kendimi nasıl değiştireceğim ?

Geçmişte öyle çok kırıldınız ki, artık, insanlara "bakın benden size kötülük gelmez lütfen beni incitmeyin" deme şekliniz bu olabilir mi?

evet eleştiri dalga geçme hakaret hepsi vardı annem tarafından

teşekkür ederim iyiyim. Siz ? ayrıldım çoktan hoşuma gitmedi

Hakkinizda hayirlisi olsun. Her serde bir hayir vardir. Bu surede kendinizi ve kafanizi toplarsiniz ve yeni bir ise baslayinca ayni hatalari yapmazsiniz. Herkese hakettigi gibi davranirsiniz.

Hakkinizda hayirlisi olsun. Her serde bir hayir vardir. Bu surede kendinizi ve kafanizi toplarsiniz ve yeni bir ise baslayinca ayni hatalari yapmazsiniz. Herkese hakettigi gibi davranirsiniz.
O günden sonra çok değiştim daha farkındalıklı sohbet etmeye başladım ,sohbetin akışına göre değil de daha gardımı alarak .. hep başkalarını üzmemek için bazı şeylere tolerans göstermişim hiç gerek yokmuş ,daha bilinçlendim iyi oldu aslında ,çok sağolun yorumunuz için

Iste buna cok sevindim. Super bir haber bu.

çok haklısınız , ailem tarafından çok zor şeyler yaşadım belki de ondan hepsi ..
Geçmişi geçmişte bırakmak lazım. Sizi anlıyorum çok farklı değilim çünkü. İnşaallah bundan sonrası harika oksın sizin için

İlk okuduğumda aklıma gelen tek şey
Bastırılmış çocukluk
Travmalar
Hiçe sayılma
Değersizleştirilme
Bunları yaşamış olabilir misin yazıcaktım ama yorumlarını okudum yazmışsın.
Yaşadığın durum özgüven eksikliği hiç endişelenme ve kendini kötü hissetme
Bilinçaltını bu şekilde oluşturanlar kötü hissetmeli sen değil.
Özgüven ailede kazanılan bir olgudur. Eğer orada kazanamadıysan kendi başına aşman uzun zamanını alabilir.
Güçlü olmayı dene. Allah korkusu hepimizde var iyi niyette hepimizde var ama bu durum seni günaha bile sokar bunu unutma nasıl dersen şu ki
Kişi kendi kul hakkındanda sorumludur.
Bazı şeyleri şöyle değiştirebilirsin
İnsanlara seni eleştirmeleri için sorular yöneltme ( burası hariç seni tanıyanlardan bahsediyorum)
Giyim kuşamına dış bakımına özen gösterebilirsin.
Biraz daha özgüveni yüksek insanlarla yakın ilşkiler kurabilirsin ve hareketlerini gözlemle.
Bir süre idol olarak seçtiğin bir insanı taklit edebilirsin bu kötü birşey değil bir süre sana yardımcı olur.
Birde empati kur örneğin birine bağırmak istediğinde kızmak istediğinde o kişi bana bunu yapsaydı ben üzülürdüm ama kaldırabilirdim sonuçta bu beni intahara sürüklemez değil mi demekki oda atlatabilir diyebilirsin
Üzerinden zaman geçmiş ama seni huzursuz eden konularıda içinde tuttma örneğin iş arkadaşının hadsiz davranışı aradan 2 gün geçti değilmi olsun çek kenara ve deki insanların içinde uyarmak istemedim ama bu ne hadsizlikti bana olan tavrın öğrenebilir miyim diye sor. Bundan çekinme.

teşekkür ederim evet çocukluk travmaları aslında .. şimdi sizin dediğiniz tarz yapmaya çalışıyorum ,kendimi yenmeye ve eksiklerimi aşmaya düzeltmeye uğraşıyorum , teşekkür ederim anlayıp güzelce yorum yaptığınız için burada yazdığım günden sonra ,gözüm daha bi açıldı farkındalık kazandım yavaş yavaş düzelteceğim inşalllah

Rica ederim canım umarım çok iyi olursun. Birçok kişi terapist demiş ama ben önermiyorum şahsen kendin başarabilirsin sağlıcakla kal.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…