Kilo veremiyorum.

Baharyagmuru35

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.264
14.661
Yürüyüş yapıyorum ip atlıyorum diyet yapıyorum çikolata hamur işi vs. De yemiyorum hem de aylardır buna devam ediyorum.
Doktora gittim herşeye de baktırdım normal çıktı. Ama malesef kilo veremiyorum. Neden böyle oluyor ne yapacağım? kilo da az değil vermem gereken çok kilo var ama gitmiyor.

boyun kaç kilon kaç ne kadar zamandır diyet yapıyorsun günde 2,5-3 litre su içiyor musun kilon çok ise direkt spor yapman sana kilo verdirmez aksine tutar önce belli bir kiloya düşmelisin etlerin yumuşaması lazım ki sonra şekle girmek için spor yapasın..insülin direncin ve tiroitlerin normal mi bunlar önemli,her şeyden önemlisi su içiyon mu su=?

veremiyorum derken hiç mi veremiyorsunuz az mı veriyorsunuz?
mutlaka bir yerde yanlışınız vardır.
diyetisyene gidin, bikaç ay gitseniz zaten sistemi oturtursunuz.

boyun kaç kilon kaç ne kadar zamandır diyet yapıyorsun günde 2,5-3 litre su içiyor musun kilon çok ise direkt spor yapman sana kilo verdirmez aksine tutar önce belli bir kiloya düşmelisin etlerin yumuşaması lazım ki sonra şekle girmek için spor yapasın..insülin direncin ve tiroitlerin normal mi bunlar önemli,her şeyden önemlisi su içiyon mu su=?

Su normal içiyorum. Boy 176 kilo 80.6
Tiroidler normal insülin direnci ne bakmadı dün gittim doktora. Ama açlık kan şekerim 92. 2 aydır diyetteyim 86 dan 80.600 e düştüm. 2 haftadır bu kilo değişmiyor. 86 ya da bianda çıkmıştım zaten hiç 86 olmuyordum görür görmez başladım en son işte 80.6. İnmiyor aşağı

yazıo diye bir program kullanıyorum ben, hem kalori hesabı yapıp hem makrolarımı takip edebiliyorum. günde 1500 kalorinin üzerine çıktıysam o gün sporu arttırıyorum.
tabi ben kilo verme değil koruma kısmındayım, kilo vermek için bazal metabolizma hızınızın altında kalori almanız ya da aldığınız kaloriyi fazlasıyla yakmanız lazım.

veremiyorum derken hiç mi veremiyorsunuz az mı veriyorsunuz?
mutlaka bir yerde yanlışınız vardır.
diyetisyene gidin, bikaç ay gitseniz zaten sistemi oturtursunuz.

2 aydır diyet yapıyorum. Haftasonu biraz ödül veriyorum kendime geri günler devam. 80 den 86 ya çıkınca şok olup diyete başladım işte 2 ayda 80.6 oldum. 2 haftadır bi gram gitmedi

yazıo diye bir program kullanıyorum ben, hem kalori hesabı yapıp hem makrolarımı takip edebiliyorum. günde 1500 kalorinin üzerine çıktıysam o gün sporu arttırıyorum.
tabi ben kilo verme değil koruma kısmındayım, kilo vermek için bazal metabolizma hızınızın altında kalori almanız ya da aldığınız kaloriyi fazlasıyla yakmanız lazım.

Bnde de var My fitness pal diye bir program barkod bile okutuyorum uygulama işe yiyeceklerin karbonhidrat protein yağ oranı bile çıkıyor. Ona her yediğimi yazıyorum. Ben anlamadım bu işi

Tiroidler normal insülin direnci ne bakmadı dün gittim doktora. Ama açlık kan şekerim 92. 2 aydır diyetteyim 86 dan 80.600 e düştüm. 2 haftadır bu kilo değişmiyor. 86 ya da bianda çıkmıştım zaten hiç 86 olmuyordum görür görmez başladım en son işte 80.6. İnmiyor aşağı
kilo oranın çok yüksek olmadığı için gıdım gıdım vereceksin ,az sabır ...ve de insülin direncini kontrol ettir benim şekerde 97 ve direncim var bende karatay beslenmesine geçtim şimdi veriyorum.

İyi bir diyetisyene görünün, kendi başınıza yapamıyorsunuz demek ki. Diyet sadece boğazını tutup spor yapmak değil, herkesin bünyesi farklı, herkesin izleyeceği yol da farklı.

D vitamininize baktirdiniz mi ? Düşük olanlar genelde kilo vermekte çok zorlanıyor ve kan grubu olanların genelde de d vitamini düşük oluyormuş bende bi dönem ablam kilo veremiyordu. E yaparsa yapsın bunu araştırmaya başlamıştık ordan hatırlıyorum d vitamini eksikliği vardı

D vitamininize baktirdiniz mi ? Düşük olanlar genelde kilo vermekte çok zorlanıyor ve kan grubu olanların genelde de d vitamini düşük oluyormuş bende bi dönem ablam kilo veremiyordu. E yaparsa yapsın bunu araştırmaya başlamıştık ordan hatırlıyorum d vitamini eksikliği vardı

Evet on gün içinde çıkacakmış sonuç bn de neddn baktı ki buna diyordum teşekkürler bilgi için

Benim bildigim kadariyla spor ve diyet yaparken ilk bir sure kilo veriliyor sonra vucut o tempoya alistigi icin kilo verimi yavasliyor. Sen de o durgun zamana girmis olabilirsin

Evet on gün içinde çıkacakmış sonuç bn de neddn baktı ki buna diyordum teşekkürler bilgi için
Ne demek canım :) bu arada karatay diyeti çok sağlıklı çok lezzetli ve güzel kilo verdiriyor ablam son çare onu yapıyordu bi 28 kilo verdi bir yıl sürmeden arastir istersen çok sevdim bende birsürü yiyorsun bide kilo veriyorsun

Bahattin aslan a gidin derim yakinsa. Türkiye hastanesinde de var bakirkoy de kendi yeri de var capacity karşısında. Çok çok rahat 1 program la bana düğün öncesi harika is cikartmisti ama daha gidemedim 2014 te 150 ydi hastane de ise 110 du ama bi süre sonra 70 oluyordu sanirim. 2 seans fiyati bu yani ayda 1 defa para 2 defa gorunme

Ne demek canım :) bu arada karatay diyeti çok sağlıklı çok lezzetli ve güzel kilo verdiriyor ablam son çare onu yapıyordu bi 28 kilo verdi bir yıl sürmeden arastir istersen çok sevdim bende birsürü yiyorsun bide kilo veriyorsun

Biliyorum Karatay diyetini karbonhidrat çok az yararlı karbonhidrat var sanırım. Çok iyi vermiş ablanız. İp atlamak işe yarar mı?

X