Keşke evlenmeseydim dediğiniz anlar oldu mu?

bayanların cogu keşke evlenmeseydik filan demiş ama ben cevremde görüyorum yakınıyorlar kocalarından kuzenlerim hele ama ayrıl gel desen adamın poposundan ayrıllmaz.. bence seviyosunuz hadi naz yapmayın bakım şutarafagittimirmirmirmir

Çokkkkkkk..Hatta yüzüne çekeceğim varmış da senle evlenmişim diyorum şakayla karışık -tatlicadiarzu-Hoş o da altta kalmaz zavallı erkekler edebiyatı yapar ya neyse...
İşte yarı şaka yarı ciddi yuvarlanıp gidiyoruz
Aman Allah çektirmesin tabi BENCİLDİR, MEŞELİK KİŞİLİKTİR AMA SEVİYORUM ...:asigim:

Şu sıralar fazla der oldum; ki üç yıllık evliyim.
Aslında evlilik zor iş yaaa.İnsanın bir ömür boyu aynı insanla ,aynı evde aynı hayatı sürmesi ,vs.....Zaman zaman katlanılmaz oluyor,hele bir de alttan alan bir tip değilseniz? Bu zamanda evlenmeyeceksin bana kalırsa,bekar bekar takılacaksın. Birlikte yaşa ; ya da gittiği yere kadar gitsin işte!

ne yalan söyleyeyım bende dıyorum herzaman....
kaynanayla bırlıkte oturulur da denmez mi ama ..haksızmıyım?

ewet tam şuan diyorum keşke ewlwnmwseydim,çok yoruldum çok bıktım artık.

yeniden doğsam gene kocamla evlenirdimm:asigimndan yana keşkem yokkkdaaaaa......:1closedeyes:

yaş olarak biraz daha büyük ewlenmeyi isterdimmmmyaşımı sölemeyii hepiniz üstüme atlarsınızzzzkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

bilmem belkide birbirimize benziyoruzdur ondan ama yinede varsa sor merak ettigin burc biraz anlarim

burçlara çok meraklıyımdır ama hiçbir fikrim yok yükselenim falan bilmem bana
özelden bilgi verirsen sevinirim

bence kişilik bakımından ortak noktalarınız varsa bunu ortaya çıkarın.Boşver demeyin çiçeklere biraz su verin.jest yapın arada bir.karşılığını da alırsınız.Ben yapıyormuyum haayıır!İnsan karşıdakinden bekliyo.Bu da hata biliyorum en azından.Ayrıca kesinlikle tarafsız bi şehirde yaşayın ailelerinizden uzak olun ne kadar iyi olurlarsa olsunlar ilişki etileniyo.

Hadi Söyle yaşını. Noooooluuuuur. Evli olarak mı dünyaya geldin yoksa?
Mutluluğun Ömür boyu sürsün İnşaallah canım. Demekki doğru zamanda doğru kişiyle evlenmişsin.Şeniz

saol cnm şimdi 19um ama 3 senelik evliyimm yani 16 yaşındaydımmmama dediğim gibi eşimden yana bi şanssızlığım olmadı allaha şkrrr iyi ki o olmuşş şimdi allahı bana hiç bi zorluk sıkıntı yaşatmadı:asigim::asigim:Şeniz

Resmen gözüm korktu ya :1no2:

Herkes pişman gibi ((

ole dusunme yagmurselı ınsan gercekten herzman mutlu olamıyo hersey ılk gunku gıbı olmuyo ama gece olupta yataga gırdıgımde canımın yanımda nefes aldıgını sıcaklıgını hıssettıgımde allahjım dıyorum sukurler olsun ben kocamı cok sevıyorum Şeniz ııykı onunla evlenmısım :Saruboceq: ıyıkı ondan bı melegı ıcımde tasıyorummm :ecrin_bebek: yanı herkes pısman olucak dıye bısey yokk mutluluk bırazda ınsanın elınde ama tabı gulmeyıncede gulmeyenlerıde varr

tabii ki evlilik hergün lay lay lom geçmiyor... küçük de olsa büyük de olsa tartışmalar yaşanıyor.. yaşanmalı da... hiç tartışma yaşanmaması demek (bu arada tartışmadan bağrış çağrış havada terlikler kül tablaları uçuşmasını kastetmiyorum.. öylesi de var gerçi) ortada bir yapmacıklık olduğunu ya da insanların kafalarını devekuşu gibi toprağa gömüp meseleleri masaya yatırmaktan kaçtığını gösterir ki bu da er geç evliliği çürütüp bitirir.... aslolan gerginlik anlarında dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var bence (ilk aklıma gelenler tabii bunlar):
+ tartışmanın zamanlaması (bazan herşey o anda konuşulmak zorunda değildir-ve hatta genelde de konuşulmaması gerekir-, ya da o anda konuşulduğunda sağlıklı çözüm alınmaz belki 15 dk sonra belki ertesi gün belki bir hafta sonra)
+ tartışma konusunun bir şekilde sonlandırılması yani havada kalmaması (heriki tarafı da memnun edecek bir son olmayabilir ama en kötü sonuç konunun havada kalmasından iyidir)
+ bir konu heriki taraf için de kapandığında hakkaten sonsuza kadar kapatılması (temcit pilavı gibi yeniden yeniden açılmaması)
+ eşlerin konuşmadan da mimikler ya da tavırlarından düşünce ve modlarının tahmin edilmesi (herşeyi kelimelere dökmek bazan anlamsızdır ve hatta kelimelerin bile yetersiz kaldıkları anlar olur)
+ geri dönülemeyecek lafların edilmemesi (laf ağızdan gerçekten bir defa çıkar ve en kötü şeylerden birisi de haklıyken haksız duruma geçmektir, kısa devre yapma durumuna yaklaştığınızda hemen mola verip 3 kere derin nefes alın lütfen)
+ ve belki en önemlisi herşeyin didiklenmemesi (malum çok kurcalarsan ... çıkar hesabı a.s bu lafım yanlış anlaşılmasın şimdi bazı şeyleri de görmemezlikten gelmekten bahsetmiyorum haliyle, demek istediğim aslında o an için kafanızı kurcalayan ama belki de ertesi gün uyandığınızda hiçbir önemi kalmayacak konuları didiklememek/büyütmemek)

işte ilk aklıma gelen bunlar... evlilik yürütmek bir sanat.... düşünsenize kardeşlerimizle bile anlaşamıyoruz zaman zaman.... üstelik aynı ailede aynı kültür ortamında ve çocukluğumuzdan beri birarada büyümüşüz... halbuki evlilikte insanlar farklı kültür ve ailelerden gelip üstelik belli bir yaştan sonra alışkanlıkları, karakterleri vb oturduktan sonra aynı eve girip ortak bir yaşam oluşturmaya çalışıyorlar... böyle düşünüldüğünde zor.. gerçekten çok zor.. o anlamda da sanat zaten...

topiğin açılma sorusuna gelince... ilk evliliğimde çok dedim kendime "keşke evlenmeseydim" diye... ikinci evliliğimde ise yukarıda özetle yazdıklarımıa özen gösteriyorum en azından bu lafı kendi kendime asgari düzeyde söylemek için ve şükürler olsun henüz hiç söylemedim....

hedef DOĞRUDAN MUTLULUKSA genelde bu zordur... ama hedef HUZURSA o zaman mutluluğu da beraberinde getirecektir...

huzurlu beraberlikler diliyorum... sağlıcakla kalın

Son düzenleme:
17 yıldır evliyim son 3 yıldır her zamn bunu düşünüyorumm.. aslında kötüde bi evliligim yok ama yıllar bıktırıyo sanırımm.. öff bilmiyorumm...

15 yıllık evliyiz.Eşimle müthiş bir aşkla , üç yıllık bir bekleyişin ardından güçlükle evlendik.
Elbette evliliklerde sorunlar olacak,anlaşmazlıklar olacak.Diğer türlüsü pembe hayal olur.
Ancak öyle bir aşk ve sevdayla evlilikten sekiz yıl sonra eşin bir başkasına aşık olup çok sıkıntılı olaylar yaşayınca ......
Elbette yanlış evlilik yaptığımı düşünmemek elde değil.

ben eşimle 10 yıldır birlikteyim. 3 yıllık da evliyiz. evlenmeden önce 1 sene de üniversite de birlikte yaşamıştık. ben hiçbir zaman keşke evlenmeseydim demedim. çok şiddetli tartışmalarımızda dahi demedim. her zaman iyi ki evlenmişim, iyi ki kendime eş olarak seçtiğim kişi yanımda ve mutluyum diyorum her zaman.

maddi sıkıntılarımız yok mu? hemde nasıl var. elektrik parasını ödeyemeyip kesildiği gece mum ışığında yemek yedik gerilmemek için. ama o zaman da demedim keşke annemin evinde olsaydım diye. bekarkenki özgürlüğümü falan da özlemiyorum çünkü biz zaten özgürüz. evliyiz ama herkesin kendi hayatı da var bunun yanında. eşimin kendi arkadaşları vardır görüşür, benim kendi arkadaşlarım vardır görüşürüm. flört etmeyi özleme gibi bir durumum olmaz, çünkü biz zaten eşimle hala flört ediyoruz. sonuçta şu anda 3 senedir hergün iyi ki evlenmişim, iyi ki kocam beni çok seviyor diyorum. inşallah da her zaman bunları söylerim.

nasıl yaniii eşin bi başkasına aşık oluyo:çok üzgünüm:

Hayatımda keşkelerimin bana üzüntüden başka bir şey vermediği kanaatine çokkk uzun zaman önce vardım ve artık hayatımda ki keşkelere değil iyikilere takılıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…