Keşke Anne Olmasaydım ..

Sana gerçekten üzüldün ben de böyle hissediyordum konulardan bakabilirsin ama büyüyünce akıllandı biraz ve bana yardımcı olan çok kişi var topladım kendimi.Krese gidiyor mu büyük biraz nefes alırsın en azından.Lutfen isyan etme onlar hastalanınca köpek gibi pişman oluyorsun yanında nefesini dinliyorsun inan seni benden çok kimse anlayamaz ama her şey gecer

Gerçekten çoğu anne bu durumda.. Annelik fedakarlık demek.. Aman dikkat edin bi kaza daha olmasın.. Allah evlatlarımızı bağışlasın..

Bir çocuğa bile bakmak zorken iki küçük çocuğa birden bakmak cidden kolay bir iş değil. Bir de çocuklar yaramaz ve yerinde durmayan çocuklar ise. Sana sabır diliyorum.

Biraz sabredin. 6-7 yaşlarına geldiklerinde biraz daha akıl sahibi oluyorlar, eski küçüklük alışkanlıklarını bırakıyorlar.

Ben de 3 senedir evde cocuk bakiyorum. Cidden akil mantik beyin isi degil ya,hic gerek yokmus. Sevmek ayri bikmak yorulmak ayri. Oturup acitasyon yapan uyeleri gordum de, herkes bir degil iste. Benim bir cocugum elalemin 5cocuguna bedel. Bir allahin kulu bakamaz. Eh o halde konusmak kolay oluyor.

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki, çocuk sahibi olmak benim için çok uzak. Merak ediyorum çocuk sahibi olmak isteyenler olamazken istemeyenlere neden.. Nasıl adalet..
Her neyse..
Biraz büyüdüklerinde rahat edersiniz. Sonra güzel bile olur size arkadaşlık ederler ileride.

Biraz nefes almaya ihtiyacınız var ,psikolojiniz epey bozulmuş.
Okula başladıklarında kendinize ayıracak zamanınız olur

Bence öncelikle psikolojik destek almalısınız çünkü belli ki çok bunalmışsınız.
2.olarak eşiniz yardımcı olmuyor mu arada kendinize zaman ayırsanız 1 saatin bile çok iyi geleceğine eminim .
Umarım düzelir .

Merak ediyorum çocuk sahibi olmak isteyenler olamazken istemeyenlere neden.. Nasıl adalet..
Konu sahibi de bir anlık hevesle istemiş ilkini. İkincisi planda yokmuş anladığım kadarıyla.

2.5 yıldır evliyim ben de ara sıra çocuk düşünsem de bir yandan da bu konu sahibinin yaşadıklarını yaşamak istemiyorum. Eve tıkanıp iş hayatımın bitmesini istemiyorum. Bir yandan da çocukları çok seviyorum. Zor...

Yok konu sahibinden bahsetmedim. Evrendeki adalet nasıl işliyor...
Çocukları çok sevmek ve gün boyunca bir çocuğa bakmak çok ayrı gibi ya..
Belki evlat edinmeyi düşünürsünüz, bebek değil de çocuk
Belli mi olur

ama en kolay zamanı bebeklikleri:)

Maşallah çocuklarınızı uslu heralhalde.yoksa çok akıl işi değil 4.çocuk

Anlamaya calisiyim diyorum pek anlamiyorum sizin gibi kadinlari ama hak veriyorum
Bence her kadin dogurmamali , her kadin anactir olayi dogru degil ve tamamen safsata
Artik cocuklari geldikleri yere gonderemeteceginize gore cozum uretmeye calisin , yardimci tutabilirsiniz.
Yarim gun bile gelse cikip kendinize vakit ayirabilirsiniz
Ben calisan bir anneyim ve emekli olacagim gunun hayaliyle yasiyorum , sirf cocuklarimla daha cok vakit gecirmek onlardan ayrilmamak icin ama dedigim gibi sizi de anlamaya calisiyorum belki yardimci sizi rahatlatir

Çok zor bir durum. Psikolojik desteğe ihtiyacınız var. Maddi durumunuz varsa çocuklara bakması için yarım gün birini alın. Onun dışında çocuklar olmus bir kere. Zamanı geriye alamayacağınıza ve çocuklarınıza birşey olsa bundan sonraki hayatınız cehenneme döneceğine gore şimdiki anda daha iyi mutlu yaşamak için çozum bulmak zorundasınız. Başka çare yok. Aksi halde ömrünüz tükenir daha da kötüsü cocuklarinizinki de pek iyi olmaz mutsuz bir anne ile buyudukleri için. Hissettikleriniz çok anormal değil hepimiz zaman zaman hissediyoruz ama bir yol bulmalisiniz. Mutlaka destek alın.

Öyle konular var ki noop, uykusuz, sürekli emziren, 2 yaş sendromundan çıldıran anneler... Yolda gördüğüm bebeklerden korkmaya başladım ben Ama çocuklar daha fena doğru
Valla kuzu ben tam 21 aydir uyumuyorum , uykusuzluk ve surekli emzirme yuzunden cesitli hastaliklar cikti onunla ugrasiyorum ama hic konu sahibi gibi hissetmedim , bu arada kesinlikle kinamiyorum konu sahibini sadece lutfen dogurmus olmak ocin dogurmasin hicbir kadin , gercekten gonulden isteyen , yasayacagi tum zoruluklari bastan kabul eden kadin dogursun
Her kadin ayni degil , her kadin dogurmak zorunda degil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…