Keşke Anne Olmasaydım ..

iki oğlan da bende var araları dört yaş beş katını yapıyorlar Ve yapayalnız yaşıyorum .Aynıyız hepimiz aynıyız.Sanki ben yazdım gibi cümleleriniz . hep beraber park bahçe gezin salın Velet’leri azıcık kendinize gelin ,günlük bir saatlik bir spor salonuna yazılın bana çok iyi gelmişti .Ben günde 20dakika tuvaletim var deyip kaçıyorum .Tv bizde yasak sadece bir çizgi film izliyor ama okula gidiyor zaten

Bende de iki tane kedi var :) sende kaç tane var?
Hamileyken bana çok dediler bunu. Evlendiğim günden beri kesi besliyorum ve ilk aldığım kediyi şuan vden göndermeyi düşünüyorum

Reactions: H E
Sevgili konu sahibi, seni anlıyorum ama herkesin mükemmel anne olduğu, kutsal anneliğin damarlardan aktığı bu site içini dökmek için çok doğru olmamış gibi.
Bence Blogcu anne sitesine bir bakmalısın. Senin gibi cocugunu seven ama anneliği sevmeyen insanların çok yazısını okudum. Üstelik 'anne itiraflari' bölümü bu gibi iç dokuslerle dolu.
Bence o siteye bakınirsan, yalnız olmadığını düşünüp mutlu olabilirsin.

Gunlerdir konuyu okuyorum ama yazmiyorum, cunku eminim yazdiklarim, okuyanlarin yüzde doksani tarafindan yanlis anlasilacak.
Evliligimin 7. Yilinda cocuk sahibi oldum, bilincli bir tercihti (o kadar yil olmamasi da, sonunda olmasi da) sonrasinda kardes sart diyenlere "ama ben tekrar anne olmak istemiyorum, sirf cocugum yalniz klmasin, kardes sevgisi tatsin diye dunyaya bir birey daha getiremem, iki cocuk, iki kat sorumluluk, iki kat dert demek" dedim diye topa tutuldum her yerde.
Oysa "tuplerimi baglatmam, dunyanin binbir turlu hali var, bilmemkim 3 cocugunu birden kazada kaybetmis" diye simdiden olecek cocuklarinin yerine yenisini yapma planlari kuranlar iyi anne oldu, ben kotu anneydim, halbuki ben cocuguma bisey olursa yasayamam, onun yerini baska bir seyle dolduramam diye dusunuyordum.
Cocuk yapmadigim o 7 senede de, cocuklu gecirdigim 7 senede de fikrim hic degismedi, cocuk yapmak deliliktir. Omur boyu bitmeyecek maddi manevi bir yuku bile bile sirtlanmanin hicbir mantikli aciklamasi olamaz. Hele de dunyada milyonlarca kimsesiz ve muhtac cocuk varken, onlardan birine aile olmak yerine, yeni bir cocuk yapmaktan daha buyuk bir bencillik dusunemiyorum. Ama yaptim, cunku hayatta yaptigimiz bir cok seyi herhangi bir mantigi olmadigi halde yapiyoruz...

Evet çok haklısınız ben de bi çocukla kalacagimi söylediğimde bak Allah korusun falancanin da bi çocuğu varmış ölmüş şimdi tekrar çocuk sahibi olmaya çalışıyorlarmış yap ikinciyi diyorlar ve bana okadar garip geliyor ki bu düşünce. Çocuğun ölecek ve iyiki ikinciyi yapmışım mı diyeceksin

Oyun terapistine gitmen faydalı olacaktır.Allah hepimizin yardımcısı olsun ben de 5 yaş ikiz annesiyim bizimde oğlan kızın sırtında ya da sürekli sataşıyor vuruyor.Bende inşirah okuyorum rahatlamaya çalışıyorum ama bazı çocuklar nedense kibarlıktan anlamıyor napalım idare edeceğiz

Bende de iki tane kedi var :) sende kaç tane var?
Hamileyken bana çok dediler bunu. Evlendiğim günden beri kesi besliyorum ve ilk aldığım kediyi şuan vden göndermeyi düşünüyorum
Bende de 2 kedi var neden ya yollama kıyamam benım arkadaşımda 4 kedi var ve 1 evladı çoğu zaman çocuğu çiziyolar ama 1 gün bırakmak aklından geçmedi . Problem nedir sende ?

Bende de 2 kedi var neden ya yollama kıyamam benım arkadaşımda 4 kedi var ve 1 evladı çoğu zaman çocuğu çiziyolar ama 1 gün bırakmak aklından geçmedi . Problem nedir sende ?
Yok ya yollayamam zaten bakma böyle sinir anında söyleniyorum da. Bende kıyamam.
Çocuğa şimdilik biley yapmadılar da komşumun kızının elini çizdi. Pati attı yanına gidip sevmek istediğinde. Bana hep bi saldırma halinde zaten oyun oynayamıyorum fazla. Ama bu çocuktan önce de vardı nerdeyse 4 senedir var bu durum.
Benim oturduğumu gördüğü an üstüme zıplıyor :) ve öyle bir kedi ki nefes keser cinste :))

Reactions: H E
Benım oğlanda öyledir çok asabidir . Bende çocuğa yaklaştırmam buyuk ıhtımalle .. genelikle kızla oynatırrırm :) oğlan sadece benımle gecinebiliyor eşimi bile mahvetti . Aaahh o veterınerlere burda olsa da konussa :) narkozlu haldeyken bile ellerini mahvetti :)) ama onu çok seviyorum ilk gözağrım o benım

olsun bu bile büyük gelişme
valla hiç acele gerek yok bencede .
İnsan kendi istediği ve emin olduğunda karar vermeli buna bence. Bana büyük sorumluluk geliyor :)

Valla çocuklarınız sağlıklı ve siz bilmiyorsunuzki bu size verilmiş en büyük nimet...Sağlık sorunu olup hastanelerde sabahlayan yada sabaha kadar uyuyamayan anneleri görseydiniz yaramazlık yapabildikleri için şükrederdiniz...Oğlum doğduğunda sağlık sorunu ile doğdu ve 3,5 aylıkken ameliyat olduk çok zor günler atlattık lohusa halimle... çok şükür geçti gitti ama şimdi yaramazlık yaptığında kızmıyorum ve şükrediyorum bugünleri gördüğümüz içinnn..Her daraldığınızda lütfen bunları düşünün...Birde sanırım size yardımcı olan kimse olmadığından çok bunalmışsınız yoksa her anne evladını çok sever ve sizde seviyorsunuz belli...Sadece çok ama çok boğulmuşsunuz kendinize zaman ayıramadığınız için isyanınız...

merhaba seni cok iyi anlıyorum.Ben de oğlumu cok seviyorum ama yoruluyorum. Benim de yardım edecek kimsem yok. Ben kreşe verdim bütün sorunlarımız bitti. Oğlum da kreşi cok seviyor. Bence sen de biraz para ayır ve kreşe ver. Kreşlerde kardeş indirimi yapılıyor. Kendine zaman ayırmanı sağlar. Ama asla sinirinin acısını çocuklardan çıkarma. Onlar daha çocuk. Kolay gelsin. :)

Sizi anlıyorum. Benimde su an 2 yaşında ve 3 aylık iki oğlum var. Ilk Oğlumu pamuklar içinde yetiştirirken cani acımasın derken ikinci olunca ilkine bagirmaya başladım karsiyken bi de tv izletmem derken çocuk youtube cizgifilmlerine gömüldü. Çocuk yetiştirmek zor gerçekten. Geçen bir söz okudum. " Çocuğunuza öyle bir çocukluk yaşatınki; o geçmişedönüp baktığında hep hatırlamak istediği güzel hatıraları olsun."

Bağırmayan anneler kitabını tavsiye ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…