Kıbrıs Hakkında Her şey

coracao

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2012
105
36
Arkadaşlar, tatil için Kıbrıs düşünenlere yardımcı olmak için bu konuyu açtım, malum yaz geliyor, Kıbrıs gözde mekanlardan biridir. Bunun yanı sıra öğrenci olarak gelmek isteyenlere de yardımcı olurum, 9 senedir burada yaşıyorum. Kıbrısta ulaşım, yemek, mekan, şehir vs. aklınıza ne takılırsa sorabilirsiniz.

merhaba :) eşimin tayini dolayısıyla oraya gelme durumumuz var.Ben mimarım.bana biraz kıbrısta iş imkanları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Merhaba :) Öncelikle tc vatandaşı olmak iş bulmak açısından sıkıntı, çünkü kıbrısta kendi vatandaşlarını koruyan yasalar var. İşçi almak isteyen önce kıbrıstan bulmak zorunda, yani eğer kıbrısta yoksa ancak türkiyeden o şekilde getirtebilir. Ve bunun tabiki çalışma izni kısmı var, bu da onlar için ekstra bir ücret demek... Geçim çok pahalı burada, kiralar çok yüksek... Ben de tc vatandaşıyım ve ingilizce öğretmeniyim bir senedir işsizim umarım eşinizin maaşı kıbrıs şartlarını karşılayacak niteliktedir... Bu arada gelmeden size de iş başvurularını değerlendirmenizi öneririm, kibristailan sitesi var en yaygın, en azından oradan da durumunuzu yazarsanız ihtiyacı olanlar dönüş yaparlar. :) Daha önce kıbrısa hiç geldiniz mi? Hangi bölgeye taşınacaksınız?

merhaba :) eşimin tayini dolayısıyla oraya gelme durumumuz var.Ben mimarım.bana biraz kıbrısta iş imkanları hakkında bilgi verebilir misiniz?

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum.söylediklerinizi ilk defa duyuyorum iyi oldu benim için.eşim asker girne olacakmış büyük ihtimal.yeni evlendik eşya almadık orda eşyalı lojmanlar varmış iki sene idare ederiz diye düşündük ama tabi benim işsiz kalıcak olma ihtimalim çok canımı sıkıyor bahsettiğiniz siteye bir göz atayım bari :/

Ben de Girnedeyim, iyiki eşiniz asker lojmanda kalma şansınız var; çünkü burada kiralar sterlin ile. Çok yüksek. Umarım iş bulursunuz en kısa zamanda :) hiç belli olmaz :)

bu hafta 10 kişilik bir grupla 4 günlük bir kıbrıs seyehatimiz olacak,kısaca bilgi alabilir miyim?
tavsiyeleriniz nelerdir?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…