Keşke Anne Olmasaydım ..

Sen baya bunalmissin. Fiziken yorgunsun kafanda yorgun. Ebeveynlik omurluk gunluk degil. Istifa etmek gibi bi luksumuz yok!

Saglikla sihhatle buyusunler akli basinda buyusunler ben bunlari dusununce yoruluyorum asil. Devir cok kotu...civisi cikti desekte dogru olur. Asil yorucu olan bunlar

Malesef o oyle olmuyor benim iki oglumun arasi bes yas ve sanki konuyu ben acmisim.hatta telegonu elime ogullarimla iletisim problemim diye acicaktim

Arkadasim konuyu okuyunca bi suphe ettim :)konuyu acaba benmi actim
Zira elime teli ogullarimla iletisim sorunum diye konu acicaktim hatta bir bakarsin.nedesem bos zira kelin ilaci olsa basina surer

Benim şimdiki aklım olsaydı baglatirdim ikinci doğumda sordular bağlanacak mi diye hayır dedim kocaya soran olmadı hay benim kafama

Senin durumunda arkadasim var. Cok basarili bir is kadiniyken simdi cinnet geciren ev kadini. Bazen ben de senin gibi dusunuyorum. Bir kizim var cok seviyorum ama bazen hayatim kizimi bakmakla mi gececek diyorum.
Bazen olur olmaz agliyor. Gecen gun tokasi neden dustu diye saatlerce agladi. Cok zor gercekten. Seni cok iyi anliyorum.

Ilk defa cok ama cok gercekci bir anne yazisi okudum. Hani derler ya bir kere "annecim"dediler mi tum sikinyilar unutulur diye. Demekki oyle degilmis, kisiden kisiye degisiyormus. Bekar ve 31 yasima geldigimden anne olma istegi fazlaca son gunlerde. Ama ben de bazen kaldirabilir miyim acaba diye dusunuyorum. Calisiyorum, aksamlari eve geldigimde yemek hazir oluyor, sagolsun annem hazirlar. Utu, camasir isi oldugunda hep ötelerim. Hic zamaninda yapmam. Ev isleri konusunda cok tembelim. Yemek yapmayi pek bilmem. Yaptigim yemekler pek yenmez :) 5 tane yigenim var ama bugune kadar hicbirinin altini degistirmedim, tiksiniyorum cunku. Yigenlerim bagirip agladiginda bi kac dakika ugrasirim sakinlestirmek icin. Sakinlesmezse kendi haline birakirim. Sakinlesmediklerinde cok sinirleniyorum cunku. Dovmemek icin yigenimin bulundugu odayi terk ediyorum. Yorgunluga uykusuzluga hic gelemiyorum. Yorgun ve uykusuz oldugumda depresyona girecek kadar mutsuz oluyorum. Cok panik biriyim. Yani basimda birine bisey olsa donup kaliyorum. Ama ozgurlugume aman aman duskun degilim. Ozgur kiz degilim yani:) acaba ben de sizin gibi mi dusunecegim anne oldugumda? Yoksa hic olmamali miyim, yazdiklariniz cok etkiledi:)

Ben bu hissettiklerinizin normal olduğunu düşünüyorum.
27 yaşımda ilk gebeliğim planlıydı.
Çok Zor bir erkek bebeği/yada ben zorlandım bilmiyorum.
Ama tek çocuk hiç düşünmediğim için, ve o yaşadıklarımı sil baştan yaşayamam korkusu ile hemen ikinci olsun istedim.
İlk ikisinin arası 2 yaş oldu böylece.
2 erkek çocuğu şu an 1 ve 3 yaşlarında.
Yüzlerine baktığımda bir şey olacak diye korkumdan uzun sure uyurken izlemeye bile çekindiğim oğullarım.
Kalpleri kırılacak, kalp kıracaklar diye ödümün koptuğu oğullarım.
Benim sürpriz 3 numara.
Bir de kızım olacakmış.
3.5 yılda 3 çocuk annesi olacağım anlayacağın...
Anne olmaktan pişman değilim. Bu yazdığın bir çok kaygıyı yaşıyorum.

Ama kaybettiklerime pişmanım.
27 yaş benim için erkenmiş.
Ben 30 umdan önce anne olmamalıymışım.

Çünkü yapmak istediğim çok şey var. Ve şu an hepsini ertelemek ile meşgulüm.

O zaman öyle gelmemişti.. 10 un üzerinde ülke gezmiştim, bilmem kaç milletten arkadaşlarım vardı, okullar, yurtdışı eğitimleri, bir süre başımı alıp gitmeler, tatiller, her şeyi yapmıştım kendimce.
Okuduğum bir kitapta bahsedilen yere o haftasonu kalkıp gittiğim olurdu.

Ve inatla çocukla da devam ederim sandım.
İlk Doğumda, 3 aylık bebekle Ege turu yaptık arabalı.
8 aylık olmadan yurtdışına kayağa gittik.
İsrail, İspanya ve 4-5 yurt içi gezisi yaptık 2. Oğlum olana kadar.
2 numara 5 aylık olduğunda yine gezmeler başladı...
Doğu güneydoğu turu. Ardından Bulgaristan, Yunanistan. Yaz tatilimiz, denizimiz eksik kalmasın. Bir de Marmaris sıkıştırdık.

Şimdi 3 çocukla bir yere gitmeyi bırak, hayal kurmaya halim kalmadı. Henüz kızımı kucağıma almadım ama kollarım taşımayacak sanki :)

Ben dünyayı gezerim derken, şimdi çocuk büyütmek ile geçecek yıllarım. Dünya haritasını küçültüp büyütüp baktığım ekranımda işaretli bir sürü yer imi var.. bir gün giderim diye.
Ote yandan da bir gerçek var ki, yürüyüşe zor çıkıyorum :)

Hiç bir sorumluluğumun olmadığı +3 yıl :)
Özenmeyip de ne yapayım?

birincisi asla anliyamazsiniz anne degilsiniz.ikincisi o cocuk isteyenlerin cektigi cileyi de cekmden alay edemessiniz.konu sahibi iki kizim var benimde ucbicuk ve bir bucuk yas.hic oturmadigim gunler oluyor.cok zor cok ama anne olmak boyle bir sey.bende cok soyleniyordum birgun haberlerde engelli cocugu olan bir annenin sozleri hala kulagimda..Allahtan tek dilegim ondan sonra olmek...yavrumu birkere saglikli gorsem diye nasil agliyorlar kari koca..sukredin lutfen kosup yaramazlik yapan cocuklariniz var...insanoglu cok nankor cokkkk...

Nerde dalga geçmişim gerçeği söylüyorum ki gördük konuda mesajları neyse anne olmak isteseydim olurdum anlamak da istemiyorum zaten gayet mutluyum böyle kendi işinize bakın konuya mesaj yazın bana değil.

Kesinlikle sizi yargilamak deil niyetim sakin yanlis anlamayin. Ama inanin ben hayretle okudum bir annenin bunlari dusunebildigine. Su anda beni. Oglum 15 aylik ve yemin ederim hayatimda hic bu kadar zor ve guzel bir donem gecirmedim. Cok hareketli ogkum bazen gercekten cok yipratabiliuo ama sifira donsem yine anne olmak isterdim kesinlikle. Gece uykulu haliyle bile anne demesi bana icim eriyo inanin

10 senedir evliyim 29 yaşındayım ve çocuğumuz olmuyor ve asla bu durum beni üzmüyor, dediğin gibi özgürlük demek ben demek.
Ben derdimi imtihanımi çok seviyorum diyordum Allah başka bir dert verdi. Çok şükür atlattik. Herşey de bir hayir vardır.
Büyüdüklerinde rahatlayacaksin inan.

imkanlar da onemli bence. Yatili bakici tutabilecek durumda olursaniz, ancak oyle bunalmazsiniz gibi duruyor. Cunku bebe bu, uyutmayacak, tuvalete bile o firsat verince gideceksin, evde yemek olmasina ragmen; yalniz basinaysan yeri gelecek aç gezeceksin.
Ama o hisler ve tahammulsuzluk, kendi cocugun olsa da gecmiyor, onu soyliyim. Aklini basina alip sabirli olmaya calisiyorsun ancak.

ben bu kurulan baglantiyi anlamiyorun
neden dersen benim de annem babam yok.
Liseyi bitiremeden babam öldü
Üniversiteyi bitiremeden de annem öldü
O zaman sizin dusuncenize gore, anasi babasi basinda sag olanlar, hayatta hicbir seye uzulmemeli, bunalmamali, 24 saat sukretmeli.
Neden, cunku benimkiler "yok" diye.

Bence boyle bir bakis açisi olamaz...
İnsanlarin ananesi dedesi "bile" var mesela, benim yaşitlarimin...

Kayinvalidem 60 yasinda ama anasi babasi basinda... Eee o zaman Allah'in adaletini sorgulayip isyan mi etmem lazim

Aynı durumdayız. Bundan sonra birileri burada derdiyle ilgili bir konu açtığında, önce "Annen&baban hayatta mı?" diye soralım. Eğer hayattalarsa, "O zaman kapat çeneni ve mutlu ol," diye bağıralım, sorununu küçümseyelim. Çünkü çözüm bu, böyle olması gerekiyor.

Hakkaten hep halinizden memnun mutlu musunuz??

Yazdığım şeyi okudunuz mu okuduysanızda anladınız mı acaba anne babası sağ falan gibi bir cümle kurmuş muyum bir bakın çocuk sahibi olamayan kadınlardan bahsettim benim gibi kadınlardan yani onlarca tedaviyle boğuşup hala çocuk sahibi olamayan her testin sonunu negatif gören kendimden bahsettim konu sahibi hanfendi ve onun gibi rahatca çocuk sahibi olup daha sonra bakamıyorum edemiyorum keşke doğurmasaydım diyen kadınlara çocuklarınızla imtihan olursunuz demeyin diyorum iyi okumanız ve anlamanız dileğiyle

Gunaydin herkese sizi cok iyi anliyorum fakat sikayet etmeyin isyan etmeyin yaradanin gücüne gider.ben anlatim bende üçüz kiz annesiyim ve dogduklarindan beri tek bakip buyuttum suan 8 yasindalar hic isyan etmedim off bile demedim cocuk onlar akillari erse zaten yapnazlar sabah 6 da kalkip gece12_1 yatan birisiyim gun boyu onlarlayim yemekleri dersleri okula gotur getir ev isi onlarla zaman gecirnesi tum gum yaptigim seyler Allah bize emanet verdi o yavrulari iyi bakip yetistirmek zorundayiz size tavsiyem cok bagirip sinirleniyorsaniz birde gerginlik mutsuzluk varsa bir dr yardim alin psikoloji anlaminda

Sanki konuyu ben açmışım...
Ben de dillendirdim bunu başka bi platformda, gene eleştirildim anlaşılmak yerine.
Ben seni çok iyi anlıyorum, çok iyi biliyorum yavrularını nasıl sevdiğini.
Ama en baştan hiç olmasalardı diyorsun.
Bence sadece kapana sıkıştık, ondan böyle hissediyoruz. Benim buyuk oğlum da çok zor bi çocuk. Büyüdükçe daha da zor oluyor..

4. Icin Niye Bu kadar istek duydugunuzu anlamadim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…