Kendimden rahatsızım

sanki beni anlatiyormuusun gibi geldi.Hele bazi cümlelerin benim bir türlü kurmayi basarmadigim cümlelerdi.ben de kendimi silmisim.Nasil gecer gecmez..bence cocukta yoksa bitsin bu evlilik diyecegim insan o gücü bile kkendinde bulamiyor.

Keşke sana verebilicek bi tavsiyem olsa aynı durumdayız evlilik sandığım kadar kolay değilmiş kendimi tanıyamiyorum

Artık ne yapacağımı hangi yolu izleyeceğimi şaşırmış durumdayim nasil anlayabilir ki . Mesafeliyim eskisi gibi değilim akıllandım kendimi geri cektim ama zamanimda cok yordular beni .

Umarim pskolojik desteğe başvuracağım sanırım..

Öyle kesinlikle o konuda haklısınız .
Aramiz iyi olduğu zaman beni mutlu eden bir insan oluyor. Biz sorun yaşayınca pskilojisi bozuluyor çok çabuk kötü davranıyor. Acaba yine ne zaman yaşicam o kötü günleri diyorum çok kötü oluyorum.

Hayatinin icine etmisler...ama guc icinde yapabilirsin onlar tekrar bozacak sen yine yapabilirsin yapmalisin ruhunu kemirmelerine izin verme
Öyle ettiler gerçekten gençliğimin hayatımın..
Tam olarak yaşadığım sanırım söylediğin gibi ruhumu kemirdiler

Umarim işe yarar . Pskilojik desteğin bile beni kendime getirmeyecegini düşünmeye başlamistim

Bitirmeye calismisiniz sorunlarinizi ama sen bitmeyen yaralar birakmis bir sure kafanizi dinle bence senin acindan daha iyi olur

Olursun olmamak icin sebebin yok esinlede daha iyi anlasmaya baslamissin.Psikologa gitsen biraz yada kisisel gelisim kitaplari falan okusan.

Sana acidim seni mahvetmisler cok uzuldum haline ruhunu curutmuslr cocuk yoksa ayrıl varsa da ayril

Keşke sana verebilicek bi tavsiyem olsa aynı durumdayız evlilik sandığım kadar kolay değilmiş kendimi tanıyamiyorum

QUOTE="madamtogepi, post: 51283576, member: 733206"]canım benim yasadıkların agır ama asılmayack seyler degil insallh
öncelikle evlenince kendini begenmeme bendede oldu . oluyor.silikmilim gibi bazen hissediyorum.
arkadaslr eninde sonunda dagılacktı dagıldılar bunu düsünme bir ara bende düsünüedüm ama bazı insanlar eger yolunda berabersen seninle yürüyor uzaklasınca arayıp sormuyor

ve evleneince eskisi gibi arkadaslık zor bulunuyor

en önemlisi su iyi niyet güler yüz
bikere kb kv ile sorun yasadım daha dogrusu yasadıgı onca sorundan sonra bi mesele için konusmak istedim dediğin gibi insan gibi konusmaya calıstım aldıgım cevap sen annen le babnı sucluyor musun ve bende bundan sonra onlara karsı soguk oldum mesafeli oldum.esim hala bi sorunda savunur klasiktir bu
sen daha agır yasamıssın ama takıntıları olusmus.
cözmen gerwken en önemli sey içinde bulundugun durumu esine anlatmak . anlamıyorsa anlmasını saglamak[/QUOTE]
Artık ne yapacağımı hangi yolu izleyeceğimi şaşırmış durumdayim nasil anlayabilir ki . Mesafeliyim eskisi gibi değilim akıllandım kendimi geri cektim ama zamanimda cok yordular beni .

Aramiz iyi olduğu zaman beni mutlu eden bir insan oluyor. Biz sorun yaşayınca pskilojisi bozuluyor çok çabuk kötü davranıyor. Acaba yine ne zaman yaşicam o kötü günleri diyorum çok kötü oluyorum.

Hayatinin icine etmisler...ama guc icinde yapabilirsin onlar tekrar bozacak sen yine yapabilirsin yapmalisin ruhunu kemirmelerine izin verme

Umarim işe yarar . Pskilojik desteğin bile beni kendime getirmeyecegini düşünmeye başlamistim

O kadinlardan olabilmeyi cok istiyorum suan..

Masallah düzelmenize çok sevindim Allah daimi mutluluk nasip etsin insallah .
Tamam canim özelden yazym sana .

Bitirmeye calismisiniz sorunlarinizi ama sen bitmeyen yaralar birakmis bir sure kafanizi dinle bence senin acindan daha iyi olur
Buna cok ihtiyacım var eşime bunu defalarca dile getirmeme rağmen reddetdi. Saygi duymadı kavga çıkardı bunu yapamıyorum

Olursun olmamak icin sebebin yok esinlede daha iyi anlasmaya baslamissin.Psikologa gitsen biraz yada kisisel gelisim kitaplari falan okusan.
Kişisel gelişim kitapları okuyorum başladım ama ilerlemiyo o kitaplar bunaltiyo daha cok surekli ayni şeyleri tekrar ediyor bunun sebebi bilincaltina mesaj göndermeleri ama sanirim pskolog destegi alacağım.

Sana acidim seni mahvetmisler cok uzuldum haline ruhunu curutmuslr cocuk yoksa ayrıl varsa da ayril

Millete duyurmak gibi bi niyetim yok .Allaha sığınıyorum dua ediyorum ama bu kadar çok sıkıntılı olduğum zaman ibadet bile cok zor geliyor bana yapamıyorum hepsiüst üste gelince kendimi bir an böyle birsey in içinde buldum düzeltmeye çalıştıkça hepbir engel çıktı karşıma dayanamıyorum. Aminnn sen nasil atlattin canimm çok sevindim atlatmana.

Çocuğum yok . Evliligimden biraz uzak kalabilsem toparlayacagimi düşünüyorum ama en fazla 3 gün uzak kalabildm esim kavgalida olsak uzak kalmami istemiyo bu durum daha cok bunaltiyo beni sağlıklı düşünemiyorum. Sanki bosa kürek çekiyormusm gibi nasil yapsam diye düşünmeme bile firsat olmuyor

Evet o güç bile yok . Daha kötü okursa yada daha iyi bilemiyosun bunu düşünüp karar veremiyosun düşünmek istemiyosun. Bizi bu hale getirnler utansin.
Yüzüme bakınca içimde yaşadığım şeyleri anliyolar gibi geliyor bana bide . Bu yüzden kimseyle görüşmek istemiyorum .

Kolay degil bide kıymet bilmez eşi olumca insani yareni olmayan dert yanamadığın insan bu hale geliyor. Anlatinca bile rahatladim bir nevi burda.

Sanki beni anlattınız

O kadinlardan olabilmeyi cok istiyorum suan..

Masallah düzelmenize çok sevindim Allah daimi mutluluk nasip etsin insallah .
Tamam canim özelden yazym sana .

Buna cok ihtiyacım var eşime bunu defalarca dile getirmeme rağmen reddetdi. Saygi duymadı kavga çıkardı bunu yapamıyorum

Kişisel gelişim kitapları okuyorum başladım ama ilerlemiyo o kitaplar bunaltiyo daha cok surekli ayni şeyleri tekrar ediyor bunun sebebi bilincaltina mesaj göndermeleri ama sanirim pskolog destegi alacağım.

Millete duyurmak gibi bi niyetim yok .Allaha sığınıyorum dua ediyorum ama bu kadar çok sıkıntılı olduğum zaman ibadet bile cok zor geliyor bana yapamıyorum hepsiüst üste gelince kendimi bir an böyle birsey in içinde buldum düzeltmeye çalıştıkça hepbir engel çıktı karşıma dayanamıyorum. Aminnn sen nasil atlattin canimm çok sevindim atlatmana.

Çocuğum yok . Evliligimden biraz uzak kalabilsem toparlayacagimi düşünüyorum ama en fazla 3 gün uzak kalabildm esim kavgalida olsak uzak kalmami istemiyo bu durum daha cok bunaltiyo beni sağlıklı düşünemiyorum. Sanki bosa kürek çekiyormusm gibi nasil yapsam diye düşünmeme bile firsat olmuyor

Evet o güç bile yok . Daha kötü okursa yada daha iyi bilemiyosun bunu düşünüp karar veremiyosun düşünmek istemiyosun. Bizi bu hale getirnler utansin.
Yüzüme bakınca içimde yaşadığım şeyleri anliyolar gibi geliyor bana bide . Bu yüzden kimseyle görüşmek istemiyorum .

Kolay degil bide kıymet bilmez eşi olumca insani yareni olmayan dert yanamadığın insan bu hale geliyor. Anlatinca bile rahatladim bir nevi burda.[/QUOTE]
Ben bosandim.. Sonrasinda yine zorlandim ama Rabbim merhemini sürüyor, hepsi geciyor.. Sevdigim seyleri yaptim, sevdiklerimle vakit gecirdim, işime devam ettim, maneviyata yoneldim daha çok..
Bosanma son secenek olmalı, elden gelen yapilmali, duzelmeyecegine degismeyecegine emin olmadan bosanma yoluna gidilmemeli.. Evliliginde duzelecegine dair kucuk de olsa bi umudun varsa çabala, gerekirse uzman desteği al.. En azindan icin rahat olur, pisman olmazsin..
Bi de bol bol inşirah suresi okumani oneririm, cok ferahlatiyor Allah'in izniyle..

Ben bosandim.. Sonrasinda yine zorlandim ama Rabbim merhemini sürüyor, hepsi geciyor.. Sevdigim seyleri yaptim, sevdiklerimle vakit gecirdim, işime devam ettim, maneviyata yoneldim daha çok..
Bosanma son secenek olmalı, elden gelen yapilmali, duzelmeyecegine degismeyecegine emin olmadan bosanma yoluna gidilmemeli.. Evliliginde duzelecegine dair kucuk de olsa bi umudun varsa çabala, gerekirse uzman desteği al.. En azindan icin rahat olur, pisman olmazsin..
Bi de bol bol inşirah suresi okumani oneririm, cok ferahlatiyor Allah'in izniyle..[/QUOTE]
Bencede en son çare olmalı bosanmak . Düzeliyor esim bu konuda hamdolsun diyorum insalalh yine ayni olmaz . Birlikte gitmek istiyorum terapiye yasanilanlari tekrar onunla konusmak istemiyorum kinustukca oda eskiye dönüyor oda yoruldu eminim . Insirah suresi haklisin unutuyorum. Dua bile cok iyi bildigim dualardan bile unuttuğum oluyor . Neyi okusam neyi yapsam iyi gelir diye bildigim herşey hafizamdan silinmiş. ALLAH razi olsun canim Rabbim yüreğine merhem olan birini çıkarsın karşına insallah

Rabbim cumlemize bi ferahlik versin.. Şu mubarek gunlerde en guzel seyler gelsin başımıza..
Esinle kavga etme, bagirip çağırma, ters teper.. Bi de bazilari hemen "ben deli miyim, benim ihtiyacim yok" moduna giriyor, guzelce anlat "ikinizin mutlulugu icin olduğunu..

Bu gibi durumları yaşayan çogumuz gibi maalesef psikolojik sorunlar hemen duzelen sorunlar degil ve bunun icin de evli olmak, bir eşe ya da kayınvalideye/babaya sahip olmak gerekmez. Hayattan sogumak, hevesinin kırılması o kadar yıpratıcı bir seydir ki istesen de toparlayamazsın kolay kolay. Sana diyecegim, ne/kim seni mutsuz ediyorsa ondan -EMİNSEN- uzaklasman gerektigi ki bunu uzmanlar da soyluyor. Bir muddet anne yanına git, annenle sorununu konus, arkadaslarin zor gününde yaninda olmuyorsa zaten sallama sil hayatindan, insan kotu gunde belli olur derler ya, aile de oyle arkadas da, eş de.. Hayatta seni en çok ne mutlu eder? onu düşün, iş bulma surecini hepimiz yasiyoruz ve bu donemde bile anliyorsun neyin ne oldugunu. Bir insan ketum dogmaz, gaddar dogmaz, tecrubeli dogmaz, en dogru tecrube yasayarak gordugundur. Sen de evlenerek gormus oldun belki de dogru sandigin insan aslinda dogru ve hayirli degildir ve bazen gorunmeyen seyler aslinda cok sey anlatır yeter ki sen egriyi dogruyu tartacak kadar guclu olasın. Bu gibi konuları buraya soruyorsun ama bize gore hareket etme sakın, oku herkesin mesajını ama en dogruyu yine sen bil. Son olarak da mutsuzsan sakın cocuk dusunme.

bana kızıyorsunuz ama sebebi eş ve ailesi.
eşini sevdiğin için hiç istemediğini bir insana dönüştün baskılarla.
insan olduğu gibi kabul edilmeyince, asla mutlu olamıyor. en sonunda ya evlilik ya kadın tükeniyor.
tamam eşini sev ama o seni olduğun gibi kabul etmiyor. kabul etmesen de bu böyle.

sürekli tek taraflı tavizlerle geçmez hayat.

insan kendisi isterse değişmeli, baskıyla değil.
zorla güzellik, mutluluk olmuyor.

eşim değişti diyorsun ya objektif bak ve tart bakalım.
sen misin değişen o mu? hala alttan alan, taviz veren sen misin o mu? sen eski sen olsan, eşin nasıl davranır sana?

kk da ve hayatta şunu gördüm ki, hiçbir ilişki (evlilik, aile, dostluk, flört) tek taraflı yürümüyor, mutlu etmiyor.

öz ana baba kardeş dahi, yeri geldiğinde yaka silktiriyor insana.

Aminnnn Evet anlayacağını umuyorum o gelmezse bile kendim icin gidicem. Çok sagol canimm

Mutsuzum son zamanlarda hersey yoluna girmesine rağmen , sanırım zamanında yaşadığım sıkıntıların sabrımın acısı çıkıyor şuan. Anladığım kadarıyla beni mutlu edecek şeyleri yaparsam biraz kendimi toparlayabileceğim doğrultusunda . Çok teşekkür ederim.

Ben size kızmıyorum. Sadece üslubunuz bazen çok sert oluyor . İnsan zaten sıkıntı anında yazıyor azarlar gibi cevap veriyorsuniz bazen bu yüzden. Bu konuma yazdığınız da hiç bir sey yok mesela kızacak çok teşekkür ediyorum.
Taviz vermeyi bıraktım ama kötü zamanlarımı olaylarımı buraya hep yazdım eski konularımi az çok hatırlıyorsunuz onların birikimi benden bu şekilde çıkıyor. Eşimle tartışmalarımzdan sonra çok yanlız kaldım kendimi sürekli telkin ettim ayakta kalmalısın diye , nitekim bunu başardım. Buradan danışıp aldığım çoğu fikir bana yardımcı oldu . Artık kendimden çok fazla ödün vermiyorum . Herşeyin normal olduğunu en önemlisi benimle aynı şeyler yaşayan binlerce insanın olduğunu ayrılsam bosansam bile tekrar mutlu olabileceğim olasılığını öğrendim .
Bir tatil çok iyi gelecek bana sanırım sonrasında bir pskolog.

üslubum sert geldiği için özür diliyorum.
inan kasıt yok. reelde de böyleyim. eşime "karın dövüyordur seni" diye takılan çok, üslubumdan dolayı.
nasıl olsa beni göremiyor, saldırgan davranayım diye bir amaç gütmüyorum kesinlikle.

önemli olan kendi değerinin farkında olman. sen iyi ol, senin iyi olmanı isteyenlerle beraber ol. inşallah mutlu olursun en kısa zamanda.

Sanki beni anlatmışsın. Yapacağın en iyi şey hiç bişeyi kafaya takmayıp ben böyle istiyorum ben bunu istiyorum böyle mutlu oluyorum kimseye kendimi beğendirmek zorunda değilim kendimi kendime beğendirmeliyim demek ve hayatını bu şekilde sürdürmek. Tabi sımır

Evet esın ve aılesı hatalı olabılır ancak sız bu kadar zayıf olmamalıydınız. ınsanlar neler neler yasıyorda yenıden baslıyorlar , bence psıkolojık destek almalısınız bu kadar sılık bırı olmamalısınız bu hayatta varım dıyebılme cesaretınız olmalı

Evlendikten sonra böyle bir süreci sanırım 100 kadından 90 ı yaşıyor.
4 sayfada 4 yorum var aynı beni anlatmışsın diye oradan anlayalım :)

Hatayı en başında kendimize gerçekten uygun olup olmadığını doğru tartamadan evlenmekle
yapıyoruz bence.

Sadece eşi sevmekle her şey aşılır gibi geliyor.
Oysa o evlilikte bizim beklentilerimiz dışında bir de kv nin gelinden beklentisi kısmı var mesela.
Bunları hesaba katmış olsaydık en başında o aşkın totosuna vururduk hepimiz :)

Sonuç böyle oluyor işte.
Sorun, kavga, değiştirme çırpınışları, aklı başına geç gelen eş, unutamama, yıpranmışlık..

Bu izler kolay geçmiyor maalesef.

Bence artık o ne der, eşin tepkisi ne olur, kv hoşnut kalır mı diye düşünmeden yaşamayı deneyin.
Anneniz için elinizden gelen her şeyi yapmaya çalışın mesela.
Tepkiler umrunuzda olmadan.
İnceldiği yerden kopsun, hep mi ben ayakta tutcam bu evliliği diye yaşamaya başlayınca
iyileşmeye başlıyorsunuz.

İnşallah her kadin mutlu olmayı hakediyor çok sağolun

Vardı zaten bi yıkılma anı sadece farkındalık durumumun farkina varma ve bi iç döküş , umarım ayağa kalkabilirim tekrardan.

Evettt tam ortasından vurdunuz hedefii
Kesinlikle öyle kalbimiz atıyor diye karşımızdaki yetiyor sanıyoruz ama ailesini hele bu kadar müdahil olabileceklerini kestiremiyoruz bilseydik totosuna vururduk ki demekki çoğu insan böyleymis yalnız değilim
Vee iyileşmek için burdan başlamam en doğrusu olacak.

Yazdıysanız görmedim, kv ile yakın mı oturuyorsunuz?
Evet aynı semtteyiz.

Maalesef yakın olunca bütün iç işlerine karışmak zorunda hisseyorlar kendilerini... Yapabilirseniz ilk iş olarak taşının... kv ile uzak olmak sana ilaç gibi gelecek :)
O gidecek insallah ama araya fitne fesat sokar uzaklasinca diye.korkum var :)

O gidecek insallah ama araya fitne fesat sokar uzaklasinca diye.korkum var :)

Hazır çocuk yokken eşinin tavrını tamamen anlamış olursun.. annenin seni sıkıntı çekmen için doğurduğunu hiç zannetmiyorum...
sevgi de bir yere kadar, baktın eşin annesinin fitnelerine karşı koyamıyor, o zaman nokta koymayı düşünürsün sen de...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…