Kim daha bakimli olmak ister

Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

ahanda ben buldum resmini internetten. sana zahmet olmasın :) reklam olmasın diye üzerinde oynama yaptım. bu traş sabunundan mı bahsediyosun?[/QUOTE]

yaa canım benim reklam olmaz sen hemen söyleyiver.. fısılda fısılda biz duyarız :1rolleyes:

benim de güzellik sırlarımdan bikaçı :)

* dudaga vazelin surup hafifce fircalamak
* yanaklar al al olsun diye ara sira hafifce ezmeden cimdik atmak
* saclarimin uclarina banyaodan ciktiktan hemen sonra nemli halde coook hafif bebeyagi surmek
* ellerimi ve ayaklarimi karbonat ile peeling yapmak (cildi notralize ediyor)
* karbonattan sonra limonlu gliserin ile ovmak
* hep gulumsemek

aklima geldikce yazarim :)

hee bir de bunlara sizin sayenizde kuc eklendi sırnaşık şey o da insani cok guzellestiriyor :teytey:

ben de şimdilik aklıma gelen bi kaç şeyi yazıyım

makyaj yapmakdan çok vücuduma krem sürmeyi değişik duş jelleri köpükleri kullanmayı severim.
son zamanlarda favori maskem yoğurt maskesi.o bi ton para verilen peelinglere1000 basar.
yoğurt,mısır unu,limon kabuğu.bekletip ovarak çıkarıyorum.annem yüzün bi ton açılıyo diyo.
saçım içinde aktarlarda satılan saç bakım yağlarından kullanıyorum.karışım halinde olanlardan.deneyin pek çok aktarda var zaten bu tip karışımlar

papatya çayının buharında bekleyip siyah noktaları temizlemekte çok yararlı.sonra o suyla cildi iyice temizliyorum

şimdilik bunlar valla

*haftada bir kez buhar bir kez de kil maskesi uyguluyorum.
*dudaklarıma her gece vazelin sürmeden yatmam pürüzsüz dudaklarım var...vücudumu kremlemeden uyumam.
*banyodan cıkmama yakın sac uclarımı soguk su ile ıslatırım.ayrıca sac maskemi aksatmam.badem yagı da cok faydalı saclar için.
*ojelerimi cıkardıgımda bi kabın içine soguk süt ve bal koyup ellerimi içnde bekletirim
*cildiniz yaglıysa hergün olmamak kosuluyla limonlu su ile yüzünüzü silebilirsiniz
*cilt tipiniz ne olursa olsun her cildin neme ihtiyacı var nemlendiriciyi ihmal etmeyin arkadaslar
suan aklıma gelenler bunlar...hatırladıkca paylasmaya devam edicem :)

haftada bir yüzüme buhar banyosu yaptırırım...
her banyoda tüm vücuduma kese yaparım özellikle bacak ve kalça...
tonıc kullanmam her gün mutlaka yüzüme gül suyu kullanırım...
nemlendiricim olmassa olmazım...
Yatmadan 1 saat önce dudaklarıma bal sürerim...
Bacaklarımda batık çok olduğu için toz şeker ve yumurtayla peeling yaparım (faydasını gördüm)
Banyodan sonra son durulama suyunda saçlarımın parlak olması için 1 fincan sirkeyle yıkar durularım...
akşamları makyajımı mutlaka temizlerim...
Banyodan sonra bacaklarıma bebe yağı kullanırım...
aklıma gelenler bunlar...

şu aralar temel temizlik işlemleri dışında pek bir bakım yapmıyorum ama yaptığım dönemler oldu, işe yarayanları yazayım:
sıcak suya biraz papatya biraz nane atıp buhar banyosu (bunu aslında sinüzit için yapıyordum) sonra siyah nokta sıkma - tonikle temizleme...
bacaklara peeling için bildiğimiz vücut nemlendiricisinin içine ince bulgur atıp fazla bastırmadan ovalamak-hem nemlendirme hem peeling bir arada oluyor, sonra suyla iyice durulanacak tabii...(kendi buluşumdur) yalnız yukarda okudum, şeker de çok iyi fikirmiş...
gözlerdeki şişlikleri almak için sabah kahvaltıdan sonra demlikte kalan poşet çayları gözlerimin üstüne koyup bir beş dakika uzanma ... :)
diş beyazlığı için ıslak diş fırçasını karbonata batırıp üstüne bir de limon sıkıp öyle fırçalama :) ekşi ama faydalı bir yöntem-kimyasalları pek sevmem...
bir ara şampuanın hediyesi olduğu için elime geçmişti-alidorun saç bakım yağları saça iki üç gün süper parlaklık veriyor... Ama 2-3 yıkamada etkisi geçiyor... en azından benim için... bu yüzden ben de saç bakım yağında aktar diyorum başka şey demiyorum en azından boyar madde içermiyor aktardan alınanlar... ayrıcana bepanten ampul ile zeytinyağını bilmeyen yoktur herhalde:)
makyajdan önce gözlere birer damla visine damlatmak, gözlerinizin pırıl pırıl olmasını sağlıyor...
özellikle yağlı ciltler için (benimki gibi) yüzü yumuşak bir fırçayla köpürterek yıkamak (bunun için satılan yüz fırçaları var) derinlemesine temizlik sağlıyor, ama tıpkı peeling gibi, cildiniz sivilceliyse sivilcelerinizin tüm yüze yayılmasına sebep olabilir...
senelerce hergece dudaklarıma bakım için stick sürdüm, sonra bunun sonu olmadığını ve neticede kimyasal olduğu için zararlı olabileceğini düşündüm, bıraktım, bırakmak zor oldu çünkü vücut bir dış desteğe alışınca kendisini iyice salıyor, bıraktığım sırada bir hafta falan dudaklarım aşırı kuru kaldı, çatladı ama şimdi gayet iyi, kendi nemini kendi sağlıyor...
aslında düşündüğüm bir şey daha var ama henüz deneme fırsatım olmadı: katı meyve sıkacağında meyve sıktıktan sonra bunun posasıyla maske yapmak (elma-havuç gibi yumuşak posaysa) veya nar-üzüm gibi çekirdekli meyveleri sıktıktan sonra bununla peeling yapmak-biliyorsunuz bu meyvelerin çekirdekleri acayip antioksidan içeriyor...
Siz de duymuş muydunuz bilmiyorum ama pek çok kişi yemeyecekleri şeyleri vücutlarına sürmez, ben de onlardanım galiba, gittikçe kopuyorum kimyasallardan, size de tavsiye ediyorum...
ayrıca gergin ve taze bir cilt için domatesi ortadan ikiye bölüp yanaklarınıza sürebilir, sonra suyla durulayabilirsiniz, denemedim ama mantıklı geldi, asidik bir şey neticede...
annem elli küsur yaşında ve yüzü elma gibi gergindir, bunun bir sebebi yağlı cilde sahip olmasıysa diğer sebebi de yüzüne sabundan başka sadece, salatalık kestikçe kabuğunu sürmesidir.
hadi ben kaçtım, aklıma geldikçe gene yazarım...
aslında bu tarifleri biriktirdiğim koca bir defterim var biliyor musunuz...ergenlikten beri doldurmuşum...:)

bende diyet yapiyorum 5 kilo verdim bile 1 ayda saclarima fon cekerim duz saci seviyorum cunku ama tirnak konusunda sanssizim diyebilirim oje surecek kadar guzel tirnaklarim yok (

ahanda ben buldum resmini internetten. sana zahmet olmasın :) reklam olmasın diye üzerinde oynama yaptım. bu traş sabunundan mı bahsediyosun?

yaa canım benim reklam olmaz sen hemen söyleyiver.. fısılda fısılda biz duyarız :1rolleyes:[/QUOTE]

canım bunun adı arko ama erkekler kullanıyo valla anlamadım. yazan arkadaş yazmış kaçmış :) ama ben merak ettim şimdi işe yarar mı cidden

burdaki bilgiler muhtesem daha fazlasini bizlerle oaylasirsanir cok mutlu oluruza.s.

ya gerçekten burdaki bilgiler süper ama ben size bikaçdaha süper bilgi vermek istiyorum kızlar ben sivilcelerim için 2 şey kullanıyorum 2 side acaip faydalu tamamen yok ediyo sivilceyi birincisi kükürtlü sabun bunu bence hassas ciltli olan arkadaşlar yapsın eczanede satılıyo 3 buçuk milyon bide limon yağı var limon yağı sivilceyi hemen küçültüyo yada geçiriyo ama çok yakıyo cildi oda aktarlarda satılıyo fiyatıda 3 buçuk milyon deneyin kızlar bencee ben çok memnunum eskiden cildim svilceden görünmezdi nerdeyse şimdi 3 tane falan kaldı çok süper bişey ikisideee

ben hiç bi şey yapmam sadece nemlendirici kullanırım, hiç makyaj yapmam zaten yanaklarım dudaklarım kırmızı gerek duymam bi de bu konularda çok üşengecimdir ne yazıkki, temiz olmayı severim temizlik güzelliktir, banyoda keseyi eksik etmem. 30 yaşındayım 22 zannediyolar. bence ciltle fazla uğraşmamak gerek, her gün yürürüm bir saat

meyveleri sıktıktan sonra posalarını maskede kullanmak harika bi fikir.tebriklera.s

ben soylemesı ayıp bakımlı bı kızımdır:dilcikar: herseyden once temızlık ımandan gelır ıkı gunde bır banyo yaparım.her gece yatmadan once kaslarıma,kırpıklerıme hınt we badem yagı surerım.yuzumede her dustan once elma sırkesı surer yarım saat bekletırım.haftada bır kere sıyah noktalar ıcın buhar banyosu yapıorum daha sonra lımon suruyorum.yuzum ıcın kullandıgım uclu bı karısım war onuda surerım.

fonsuz dolastıgım gun cok nadırdır.ayrıca cam terebentı we sac bakım yaglarından kullanıyorum.entele kullanıyodum ama artık bıraktım.

parfumde onemlıdır hafıf we hos kokulu olanları tercıh edıyorum.makyajda gunluk yaparım ama makyajımı temızlemeden yatmam.en onemlı nokta burası bence makyajla uyumak cılde cok zarar werıyor.

ellerım ıcınse kremım war.ayrıca tırnak besleyıcı krem kullanıyorum manıkure falan hıc gerek yok cok guzel tırnaklarım wardır :dilcikar:

sımdılık bu kadarı aklımdaa....

bende her sabah ve akşam mutlaka yüzümü elma sirkeli karışımla temizlerim acayip iyi geliyor sivilce siyah nokta kalmıyo tabi düzenli yapınca.bazen saçlarım acayip cansız ve sönük oluyo onun içinde muz maskesi kullanıyorum blendaks kızları gibi oluyo ilk yapınca:) çok şey varda bildiğim vakit yok geldikçe yazarım

bnde saçlarıma 1.5 çay bardağı zeytin yağı we 1 adet yumurtayı karıştırıp sürüyrm yarım saat bekletiyrm 2 haftada bir yapıyrm.işe yarıo.

ya peki spor işe yarıo mu ben iki gün yapıp pes ediorm hep:dance:

ya ben spor yapmaya çalışıyorum aslında çok yoğun dersim olmadığı zaman hep yaptım, aslında zayıfımdır, ama oturmaktan basen yaptım biraz.. dizlrimin üstünde durup 4 ayaklı hayvan gibi yerde durup.. sonra bacaklarınızı bir karnınıza bir geriye atıyorsunuz.. bunu da burdan bi arkadaştan öğrenmiştim saolsun.. kalçanız yana doğru değil, geriye dikleşiyo.. ve sonra mekik çekerim 80 tane.. saat kaç olursa olsun ama dışardan geldiğimde üşeniyorum bazen o kadarcık da önemli değil..akşam yaptığınızda sporu iyi uyumanızı sağlıyor..
AMA EN ÖNEMLİSİ gündüz ne yerseniz yiyin akşam geç yemeyin ve ekmeksiz makarnasız pilavsız beslenin, sadece yemek ne varsa onu yiyin.. dün bi kadın gördüm tv de o da gündüz herrrr şeyi yiyomuş akşam salata yiyomuş bitek bence çok mantıklı, bünyeyi alıştırmak lazım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…