Kedimin psikolojisi

atlar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2010
236
5
29.haftaya girdik.çok farklı bir hayat başlıcak artık.6 yaşında bıcır adında kedim var.o benim herşeyim.ilk çocuğumuz o.ama kızımızda aramıza katılınca psikolojisinin bozulmasından korkuyorum..:KK50:

sürekli yanınızdamıydı?
valla benim 3 kedim 2 de köpeğim var....
köpekler zaten bahçede, ama kedilerim evde, biz küçük bir odaya geçince koca ev onlara kaldı...
piskolojisi aynı ilgiyi görmeye devam ederse değişmez, ama kıskanabilir haberin olsun...
çünkü bizim ilk başta 1 tane kedimiz vardı, daha sonra 2 tane kedi daha katıldı ailemize ve onların gelmesiyle bizim kızın piskolojisi bozuldu zaten, zayıfladı ve nerdeyse eve gelmez olmuştu, ama onlar kedi olduğu için yoksa bebişiniz geldiğinde durum böyle olmaz...endişelenme...

İnsanlar gibi hayvaların da davranışları, tepkileri farklı oluyor kıskanabilir tabi. Bu arada "artık çocuğum oluyor, kedimi/köpeğimi atmalıyım" düşüncesindeki insanlardan olmadığınız için sizi tebrik ediyorum.

İnsanlar gibi hayvaların da davranışları, tepkileri farklı oluyor kıskanabilir tabi. Bu arada "artık çocuğum oluyor, kedimi/köpeğimi atmalıyım" düşüncesindeki insanlardan olmadığınız için sizi tebrik ediyorum.

"çocuğum oluyor, kedimi/köpeğimi atmalıyım" diye birşey söz konusu olamaz, olacaklarıda esefle kınarım ki onlardan bebeğimden dolayı biraz uzaklaşmış olmaktan bile rahatsız oluyor ve üzülüyorum...
teşbihte hata olmaz ama "atların" dediği gibi onların bizim binevi evlatlarımız...
bence önemli olan gerekli önlemleri almak ve herkesin olduğu gibi herşeyi yerini ayrı tutmak lazım...
haklısınız insanların karakterleri nasıl farklılık gösteriyorsa hayvanların da karakterleri ve algılama biçimleri farklı oluyor...
benim atlar'a tavsiyem kedinizi belli bir dönem bebeğinden uzak tutmanız... sağlık ve güvenlik açısından bu önemli...:KK59:

kedimden asla vazgeçmem.eşimde öyle.onu çok seviyoruz.zaten çocukları hayvanla yetiştirmenin sosyal açıdan ne kadar faydalı olduğu hakkında sayıosız yazı okudum.araştırdım.kızımız dünyaya geldiğinde ondan uzak tutma taraftarı da değilim çünkü daha cazip gelir.yorumlarınız çok hoşuma gitti.teşekkür ederim

benimde 2 tane kedim var kizim dogmadan yanimiza gelip kucagimizda oturuyorlardi, kizim dogdugundan beri oturdugumuz odaya sokmuyorum cunku nekadar da ev kedisi olsalar bile bebekler icin zararli buyuyunce istedigi gibi sevebilir yanimizada gelebilirler ama simdilik yasak.basta rahatsiz olsalar bile alistilar zaten onlarin kendine ait yerleri var bizim oturdugumuz odadan buyuk oyuncaklari, yataklari herseyleri var hergun gidip seviyoruz iki kardes oynuyolar.onlari cok seviyorum ama kizimi daha cok sagligini asla riske atamam

sen bütün mikroplardan virüslerden korumaya çalış bebeğini,hijyen için kendini parala ama buna karşın evinde hala kedi köpek bulundur.
yakın bir arkadaşımın cocuğu kediden geçen bir virüsle hastalandı, yıllardır o hastalığın devamında solunum sıkıntısı yaşıyor...

kimse kusura bakmasın, hiçbir hayvan cocuğunuzdan daha kıymetli değildir, olmamalıdır da.

bu bilinçle yaklaşınız.

Bu konu çok hassas bir konu fakat masum bir canlıyıda evden yollamak olmaz zaten aşılarını yaptırdıktan sonra bir sorun teşkiletmiyorlar bebeğimiz nasıl bize muhtaçsa bilinki evcil hayvanlarımızında bize o kadar muhtaç önlem ve aşılar yapıldıktan sonra ve steril ortam sağlandıktan sonra hiç bir sorun yok.

sen bütün mikroplardan virüslerden korumaya çalış bebeğini,hijyen için kendini parala ama buna karşın evinde hala kedi köpek bulundur.
yakın bir arkadaşımın cocuğu kediden geçen bir virüsle hastalandı, yıllardır o hastalığın devamında solunum sıkıntısı yaşıyor...

kimse kusura bakmasın, hiçbir hayvan cocuğunuzdan daha kıymetli değildir, olmamalıdır da.

bu bilinçle yaklaşınız.

o zaman baştan eve hayvan almıcaksın.ne demek çoçuk gelince hayvan gider.ya biraz vicdan ya.biraz vicdan kardeşimm

o zaman baştan eve hayvan almıcaksın.ne demek çoçuk gelince hayvan gider.ya biraz vicdan ya.biraz vicdan kardeşimm

bu bilinçle yaklaşınız.

ayrıca çok bilinçsizsiniz.kusura bakmayın. benim abim veteriner hekim.hayvandan insana virüs geçmez.bence konu üzerinde araştırma yaparak yorum yapın

ah ah nedir şu kediciklerin günahı
millet bilaf tutturmuş gidiyor kedi tüyü hastalık yapar yok ciğerine kaçar yok kist yapar falanda falan

benimde evimde kedişim var hemde kendini köpek sanan yaramaz bir ankara kedisi.bizim kedişimiz biraz fena olduğu için baştan tedirgin olduk acaba bebişi kıskanırmı diye ama unrunda bile olmadı bebek.
içiniz rahat olsun

ayrıca çok bilinçsizsiniz.kusura bakmayın. benim abim veteriner hekim.hayvandan insana virüs geçmez.bence konu üzerinde araştırma yaparak yorum yapın

Kesinlikle haklısın malesef millet olarak bu konuda çok bilinçsiziz hatta cahiliz, hayvan sevmiyoruz. Oysa gelişmiş ülkelerde çocuklar, bebekler hayvanlarla alt alta üst üste büyüyor. Bazı resimlerden, sosyal paylaşım sitelerindeki videolardan da görmüşsünüzdür. Hem hayvan sevmek çocuk psikolojisi için çok önemli çünkü hayvan seven asla kötü bir insan olamaz.

Benim evimde değil ama annemlerin evinde 3 kedi var. Oğlum için değil kediler için üzülüyorum çünkü onların orasını burasını çekiyor, geçen gün ısırmaya kalktı:) Artık zavallılar biz gelince odadan dışarı çıkmıyor.

Aşıları tamamlanmış, parazit ilaçlarını almış bir kedinin/köpeğin tüyü= sizin saçınız

Son düzenleme:
kedimin psikolojisi:)) güleyimmi üzüleyimmi bilemedim..insanlar gecim sikintisi yüzünden birbirlerini yiyorlar..güneydoguda hala töre cinayetlerinden fidan gibi genc kizlar yok oluyor..sokaklar kimsesiz cocuklarla dolu.büyüdüklerinde ya madde bagimlisi oluyorlar, ya hirsiz yada katil..yetistirme yurtlarindaki yetim kizlar 14 yasinda ilk bebeklerini kucaklarina aliyorlar.tecavüzün meyvesi..bir kilo mercimek bir torba odun icin insanlar umutlarini onurlarini satmaya hazir..acliktan yada hastaliktan kaderlerini terkedilen bebekler o kadar cokki ücüncü sayfalarda sayilarini hatirlamiyorum..kedimin psikolojisi diye bir baslik görünce trajik kahkalarima mani olamadim..hayvanlari bende cok severim yanlis anlasilmasin sakin.ALLAH hayvanciklara zeval vermesin onlarda birer canli..Ama el insaf be kardesim..:)

kedimin psikolojisi:)) güleyimmi üzüleyimmi bilemedim..insanlar gecim sikintisi yüzünden birbirlerini yiyorlar..güneydoguda hala töre cinayetlerinden fidan gibi genc kizlar yok oluyor..sokaklar kimsesiz cocuklarla dolu.büyüdüklerinde ya madde bagimlisi oluyorlar, ya hirsiz yada katil..yetistirme yurtlarindaki yetim kizlar 14 yasinda ilk bebeklerini kucaklarina aliyorlar.tecavüzün meyvesi..bir kilo mercimek bir torba odun icin insanlar umutlarini onurlarini satmaya hazir..acliktan yada hastaliktan kaderlerini terkedilen bebekler o kadar cokki ücüncü sayfalarda sayilarini hatirlamiyorum..kedimin psikolojisi diye bir baslik görünce trajik kahkalarima mani olamadim..hayvanlari bende cok severim yanlis anlasilmasin sakin.ALLAH hayvanciklara zeval vermesin onlarda birer canli..Ama el insaf be kardesim..:)

bu söyledikleriniz göz ardı edilmeyecek gerçekler, fakat işte töre vb. olaylar maalesef insanları mal gibi görenler yüzünden ortaya çıkıyor. Bırakın hayvanı insanı bile bir canlı varlık olduğundan saygı duymadıkları için ortaya çıkıyor..
bence bu başlığı gördüğünüzde mutlu olmanız gerekir ki insanlığını yitirmemiş; insana gösterdiği saygıyı hayvanlara da gösteren canlılar var diye...
çocuklarımızı hhaayvan sevgisiyle bilinçli ve sevgi dolu bireyler olarak yetiştirelimki; tecavüz, kaba kuvvet, 3.sayfa olaylarından uzak bir toplum olabilelim...

İyi de bu söylediklerinizle bunun ne alakası var? Dünyada iyi bir şeyler olması için her şeyin güllük gülistanlık olması mı gerekiyor? Her şey düzelsin bitsin en son hayvanları düşünelim. Töre cinayetleri vs. vs. devam etsin ama hayvanlar mutlu olsun diyen biri mi oldu? Dünya toz pembe olana kadar hayvanları düşünmeyelim mi?
Ayrıca o bahsettiğiniz kötülükleri yapanlar hayvan sevgisiyle büyüseydi o kadar kötü olamazlardı. Ne yazık ki sebep sonuç ilişkisi kuramıyoruz. Çocuklar, kedileri kuyruğundan asarak büyüyor, sonra insanlara zarar vermeye başlıyor.

trajik kahkahalar mı?ya inanın hayata çok farklı açıdan bakmaya çalışanlar sizin gibilerle uğraşmaktan çok yoruldu..siz kendini istediği zaman savunabilen insanoğlu ile insanoğlunun bütün şiddet uygulamalarına bile savunmasız kalan hayvanları kıyaslıyorsunuz.bence biraz saygıııı

trajik kahkahalar mı?ya inanın hayata çok farklı açıdan bakmaya çalışanlar sizin gibilerle uğraşmaktan çok yoruldu..siz kendini istediği zaman savunabilen insanoğlu ile insanoğlunun bütün şiddet uygulamalarına bile savunmasız kalan hayvanları kıyaslıyorsunuz.bence biraz saygıııı

kesinlikle size katılıyorum.benimde iran kedim vardı vefat etti ne yazıkki öyle olmasaydı 9 aylık oğlum ve bizle beraber olacaktı.hala bahsederken gözüm dolar ve eşimde bende ilk oğlumuz deriz ona.hayvanlara değer verenleri,sevenleri aşağılayıp alay edercesine konuşan insanlardan kedim varken ve hala bıkmış durumdayım.evt onunda psikolojisi var göz bebeği olduğu eve bir diğer göz bebeği gelecek insan yavrusuyla asla kıyaslamam ama oda bize emanet savunmasız bi can,yavru...

Kadın & Çocuk Sağlığı * Doğum ve Sonrası... * Bebek Bakımı ve Beslenmesi * Kedimin psikolojisi

bu kategoriye bu konuyu acan, bu konuya cevap veren ...

daha ne diyeyim ? Allah askina Bebek bakimi ve beslenmesinde Kedi psikolojisi konusunun ne isi var ? hadi kedi beslenmesi olsa anlayacagimda bu nasil bir paylasimdir ben cozemedim....

cahil kelimeleri havada ucusmus haklisiniz

29.haftaya girdik.çok farklı bir hayat başlıcak artık.6 yaşında bıcır adında kedim var.o benim herşeyim.ilk çocuğumuz o.ama kızımızda aramıza katılınca psikolojisinin bozulmasından korkuyorum..:KK50:

Onüç aylık oğlum ve üç kedim var.
Benim kedilerim durumu çok çabuk kabullendiler ilk günler bir miktar şaşkınlık yaşadılar tabii ki onlara gösterilen ilgi azalıyor ister istemez ancak duruma çok çabuk adapte oldular.

Mesajlardan birinde kediden kapılan bir virüs(??!!) dolayısıyla hala solunum problemi çeken bir çocuktan bahsedilmiş çok merak ettim bu virüsün adı neymiş?
Kedilerden insana geçebilen bir virüs var evet o da kuduz virüsü onun haricinde yıllarca araştırma yapmış pekçok doktordan görüş almış biri olarak ben hiç böyle bir vakaya rastlamadım ve duymadım.
Şu olabilir belki solunum sıkıntısı dendiği için bazı bünyeler kedi tüyüne karşı alerjik olabiliyor ve kediyle aynı ortamda bulunduklarında solunum sıkıntısı oluşabiliyor böyle bir durum mu acaba anlatılmak istenen?

kesinlikle size katılıyorum.benimde iran kedim vardı vefat etti ne yazıkki öyle olmasaydı 9 aylık oğlum ve bizle beraber olacaktı.hala bahsederken gözüm dolar ve eşimde bende ilk oğlumuz deriz ona.hayvanlara değer verenleri,sevenleri aşağılayıp alay edercesine konuşan insanlardan kedim varken ve hala bıkmış durumdayım.evt onunda psikolojisi var göz bebeği olduğu eve bir diğer göz bebeği gelecek insan yavrusuyla asla kıyaslamam ama oda bize emanet savunmasız bi can,yavru...

çok üzüldüm.başınız sağolsun

X