Kıbrıs Dr. Hit' te donasyon tedavisi olanlar

Kızlar selam ben de uzun zamandır donasyon araştırıyorum birinde karar verdik bu ay başlamak için ama sanırım maddi planlar istediğimiz gibi olmayacak bu ay ertelemek zorunda kalabiliriz. Tabi araştırmalara devam ediyorum Ukrayna da bir merkezle görüştüm fiyatlar Kıbrısla aynı ama tutma oranımız daha yüksek dedi. Donörü siz seçiyorsunuz taze yumurta kullaniyoruz dedi. Kıbrıs'taki merkezler hep bizden yumurta alıyordu ama savaş nedeniyle uçuşlar iptal edildi şimdi bizden yumurta alamıyorlar ne kullandıklarını Allah bilir dedi. Kafam çok karıştı savaş nedeniyle oraya uçuş ta yok ancak otobüsle gelebilirsiniz dediler onu da gözüm almıyor. Var mı Ukrayna dan bilgisi olan?

Merhabalar, kan testinizde de çiktı mı acaba son durumunuz nedir?

merhaba, nasılsınız nasıl gidiyor E ezgidamla hanımdan haberdar misınız sizinki belki erken ama onu da çok merak ettim

Ben temmuzda transfer oldum. Pozitif oldu çok şükür. Daha önce 10’un üzerinde kendi yumurtam ile tüp bebek denedim. Yıllarca En az 5 merkez değiştirdim. Hiçbirinde olmadı. 42 yaşındayım. Hiç ihtimal vermez iken Hit’de ilk denemede hamile kaldım. Sağlıkla devam eder mi bilmiyorum İnşallah diyorum, duam o yönde. Çünkü artık yaşlandım. Bunu ilk kez bulmuşken kaybetmekten çok korkuyorum. Hayırlısı diyorum ama olur da gebeliğim iyi ilerlemez ise tekrar demekten başka çare yok. Çok istediğim için tekrar denerim. Başarı konusunda hiç bir merkez çok yüksek başarı taahhüt edemez ama ben buraya yazmasalarda Hit’de temmuz, Haziran gibi deneyip hamile kalan en az 3 kişi biliyorum. Ben inanıyorum sizin sonucunuzun ikinci transferde pozitif olacağına. 5 embriyonuz varmış ne güzel. Kesin tutacak bir dahakine inşallah Bizi ancak biz anlarız. Evliliğimin neredeyse çoğu zamanı tüp bebek denemekle geçti,kendi yumurtalarımla denerken merkezlere servet döktüm. Bilsem daha erken giderdim Hit’e. Bu yolda çile çeken tüm hemcinslerime Allah en kısa zamanda sağlıkla yavrularını versin. Biz de hakediyoruz anne olmayı. Sağlıkla inşallah kucağımıza alırız Allah’ım

ne güzel yazmışsiniz daha 42 yaşindasinız lütfen yaslandim demeyin. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. İkinci transferimi ekimde olacagım ben de inaniyorum bu kez olacağına. Rabbim hepimizin yüzünü güldürsün

Amin canım Bence biz bu kadar istedikten sonra bir de değil , ikide değil onbeşinci denemede bile oluyor. Ben gerçekten kalpten istemenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. 35 yaşında biraz geç evlendim. İlk yıl çocuğumuz olmaz geç kalırsam diye hemen denemelere başladık. İlk yıl olmadı. Sonra tüp bebek denemelerine başladık. İlk denemelerde aslında ben çok istemiyordum. Hep hayatımı değiştirir mi, sorumluluğu çok olur mu diye kafamda bir sürü soru vardı. Biraz annemin yaşın geçiyor , bir tane olsun demesiyle deniyordum. Eşimde benim gibi biraz çocuk ruhluydu o da istemiyordu. Çocuk rahatımızı bozacakmış gibi geliyordu. Biz deniyorduk ama hiç tutmuyordu. Bir kere tuttu kimyasal oldu , beta hcg değerleri düştü. Merkezler değiştirdim, kullanmadığım iğneler, pahalı ilaçlar, rahim dinlendirme metotları, serumlar vs. herşey ama herşey. 39 yaşıma geldiğimde çok ilginç bir şekilde çocuk istemeye başladım. Ben yüksek tahsil gördüğüm, akademik kariyer yaptığım için geç evlenmiştim. Arkadaşlarım da genel olarak benim gibiydi . Onlar geç yaşta anne olabildi , bu kez onlarla konuştuğumuz şeyler azaldı, doğal olarak onlar hep yeni bebeklerinden bahsediyordu, ben 39’dan sonra yanlızlaştığımı hissettim. Eskiden çevremdeki çocuklar rahatsız ederken çok sevimli gelmeye başladılar. Artık Çok emindim ben de bir tane çocuğum olmasını istediğimden. Yine kendi yumurtam ile deneme yaptım ve bu kez hamileydim, 40 olmuştum neredeyse. ilk defa bu kadar istediğim bir zaman hamile kalmıştım , ancak kalp atışını duyamadık ve kürtaj oldum. Sonra iki deneme daha yaptım, son denememde embriyom bile oluşmadı. Ve Kıbrıs’ın yolunu tutma kararı aldım. Çok istedim, çok dua ettim kucağımın dolması için. Burada Hit en çok okuduğum merkezdi. Telefon açtım, yaklaşımları içime sindi. Allah razı olsun onlardan ve tuttu ilk denemede. Ama ben burada ikinci denemede de tutan çok duydum. Hazırdım o yüzden olumsuz olmasına.
Şuan daha yeni , ilerlememesinden çok korkuyorum. Ama herşey olabilir, Allah’ın takdiri. Doğurana kadar hiç birşey net değil. 9. Ayında bebeğini kaybedenler var. Bana zaten kaç senedir olmadığı için hiç o günleri görebilecekmişim gibi gelmiyor. Allah’ım büyük. Hepimizin yüzünü güldürsün inşallah. Çok mutlu , isteyerek, dua ederek ve inanarak gidin transfere. İnanıyorum güzel haberlerinizi alacağız

bebişiniz artık sizinle. Umutlu olmanız için cok buyuk bi nedeniniz var. Ben hiç gebe kalmadım diger denemelerimde kendi yumurtamla da, bana da hiç tutmazmış gibi geliyo mesela, sanki öğrenilmiş çaresizlik yaşıyoruz ama bence her şeyin olduğu gibi bunun da bir vakti var. Diliyorum o vakit bu vakittir ve tüm haberini beklediğimiz arkadaşlardan ve ekimde benden de pozitif gelir

Bence hamile kalacaksınız. Burada bir arkadaş ile tanıştım. O da benim yaşımda ve 10 Yıldır denemesine rağmen hiç hamile kalmamıştı ve Hit’teki denemesinde kaldı. Rahimi iyi kontrol ediyor zaten Hit. Rahim filmi ve kalınlık embriyonun tutunması için önemli. Bunlarda sorun yokki ilk transferiniz olmuş. bence olacak bu kez. Dualarım sizinle Allah isteyen herkese versin

Kızlar aranızda progesteron hormonu düşük çıkan ama gebe olan oldu mu hiç? Benim 6,52 progesteron düşük çıktı transferin 5. Günü

Kimse cevap vermiyo ama bişey merak ediyorum hepinize progesteron iğnesinden günde 2 doz mu verdiler tek doz kullanan var mı bana herkese günde 2 doz verilmiş gibi geliyo bana çok ağır geliyo günde 2 kere olması kabızlık yapıyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…