmasam haklısın derdim inan ama işte... Tabii ki bu noktadan sonra devam ettirmek olmazdı, devam da edilmedi nitekim ama olanları kafamda bir yere oturtamıyorum... Nasip gerçekten de sanırım...

@nili1984, ablam hiç taviz vermedi diyebilirim gördüğüm kadarıyla, çünkü o da biliyordu bu tavizler başlarsa bitmeyeceğini. Ama tabii ki ilişkinin selameti adına ikisinin de bir takım tavizleri olmuştur, olmak zorundadır yani... Yukarıda da dediğim gibi sanırı ilk souyup başkasına gönlünü veren benim kafamda hatalı kişi oluyor, tabii ki ablamın destekçisiyim her anlamda...

@Source, o çocuğun normal bir zamanında olsaydı ve 3. bir kişi söz konusu olmasaydı o çocuğa üzülmezdim böyle. Nitekim önceden çok ayrılıp barışmışlardır, hiç böyle bir derdim olmadı... Hislerim bittiden ziyade hissettiklerinin azaldığını söylemiş ama bu blöf amaçlı dediğine göre, çünkü kıskanınca gözü biraz dönen tiplerden. Bilmiyorum kim haklı kim haksız ama hayırlısı olur inşallah...

@saciuzunaklikisa, haklısın, evet ablam. Erkek arkadaşının memlekete gitme ve hislerinin azaldığı muhabbetini yapmasından sonra erkek arkadaşına karşı hisleri biten ve iş yerindeki birinden hoşlanmaya başlan ablam, yine de kabullenemiyorum bu durumu bir türlü…

@seboss, bilemiyorum gerçekten, herkes kendine göre haklı ama işte…

@Lullaby, aralarında daha kötü şeyler yaşandığını bildiğim için sanırım ben bunu direk her şeyin bitme sebebi olarak kabullenemiyorum kafamda ama onların ilişkisi bu sonuçta, her şeyi yaşayan onlar. İnşallah bu noktadan sonra kimse bir pişmanlık yaşamaz olanlardan… İster istemez kendime yontuyorum, çünkü çok yakınımdaki bir olay ve 8 yıllarının en büyük şahidiyim diyebilirim, bilmiyorum her şey nasıl düzelecek, hayırlısı…

@sg_ceyda, herkes kendine göre haklı evet ama ben kafamda bir yere oturtamıyorum bu haklılık muhabbetini 8 yıldan sonra. Haklısın ama işte ne kadar mümkün olabilir…

@esmatwilight, bana göre o halat hep çok güçlü ve kalındı ama değilmiş demek ki, her şey göründüğü gibi olmayabiliyormuş. Hayırlısını dilemekten başka bir çare yok artık…

Arkadaşlar bazı şeyleri tekrarlamamak adına yazmadım herkese aynı cevabı. Diğer arkadaşların cevabını da gözden geçirirseniz daha ayrıntılı ve anlamlı bilgiler elde edebileceğiniz kanısındayım. Çok çok teşekkürler hepinize yorumlarınız için…
Kendimi anne-babası ayrılan bir çocuk gibi hissediyorum, bana göre bu 8 yıl boyunca yaşanan çok büyük bir aşktı ve böylece bitmesi hiç mümkün değildi gibi, nitekim kendimi bildim bileli beraber onlar. Ve her çocuk gibi anne babadan kim 3. kişinin muhabbetini geçirdiyse o suçlu oluyor sanırım bana göre, bu da zorluyor haliyle beni…

1 ayı aşkındır başka bir rahatsızlığımdan ötürü antidepresan kullanıyorum, bu da beni çevreye karşı çok duyarlı biri yaptı, herkesi kendimden çok düşünür oldum, sanırım bu da bir etken bu meseleye ve o çocuğa o kadar üzülmemde.

Ablamla bugün konuştuk da nasıl hissediyorsun diye sordum, ilişkimiz 8 yıldır bir yerlerde hep tıkanıyordu ve böyle olmayacaktı, o yüzden bitmesi en iyisi dedi. Facebook’ta ilişki durumları değiştirild, hatta X ablamı engellemiş vs… Diğer bir yandan ablam beni asıl bundan sonra olacaklar korkutuyor diyor, çünkü o hoşlandığı çocukla ileriye yönelik bir şeyler düşünüyor ve o çocuk bizim ailemize hiç uygun bir tip de değil, bilmiyorum ne olacak ama gerçekten anne ya da babamı üzen birinin canını fena yakarım, tek bildiğim o… Hayırlısını dilemekten ve Allah’tan yardım istemekten başka çarem yok gibi…

Son düzenleme:
boş versene cocuk önce kendı demıs soğudum dıye ...üzülme 3 ay sonra bırıyle evlenır

erkekler umursamaz.ablanla ılgılen bence .napcan elın adamı nı

boş versene cocuk önce kendı demıs soğudum dıye ...üzülme 3 ay sonra bırıyle evlenır

erkekler umursamaz.ablanla ılgılen bence .napcan elın adamı nı

konu sahibinin yeni açıklamasını okumadınız galiba..ablası daha önceden blöf olsun diye soğudum tarzında erkek arkadaşına söylediğini yazdı..erkek daha sonradan söylemiş..

yanlış anladığınız bir şey var arkadaşın ablası henüz nişanlanmış değil bunlar çıkma evresinde yaşanmış ayrıca tahminimce bu ilişkinin başlangıcı 25-30 değil 15-16 yaşlarında, o yaşta ne evlenilir ne evleneceğin insana karar verilir, dikkatle okuyun bence

Zaten evlenme ihtimaliniz nisanlanma yasiniz gelmemisse erkeklere yaklasmayin onlarla ne gibi bir isi olabilir ki ufacik kizlarin dedim. Atesle barut yan yana durmaz demek istedim siz iyi okuyamamissiniz yazdiklarimi isterseniz tekrar okuyun.

X