Kendinizi mutlu hissetmek icin neler yaparsiniz?

Seni çok iyi anlıyorum.. Ben de yurtdışında yaşıyorum.. Yalnız hissediyorım kendimi bazen, dönmek istiyorum.. Burda ne işim var diyorum.. Bazen de türkiye zaten karışık, işsizlik var vs vs bunları kuruyorum.. Ne buraya ait olabildim, ne oraya yani.. Kendimi mutlu etmek için yürüyorum, küçük de olsa kendime ya da eve bi şeyler alıyorum.. Cilt bakımı yapıyorum, maskeler.. En sevdiğim kahve yapıp annemi görüntülü aramak tabii..

aslinda benim yaptiklarim genellikle uygulanabilir, yuruyus yapmak, kitap okumak, bi pastanede cafede kahve/ cay icip etrafi izlemek, mumkunse masaja gitmek, manikur/pedikur yaptirmak :)

ne icin sormustum, belki fikir olur birbirimize, hobi edinebiliriz kendimizi mutlu etmek icin neler yapabiliriz bunlari paylasmis oluruz
Cok guzel bir konu acmissin tebrik ederim.
Bende kendimi mutlu etmek icin en sevdugim sey turk kahvesi yanina cikolataya bayilirim.
Moralim bozuk oldugu zaman bile bu yontem bana cok iyi geliyor.
Gezmeyi de cok severim yuruyis yapmak .ama buna imkanim olmuyor maalesef.
Ise yuriywrwk gidiyorum on bes dakka o kadr.

Evet ben biraz mutsuz, yalniz hissediyorum sanirim o yuzden boyle bir arayistayim sizlerden fikir almak istedim. Yoksa hep mutlu hissetmeliyiz istenilen o .. Ama ben oyle hissetmiyorum bu ara
sana katiliyorum.
Mesela insànin bi gunu diger gununu tutmuyor mesela ben dun canim sikiliyordu bogulacak gibi.
Ama bugun rab bime sonsu hamdu senalar olsun cok guzel seyler oldu cok mutluyum.
Rabbim omrumuzden huzuru eksik etmesin

Evliyim 1 seneden fazla suredir, yurtdisinda yasiyoruz calisiyorum. Fakat ailem yok arkadasim yok esimden baska kimsem yok. Bunaliyorum bazen, kendi kendime guclu duramiyorum ilgi sevgi bekliyorum ve sadece esim yetemiyo. hafif depresyon gibi bir donem
Canim bende yurt disinda kladim.
Zordur yurt disi arkadasin cevren olmayinca biraz zor.
Ama senin yaptigin seylee cok guzel onlara devam edersen pek sikilmaz hayattan keyif alirsin..

Seni çok iyi anlıyorum.. Ben de yurtdışında yaşıyorum.. Yalnız hissediyorım kendimi bazen, dönmek istiyorum.. Burda ne işim var diyorum.. Bazen de türkiye zaten karışık, işsizlik var vs vs bunları kuruyorum.. Ne buraya ait olabildim, ne oraya yani.. Kendimi mutlu etmek için yürüyorum, küçük de olsa kendime ya da eve bi şeyler alıyorum.. Cilt bakımı yapıyorum, maskeler.. En sevdiğim kahve yapıp annemi görüntülü aramak tabii..
"Ne buraya ait olabildim, ne oraya yani.. "
iste bu sozun tam yurtdisindakiler icin. Ben yurtdisinda dogudum ve buyudum. Ne burda buranin vatandasi gibiyim, hep irkci bakislar, ters ters konusmalar. Ne de Turkiye'ye gittigimde TC olabildim, hep yabanci, oradan geliyoruz diye zengin tavirlari, kandirma gibi durumlarala karsi karsiya kaldik.. insanlik ne kadar iyi degilmi! Ama cok sukur ki herkes ayni degil, insanligi bilenler var.

ailem yok dereken orada mı yok? genelde ailen mi yok bende de benzer bir durum var gibi de...

Ailem yanimda degil Turkiyedeler. senede 1 en fazla 2 kere gidiyoruz toplamda 3 hafta kaliyoruz.
Zor yani burda sadece esimleyim oda cok yogun calisiyor eve gelip dinlenmek istiyor huzur mutluluk verecegime ondan surekli bisey bekliyorum benimle gezsin ilgilensin hep bisey yapalim vs.
ama mutlulugu ben nereden alacagim peki?

Ailem yanimda degil Turkiyedeler. senede 1 en fazla 2 kere gidiyoruz toplamda 3 hafta kaliyoruz.
Zor yani burda sadece esimleyim oda cok yogun calisiyor eve gelip dinlenmek istiyor huzur mutluluk verecegime ondan surekli bisey bekliyorum benimle gezsin ilgilensin hep bisey yapalim vs.
ama mutlulugu ben nereden alacagim peki?
Allah cocugunuzu nasip etsin canim :-)
onunla ilgilenirsin..
El isi severmisin? el orgusu yapabilirsin.. Yemek cesitlerini dene..

Allah cocugunuzu nasip etsin canim :-)
onunla ilgilenirsin..
El isi severmisin? el orgusu yapabilirsin.. Yemek cesitlerini dene..
Amin tesekkur ederimm :)
El isi severim aslinda burda malzeme nerden bulurum bilmiyorum varmidir arastirmak lazim:
Yemek yapmayi cook seviyorum hergun yapiyorum isten sonra biraz kosturmaca oluyor ama haftasonlari falan keyifli oluyor baya.
Siz calisiyomusunuz?

çinle ilgili bilgilendirici bir blog açsan ??? oraya giden türklere yol olacak senin gibi birinin gözünden okumak çok daha harika olur .... neyi nasıl anlarsın nereden ne alırsın onları yazsan... yeni birşeyler ararken başına gelenleri v.s. yazıp milletinde hayırduasını alsan
bir insatagram bloğuolabilir örn daha eğlendirir seni ileitşiminde çok artar türklerle... çok tatlı olur.

X