Kendimizi eleştiriyoruz

neden bu kadar nefret ya .ğrenme ? anlayamadım. öncelikle bunu

ama şu var, erkekler bızım kadar net değil siz mesela kendi kardeşinizi eleştirebilirsiniz rahatlıkla ama eminim eşiniz kendi kardeşinize böyle değil. yani o yüzden ortada ciddi bir sebep yokken, eşinize ailesinden dolayı böyle tepkiler vermeyin. herşeyden önce ailesi. ayrıca gururu incinir. ve en önemlisi, onun kardeşini sevmiyor oluşunuz onun kendisini de sevmiyor istemiyor beğenmiyor vs his ve düşünce uyandırıyor, erkeklerde. ki bu da ilişkiniz için en kötü şeylerden biri olur
kendime göre geçerli sebeplerim var sevmemek için..

evet ben ailemi de kardeşimi de eleştiriyorum ama eşim aynı değil, bu konuda haklısınız.

Haklısınız bende aynı sorunları yaşıyorum
valla benim hormon sistemin bozuldu, esım nerdeyse hapise girecekti, kardeşleri dahil başımıza gelmeyen şeyler kalmadı, bu olayların hepsinden dolayı harika işinden oldu, bir servet kaybettik avukatlara... vs vs ... o yüzden çok net diyorum ister 1 ister 2 ister 5 evlilik olsun, ya da evlilik dışı.... uyum, benzerlik, vizyon sahibi olmak, kaliteli bir aile, düzgün ilişkileri olan bir aile, .... bunlar en önemli şeyler olmalı, birini seçmek için...

sonra katil olmak da, intihar etmek de, kanser olmak da mümkün valla allah korusun...

valla benim hormon sistemin bozuldu, esım nerdeyse hapise girecekti, kardeşleri dahil başımıza gelmeyen şeyler kalmadı, bu olayların hepsinden dolayı harika işinden oldu, bir servet kaybettik avukatlara... vs vs ... o yüzden çok net diyorum ister 1 ister 2 ister 5 evlilik olsun, ya da evlilik dışı.... uyum, benzerlik, vizyon sahibi olmak, kaliteli bir aile, düzgün ilişkileri olan bir aile, .... bunlar en önemli şeyler olmalı, birini seçmek için...

sonra katil olmak da, intihar etmek de, kanser olmak da mümkün valla allah korusun...
Amin ben eşime hep sakin ol sabırlı ol diye telkin veriyorum kendime de aynı şekilde

Her zaman eşimizi eleştiriyoruz ama gelin bugün aynayı kendimize çevirelim.İlişkimizde-evliliğimizde yaptığımız hataları anlayıp,çözüm odaklı konuşalım.Ben başlıyorum.
Tartışma anında eşime karşı çok dikbaşlı davranıyorum ve onun bundan hoşlanmadığını bile bile yapıyorum.Halbuki daha ılımlı olabilsem çok daha güzel olabilir.
Sizin nedir kendinizde gördüğünüz hatalar :)
Tartışma anında sinirleneceğini bile bile çok iğneleyici konuşuyorum.

Umursamaz olmak isterdim. Çok takıntı ediyorum biri benle ilgili bana olumsuz bişey söylediği zaman. Çok irdeliyorum. Birisiyle tartıştığım zaman değer verdiğim biriyse deli olana kadar o tartışma anını düşünüyorum.

X