Kilolu olmak

Haklısınız devlet hastanesinde hala eski kafa çalışmaya devam ediyorlar... İnsülin direnci olan kişi mümkün olduğunca az öğün yapmalı. Karatay diyeti probleminizi çözer , birçok kişinin insülin problemini çözüyor çünkü.

Bana da insulin direnci var demişti endokrin doktoru. Ama öyle bir şey yokmuş. Demir eksikliği ve d vitamini eksikliği tedavisi oluyorum şu anda. önümuzdeki hafta karatay'a başlayacağım inşallah
Tamam ama ben bu karatay diyetinden birşey anlamıyorum. Nasıl yapılacağını bilmiyorum:olamaz:

SABAH
#2 yumurta
#avuçiçi kadar peynir
#en az 10 zeytin (z.yağı içinde olacak )
#kucuk bir çay bardağı çiğ kuruyemiş
#mevsime uygun yeşillik ve sebze
》ben sabahları mutlaka ev yoğurdu yiyorum, tokluk sürem uzuyor
》sabah turp yemek de çok iyi oluyor
》yumurta az pişmiş olacak. ister haşlayın uzerine zeytinyagi gezdirin ister tereyağda pişirin
ÖĞLEN
# oglen acikirsaniz kefir, ayran, yoğurt ya da kuruyemiş ile idare ediyoruz

AKŞAM
# nohut hariç baklagil yemeği veya izgara ya da haşlama et yenebilir.
# sebze yemeği de olur
#salata yoğurt turşu istediğiniz kadar
Yemekleri doyana kadar yiyebilirsiniz en geç 7'de

Aç kalmak yasak.
Un ve seker içeren , paketli hiçbir şey yenmiyor. pirinç , yulaf yok.
Şekersiz açık çay, bitki çayı, Türk kahvesi , filtre kahve içilebilir
2 litre su gün içinde tüketilmeli

SABAH
#2 yumurta
#avuçiçi kadar peynir
#en az 10 zeytin (z.yağı içinde olacak )
#kucuk bir çay bardağı çiğ kuruyemiş
#mevsime uygun yeşillik ve sebze
》ben sabahları mutlaka ev yoğurdu yiyorum, tokluk sürem uzuyor
》sabah turp yemek de çok iyi oluyor
》yumurta az pişmiş olacak. ister haşlayın uzerine zeytinyagi gezdirin ister tereyağda pişirin
ÖĞLEN
# oglen acikirsaniz kefir, ayran, yoğurt ya da kuruyemiş ile idare ediyoruz

AKŞAM
# nohut hariç baklagil yemeği veya izgara ya da haşlama et yenebilir.
# sebze yemeği de olur
#salata yoğurt turşu istediğiniz kadar
Yemekleri doyana kadar yiyebilirsiniz en geç 7'de

Aç kalmak yasak.
Un ve seker içeren , paketli hiçbir şey yenmiyor. pirinç , yulaf yok.
Şekersiz açık çay, bitki çayı, Türk kahvesi , filtre kahve içilebilir
2 litre su gün içinde tüketilmeli
Eee ben bunları yiyince kilo verebilecekmiyim çünkü bunların yarısıyla zar zor veriyorum

Eee ben bunları yiyince kilo verebilecekmiyim çünkü bunların yarısıyla zar zor veriyorum
:)
Biliyorum çok garip görünüyor ama çok güzel kilo veriyorsunuz. Size kilo vermekle ilgili anlatılan her şey yanlış. Un ve şekeri kesip sağlıklı yağlar yerseniz kilo veriyorsunuz.

Facebook kullanıyorsanız ordaki karatay gruplarına bir göz atın mutlaka.

Önemli bir ayrıntı daha var , kullandığınız z.yağının soğuk sıkım , sızma olması , tereyağının da fabrikasyon değil doğal olması gerekiyor

:)
Biliyorum çok garip görünüyor ama çok güzel kilo veriyorsunuz. Size kilo vermekle ilgili anlatılan her şey yanlış. Un ve şekeri kesip sağlıklı yağlar yerseniz kilo veriyorsunuz.

Facebook kullanıyorsanız ordaki karatay gruplarına bir göz atın mutlaka.

Önemli bir ayrıntı daha var , kullandığınız z.yağının soğuk sıkım , sızma olması , tereyağının da fabrikasyon değil doğal olması gerekiyor
Peki hiçmi arada bir çikolata felan yiyemiyecegiz. Birde mesela akşam4 tabak yemek yiyebiliyormuyuz( tamam 4 tabak abartı oldu ama) yada akşamları tavuk yemegi felan

Peki hiçmi arada bir çikolata felan yiyemiyecegiz. Birde mesela akşam4 tabak yemek yiyebiliyormuyuz( tamam 4 tabak abartı oldu ama) yada akşamları tavuk yemegi felan
Eğer kaçamak yapmazsanız çok hızlı kilo veriyorsunuz. Kaçamak yapınca yavaşlıyor.

Tikabasa değil de doyuncaya kadar yiyebilirsiniz. Ben bu fırsatı yemeğin yaninda bol yoğurt ve ev turşusu yiyerek degerlendirirdim mesela.

Tavuk , genetiği değiştirilmiş bir gıda türü olduğu için tavsiye edilmiyor ama tabi ki yiyebilirsiniz. Ben tavuk yerine kırmızı et ve balık tercih ediyorum.

Bir de tekrar belirteyim ferritin , d vitamini ve B12 değerlerinizin normal olması lazım

Eğer kaçamak yapmazsanız çok hızlı kilo veriyorsunuz. Kaçamak yapınca yavaşlıyor.

Tikabasa değil de doyuncaya kadar yiyebilirsiniz. Ben bu fırsatı yemeğin yaninda bol yoğurt ve ev turşusu yiyerek degerlendirirdim mesela.

Tavuk , genetiği değiştirilmiş bir gıda türü olduğu için tavsiye edilmiyor ama tabi ki yiyebilirsiniz. Ben tavuk yerine kırmızı et ve balık tercih ediyorum.

Bir de tekrar belirteyim ferritin , d vitamini ve B12 değerlerinizin normal olması lazım
Eger degerlerim normal degilse ne olur canim
Kusura bakma ne çok soru sordum:KK22:

Devlet hastanesindeki diyetisyene gitmiştim. Günde sekiz dilim ekmek verdi. Üç ana üç ara öğün ya bununla ben kilo bile alırım.
Şu an ağzım bi tuhaf bişeyler yeme ihtiyacı duyuyorum. Aslında insülin direnci de yok bende. Yemeden dursam bi kaç güne alışır miyim

Devlet hastanesindeki diyetisyene gitmiştim. Günde sekiz dilim ekmek verdi. Üç ana üç ara öğün ya bununla ben kilo bile alırım.
Şu an ağzım bi tuhaf bişeyler yeme ihtiyacı duyuyorum. Aslında insülin direnci de yok bende. Yemeden dursam bi kaç güne alışır miyim
Aynen benim diyetimde 8 dilim ekmek var. Zaten herkese ayni diyeti veriyorlar

Yuhhhh
Allah korusun , seker hastası yapar insanı o diyet
Bence karatay yap

Dengeli beslenme en ideali. Karatay yağa çok fazla ağırlık veriyor. Yağ yiyerek nasıl zayiflanir ki? Ayça KAYA nin kitabını okudum. 5333 var belki bilirsiniz.
Karatay beslenme sistemiyle ilgili bilgi eksikliğiniz var bence. Yerinizde olsam tam anlamıyla bilmediğim bir konu hakkında bu kadar kesin konuşmazdım. Mesela Ayça Kaya nın kitabıyla ilgili hiçbir bilgim yok , o konuda fikir belirtemem.

Son 15-20 yıldır diyetisyenlerin yaklaşımları yağdan kaçmaktı. bu diyetisyenler yumurtayı bile neredeyse sağlıksız bir gıda olarak mimlediler. sonuç? obezite arttı , kalp hastalıkları ve kanser arttı.

Eğer gıda ve ilaç sektörü ile ilgili bilgileriniz de sınırlıysa ve Canan hocanın kitabını okumadıysanız ya da sistemini incelemediyseniz anlamanız çok zor. Zaten karatay dengeli beslenmek demek.

Ayca kaya nin kitabında diyor ki yağ yiyerek yağ yakilmaz. Ama karatay kahvaltisinda aynı anda hem zeytin hem tereyağı hem kuruyemiş var. Ve ekmek yoktu hatırladığım kadariyla. Vücudun karbonhidrata da ihtiyacı var. Ekmegin seçimi önemli. Çavdar tam buğday ekmeği yemek gerekiyor. Bunları seçince ekmek çok faydalı.

X