Kendimle ilgili aşamadığım sorunlarım canımı yakıyor

Yaşadıklarınıza çok üzüldüm.Bende 19 yaşındayım kilo problemim var ve pcoluyum.Keşke anneniz daha anlayışlı olup size destek çıksaydı yaşadıklarınız bu raddeye gelmezdi.Artık olan olmuş bütün bu olanları unutmak çok zor ama kendinize yepyeni bir sayfa açın üniversiteye başlıcaksınız kendinizi okula derslerinize verin yepyeni bir çevre edinmeye bakın.

Arkadaşım kırmak üzmek hiç istemem iyiliğin için yazıyorum inan. Ama isteyince toplamda 33 kg vermişsin ki bu çok ciddi bir şey.
Ve verdikten sonra hep geri almışsın o dönemlerde kendini iyi hissettiğin halde.
Bu bana daha ciddi, psikolojik bir sorun olabileceğini düşündürdü açıkcası.
Çünkü bende 165 ve 70 kg dum sevgilim, annem, arkadaşlarım hep dalga geçip kızıyordu koca popolu bilmem ne..
Bende spora yazıldım şuan 51 kg yum. zaman zaman max 55 e çıkıyor sonra geçmişi hatırlayıp kendimi frenliyorum çünkü böyle çok mutluyum.
Sen ama, dönemsel kilo verip mutlu olup sonra nasıl olduysa daha fazlasını yine isteyerek geri almışsın. Sorun derinlerde bence. Bunun üzerine gitmelisin canım. Daha çok gençsin yapabilirsin.

Canım benim de lisede bi arkadaşım vardı, oldukça kiloluydu. Ama çok şen şakrak bi kızdı, kendisiyle dalga geçerdi hep. Tabi senin ailen ve arkadaşlarından gördüğün tepkiler çok büyük. Bunun için iyice içine kapanmışsın.

Şimdi o arkadaşım dal gibi oldu istikrarlı bi diyetle. Evlendi, çocuğu oldu, hamilelikte bile herkesten az kilo aldı. Çatlakları için de lazer falan düşünüyor sanırım.

Bende 25 yaşındayım ve kendimi bildim bileli zayıfım ama bacaklarımda baldırlarımda hep çatlaklar var lise zamanlarında başladı daha çatlak oluşmaya , şimdiye kadar dert etmedim çatlaklarımı.. Ama şuda bi gerçek zayıflarsan daha küçük görünürler ve vücut ölçülerin küçüldükçe gözüne daha az batmaya başlarlar... Ki şuanda 5 aylık hamileyim 46 kiloyum ve daha şimdiden çatlaklarım daha da arttı , ki karnım çok fazla çıkmadı bile yanlarımda falan gözle görünür şekilde oluştu ama ben dert etmiyorum bunları yalnız mustela adında bir krem buldum onu kullanmaya başladım ben şuanda hamilelikte çatlaklara karşı olanını kullanıyorum ama hamileliğim geçtikten sonrada oluşmuş çatlaklara karşı kremi varmış onu kullanmayı düşünüyorum sende bi araştırabilirsin... Güzel canını sıkma derim böyle şeylere...

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Çok uzun oldu kusuruma bakmayın ama yazdıkça rahatladım.

O kadar yalnız ve çaresiz hissediyorum ki. En sonunda buraya yazma kararı aldım, çünkü tek başıma düşünmekten ve kendimi hiçbir şekilde avutamamaktan çok yoruldum.
Yaşadıklarımın ve düşündüklerimin içinden çıkamaz oldum.
Çocukluğumdan beri asla kendine güvenebilen kendini seven bi insan olamadım, bunda kimin etkisi var bilmiyorum. Belki annemin, belki çevremin.
İlk "şişko" lafını duyduğumda 8-9 yaşlarındaydım. Yani ufacık bir çocuk. O kadar üzülmüştüm ki, gittiğimiz tatil köyü bana benim yaşlarımda bir erkek çocuğunun bana söylediği laf yüzünden cehennem olmuştu. İlk kabus günlerimi o zamanlar yaşadım galiba. Hala da hatırlarım nasıl odadan çıkmak istemediğimi, gittiğimiz iki haftalık tatil boyunca o çocuktan köşe bucak kaçtığımı. Aynayla sorunlarım o zaman hafiften başladı sanırım.
19 yaşındayım henüz. Ve bu yaşıma kadar hep özgüvensiz yaşadım. Lise2 ye kadar hep balık etli bir kızdım, yazın tatile gideceğimiz sıralar dışında bunu hiç sorun etmemiştim. Yine de kendimle kaldığım zamanlar kendimi severdim, aynadaki görüntümü, gülüşümü, sesimi, kabiliyet saydığım bir çok şeyi. Mutluydum yani. Annem çalışırdı, 3 yaşımdan beri kreşlerde, okullarda büyüyorum. Bir de erkek kardeşim var. Normal bir aile olduğumuzu düşünüp şükrederken belki biraz da ergenliğin etkisiyle bazı sorunların farkına vardım ve bunları kafamda büyütmeye başladım. Belki de hala ergenin tekiyim bilemiyorum. Lise2 deydim, sınıfımda bir çocuktan hoşlanmaya başlamıştım, onunla güzel bi arkadaşlık kurmuştum. Okulu sevmeme neden olmuştu resmen. Heycanlıydım çok. Fakat "şişman"dım işte. Bir gün benimle dalga geçtiler ( aralarında hoşlandığım çocuk da var.) sırama yürürken sıraları sallamaya başladılar. "Dikkat! Lily geliyor! Deprem riski var Lily oturana kadar kimse sıranın altından çıkmasın!" Kilolu olduğumun farkındaydım ama böyle bariz bir şekilde dalga geçilmesiyle ben kendimi ayna karşısında ağlarken bulmaya başladım.
Bir gün bu konuyu anneme açmak istedim. Ona anlatıp onun da desteğiyle bir şeyler yapmak istedim. Bunu anlattığımda annem "Haklılar çünkü gerçekten öküz gibisin, az ye kilo verirsin hadi uğraştırma beni" gibi bir şeyler söyleyip beni başından savmıştı. Ben hayatımda hiç bu kadar kötü hissettiğimi hatırlamıyodum. Günlerce okula gitmek istemedim, defalarca kaçtım ve bu nedenle annemle tartıştım hep.
O sıralar adetim gecikmeye başlamıştı. Umursamadım, 1 hafta 2 hafta derken 2 ay gecikti ve ben rahatsız olmaya başladım bu durumdan. Anneme söyledim. O da beni doktora götürdü. Öğrendim ki bende polikistik over diye bir şey varmış. Kist adet olmamı önlüyormuş, kilo vermem gerekiyormuş. Doğum kontrol hapı yazdı, kilo ver ve 3 ayda bir kontrole gel dedi doktor. Çıkınca annem beni bir güzel payladı, bi de bu mu çıktı başımıza, az yesen bunların hiçbiri olmayacaktı ye ye nereye kadar utanmasan 200 kilo olacaksın millete kızım var demeye utanıyorum şu haline bak insana bile benzemiyorsun gibi laflar etti yine canımı yaktı. Bunları hiç unutamadım. Annem hep kalbimi kırar, ne zaman yanına gitsem bir şey paylaşsam beni buna pişman eder. Sonra ya hiçbir şey olmamış gibi davranır ya da ben öyle davranırım, daha fazla canımı yakmasın diye. Hani yavru kediler büyümeye başladıktan sonra anne kedi yavrularını istemez, onları yanından kovar ama yavru kediler tekrar gelir ya. Annemle durumumuz resmen öyleydi. Bir gün anneme diyetisyene gitmek istediğimi söyledim.Kilo vermem gerekiyordu 80 kiloya kadar çıkmıştım ve çok kötü hissediyordum. Laf soka soka beni diyetisyene götürdü. Diyetisyen kilomu ölçüp söylediğinde annem bana öyle bi baktı ki o bakışı unutamam. İğrenir gibi, bi fazlalıkmışım bi yükmüşüm gibi. O bakıştan sonra "neden öyle bakıyorsun anne" deyip doktorun yanında ağlamıştım kendimi tutamayıp. Doktora dönüp "bu hep böyle duygu sömürüsü yapıyor işte, küçükken geceleri yemek diye diye ağlardı, bilmiyorum kilo verebilir mi" dedi. O gün hayatımın en büyük hırsını yaptım ve 18 kilo verdim. Gerçi annemi yine memnun edememiştim ama yine de kendimle gurur duyuyordum. Kendimle barıştım ilgi görmeye başladım bi kaç aylığına da olsa annemle olan sorunlarımı (annemin benimle olan sorunlarını) yok saymaya başlamıştım. kistim düzelmişti, düzenli adet görüyordum. O kadar iradesizdim ki diyeti bıraksam da böyle devam eder diye düşündüm. Ve diyeti bırakıp kiloluyken nasıl yiyorsam öyle yemeye devam ettim. Hızla aldım o kiloları, doğum kontrol hapına devam, kilo vermeye çalışmak, anneyle uğraşmak, ergenliği atlatmaya susmaya çalışmak. O aşağılanmaları görmezden gelerek yaşamaya çalışmak.
Lise sona geldiğimde 90 kiloydum, 170 boyumla. Lise boyunca çok sevdiğim arkadaşım ne olduysa lise sonda bana garez etmeye başladı. Başka arkadaşlar edindi, benden uzaklaştı. Bir şey demedim diyemedim çünkü hak ettiğimi düşündüm. Kimsenin bana ihtiyacı olmadığını, değersiz olduğumu gereksiz olduğumu düşündüm hep. Eve gitmek istemiyordum. Okula gitmek istemiyodum. İnsan içine çıkmak istemiyodum aynaya bakmıyodum o kadar kötü günlerdi ki. Bi yandan da sınava hazırlanıyordum. Bir gün o benden uzaklaşan arkadaşın sosyal ağda benimle bariz bi şekilde dalga geçtiğini gördüm. İşi gücü yok bana sarmış. Ben kilolarımı kapatsın diye paltoyla geziyodum bi an bile çıkarmıyodum ona kadar dalga geçmişti. Yürüyüşümden saçlarıma, parmaklarımın şekline kadar benimle dalga geçmişti ve konu çok tutmuştu anlaşılan. bir sürü insanın o dalga geçme ayinine katıldığını gördüm. Her gece ağladım her gece. Kabus gibi günlerdi, okula gitmek tekrar kabusum oldu, sabah erkenden gelir sıraya otururdum ve asla kalkmazdım. çıkışta sınıfta kimse kalmadığında kalkar eve giderdim. Bu sırada benim stresle başa çıkma yöntemimin yemek yemek olduğunu farkettim. En büyük sorunum yemek yemek olmasına rağmen böyleydi. Her okul çıkışında bi fast food menüsü yiyip, akşamına da evde yemek yiyodum.
Bir gün annemin yanında tişörtümü değiştirirken annem elimden tişörtü aldı beni kendine çevirdi. "Bunlar ne?" diye sordu karnımı gösterip. O an farkettim inanır mısınız karnımda kocaman kırmızı yarıklar oluşmuştu. Zaten belimde, göğüslerimde olan çatlaklarıma bi de onlar eklenmişti. Hem de boydan boya üstelik 18 idim henüz. O gün bana demediğini bırakmadı. " Şu haline bak her yerin çatlamış, ayı gibi oldun zaten habire yiyosun, seni bu halinle kim napsın bi bak şu çatlaklara ilerde sen nasıl evleneceksin utanmayacak mısın bunlardan, bu kilodan bu göbekten utanmayacak mısın? Gittikçe maymuna benziyosun ben senin gibi bi kızı hakedecek ne yaptım" dedi bana. İşte o gün bugündür benim iki kabusum oldu. İlki tahmin edeceğiniz üzere annemdi zaten, ikincisi de çatlaklar. o lafları duyunca kilo vermeye başladım. O sınav stresinin yanında bi de kilo vermeye çalıştım, benimle geçilen dalgaları unutmaya çalıştım görmezden gelmeye çalıştım. Düşünmemeye çalıştım. 10 kilo kadar verdim. Yetmez dedim 5 kilo daha verdim. Sınavlarıma girdim çıktım, tamam dedim şimdi rahat kafayla kilo vericem. Lise bitti o kızı bi daha görmeyeceğim dalga geçse de duymayacağım dedim rahatlatmaya çalıştım kendimi. Anneme yaranmaya çalıştım sırf bana bir şey demesin kızmasın diye. İstediği gibi zayıf olmak istedim sadece bunu istedim ki bana karışmasın, beni sevsin diye.
Sonra sınav açıklandı. Çok kötü yapmıştım. Hal böyle olunca hiç dinlemeyen annem tarafından bir de gerizekalı ilan edildim. Ve o gün patladım. Saatlerce hıçkıra hıçkıra ağladım susamadım, nefes alamadım ağlamaktan. İlk başta ağlarken yine karşıma geçip bana kızmaya başladı ama baktı ki susmuyorum acıdı heralde. Üzüldü galiba ilk defa benim için. Neden bu kadar ağladın hadi sakin ol bi sene daha hazırlanırsın gerekirse demeye başladı. O gün anlattım her şeyi, bütün sene okulda nasıl insanların benimle dalga geçtiğini, nasıl aşağılandığımı nasıl günler geçirdiğimi hepsini anlattım. Küçük kardeşim, babam bile ağladı ben anlatırken. Annem benden özür diledi. Ben senin yanındayım dedi. Her şey düzelecek sandım.
Sınava tekrar hazırlanmaya başladım, kilo vermiştim kendime güvenim geliyordu. Bi ateşkesteydik sanki sakindik annemle. Çatlaklarımı o kadar umursamıyordum artık. zayıfladıkça küçüldüler.
Tabi sonra yine aynı şeyler, yine kilo aldım 95 oldum bu sefer, yine annemle kavga ediyordum. O yüzden eve gelmiyordum sabah akşam dershanedeydim, gittiğim dershanenin yurdunda kalmaya başladım sırf annemi görmemek için. Öyle atlattım. Sonra bir gün baktım sırtım kollarım bacaklarım çatlamış, göğüslerimdekiler boynuma kadar geliyor. Her şeyi bıraktım bunlara taktım kafayı. Zaten bu siteyle tanışmam da böyleydi çatlaklarıma çözüm aramaktı.
Şimdi artık kilo versem de bu çatlaklar yüzünden mutsuz olacağımı düşünüyorum. O yüzden kilo vermeyi bile denemiyorum. Sınavımı başardım istediğim yerler geliyor. Ama buna bile sevinemiyorum. Sırf çatlaklarım görünüyor diye gün ışığına çıkmıyorum. Odamdaki siyah perdeleri çekerek oturuyorum tüm gün. Odamdan çıkmıyorum. Çatlaklarımı düşünmem bile hayattan soğumama yetiyor. ve naparsam yapayım gün geçtikçe artıyorlar. Bugün annem yine üzerime gelirken anneme patladım. Uğraşma benimle benim sana bi zararım yok dedim bağırdım anneme. Kızdı bana komşulara rezil olduk diye. Bugün 19 yaşında biri olarak annemden dayak yedim, kollarımı çizdi saçlarımı yoldu ve sırtımı morarttı. Dayanamadım evden çıkıyordum babam geldi. Babam zaten sinirlenmeye yer arar. O da hırpaladı beni. Ve ben herkese küstüm, her şeye küstüm. Gidebilecek bi yerim yok yapabilecek bişeyim yok. Hayatımın ilerisini düşünemiyorum düşünmek istemiyorum böyle bi psikolojiyle böyle bi bedende daha ne kadar yaşarım bunu düşünmek bile göğsümü acıtıyor.
Çok uzun oldu kusuruma bakmayın. Ama anlattığımda anlayabilecek kimsem yok ve bunları düşünmekten çok yoruldum.
Hayatı boyunca ona sadece dış görünüşle gelinen, dış görünüşle yargılanan ve sonunda her ne kadar aksini düşünmeye çalışsa da dış görünüşe önem veren biri haline gelen biri yazdı bunu sizlere. Sabahın 5'inde. Buraya kadar okuyan ablalarıma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Ben sadece içimi dökmek istedim.

Ben 52 kiloyum inan kalçam çatlak dolu ve dizlerimde de 3-4 tane var. çatlak için kilo vermekten vazgeçme, görünüşten önce sağlığın önemli. lütfen kendine gl sen kendini sevmezken bunu başkasından bekleyemezsin. yemeği azalt yürüyüş yap kendini sev. gerisi kendiliğinden gelir.

Ay zayıflatsın millet 150 lerden düşüyor 70 kilolara sen niye kilo veremeyesin ki? Annen senin istikrarsızlığına kızmıztır muhtemelen ama izlediği yol yanlış.Psikolojik destekle gayet güzel başarabilirsin bu işi.Hem sen demedin mi az önce zayıfladıkça küçüldü çatlaklarım diye? Ayrıca anlatım dilin çok hoş olmuş bir hikaye gibi okudum.Kendini bu yönde geliştirmelisin sana da meşgale olur kafanı dağıtır içini döker rahatlarsın

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Merhaba arkadaşım, ağlattın kız beni :) annene çok kızdım gerçekten kızdım niyeti iyidir belki ama hatalı yol.. bende sana tersi bir olay anlatayım,Erkek arkadaşım bundan 2 yıl önce 72 kilo falandı oldukça fit bir görüntüye sahipti , ama bu 2 yıl içinde ne olduysa hızla kilo almaya başladı ailesinden ayrı yaşıyor ailesi başka bir il de, kendisi bundan rahatsız oldu ve uzmana gitti tahliller vs birşey çıkmadı çok şükür ,bir de diyet listesi verildi , onu da kendince uygulamaya başladı ama hiçbirşey değişmedi , çok üzülüyordu ben de annenizin aksine davranıyordum , canım sen böyle de çok yakışıklısın giydiklerin çok yakışıyor ben seni böyle seviyorum gerçekten düşüncem de buydu ama bir yandan da ona moral olsun istiyordum .sonra bir gün beraber tartıldık 126 Kilo olmuş:KK53: boyu olduğundan mı bilmiyorum bana hiç öyle gelmemişti, onun suratı düştü tabiki ben hemen üzülme yaa canım vs böyle çok iyisin neden üzülüyorsun ki falan diyordum ki patladı artık ! - yeter sibel dedi görmüyormusun ben 2 yıl içinde bu kiloya geldim,ben mutsuzum aynaya bakamıyorum ,yürüyemiyorum, her hafta pantolon tamir ettiriyorum , seni çok özlüyorum ama görüşmeye çekiniyorum böyle görünmek istemiyorum nefes alamıyorum söyledi söyledi ama dedi sen her defasında iyisin birşeyin yok diyorsun ben salıyorum kendimi bana destek ol gerekirse kız bağır ben yiyorsam elimden al sevme beni böyle ki ben de verebileyim dedi.. düşündüm haklıydı morali bozulmasın derken en büyük kötülüğü ben yapmıştım tamam dedim haklısın , yürüyemem dışarıda dedi koşu bandı aldı , birkaç bişeyler de aldı ,ama yemesi düzenli değildi aynı evde de değilizki düzenli yemek yesin dikkat edilsin. sonra çok şükür annesi geldi ,gördüğü an şok olmuş ( annesi bana da anlattı o anı) ve sıkı bir diyete aldı bunu beraber yürüyüşlere de çıktılar şuan 113 kilo ramazan başında 126 idi daha da verecek inşaallah , demem o ki önce sen iste sonra ailenle yine konuş öyle laf sokmakla olmuyor kilo vermek takım işi kendileri 1 dürüm yerken sana salata ye derlerse olmaz hep beraber aşıcağınıza inanıyorum

Canim kardesim, ben sana kiyamam.

Annen gercek bir ruh hastasi. Yani akli basinda bir kadin, seni diyetisyene goturmeli sonra da destek olmaliydi. Annen manyak gercekten. Soyledigi seylerin hepsi deli zirvasi.

1.70 e 90 verilmeyecek bir kilo degil. Diyetisyene tek basina git, yemegini kendin yap, spora kendin git, bu manyak kadindan bir sey bekleme. Gencsin, metabolizman hizliyken ver kurtul, sonra da dusunme kilo isini. Catlaklarin icinde cildiyeye git, cildin genc, toplarsin bence.

Vucudunda catlak varsa da var, ne yapalim? O zaman yuzunde sivilce izi olan, senin gibi kilo-alip veren kimse evinden disari cikmasin??! Fiziksel kusurlar yuzunden disari cikmasaydik, hicbirimiz evden disari cikamazdik.

Etrafta bir suru tombi$ genc kiz var, neyin var utanacak tombi$ olsan bile, tek sen misin? Lazer epilasyona gittigim yerde, o kadar cok pko lu genc kiz vardi ki, sorma.

Her seyi kiloya/tipe/bicime endekslemen cok yanlis, kilolu insanlar degersiz mi?

Ne demek evde perde kapatip oturmak guzelim, deli misin? Bak universiteye gideceksin, lisedeki cocukluklar geride kaliyor artik, yetiskin, akilli arkadaslarin, guzel bir meslegin, guzel bir hayatin olacak.

Ne olur bu gerzek insanlar ve annen icin hayatini karartma, kendini uzme.

Son düzenleme:
Kilolu olduğuna üzülme..
Annenin davranışları çok kötü..
Özelliklede senden utanıyorum falan demeleri..
İnsan kızından utanır mı ya ??
Naptın sanki..
Sanki uygunsuz bişeyler yaptın..
Bak sen tertemizsin ve çok azimlisin..
Ben 5 kiloyu 3 ayda verdim bazen dikkat ettim bazen etmedim falan..
Ama sen 10-15 kilo civarında verebilmişsin..
Bu kiloları verdikten sonra yine aldıysan annenin sana destek vermesi lazımdı..
Benim annemde kilolu..
Kızmıyorum ama tepki gösteriyorum..
Yaşı 41..
Anneme diyorum ki
-Bak seni kırmak için demiyorum ama dikkat et bi düşün ak biz bakmayız demiyorum mecbur bakıcaz ama ileride seni teerlikli sandaliyede taşırsak eğer biz değil sen ne hissedersin. Hızlı yeme kilo ver demiyorum kilonu korumaya ççalış sıkma kendini. Çokta yeme abur cubur yeme cipslere abanma. Sakin sakin ye.
Ben hızlı yeme diyince dahada inada bindirdi..
-Ben böyle seviyorum dedi
bişey demedim..
Bi gün 97 çıktı 2 hafta sonra 101..
Morali bozuldu..
-Ben bundan bahsediyodum işte ama sen inat yapıyosun
-İnat yapmıyorum dedi
-Bilinçli olmayabilir ama bildiğin inat bu dedim..
-Belkide içen içe olabilir dedi..
-Ramazan bitsin sabahları yürüyüşe çıkıcaz dikkat edicez bende sende. Bak yaşın daha genç ama hastalıklar çıkmaya başladı dikkat et daha çok gençsin dedim.
Tatlı sert uyarıyorum hep..
Bi yandan gaz verip bi yanda ileride ne hissediceğinden bahsediyorum.
Ve etkili oluyor.
Bazen kırılıyor ama dediğim şeyde şu;
-Ben kızınım benim bunları söylememe kırılma ben senin kötülüğünü düşünmem yada seni küçümsemem ama millet bunu böyle yapmaz ezerek söyler paldır küldür söyler canın daha çok yanar. Bana kızma dediklerimden yanlış anlam çıkartma senin yapın kimseye muhtaç olmıyayım ama biz sana seve seve bakarızda sen kötü hissedersin. Ben sana diyorum ki 5 kilo verilir bişey zaten 5 kilo versen devamında azme girersin. Kırılıcağın en son kişi bile ben olmamalıyım.
-Haklısın gerçeklerle yüzleşmek içimi acıtıyor sanırım dedi..
-Bu sadece yüzleşmek ya gerçek olsa diyorum
Anlıyor beni..
Annende bunun gibi bi yol izleseydi..
Ama o utanıyorum gibi konuşmayı tercih etmiş..
Hata..

Sen kendinle barışık ol boyun uzun bak illede 40 olmana gerek yok en az 75e düşsen kendini iyi hissedersin..
Sonrasıda gelir zaten..
Sen sadece dikkat et..
Başkaları için değil sadece kendi sağlığın için..
İleride sağlık sorunun olmasın diye.
Sadece kendini düşün..
Annen senden değilde kendinden utansın..
Sen kendinle barış..
Eğer sadece kilo için biri senden uzaklaşıyorsa o zaten kişiliksizdir..
Arkadaşlarınıda takma yani..

Diyetisyenden yardım almaya devam et..
Tak kulaklığı akşam üstü çık dışarı yürü saatlerce yürü yediklerine dikkat et..
Eminim ki verirsin..
Bu yaşlarda metabolizma yavaşlamaz zaten..
Hareketler yap, spor yap, yürü yediklerine dikkat et eminim ki verirsin..

Ama hepsinden önce KENDİNLE BARIŞIK ol..
İlk baştaki kuralı bu barışık olmak..
Sev kendini..
Senden bi tane daha yok.
Sen teksin..
Bırak yürüdüğünde etraf sallansın sen onuda iyiye çevir heybetimden her yer sallanıyor de geç..
Kimseye yıldığı gösterme, yılmada zaten..

Başkaları için değil kendin için yap..
Kendine iyilik yap..
İnsanlar bencil yaptığın iyiliği anlamazlar en iyi sen anlarsın..

Bu arada yaşıtız :)
Ve ben yapıcağına inanıyorum kimler kilo veriyor sen mi veremiceksin hem toplamda 30lu kilolarda kilo vermişsin sen :21:
Ben 50 kilo olmama rağmen bendede çatlaklar var

Son düzenleme:
Okurken bilgisayarı alıp dışarı fırlatasım geldi...Senin odanda ne işin var derhal bi şeyler yapmalısın.Herkese gününü göstermelisin.Hayata kilolu gelmedin bu senin kaderin değil her şey senin elinde.

Değerli yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim.
Eve şimdi geldiğimden şimdi okuyabildim hepsini kusuruma bakmayın.
Tek tek alıntı yapamadım, ama her yorumdan ayrı bi ders çıkarmaya çalıştım, derdime ortak olduğunuz bana fikir verdiğiniz için, bana annemin yapamadığı şeyi yaptığınız için, değerli vaktinizi bana ayırdığınız için hepinize çok teşekkür ederim
Elimden geleni yapacağım :)

Ben anlamıyorum değiştirebileceğiniz şeyleri bu kadar dert edip yıllarınızı heba etmenize.
ben de boyum kısa diye sürekli alaya maruz kaldım, hala da kalıyorum ama hayatımın hiç bir döneminde bunu kendime dert etmedim. Üstelik ne kadar çabalarsam çabalayayım asla boyum uzamayacak. Annem daha bir kaç ay önce evlenirken "kocan seni aldatır boylu poslu adam sen miniciksin ne cesaret evleniyorsun böyle biriyle" bile demiştir düşün yani. Sıkı bir diyete bakan ve çözümü olan şeyler için kendini üzmene değmez. Değmeyeceğini belki şimdi değil ama mutlaka anlayacaksın.

Lily yanımda olsaydın da kocaman sarılsaydım sana..canım benim annenin bu tavırları cekilecek gibi değil seni cok iy anlıyorum ve öpüyorum lütfen kendine söz ver hayata annee babana küssende kendine küsme söz ver lilycim kilo ver kimse için değil annen için hiç değil kendin için doyasıya koşabilmen için özgüvenin ve tazecik umutların için kimse anlamıyor seni sanıyorsun hepimiz seni anlıyoruz ve seviyoruz

Ben anlamıyorum değiştirebileceğiniz şeyleri bu kadar dert edip yıllarınızı heba etmenize.
ben de boyum kısa diye sürekli alaya maruz kaldım, hala da kalıyorum ama hayatımın hiç bir döneminde bunu kendime dert etmedim. Üstelik ne kadar çabalarsam çabalayayım asla boyum uzamayacak. Annem daha bir kaç ay önce evlenirken "kocan seni aldatır boylu poslu adam sen miniciksin ne cesaret evleniyorsun böyle biriyle" bile demiştir düşün yani. Sıkı bir diyete bakan ve çözümü olan şeyler için kendini üzmene değmez. Değmeyeceğini belki şimdi değil ama mutlaka anlayacaksın.

Haklısın arkadaşım. Hepimizin takıntıları, kusurları var. Kimini değiştirmek mümkün Kimini değil. Ben de burnumu beğenmem ellerimi beğenmem yıllardır. Estetik yaptırdım burnuma yine cillop gibi olmadı, olamadı. Malzeme belliydi çünkü. Alışmaya kabullenmeye çalışıyorum. Bir de kilo takıntım var ki sorma. Hep daha ince olmak istiyorum falan. Ama neyse oyuz işte. Kendimizi olduğumuz gibi sevebilsek hepimiz ne harika olur.

Catlaklarini s....r et 160 boy 46 kiloyum popom çatlak dolu keyfin yerine gelicekse vatsaptan fotosunu atiyim sana:KK1: annen için bisry diyemiyorum bizdede var çünkü ayni modelden bizde degistiremedik maalesef benimde teyzem kuzenime ayni baskıları uyguladı allahtan annem anneannemler falan destek oluyolarda kuzenime pek sıkıntı çekmiyor ama artik psikolojik oldu onda sürekli sunu yerden ne kadar kalori alırım bunu yerden ne kadar kalori alırım muhabbeti yapiyo:KK19:sana tavsiyem yürüyüş canım tak kulağına kulakligini havalarda güzel her akşam yürüyüşe git hem kilo verirsin hemde vücudun foruma girer üzülme inan zayıflar öyle çok mutlu falan değiller kendimden biliyorum:KK1:38:

Ozelden cep numarani verirsen sana kuzenimin 70 kilo vermis resmini yollamak istiyorum :KK66:)

Daha cok gencsin. En guzel yaslarindasin. Catlaklar toparlar kendini. Tamamen gecmez ama toparlanir. En azindan giydiklerin yakisir. Catlaklar zayif insanlarda da olur onlar canini sikmasin lutfen. Siki bi spor programi uygularsan asla sarkma da yasamazsin. Lutfen bana ya bi mail ya da cep no ver :)

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. İnanın bana sürekli olumlu düşünmeye çalıştım, dert etmemeye çok çalıştım fakat bazı şeyler üstüste gelince üstüme çok gelmeye başladım galiba. Kimseyi dış görünüşünden dolayı yargılayan bi insan olmadım asla, olmam da çünkü bunun çok saçma ve kırıcı bir şey olduğunun farkındayım, sadece bu düşüncemi kendime uygulayamadım :)

Lily yanımda olsaydın da kocaman sarılsaydım sana..canım benim annenin bu tavırları cekilecek gibi değil seni cok iy anlıyorum ve öpüyorum lütfen kendine söz ver hayata annee babana küssende kendine küsme söz ver lilycim kilo ver kimse için değil annen için hiç değil kendin için doyasıya koşabilmen için özgüvenin ve tazecik umutların için kimse anlamıyor seni sanıyorsun hepimiz seni anlıyoruz ve seviyoruz
Yorumlarınızı okudukça o kadar mutlu oluyorum ki. Kısa bir süre içinde bu kadar iyi hissedebileceğimi hiç düşünmemiştim. İyi ki gece aniden karar verip açmışım sizlere derdimi, çok teşekkür ediyorum siz de seviliyorsunuz :)

Haklısın arkadaşım. Hepimizin takıntıları, kusurları var. Kimini değiştirmek mümkün Kimini değil. Ben de burnumu beğenmem ellerimi beğenmem yıllardır. Estetik yaptırdım burnuma yine cillop gibi olmadı, olamadı. Malzeme belliydi çünkü. Alışmaya kabullenmeye çalışıyorum. Bir de kilo takıntım var ki sorma. Hep daha ince olmak istiyorum falan. Ama neyse oyuz işte. Kendimizi olduğumuz gibi sevebilsek hepimiz ne harika olur.
Evet, kendimiz için hep en iyisini yapmaya çalışsak fakat asla mükemmelliyetçiliğe kapılıp kendimizi sıkmasak keşke. Şu sıralar yavaş yavaş öğrendiğim bir şey var: Kimse mükemmel değil

Catlaklarini s....r et 160 boy 46 kiloyum popom çatlak dolu keyfin yerine gelicekse vatsaptan fotosunu atiyim sana:KK1: annen için bisry diyemiyorum bizdede var çünkü ayni modelden bizde degistiremedik maalesef benimde teyzem kuzenime ayni baskıları uyguladı allahtan annem anneannemler falan destek oluyolarda kuzenime pek sıkıntı çekmiyor ama artik psikolojik oldu onda sürekli sunu yerden ne kadar kalori alırım bunu yerden ne kadar kalori alırım muhabbeti yapiyo:KK19:sana tavsiyem yürüyüş canım tak kulağına kulakligini havalarda güzel her akşam yürüyüşe git hem kilo verirsin hemde vücudun foruma girer üzülme inan zayıflar öyle çok mutlu falan değiller kendimden biliyorum:KK1:38:
Kuzeninizi anlayabiliyorum. O annesinin baskılarını bir şekilde bastırabilmiş, umarım bir daha böyle sorunlar çıkmaz karşısına. Siz ve diğer ablalarımın tavsiyesiyle bir arkadaşımı ikna ettiğim an akşamları yürüyüşe çıkacağım, hem ramazanlık, ortalık kalabalık oluyor olmadı gündüz yürürüm. Kendimle yüzleşmeliyim

Ozelden cep numarani verirsen sana kuzenimin 70 kilo vermis resmini yollamak istiyorum :KK66:)

Daha cok gencsin. En guzel yaslarindasin. Catlaklar toparlar kendini. Tamamen gecmez ama toparlanir. En azindan giydiklerin yakisir. Catlaklar zayif insanlarda da olur onlar canini sikmasin lutfen. Siki bi spor programi uygularsan asla sarkma da yasamazsin. Lutfen bana ya bi mail ya da cep no ver :)

Özelden mesaj attığımı sanıyorum umarım becerebilmişimdir teşekkür ederim

Merhaba ,ben sizden 1 yaş küçüğüm.Benimde fazla kilom var ,ama yüzümü falan herkes çok beğenir,Allah'tan ordan kurtarıyorum:KK1::KK1:
Öncelikle sizi ezmelerine ve bu kadar dalga geçmelerine neden izin verdiniz üzüldüm:KK50: Ben de kiloluyum ama bugüne kadar kimse ağzını açıp da bir şey söyleyemedi,küçükken bana da söylemişti bir kaç çocuk o kadar.Dışarıdan sert görünüyorum ve kimsenin daha doğrusu yakınlarım dışında kimseye dış görünüş şakası yapmam,yaparsam da kalplerini asla kırmam kendimden biliyorum çünkü.
Kilolusunuz diye kimsenin sizi küçük görmesine ve ezmesine veya gülmesine bile izin vermeyin.Bana öğretmenlerim bile şaka yapamıyolar,baştan tavrımı koydum çünkü.Ben bir ara 15 kilo civarı verdim,isteyince cidden oluyor,istediğiniz üni. de tutmuş,tek yapmanız gereken azıcık dikkat ve hareket etmek.Annenize de ayrı bir şaşırdım,benim annem kendisine bazen çok ters davranmama rağmen bana hep destek oldu.Annenize bile kendiniz için laf söyletmeyin,destek olmuyorsan sus bari anne deyin gerekirse,çünkü bu hayatta bize destek olabilecek birisi varsa bir annemiz var sadece.
Şeyy bu arada bu son senem lise 4'e geçtim,ders çalışmaya başlıcam ağustos da .bazı konularda temelim iyi ,ama geo,fizik falan zorluyo mat da öyle,nasıl çalıştığını sorabilir miyim,cevaplarsan veya özel mesaj atarsan çok sevinirim.:KK16:

Benlede lisede çok dalga geçmişlerdi hemde bir sürü konudan dolayı ama sonra noldu evrim teorisini kanıtladım ve o dalga geçenler bile bana mesajlar atmaya başladı ünideyken..Ama sana br konuda kızdım kaç kez kilo vemrişsin neden geri aldın ? İstedikten sonra yapılamıycak hiçbişey yok ama sen gerçekten istemen lazım.Ailenin tutumu çok yanlış ama senin hırs yapıp kendini ispat etmen gerekirdi.Ama çok gençsin bunu hala yapabilirsin başarabilirsin istediğin okulda tutuyomuş daha ne ?Azimli ol zayıflarsan sporda yaparsan çatlak görüntüsü azalır diye düşünüyorum.Yani en zayıf insanlar bile spora gidiyoken sen neden gitmiyosun lütfen kendine değer ver sen değerlisin bunu kafana yerleştir ve ne gerekiyosa yap unutma zaferden öncesi sadece acıdır umarım zaferine ulaşırsın

X