Kim daha bakimli olmak ister

mekik aletim war onlan karnimi erittim...yürüyüs yaparim hergün mutlaka...bide müzik acar öylece dans ederim...
simdi gelelim bakima:

SACLARIMA bakim yaglari sürerim. Haftada bir hint yagi sürerim, iki haftada bir de maske uygularim...
ion lu fön makinasi aldim. yumusacik yapio saclarimi...

YÜZ BAKIMI: nemlendirici ve arindirici tonik, göz alti kremi (torba yok ama olusumunu engellemek icin) birde göz yani kremi (nemlendiriyor)...ve birde akne solusyonumu sürerim
mutlaka...
tonik sürmessem, tüm yüzüme nemlendirici krem sürerim. Sonra göz makyajimi uygularim (concealer, rimel far sürme) bide son olrakta allik
aksam bunlari temizlemek icin ise arindirici tonigimi kullanirim ve göz icinse makyaj temizleyicisi...eger dügünden fln geliyosam ( yani föndötenliysem) neutrogena nin visibly clear ini kulalnyiorum mutlaka cikartiyor hic kalintisiz tüm makyaji...haftada bir iki defa da kil maskemi uygularim ( siyah noktalar ve akne icin)...
yüzüme buz sürerim aksamlari....kaydirigubbakcemile3

VUCUT BAKIMI: vucut nemlendirici kullanirm mutlaka her banyodan sonra...ve epilasyon sonrasi...yazin sabah ve aksam banyo yaptigim olyuo yani günde ikikez...sonbahar yani bu aralar hergün bidefa...banyomun icine cilti yumsatan ve yine nemlendiren ürünler döküyorum....bazan de stresli bi günse ona göre sampuan dökerim yani rahtlatici banyo sampuani...sabahlari dha dinamik olmak icn bile sampuanim war...:roflol:

AYAK BAKIMI: kremi de kullanyiorum yoksa cildim cok kuru oldugu icin hemen kuruyup catlyior ayaklarim ve bu cook aci verior

kullandigim seylerin bi kismini cilt doktorum yazdi veya digerlerini de ona danisarak kullanyorum....odam ve banyo kozmetik magzasi gibi...kendimde ztn koca bi kozmetik sirketinde staj yapmistim:sm_cool:

Maya lı tarifi bende duymuştum hatta bikaç kere yaptım. Birde yağlı cilde kil maskesi iyi geliyor, haftada bir yapmak gerekli.
Yağlı cilt biraz sorunlu ama geç kırışıyor......
ya ya bnm cildim hem yağlı hem de karımadan kocadım arkadaşım kendimi çok kırışmış hissediyorum ben depresyondayım galiba yaaaa yaşım 20 ye atladı ya benneyaptımki

ben de anltmak isterdim ama bugünlerde çok fazla cilt sorunu yaşıyorum pitriasis rosea olmuşum ayıptır sülemesi bi türlü geçmek bilmiyo yaa locoid kullanıyorum napam !! bugünlerde saf zeytin yağlı sabunla yüzümü yıkıyorum dr bana sabun sürme dedi ama dayanamıyorum ne kese ne sabun bu nedir iki aydır kokcam ama !!!:1shok: ooof ooff ne umutlarla kil almıştım yüz fırçası almıştım ama kullanamıyorum !! iileşim gül yağını da badem yağıyla karıstırıp surcem eger evde olursam sonuctan sızı de haberdar ederim ... bu arada gecen gun gozlerım cok yandı altları eskıden hıc kararmazdı sımdı dayak yemıs gıbı kapkara !!!! buz tutayım dedım ıkı gun kıpkırmızı bı yüzle dolastım ! sanırım bu da pitriasis ten kaynaklandı ... -tatlicadiarzu- töbe töbee Allah şifa versin dicem çünkü başka bi kelime bulamıyorum :Saruboceq:

ayy ne kadar bakımlısınız kızlar. imrendim bnde hemen bi maske yapcam kendime :))

yazmiyi unuttum, haftada ikekez dis beyazlatici macun kullanirim, cok faydali bisi disleri inci gibi yapyio

kizlar butun bunlari her gun nasil yapiyorsunuz ya, ooff, ben cok useniyorum walaa, helal olsun hepinize.

Saçlarıma: Saçlarım röfleli bu nedenle bakıma mutlaka ihtiyaç duyuyor. Haftada bir kere zeytinyağı,badem yağı,susam yağı+bepanten ampul,evigen ampul karışımını sürüp 1 saat bekliyorum. Loreal-Elseve şampuanıma çam terebentin karıştırdım,saçlarımı güçlendirmesi için. Duştan sonra da kuaförümden aldığım "Request Saç serumu" mutlaka kullanıyorum.

Vücuduma: Haftada bir vücut peelingi yaparım. Her duştan sonra baştan ayağa kremlenirim veya bebe yağı sürerim. El kremi ve ayak kremlerimi de ihmal etmem. Haftada 3-4 kez ponza taşıyla ayak tabanlarımı törpülerim. ığneli epilasyon yaptırdığım için de kıl-tüy problemini de azalttım :) Parfüm kullanmayı da ihmal etmemek gerek bence.

Yüzüme: Günlük olarak 15spf su bazlı nemlendirici ve yine su bazlı göz altı kremi kullanıyorum. Duş sonrası kayısı çekirdeği yağı sürerim.Kaliteli markaların makyaj ürünleriyle sade bir makyaj yaparım ve yatmadan önce mutlaka temizlerim.Tonik olarak gülsuyu kullanıyorum.

Sürekli fönlü ve ojeli dolaşmayı da alışkanlık haline getirsem tastamam olacak
ıyi bir göz makyajı temizleyicisi ve tonik almak istiyorum. Önerilerinize açığım :)

saçlarıma badem yağı+ceviz yağı+ yılan yağı+ hint yağı+ sarımsak yağı gibi yağları karıştırıp sürüyorum ardından folyoyla sarıp bikaç saat bekletiyorum

yüzüm için suyla seyrelttiğim çilek esansı yağını buz kalıplarına koyup yüzüme sürüyorumzemuszemus

bakım için: duştan sonra cildim çok kuru olduğu için bebe yağı sürerim, ayaklarıma vazelin sürüp, çorabımı giyerim 1-2 saat sonra yumuşacık oluyor.Malum kışın dudaklarım çok çatlıyor, gece yatmadan önce vazelin sürerim ya da bal emdiririm, dış fırçasıyla fırçalarım, yüzüm için arko nem in böğürtlen-yoğurt ile mangolu kremlerini kullanıyorum harika kokuyolar.Göz makyajımı çıkardıktan sonra dayanabiliceğim sıcaklıkta suya pamuk batırıp gözlerimi siliyorum,hem enfeksiyondan korunmuş oluyor hem de gözlerim rahatlıyor.
makyaj: ruj sürmeden önce dudaklarıma pudra sürüyorum rujun rengi daha güzel görünüyor.Rimel sürerken kaşımı parmağımla hafifçe yukarı çekiyorum böylece fırça kirpiklerimin dibine kadar ulaşıyor.

benim cildim çok kuru mesela cildimin yağ oranını dengelemek ıcın hergün makyajımı yıkayıp temızledıkten snra krem olarak excipol lipo diye bir krem kullanıyorum tamamen doğal eskıden hastanelerde cildiye bu kremı yazıyordu ama şuan yazmıyor eczaneden parayla alınabılır kuru ciltlere önerırım yağ bazlı çünkü ve ele yuze vucuda cok ıyı gelıyo pamuk gbi yapıyor denemenızı tavsıye ederım hemde baya uzun süre gidiyor 2 damla alınca yüzünüze yetıyor çünkü oldukça yoğun yağlı yani

yazmiyi unuttum, haftada ikekez dis beyazlatici macun kullanirim, cok faydali bisi disleri inci gibi yapyio
canm fazla fazla bakımlısın ben alımlıyım ama bukadrda özenmıyorum nedense kendım ıcın o değilde diş beyazlatıcı olarak ne kullanıyorsun? marka verirmisin?

bu traş sabununu deyen varmı yüzde tüylenme falan yapmasın

Hanımlar böyle bir konu pasif kalmasın ya yazalım.

Bakım olarak ;

Saçlarım çabuk yağlanır ama çok çabuk uzar ve belime kadar. Kolay kolay kırılmaz yıpranmaz. Ekstra bir şey yapmıyorum. Hiç saç maskesi yapmam. Şampuan + saç kremi kullanırım. Şampuanımı içindeki petrol yüzdesinin az olmasına dikkat ederek alırım ve mümkün mertebede saçımı az şampuanla yıkarım.Çünkü içindeki petrol saçlarımızı mahvediyor kızlar.

Yüzüm için garnier 3ü 1arada kullanıyorum 2 günde bir.

Yüzüme dove sabun kullanıyorum ve hiç değiştirmem. Çok faydasını gördüm. Memnunum.

Her duştan sonra vücüt kremi ile masaj yaparak vücudumu nemlendiririm.

Ellerimi sık sık kremlerim ve yüzüme de dışarı çıkarken mutlaka krem sürerim.

sana katılıyorum arkadaşım, bence de bu topiği tekrar canlandıralım, çok güzel ve faydalı olur hepimiz için.

ben de saç bakımım için aktardan aldığım buğday, sarımsak, çam terebentin, hint yağı, susam yağı ve zeytinyağı karışımını uyguluyorum. gerçi bu ara hamilelikten dolayı çok yıprandı, pek bi işe yaramıyor gibiler ama doğumdan sonra saçlarımı kestirip bu bakıma aynen devam edeceğim..
yüzüm içinse gece yatmadan önce ve gündüz uyandığımda havuç sabunuyla yıkıyorum hem lekelerime iyi geliyor hem de güzel temizliyor. sabahları nemlendirici olarak hametan+madecassol karışımı sürerim. geceleri ise iki günde bir limonla siliyorum. hem cildim ışıldıyor, hem de lekeden sivilceden iz kalmıyor. şimdilik aklıma gelenler bunlar, klıma geldikçe yazarım..

Canlansin bu konu katiliyorum :)
Karma ve t bolgesi cabucak yaglanan biri olarak gece gunduz surekli yaglanmayu onleyici bi nemlendirici surerim, ekstra geceleri yatarken yuzume kayisi cekirdegi yagi ve uzum cekirdegi yagi karisimi surerim, goz cevreme de clinique goz kremi. kirpiklerime de aktarlarda satilan kirpik yagi karisimlarindan uygulayip yatarim :) saclarim iki gunde yaglandigindan olabildigince az sey yapiyorum krem maske spret bunlar hep fazla yaglandirirmis hatta kuaforum hicbir sey kullanma sampuanin da ozelliksiz duz sampuan olmali der hep :)

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…