kendi ailemle sorunlarım varrrrr

ARKADASS

kocasının bebeği
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2008
656
1
konuya söyle başlamka istiyorum benim evliliğimde sorunlarım vardı aile canım ciğerim diye yaşadıklarımı paylaştım dertleştim ama hata yaptım diye düşünüyorum k.validemle ilgli sorunlrım olduğu için ev bakmaya başladık bi tane ev bulduk ailemide götürüp fikir aldık ama eve 2 gün geç kaldık diye evi emlakçı satmış bende evin satıldığını aileme söyledim eve sabahı babam eşimi arayıp benim için şikateyin varmı eşim yok demiş ama benim var ev için uzatıyosun ev almak istemiyosun zaten sana kızımı vermek istemiyodum ya ev alırsun ya kiraya cıkarsın yada boşanırsın demiş eşim şoka girmiş bi ev için bunlar söylenir mi diye ve bende soka girdim yıllar sonra vermek istemedim demesine tamam onun ailesinin bir cok sözüne maruz kaldım ve o kadar kötü oldum ki dedim içimden ben onun ailesinden duydum ve kendi ailemin onun ailesi gibi olmamaları gerektiğini anlattım onlar gibi olamyımn konuşmayın diye ama babam herşeyi bir cırpıda silmiş benim eşim onların dediği kadar kötü bi insan değilki ama göremediler ama şunu çok iyi anladım ki bana 2,5 yılın dersi olsun bir daha hiçbirşeyimi kimseye ama kimseye anlatmıcam annem ise bana söylediklerini görseniz ben eşim için gözümü acıcakmışım eşim beni sallıyomuş neler neler nasıl kötü hissettim kendimi eşimle knutuk ikimizin de ailesinde hata var bundan sonra herşeyi ikimiz paylaşacağız oda ailesini evliliğimize karıştırmıcağına söz verdi ama babamın annemin sözleri aklımdan cıkmıyır bide babam sabah demezmi eğer almazsa evi eve cağıracakmış dicekmişki ya ev alır yada defolur gider dedi hiçbirşey demedim demicemde ama aklımdan cıkaramıyorum peki eşim ne yapsın bilmiyorum cok karışığım uzun oldu ama bana yardım fikirlerini ihtiyacım varsenağlamasenağlamasenağlama

ben hiçbir zaman kendi evide yaşadığım hiçbir olayı detaylı bir şekilde hiç kimseye anlatmam...
bazı üzüntülerimi de,sevinçlerimide içimde yaşarım...
siz yanlışı başta yapmışsınız...
herşey anneye,babaya,kardeşe anlatılmaz...
sizin eviniz ayrı,keseniz ayrı,
sizin yaşantınız ayrı..
eşinizin yanında olun her zaman ve kimsenin kötü laf etmesine müsaade etmeyin...
aileniz ,sizin mutluluğunuzu isteseydi,eşinizle bu şekilde konuşmazdı...
Allah yardımcınız olsun...
sevgiler...

Demek ki kayınvalidenlerle beraber otururken çok büyük sorunlar yaşamışsın,üzülmüşsün ve kendi ailene her sıkıntını anlatmışsın ki bugün bu kadar büyük tepki gösteriyorlar..
Hangi ana baba evladının bir tek damla gözyaşına kıyabilir ki?
Onların tek derdi seni mutlu görmek.. Bu büyük tepkileri de senin için üzüldüklerinden..
Sen eşini de ailesini de affetsen de senin ailen unutmaz artık senin anlattıklarını. Bence burada ailene hiç kızma daha çok şükret,yanında oldukları,sana destek oldukları için..
Bir daha da her sıkıntını anlatma,yok yere üzme aileni..

üzücü birdurum.
inş.herşey istediğin gibigelişir.

1 yıllıkevli bir arkadaşım bana nasihatı oldu.
evliliğinde sorunlar başlamıştı çok da severek evlenmişlerdi.
sakın ailendeki sorunları sırları eşine anlatma
eşinin ailesindekileride kendi ailene anlatma.

ilerde bir kavgada bir tartışmada
bunlar karşına çıkar.
seninkide ona benzemiş.

çokdikkat edilmesi gereken bir konu.

bende cok pişman oldum anlattığım için benim kızgınlığım onların eşimle konuşması değil ama sadece boşan ve vermek istemiyorum lafı neden bunları söylediler ki ben onlara boşanıcam dedmedim ki ben bunlara takılıyorum ben dersimi aldım hemde fazlasıyla

Bence ailenle güzelce konuş..
Bir anlık öfkeyle dertleştiğini,ama şu anda herşeyin yolunda olduğunu söyle..
Onları çok sevdiğini de eklemeyi sakın unutma.
Tatlı tatlı konuş ki seni mutlu,huzurlu görsünler,inşallah bir daha da konuyu açmazlar..

benim ailemin bi yapısı vardırki özellikle annemin annemin ailesi söyler yapılmayan veya o anlık bir mimikten olmayan bişeyi varmış gibi günlerce anlatıp durur ben neden böyle söylediniz daha yumuşak bir konuşma yapsaydınız daha iyi olur du desem hemen onu savunduğumu ve söyledide benden onu savunduğum için sinir olduğunu söyledi ama eşimi ne kadar cok sevdiğimi hepsi bilirler ama konuşamam konuşsamda haksız olan hep ben olurum inşallah acmazlar ama eğer ev olmazsada kesinlikle tekrar konuşulacakmış olmazsa evden defolup gidecekmiş dediler benim ağrımı giden ev için bunların söylenmesi

onlar anne ve baba. tabı kı senı herseyın en ıyısıne layık görecekler.. onlar hep senden guzel haberler duymak istıyeekler.. ama sen sen ol asla dort duvar içindeki hıç bır sırrını dısarı verme ..hele kı ailene asla.. o senın kocan.. affedersınde.. ama o onlar için bir yabancı.. bır arkadasım ben evlenırken demıstıkı ,ben kocamı hep sıkayet ettım.. bunca yıldır arkadaslarım aılem ,akrabalarım hepsı esıme dusman.. ama sonuçta hala ben onun eşiyim..
annenler suçlu degıl sadece çok duygusal yaklastıkları için böyle bır olay olmus.. olmasaydı daha ıyıydı.. bence cok buyutmemek senın elınde... duzeltırsın sen ortamı.. sevgıler..

bende bir bayanın çok gerekmedikçe eşiyle ilgili her problemi anlatmasına karşıyım.çünkü siz karı kocasınız birgünunutursunuz ama aileniz size yapılanı asla unutmaz

Güzelim sen onun ailesinin kimbilir ne sözlerine ne hakaretlerine maruz kaldin kimbilir neler duydun neler yasadin esinin ailesi diye hepsine ammennah dedin bosver gecer gider dedin ve neticede öyle olucak ayri evine cikacaksin insallah.a.s

Babana hic kizma bence nedenmi??? Bir bakima cokta iyi yapti senin o evde yasadiklarini duyan gören ailende senin icin cok üzülmüstür onlarda senin gibi mahfolmustur cünkü sen onlarin evlatlarisin onlarinda cigeri yani, sen orda ezildinse onlarinda yüregi ezildi bir anne baba icin kolay degil sen bir tokat vurmaya kiyamazken eller itip kaksin.

Esinde hic kizmasin sen nasil onun ailesini idare ettiysen oda idare etsin babadir kimse evladini sokakta bulmadi ayrica böyle sana sahip cikan bir baban oldugna sükür et güzelim ne babalar var biliyormusun??:1closedeyes:

Hic olmazsa ne esin nede esinin ailesi seni sahipsiz bilmesin her zaman desinlerki arkasinda kapi gibi babasi var allah eksikliklerini göstermesin.:Saruboceq:

Tabikide en ufak bir kavgani tartismani ailene yansitma anlatilacak seyler var anlatilmicak seyler var ona göre davran.yerimseniben

Allah yardimcin olsuna.s.

tamamen katılıyorum...

Bence aileniz sizin üzülmemeniz için yapıyor ve hayatta kendi ailemizden başka tutunacak kimsemiz yok.Kimseye güvenilmiyor artık.Eşine bile.Ailenize tepki vermeyin bence.Bunca zamanın birikiminden babanız öyle konuşmuştur.Kim kızını böyle üzmelerine müsade eder ki.Baba osenağlama

en iyi kararı vemişsiniz bence..eşinizle aranız bozulsa da yansıtmayın kimse bilmesin ailelerin tepkisi büyük olabilir.

ben farklı düşünüyorum. babanızın çıkışı sert olmuş. sizin arkanızda olduğunu başka şekilde de eşinize hissettirebilirdi. öyle büyük birşey de olmamış, niyetlendiğiniz evi başkası almış. eşinizin büyük bir suçu yok bu konuda.
babanızın müdahelesi karşısında; bazı erkekler, karısının ailesi ile görüşmesine bile sınırlar koyabilir.
eğer, eşinizin ailesinin size karşı olumsuz davranışlarında benzer konuşmayı yapsaydı; o zaman babanıza hak verirdim ama burada çıkışı fazla geldi bana.

çok büyük problemler olmadıkça, büyüklerin aile işlerine karışmasını uygun bulmuyorum.
siz de her probleminizi paylaşmayın.paylaşınca, küçük sorunlar büyüyebilir.

Son düzenleme:
baban bunları söylerken hiç düşünmüyormu benim evladım bu adamın elinde diye...
çok yanlış yapmış çok daha yumuşak babacan konuşmalıydı
allah kolaylık versin
ailenede hatalarını anlat yine kırma anne baba onlar seni düşünüyorlar ama anlatma şekli yanlış...

konuşmaları hata değildi belki ama konuşma şekli cok yanlıştı düşünüyorum da böyle bir konuşma yapılmış ev alındığnda ki eşim ev alıcam diyor zaten nasıl yüz yüze gelecekler eşim boşanın demesine cok içerlemiş ve akşam ağladı cok üzülüyorum bu şekilde konuşma yaptığı için hem de cok

Cok gereksiz bi zamanda ve gerksiz bi cikis olmus bana gorede,kiz evlenmis iki yil olmus, bir suru problem yasamis,gik yok,sonra esin ev almaya niyetlenmis o olmamis baskasi olur, esin ev almaktan vazgecmemiski,kaldiki vazgecedebilir,buna babanizda dahil hic kimse karisamaz.Kizini verirken belki ayri evde oturmasini sart kosabilirdi,artik ati alan uskudari gecmis,ne gerek var boyle biseye anlamadim.Cok luzumsuz bi davranis,kaldiki sirf bu yuzden kizinin evliligi bile bozulabilirdi.Bence esiniz cok iyi biri,ters tepkide verebilirdi.

ben de bu tip durumlarda düşünürüm, nasıl yüz yüze bakacaklar diye.

ister evli olsun insan ister sevgili, tabii ki dertleşmek için bazı şeyleri paylaşır sevdikleriyle ama her ayrıntıya girilmemeli. çünkü düşünün siz seviyorsunuz,aşıksınız. bu duygularla olanları unutabilirsiniz. ama sizi sevenler unutamaz. bazı arkadaşlarım sevgilileriyle sorunlarını tüm detaylarıyla anlatırdı ve sonra barıştıklarında ben ister istemez içimde hala kırgınlık olurdu o erkeklere, arkadaşımı üzdüğü için.

eşinizle doğru bir karar vermişsiniz, umarım uygulamakta başarılı olursunuz. bir laf vardı neydi, kol kırılır yen içinde kalır mıydı, gece gece saçmalamayayım ama...

Ailen tepkisinde kendilerine göre haklıdırlar. Babalar zaten ağır konuşur eğer birazda sertse.... eşin biliyorki senin arkan sağlam buda çok önemli, bencede yapman gereken şu ailen ne kadar iyi olursa olsun her sorununu anlatmamandır. Her iki taraf içinde gecerli buyasakkelime , kapını kapatırsın herkes ardında kalır. Eşinde babanın söylediklerinden bişeyler çıkartsın seni zora sokmasın belliki eşinin bu sözleri işitmesine baya içerlemişsin, sende zamanında çok laf işitmişsin oda kıymetini bilsin senin ona göre önüne baksın...sevgiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…