Kaynanamın Donu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kaynana terörü için yardıma ihtiyacım var. Kaynanam inanılmaz iki yüzlü bir insan, evimize gelip günlerce kalıp bana donuna kadar katlatan, evin her yerine dağılan, elini sıcak sudan soğuk suya asla sokmayan, bir iş olduğunda namazı kuranı bahane edip kaçan bir kadın. Son yaptığı beni çıldırtma noktasına getirdi. Zaten beni en çok çıldırtan bana yaptıkları değil, eşimi hor görmesi diğer oğlunu daha çok sevmesi. Eşim de her şeyim farkında benim yanımda olan bir insandı. Bu son olayda kayınvalidem gitmeden önce son gün eşimi kenara çekmiş ( sonradan öğrendim) ben psikolojik ilaç kullanıyorum bu yüzden hep uyuyorum falan diye kendini acındırdı. Bana da geldi (tabiiki eşimin yanında) ben sana sürekli yardım lazım mı diye soruyorum sen yok diyosun kendini yoruyosun ben çok üzülüyorum. Sen benim doğurmadığım kızımsın falan diye yalanlar atıp eşimin gözünü boyayıp gitti. Ben laf dalaşına girecek bir insan değilim ama gemileri yaktım olacak her şeyi göze de aldım. Ona asıl delinin kim olduğunu göstermem ve eşimin de kendine gelmesini sağlamam ve kendini kullandırtmasına izin vermemem gerekiyor. Lütfen bana hain planlar sunun.
Çok saçma neden hizmet ediyorsun ki , insan yerine koyma ve görüşme...

Bir tane aklı başında yorum yok, olayların abesliğini anlatmak için sadece bir olayı anlattım. Salonun ortasından sütyenini, külotunu almıyorsa mecbur almak zorunda kalıyorsunuz maalesef. Benim içim almıyor şahsen. Benim tabiki onun yapacağı işe ihtiyacım yok, ama ben yemek yaparken bana çay koy sigaranın yanına diyen, süpürge yaparken sadece ayaklarını kaldıran bir insandan bahsediyoruz. Eşime geldiğimizdeyse ara bozmak umrumda değil, üzüldüğüm konu zaten eşimi kullanmaları. eşimin onlarla aynı sitede olan evine gidip kiracısına sen çık buraya biz oturcaz deyip kiracıyı atıp geçip oturmuş insanlar bunlar. Ya da bana sizin bebeğiniz neden olmadı daha, yurtdışına da gittiniz aranızda yine mi bir şey olamadı diye soracak kadar cesaretli. Ya da iğrençliği anlamadıysanız, kendi düğünümde bana verdiği yatak odasının kapısının arkasında fantezi geceliğini bırakacak kadar umrunda değil!!

Bir tane aklı başında yorum yok, olayların abesliğini anlatmak için sadece bir olayı anlattım. Salonun ortasından sütyenini, külotunu almıyorsa mecbur almak zorunda kalıyorsunuz maalesef. Benim içim almıyor şahsen. Benim tabiki onun yapacağı işe ihtiyacım yok, ama ben yemek yaparken bana çay koy sigaranın yanına diyen, süpürge yaparken sadece ayaklarını kaldıran bir insandan bahsediyoruz. Eşime geldiğimizdeyse ara bozmak umrumda değil, üzüldüğüm konu zaten eşimi kullanmaları. eşimin onlarla aynı sitede olan evine gidip kiracısına sen çık buraya biz oturcaz deyip kiracıyı atıp geçip oturmuş insanlar bunlar. Ya da bana sizin bebeğiniz neden olmadı daha, yurtdışına da gittiniz aranızda yine mi bir şey olamadı diye soracak kadar cesaretli. Ya da iğrençliği anlamadıysanız, kendi düğünümde bana verdiği yatak odasının kapısının arkasında fantezi geceliğini bırakacak kadar umrunda değil!!
Devam edeyim hatta evime geldiğinde pat dite yatak odama girip EŞİMİN YANINA YATIP( bende yataktayken) aa ben sizi ikinizi de çocuğum gibi görüyorum ondan yaptım demesi. Evime geldiğinde her aldığım şeyi oğluna gösterip bana da bundan al demesi. Benim evde işim yaparken giyinip süslenip ayna karşısına geçip kızım bak ben çok güzel oldum dimi, ben zaten çok güzel bir kadınım, eşimden bu yüzden eminim işte, çok özgüvenliyim vs demesi.

Devam edeyim hatta evime geldiğinde pat dite yatak odama girip EŞİMİN YANINA YATIP( bende yataktayken) aa ben sizi ikinizi de çocuğum gibi görüyorum ondan yaptım demesi. Evime geldiğinde her aldığım şeyi oğluna gösterip bana da bundan al demesi. Benim evde işim yaparken giyinip süslenip ayna karşısına geçip kızım bak ben çok güzel oldum dimi, ben zaten çok güzel bir kadınım, eşimden bu yüzden eminim işte, çok özgüvenliyim vs demesi.
Olayların birini okuyup abartıyorsun demeyin yani, ayrıca lafta da hep şöyledir “ ay ben size kahvaltılar hazırlayıp uyandırmak istedim, size ne yemekler yapmak istedim” lafları hep vardır ama benim iki Kpss oturumuna girip 18.00 de gelip yemek yapmaya başladığımda sigara içmeye çıkar, umrunda olmaz

Demogoji en sevdiği şeydir, ben çok farklı bir anneyim. Millet yavrusuna üzülmüyor takılmıyor ben sizin her yaptığınıza takılıyorum der. Ben çocuklarımı tek başıma büyüttüm masalları ( bana anlatma bare ben de tek başıma büyüdüm). Çocuklarına sürekli benim şekerim çıktı, tansiyonum düştü triplerine girmesi.

Evinize gelip hic biseye dokunmamasi güzel bisey bence. Birde herşeye karışan biri olsaydi ? Misafir gibi ne güzel
Misafir çoraplarını koltuklarda bırakıyor mu? Ya da kullandığı üzerine saçlar olan tarağı tv ünitesine koyuyor mu? Ya da her gün farklı kombin farklı ayakkabı giydiği için ( ben kendi ayakkabılarımı aldım apartman rahatsız olmasın diye) 4-5 çift ayakkabısını kapıda sere serpe bırakıyor mu? Misafir sizin dolaplarını açıp aa ne güzel ne düzenli diyor mu?

Kaynana terörü için yardıma ihtiyacım var. Kaynanam inanılmaz iki yüzlü bir insan, evimize gelip günlerce kalıp bana donuna kadar katlatan, evin her yerine dağılan, elini sıcak sudan soğuk suya asla sokmayan, bir iş olduğunda namazı kuranı bahane edip kaçan bir kadın. Son yaptığı beni çıldırtma noktasına getirdi. Zaten beni en çok çıldırtan bana yaptıkları değil, eşimi hor görmesi diğer oğlunu daha çok sevmesi. Eşim de her şeyim farkında benim yanımda olan bir insandı. Bu son olayda kayınvalidem gitmeden önce son gün eşimi kenara çekmiş ( sonradan öğrendim) ben psikolojik ilaç kullanıyorum bu yüzden hep uyuyorum falan diye kendini acındırdı. Bana da geldi (tabiiki eşimin yanında) ben sana sürekli yardım lazım mı diye soruyorum sen yok diyosun kendini yoruyosun ben çok üzülüyorum. Sen benim doğurmadığım kızımsın falan diye yalanlar atıp eşimin gözünü boyayıp gitti. Ben laf dalaşına girecek bir insan değilim ama gemileri yaktım olacak her şeyi göze de aldım. Ona asıl delinin kim olduğunu göstermem ve eşimin de kendine gelmesini sağlamam ve kendini kullandırtmasına izin vermemem gerekiyor. Lütfen bana hain planlar sunun.
Donun konu başlağı olma sebebi nedir
Bi de kv nün yaptığı ne var tam olarak ben anlamadım

Konu sahıbı olan hanımefendı. Attıgınız baslık ve yazdıgınıx konu içereğine gore yorum yaptık. Ilk yazdığınız ile şuan yazdıklarınız arasında farklar var. Bız nerden bılelım ne cektınız ne cekmedınıx. Bıze nıye hırs yapıyorsunuz
Kendınızi derdınızı ılk ozmn dogru durust ıfade etseydınuz bızde ona gore tartar biçer yazardık

Kaynanasına ve annesine evinde iş yaptıran var mı cidden? Ayrıca don değil iç çamaşırı. Makinede yıkıyorsanız katlayıp vermenin nesi sorun ki? Bana hiçbir sorun var gibi gelmiyor. Evime gelen yaşlı misafire de iş yaptırmayayım yani.
Yaşlı olsa fantezi geceliğini düğün evinde millet görmesin diye kapısının arkasından ben toplamam heralde dimi

Konu sahıbı olan hanımefendı. Attıgınız baslık ve yazdıgınıx konu içereğine gore yorum yaptık. Ilk yazdığınız ile şuan yazdıklarınız arasında farklar var. Bız nerden bılelım ne cektınız ne cekmedınıx. Bıze nıye hırs yapıyorsunuz
Kendınızi derdınızı ılk ozmn dogru durust ıfade etseydınuz bızde ona gore tartar biçer yazardık
Ben bunun bir son nokta olduğunu söyledim ama insanlara her olan biteni nasıl anlatayım. Ben artık çıldırdım nasıl intikam alayım diyes soruyorm insanlar diyor mu bir tabak yemek versen nolur?

Sizin eşinizdd iş yok ozmn. Sen gordunde o goremedı mı fantazı geceleği.. Gormek ıstemıyorsa bılemem

Anne, oğul arasına girmeyin. Et, tırnaktan ayrılmaz sonunda siz kötü olursunuz. Çamaşır ortak yıkanıyorsa sizinkileri katlarken, onunkini ayıracak mısınız?

Biz izne gidince çamaşırlarımızı ayrı yıkarım. (Annemlerde bile böyle benim çamaşır takıntım var) kendi evimde bile iç çamaşırı ve çorap türünü normal çamaşıra katmam çünkü onlara hijyen ürünleri ekliyorum.

Kv. Olsun, annemler olsun sepette birikmişse onlarıda aynı sistem makineye atarım. Sonuçta elimde yıkamıyorum. Kuruyunca gidip topladıysam katlarımda.

Hiç aklıma gelmedi yok kv. Nin donu, yok anamın donunu ben katlıyorum diye düşünmek. Birisi benim annem, birisi eşimi dünyaya getiren kadın.

Çok kirliyse bile yüzüne vurmam (denk gelmedim) gider eldiven alır, yine makineye atarım.

Kv. Diye şu yaşlı insanları incitmeyin. Kv. Yarın bir gün yatalak kalsa eşim asla kimseye bırakmaz. Benim annem yatalak kalsa önce ben, sonra eşim kimseye bırakmaz. Mahremiyet durumu olmasa annem altına yapsa eşim almayabilir annem utanmasın diye, eğer babam olsa lafını bile etmez.

Ben de eşimi doğurandır diye yaparım bakımını. Allah kimseyi elden ayaktan düşürmesin. Çünkü herkesin evladı, gelini, damadı vicdanlı olmuyor.

Kv.den kötü ise karakter olarak buna üzülürsün bunu anlarım ama kocanın, anasının donunuda mevzu etme be kardeşim.

Karı/koca alırken ailesinide alırsınız. Böyle üfürükten sebepleri mevzu ederseniz iki taraflı mutsuz bir evlilik olur. Benim anamın donuna laf edecek adamı ben sevemem, eşimde sevmez.

Çevremde bir çok kadın "Kocan gözüne aşkla bakıyor, aşırı değer veriyor, seni çok seviyor çok belli. Bunca sene bıkmadı mı senden? Büyü mü yaptın?" Diyorlar. Eşim beni çok sever, ailesine yaklaşımım için beni kat kat sever, gurur duyar. "Olurda şehit olursam, ölürsem anamın, babamın emaneti sana çünkü gözüm arkada kalmaz" der. Ona keza ben ölsem o da aynı şekilde yapar. Sizin gibiler olmasa, bizim kıymetimiz olmaz. Adam tabii sever beni. Çevreyi göre göre kaybetmemek için ona göre davranıyor.

Allah, bizim donumuzu mevzu edecek gelin,damat, evlatla karşılaştırması bizi.
Allah bizi de fantezi geceliğini düğün evinde saklatacak kaynana verdi ama napıcaz bilmiyoruz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X