Kelebekte dertler derya olmuş

Yalnizkelebek

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2015
3.452
1.116
28
Günaydın hanımlar
Şimdi kelebek bi dur dinlen daha dün ki konun bitmeden ne çabuk yenisini açtın dediğinizi duyar gibiyim
Ama napayım elimde değil size anlatıp rahatlamak istiyorum
Sorun işyerim yine mi işyeri demeyin ama bi okuyun sonra yorum yapın
Aranızda hatırlayanlar vardır belki yaklaşık 6 ay önce falan patronun sekreteri bizim departmana muhasebe ye geçti ve finansçı olarak
O kız benim çalıştığım odaya geldiği günden beri huzurum kalmadı
Zaten öncesinde de muatap olmuyoduk neden derseniz çok tuhaf sürekli insanların arkasından konuşan haset bi tip yüzüne gelince susuyo ama arkamdan konustuğunuda anlıyorum salak değilim sürekli fısır fısır buraya yazıncada he kelebek he herkes seni kıskanıyo diye dalga geçenler oldu hatta
Neyse dün olanlara bakın hele
Saat 4 civarı aniden benim işim yoğunlaştı
İşyerine de 1 ay önce yeni bi kız başladı daha 18 yasında sekreter olarak
Bizim odaya gelmişti bende canım işin yoksa az bana yardım eder misin dedim faturaları zımbalamaya kaşe yapmaya falan vaktim gitmesin diye ondan rica ettim oda dünden meraklı tabi tabi dedi sağolsun oturdu yardım etti
Ama bu insnaların gözüne o kadar battı ki aşçı bile odaya geliyor hayırdır kelebek 2 kişi mi fatura kesiyosunuz diyo yok abla benm işim varda bana yardım ediyo diyorum abim çağırmasın sonra yanına diyo abisi de patron oluyo bu kadında yengesi patronun neyse ben söylerm şimdi içeriye dedim bende sonra bugün ay sonuda değil bu yoğunluk ne dedi bana bak bak aşçı hanım gelmiş resmen bana hesap soruyo yoğunluk sadece ay sonu olmuyo deidm bende

Bu arada bende yan birime geçtim ayşe benm yanımda yoğunum da biraz işi de yokmuş sanırım bana yardım ediyo işiniz olunca siz seslenin onada gelsin dedim patron da kim söyledi işi olmadığını dedi bende kendisi dedim
Sonrada odaya geçince kızı gönderdim yerine canım sen bi içeri git istersen patron kızacak gibi diye
Tabi bizim odada bu sonradan geçen sevmediğim dediğim kızla patronun kız kardeşi var o çalışıyo tuhaf tuhaf bakıyolar bana
Bende anladım bişeyler olduğunu telefonu ses kaydına aldım lavobaya gittim
Bana kızanlar olacak aranızda ama arkamdan konuşacaklarını hissettim her zamanki gibi
Kendin kaşınmışsın kelebek demeyin insanların iki yüzlü olmasına dayanamıyorum
Ben odadan çıkar çıkmaz patronun kız kardeşi olan abla kii iyide anlaşıyoduk çok şaşırttı beni hemen konuşmaya başlıyo
Kelebek ayşe için bana yardım ediyo dedi abim de ona sana kim işi olmadığını söyledi diyo gülerek diğer kızda ohh iyi olmuş ona sen ne yapmaya çalışıyosun ya amacın ne yani senin ayşeyi yanına çekmeye çalışıyo faturaları gösteriyo diyo
Diğer kadında bence ayşe istedi ona göstermesini diyo o kızda yok be safsalak o oturduğu yerden para gelsin diye bakıyo kelebek hanım sana göstermiyodu kafan karışmasın abla diyodu diyo taklitimi yapıyo ağzını yaya yaya konusuyo
Halbuki bunları konuşan 2 kişiyede işleri ben öğrettim inanabıliyo musunuz şimdi bir olmuş nankörlük yapıyolar
Zaten diğer kıza iş öğretsem onlara ne ayrıcada iş de öğretecek durumda değildim kız bana yardım ediyodu hepsi bu
Sonra o diğer kız insanlar çiğ süt emmiş kimsin ya sen kimsin ki amacın ne senin geri zekalı salak kendini buranın neyi snaıyosun sen diyo benim için
Ya bu çekememezlik neden arkamdan konuşulduğunu biliyodum bu kadarını duyunca şok oldum
Bende dün akşam whatsapta durum paylaştım birinin arkasından bi ton laf ettikten sonra nasıl hiçbir şey olmamış gibi can ciğer oluyosun bi anlatsana söz karaktersiz demicem diye
Aşçı kadın hemen mesaj attı bu göndermen kime ben kmsenin arkasından konuşmam sadece dinlerim bişey diyeceksem yüzüne söylerim diye
Şimdi ben nasıl davranayım bu insanlara karsı kızlar şeytan diyo karıştır ortalığı ama onu yaparsam çok huzursuz olurum offf içim daraldı burda da huzursuzluk beni buldu
Uzun oldu kusura bakmayın

Ya insanları niye bu kadar takıyorsunuz? Gidin işinizi yapın, dönün evinize. Ses kaydıyla uğraşacağınıza, işinize odaklanın, bırakın ne halleri varsa görsünler, ne konuşuyorlarsa konuşsunlar, okurken içim şişti...

Güzel tespit :KK15:
Ama ne yapayım kendimi salak gibi hissediyorum arkamdan konuştuklarını hissediyorum ama duyamıyorum
Duydun da ne oldu diyeceksiniz şimdi haklısınız
Evet duydun bir şey olmadı, canını sıkmakla kaldın.
İlgilenme, duyma.
Umursama.
Araya mesafeni koy.
Bu kadar.
İşini bitir, geç git evine

Canım benim yüzlerine vurmayacaksan ses kaydı alman gereksiz olmuş.Kendini daha çok üzmüşsün.Kime diyorsun dediğinde sana diyemiyeceksen o durumu yazman da olmaz.Hoş normalde de ben durumla sosyal medya paylaşımıyla laf sokmayı çocukça buluyorum.
Sizin şirket aile üyeleriyle çevrili.Her şeyi göze alıyorsan konuş yak gemileri.Yok bu işten olamam diyorsan düşünme unut.Başka yapacak bişey yok.Taktıkça kendini yiyip bitiriyorsun onlara bişey olmuyorki.

Kelebek çok toysun be kuzum
Bu tarz ilişkilerle hayatının her alanında karşılaşacaksın hele iş hayatında oooooooooo
Senin duymamayı görmemeyi öğrenmen gerekiyor
Sen işini yap çık git
Kimsenin ağzına laf vermek istemiyorsan başını önüne eğ isterse işin dağ olsun tek başına altından kalk ama sadece işini yap olan muhabbete gırgır şamata olsa bile dahil olma bak seninle alakalı konuşacak konuları kalıyor mu
Haaaa kalır bu sefer olmayan şeyi uydururlar ( tecrübeyle sabit) ama boşveeerrrr
Sen ekmeğinin derdinde ol
Onlar kim ki ya
Senin arkandan konuştular diye senin mi yerin eksilmedi di mi

Kelebek çok toysun be kuzum
Bu tarz ilişkilerle hayatının her alanında karşılaşacaksın hele iş hayatında oooooooooo
Senin duymamayı görmemeyi öğrenmen gerekiyor
Sen işini yap çık git
Kimsenin ağzına laf vermek istemiyorsan başını önüne eğ isterse işin dağ olsun tek başına altından kalk ama sadece işini yap olan muhabbete gırgır şamata olsa bile dahil olma bak seninle alakalı konuşacak konuları kalıyor mu
Haaaa kalır bu sefer olmayan şeyi uydururlar ( tecrübeyle sabit) ama boşveeerrrr
Sen ekmeğinin derdinde ol
Onlar kim ki ya
Senin arkandan konuştular diye senin mi yerin eksilmedi di mi
Çok kafaya takıyorum niye böyleyim bilmiyorum
Kendime de kızıyorum değer verdiğim insanlar olsa kafaya takarsın üzülürsün
Ama hepside 5 para etmez
İsterse davul çalsınlar arkamdan sesinin hoş gelmesi lazım
Ama bana batıyo bi bakışları bile
Bian işyernden ayrılmayı bile düşündüm o kadar sıkıntımın arasında
Kız burda herkesin ayak işini bile yapıyo ben 2 dk yanıma çağırınca olay oldu anlamadım ki ben

Canım benim yüzlerine vurmayacaksan ses kaydı alman gereksiz olmuş.Kendini daha çok üzmüşsün.Kime diyorsun dediğinde sana diyemiyeceksen o durumu yazman da olmaz.Hoş normalde de ben durumla sosyal medya paylaşımıyla laf sokmayı çocukça buluyorum.
Sizin şirket aile üyeleriyle çevrili.Her şeyi göze alıyorsan konuş yak gemileri.Yok bu işten olamam diyorsan düşünme unut.Başka yapacak bişey yok.Taktıkça kendini yiyip bitiriyorsun onlara bişey olmuyorki.
Doğru dedin valla elimde bi kayıt dinleyip dinleyip boşuna üzülüyorum hemde kendini kaf dağında sanan insanları kafaya takıyorum bu işten olamam ihtiyacım var mecburen susup oturmam gerek offffff

Kelebek günaydın.
Gerçekten derdin mi yok?
Hem 5 para etmez insanlar diyorsun hem de kafaya takıyorsun.
Kelebek bak iş hayatında insan nelerle karşılaşıyor,sen benim yaşadıklarımın yarısını görsen herhalde evden çıkmazdın.
Şu an yaşadıkların öylesine normal ki. Her yerde dedikodu,çekememe,kuyu kazmaca var.

Kelebek günaydın.
Gerçekten derdin mi yok?
Hem 5 para etmez insanlar diyorsun hem de kafaya takıyorsun.
Kelebek bak iş hayatında insan nelerle karşılaşıyor,sen benim yaşadıklarımın yarısını görsen herhalde evden çıkmazdın.
Şu an yaşadıkların öylesine normal ki. Her yerde dedikodu,çekememe,kuyu kazmaca var.
Üzülüyorum ya ben bu insanlara ne yaptım diyorum
Haklısın her yerde illa ki bitane var

Üzülüyorum ya ben bu insanlara ne yaptım diyorum
Haklısın her yerde illa ki bitane var
Ne bir tanesi Kelebek?
Çoğunluk böyle.
Çok tecrübesizsin.
İlerleyen zamanlarda değişecek tabii bu da.
Kimi zaman sen de sisteme ayak uydurup onlarla dedikodu yapacaksın kimi zaman da sessizliğe bürünüp arkadaşsız,asosyal takılacaksın.
Kendimden biliyorum,ilk atandığımda müthiş bir çevrem vardı,iş yerinde vaktin nasıl geçtiğini bilmezdik. Bazen dedikodu bazen dertleşme güzeldi ortamımız. Özel hayatımızda da hep beraberdik mesela.
Ne zaman birimler değişti,kişiler değişti ben gitgide içime kapandım mesela.
Kafam sarmadı yeni kişileri.
Yine güler yüzlüyümdür,tatlı dilliyimdir ama iş dışında sohbetimiz genel konuların dışına çıkmaz.
Bildiğin asosyalimdir yani.

Çok kafaya takıyorum niye böyleyim bilmiyorum
Kendime de kızıyorum değer verdiğim insanlar olsa kafaya takarsın üzülürsün
Ama hepside 5 para etmez
İsterse davul çalsınlar arkamdan sesinin hoş gelmesi lazım
Ama bana batıyo bi bakışları bile
Bian işyernden ayrılmayı bile düşündüm o kadar sıkıntımın arasında
Kız burda herkesin ayak işini bile yapıyo ben 2 dk yanıma çağırınca olay oldu anlamadım ki ben
senin yaşlarında ben de böyleydim biri benimle tamamen alakasız bakışları soğuk olsa ne yaptım da böyle baktı diye dert ederdim
şu anda çalışmaya başladığım yerde bir kadın şu anda da en yakınım o benim sana verdiğim tavsiyeleri vermişti
senin hakkında konuşacak malzeme verme kimseye bırak merak etsinler seni
işini yap çık git
senin hayatın senin annen baban özel hayatındaki arkadaşların sevgilin vs., bunlar senin hiçbirşeyin
hala konuşurlarsa da bundan da mutlu ol demek ki merak ediliyorsun ilgi çekiyorsun demişti
başta uygulamak zordu ama üzüldükçe aklıma o kadın geldi yavaş yavaş gerçekten takmaz oldum
ve işyerindeki herkes beni neyi bilsinler istiyorsam onu biliyorlar onlar da tamamen yüzeysel şeyler
gece11-12lere kadar çalıştığım oluyor onlar 6da çıkıyorlar ağzımı açıp tek kelime etmiyorum
o yüzden kimse de bana bişe diyemiyor
deseler de çok da tııınnnnnnn
benim hayatım burası değil çünkü
ben para kazanmaya geliyorum evime ekmek götümek benim derdim o yüzden de işimi hakkıyla yaparım gerisi umrumda olmaz

Doğru dedin valla elimde bi kayıt dinleyip dinleyip boşuna üzülüyorum hemde kendini kaf dağında sanan insanları kafaya takıyorum bu işten olamam ihtiyacım var mecburen susup oturmam gerek offffff

Şöyle düşün.Onlar seni öyle görüyor diye bunun doğru olması gerekmiyor.Sen kendini biliyorsun ve kimseye bişey ispatlamak zorunda değilsin.Anlıyorum hırsını alamıyorsun ama bu işe ihtiyacın varsa çaren yok.Susacaksın.Hayatta her zaman içimizde patlayan şeyler yaşayabiliyoruz.Yıpratma kendini.Görme duyma ve özellikle bilme,bilmek için çabalama olur mu.

X