Kaza namazları hakkında.

Carinanebulasi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2019
1.710
5.177
30
Merhaba hanımlar. Doğru yere mi açtım konuyu bilemiyorum. 29 yaşındayım yeni basladim namaza. Hanefi mezhebindeyim. Geçmiş namazlarını kılmak istiyorum ama nasıl olacak bilmiyorum. Mesela sabah namazı için olanı sabah mi kılmak gerekiyor? Herhangi bir saatte de kılınabilir mi? Birde hesap yapılıyormuş kendim yapabilir miyim ?

Merhaba hanımlar. Doğru yere mi açtım konuyu bilemiyorum. 29 yaşındayım yeni basladim namaza. Hanefi mezhebindeyim. Geçmiş namazlarını kılmak istiyorum ama nasıl olacak bilmiyorum. Mesela sabah namazı için olanı sabah mi kılmak gerekiyor? Herhangi bir saatte de kılınabilir mi? Birde hesap yapılıyormuş kendim yapabilir miyim ?
Ben her kazayı kendi vaktinde kılıyorum. Sabah namazından sonra sabahı,öğle namazından sonra öğle namazının kazasını kılıyorum. İnternette hesaplama şekli anlatılıyor. Herhangi bir saatte kılınabilir mi bilmiyorum.

Herhangi bir vakitte kılınabilir. Keraat vakitleri hariç. Ama önce vaktin namazını sonra kazayı kılmak gerekir.
Kaza namazı hesaplatıcı var uygulama adet lohusalık vs düsüyor. Kıldıkca düsüyorsunuz. Rabbim daim eylesin bizlerede dua edin🤗

Herhangi bir vakitte kılınabilir. Keraat vakitleri hariç. Ama önce vaktin namazını sonra kazayı kılmak gerekir.
Kaza namazı hesaplatıcı var uygulama adet lohusalık vs düsüyor. Kıldıkca düsüyorsunuz. Rabbim daim eylesin bizlerede dua edin🤗
Uygulamanın adını söyleyebilir misiniz?

Uygulaması mı var? Ben kalem kağıtla not alıyordum ve zor oluyor. Uygulamanın adını da söylerseniz çok sevinirim.😁

Isterseniz her vaktin arkasına 1 gunlük 3 vakit 5 vakit farketmez. Keraat olmadıkdan sonra sıkıntı yok.

Her namazin arkasindan 2 rekat kaza namazi diye kilan bi teyze var neye dayanarak yapiyo bilmiyorum
Haca gidip geldikden beri yapiyo istisnasiz

Her namazin arkasindan 2 rekat kaza namazi diye kilan bi teyze var neye dayanarak yapiyo bilmiyorum
Haca gidip geldikden beri yapiyo istisnasiz
herkes kazasina gore bir yol ariyor. Kimi 1 kimi 2 kimi kısa namazların pesine 3 5 vakit kılıyor. Keske olmasa kazamız imreniyorum kazası olmayanlara

Simdi yeniden arastirdim. Eger kaza namazı 6 vakitten az ise farzda önce kılınmalı. Çok ise keraat vakitleri dısında istenilen vakitte kılır. Ikindi vakti istisna. Ikindide kerat vakti ikindi namazını kıldıgında baslar yani ikindiden sonra kılınmaz.

Normal vakitten sonra kılmak zor oluyor küçük çocuğum var. O uyuduktan sonra tüm vakitleri birlikte kilsam mi diye düşünüyordum. Mesela sabahin farzı sonra öğlen sonra diğeri diye olur mu

Ben her kazayı kendi vaktinde kılıyorum. Sabah namazından sonra sabahı,öğle namazından sonra öğle namazının kazasını kılıyorum. İnternette hesaplama şekli anlatılıyor. Herhangi bir saatte kılınabilir mi bilmiyorum.
Buraya link atabilir misiniz. Yada nasıl bulabilirim

Normal vakitten sonra kılmak zor oluyor küçük çocuğum var. O uyuduktan sonra tüm vakitleri birlikte kilsam mi diye düşünüyordum. Mesela sabahin farzı sonra öğlen sonra diğeri diye olur mu
Illa her vaktin ardina o vakit sart deil zaten. Keraat olmadıkca ikindinin farzindan sonra olmadıkca. Yani namaz peside sart deil ne zaman musait olursanız

X