Kendimle ilgili aşamadığım sorunlarım canımı yakıyor

yorumunuz için teşekkür ederim, keşke ben de annem hakkında sizin gibi düşünebilsem ama yavaş yavaş ipler kopuyor, Kilo vermek benim için hep kolay oldu zor olan tekrar almamaktı. ve başaramadım, şu an çok fena bi psikolojideyim kabus gibi günler geçiriyorum ama düzeltmeye çalışıyorum. Size dersler konusunda sınav konusunda tek önerim lys kasmanız. inanın lys çok önemli ygsyi gözünüzde sakın büyütmeyin, yazın vaktiniz de varken akşamları en azından fizik mat Geo çalışın ki sene içinde zorluk olmasın. geometriye YGS için de lys için de çalışın. Ben eşit Ağırlık olduğum için fen dersleri hakkında pek bi bilgim yok ama ben bu sene çok planlı çalıştım. Biliyorum çok klişe ama plan yapıp ona uyarsanız asla sıkıntı yaşamazsınız hatta kendinize vakit bile ayırabilirsiniz, gözünde büyütmeyin yeter:) başarılar diliyorum şimdiden :)

yorumunuz için teşekkür ederim. verdiğim kiloları geri almamın sebebinin diyeti bırakır bırakmaz eski yeme alışkanlıklarıma dönmüş olmam olduğunu düşünüyorum. Biraz da psikolojik sorunlar yattığını düşünüyorum bu yemek yememin altında. çünkü sürekli bir şeyler yemek istiyorum stresimi böyle bastırmaya çalıştığımı farkettim fakat önüne geçemiyorum en kısa zamanda bi psikologla görüşeceğim. Umarım başarabilirim çok teşekkür ederim :)

Canım benim annenin davranışlarını hiç olgun bulmadım, belki sana değer veren sana destek olan biri olsaydı sen de azimle gayret eder verebilirdin kilolarını.
Ama olsun, üniversiteye başlıyorsun bak ne güzel, artık kendi kendine yetebilmelisin.
Madem ki seni anlayan destek olan, seninle derdini paylaşan kimse yok sen de bizimle paylaş. sana destek olalım. Herkesten önce sen kendine değer ver, ayağa kalk, toparlan, göster onlara günlerini.
Sen değerlisin çünkü, kimse sana hakaret edemez, buna izin verme. Rabbim seni yarattıysa, bu dünyaya gönderdiyse bil ki çok değerlisin bunu unutma

Canim ayni yaştayiz hatta bende ilk yıl kazanamadim bu sene tekrar girdim sinava. Kucukken cok zayif bi bebektim bu ilkokul 4-5. Sinifa kadar devam etti yariyil tatilinde öyle bir kilo almışım ki ogretmenim beni taniyamadi.ilk okulda cok sorun yasamadim zaten arkadaşlarim arasinda cok sevilen biriydim kimse dalga gecmezdi okulda. Ama evde abim bir dalga gecerdi ki herseye bedel. Evlenmis 3 cocuk dogurmus kadinlar gibisinden tut , balina karaya vurmus , bu kurban ebruyu keselime kadar giderdi konu .Cok üzülürdum ama belli de etmezdim takmiyor gibu gozukurdum. Annem bi kac kez diyetisyene gidelim dedi ben istemedim utandim. Sonra liseye basladim ve ordaki kizlari gordukce ben niye boyle degilim diye uzulurdum ustelik en yakin arkadasim o zamanlar 39 kilo olan bi kizdi. Ve ben karar verdim diyet yapip zayiflayacaktim.diyetisyene gittik taam 78 kiloydum yani arkadasimin iki kati. Neyse diyetisyenin verdigu listeye uydum yürüyüş yaptim ara ara bozdum tabi diyetimi toplamda 2 senede 26 kilo verdim. Su an 52 kiloyum ve benimde catlaklarim var gogsumde gobek cevremde ama inan kilolu olmaktan daha iyi hem spor yaptikca kuculuyor tamamen gecmiyor tabi. Bence iste zayiflamak istiyorum dedigin andan itibaren onunde duracak hic bisey yok baskalari icin degil basta kendin icin yap zaten verdikce hirslanacaksin

Çok teşekkür ederim buraya yazan bütün herkes siz de dahil bana okuduğumda kendimi o kadar iyi hissettiriyorsunuz ki. Ben hiç düşünmezdim benim Annem bile yanımda olmuyor bir başkası mı bana destek olacak derdim ama sadece yazdıklarınızı okumak bile beni olduğum yerden bi adım ileriye götürüyor. kendimle yüzleşiyorum inanın aylardır aynaya bakmıyordum şimdi saçlarımı açmaya başladım aynaya bakmaya başladım kendimi ne olduğumu kabullenmeye çalışıyorum kendimi anlamaya ve sevmeye çalışıyorum başarmak biraz sabır gerektirecek ama yapacağıma inanmaya başladım bu bile benim için mucize. değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim beni mutlu ettiniz Allah da sizleri her daim iyi insanlarla karşılaştırsın :)

başarmana çok sevindim seni çok iyi anlıyorum, Allah sağlık sıhhat versin umarım kilonu hep sabit tutarsın hep mutlu olursun :) kendimi sevmeye başladığımda kendim için bir şeyler yağacak gücü de bulacağıma inanıyorum çok teşekkür ederim güzel yorumun için :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

amiiin canım inşallah. inan tabi ki kendine. zaman zaman benim de karamsarlığa düştüğüm olur ama kendimizi toparlayacak güç yine kendi içimizde. inan ki biz kendimize saygı duyarsak, güçlü olursak kimse ileri geri konuşmaya cesaret edemez. o cesareti kimselere verme

Kızlar aranızda bnm gbi olan var mı sacimin kırıklarını koparmadan duramıyor çok rahatsız ediyor bu durum beni

Ablacim seni cok iyi anliyorum.. sendeki durumun tam tersine ben de hayatim boyunca cok zayiftim.. simdi belki bunu okuyunca onemsiz bulacaksin ama benimki ergenlik doneminde ozellikle hastalik derecesinde bir zayiflikti.. yasim 19-20 olana kadar kilom en fazla 37 olmustu.. boyum da 160. Inceciktim yani senin anlayacagin.. cocuklugumda ergenligimde benimle de dalga gecmeye kalkanlar oldu elbette.. ama her zaman baska bir seyle on plana cikmaya calistim ben.. kendi yeteneklerimi kesfetmeye guzel yanlarimi bulmaya calistim.. tabii bu surecte denemedigim tedavi yontemi kalmadi, her turlu tahliller yapildi ama neden kilo alamadigim bulunamadi. Istahim da yerindedir ha bi oturusta normal insanlarin porsiyonlarinin 2 katini rahatlikla yerim.. neyse uzatmayayim, bir sure sonra insanlarin ne dedigi onemini yitirmeye basladi.. bu tamamen kendiliginden oldu.. yasim ilerlemeye basladikca yuzumun hatlari oturmaya basladi,guzellesmeye basladim.. bir sure sonra da hic dusunmemeye basladim.. sonra yavas yavas baktim ki sagim solum dolmaya baslamis.. bir gaza geldim onu farkedince, psikolojimin de etkisiyle bilemiyorum oldukca kilo almaya basladim.. su anda yasim 26 kilom 45 hala zayifim ama eskisi gibi degil.. demem o ki ablacim azmini ve yasama sevincini sakin kaybetme.. duzenli olarak sporunu yap bol bol suyunu ic, porsiyonlarini kucult, seker yerine tatlandirici kullan mesela, ekmegi azalt tuzu azalt, boyle boyle kilo vereceksin ben inaniyorum.. zaten universiteye basliyormussun.. onunde yepyeni bir hayat basliyor.. annenden uzak kalmak da eminim iyi gelecektir bu surecte sana.. hayatinin kontrolu senin elinde olsun her zaman.. kimsenin mudahale etmesine izin verme canim benim.. umarim her sey yoluna girer, inaniyorum ki girecek de

seni anlıyorum sana yard edebilirim ben bu sorunların hepsini astim özelden bana ulas

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…