Kendimi çok bunalmış hissediyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Annesi ben anneyim ogluşum o benim diyor ve geri durmuyor.Ben ailesi ile artık ne akşam çagırınca ne kahvaltıya çagırınca gidiyorum. Çünkü bu ısrarları antipati oluşturdu bende. Sanki ben bir eşyayım gibi bana sorulmadan emrivaki yapıyor annesi. Eşimde hayır diyemiyor. Ki bu adam 35 yaşında. Annesi hamur işi yapmayı çok seviyor. Kadın yedirip içirmeye bayılıyor.En basit su böreği yapsa eşimi gel al diye çagırır. Evlerimiz arası mesafe de var.Artık ailesine de mesafe koydum. Canciger degilim. O yakınlık yok bende artık. Yanyana gelince havadan sudan konuşuyorum. Artık içimden gelmiyor samimi olmak.Ben kendi istedigimde ziyaretlerine gidiyorum. Ama bazı kadınlar şöyle diyor. Kaynanam beni o kadar bıktırdı ki yaşlanınca bakmıyorum diyor. Şuan baskılarla beni uzaklaştırdı. İleride ben 40 50 yaşıma gelince o zaman gidermiyim bilmiyorum. İçimden hiç gelmiyor gitmek gelmek

ben tüm yazdıklarınızı okumadım ama siz de kendi annenize babanıza gitmeyi teklif etseniz? cumartesi onun annesine gidecekseniz pazar sizinkilere gidin. Bunu söyleyin belki eşiniz de sizin annenizin babanızın yanında bunalır da bir nebze anlar sizi. Ya da o annecilik yapıyorsa siz de babacılık yapın. Canım babama börek yapıp götüreyim beraber yeriz deyin.

Sınırı eşin gösterecek başka çaresi yok!

İşte yok yorgunum zor geliyor falan diyor. Mırın kırın yapıyor. Kendi ailesine gidelim desek uçarak gider. Sabah annemin kediyi veterinere götürdük. Anneme gittik kediyi aldık ve bırakırken annem ısrar etti, gelin diye. Eşim yok yorgunum şöyle böyle dedi. Ama yarım saat önce annemlere kahvaltıya gidelim demişti. Eşime en son aile konusu açmayalım dedim. 1haftador evde aile konusu yok ve kavgada yok.

adam evde değilki kavga edesin

Ben şunu merak ediyorum. 1senedir bu konudan kavga ediyoruz. Ailesi hiç mi anlamıyor acaba. Neden geri durmuyorlar ki

adam evde değilki kavga edesin
Evet şuan gene ailesine gitti. Ama arabayı onlara bırakacak. Çünkü ailesi köye falan gidecek. 1hafta rahatım yani. Geçen şöyle bir konuşma geçmişti. Eşim iş için Nevşehire gidebilir. Yani tamamen gidebiliriz.Eşim diyor ki biz gidince bizimkilerde tası tarağı toplasın gelsin. Bende istemsizce böyle olumsuz tepki verdim. Korkma ailemin sana zararı olmaz dedi. Birşey demedim.Ölüyor bitiyor ailesine. Sürekli ailem şöyle böyle anlatıyor. Bu muabbetlerinden kuscam artık

bana en büyük zararı veriyorlar zaten deseydin...benim aile olmama izin vermiyorlar deseydin

Ben şunu merak ediyorum. 1senedir bu konudan kavga ediyoruz. Ailesi hiç mi anlamıyor acaba. Neden geri durmuyorlar ki
bence annesi bilerek yapıyor. Oğlunu kaybettiğini düşünüyor. Annelerle oğulları arasında bir bağ varmış. Evlendiğinde annesi bunun gelin tarafından tehdit edildiğini hissediyormuş bilinçaltında. Ve bu yüzden böyle oyunlarla oğlunu geri kazanmaya çalışıyormuş. Erkeklerin çocukluğun beri dişil enerji olarak gördüğü kişi annesiyken şimdi karısı oluyor. Kadın da bunu yediremiyor.
Aynı bahaneleri siz de onun annesine uygulayın ya. Siz de yorgunum deyin. Allah Allah..
Ha illa gidecekse o onlara siz de annenizin evinize gidin. O zaman da evliliğin ne manası kalacaksa

bana en büyük zararı veriyorlar zaten deseydin...benim aile olmama izin vermiyorlar deseydin
Lafa gelince ikimiz bir aileyiz. Ama aslında aile falan degiliz. Ailesinin uzantısıyız. Nefes aldığımızı anlatıyor. Ya kuş ameliyat oldu. Onu bile anlatmış. Konuscak seylerı yok ondan galiba

İster gelsin ister gelmesin. Benim aileme ne kadar gelırse o kadar giderim. Bu saatten sonra mesafelı olmayı dusunmuyorum
Zaten onlarda artık bellirli bir zaman sonra senin gelmene israr etmeyecekler...oğluşu annesiyle görüşsün yeter. Çok inat bir çözüm olacak ama..zırt pırt annene git..aynı şeyi yap..bakalım ne olacak

Geçen 2gece kaldı. Üstüne 1 gün sonra akşamları da oradaydı. Ve kendimi öyle yalnız hissettim ki. Bende anneme gittim. 1 saat anca durdum eve geldim.Duramadım.o nasıl duruyor anlamıyorum

Çok freudian bir yaklaşım olmuş ama çok doğru..bende daha önce anneler bir kocaları olduğunu unutmamalılar diye bunu kast ettim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…