kaynanamın bitmek bilmeyen istekleri ooofffff

bursada tüm kaynanalar böyle sanırım...
babannemde iş yapmaya üşendiğinden 2 günde bi annemi çağırırmış hastayım diyerek, halbuki öküz gibi sağlam töbe töbeee!!!!!

eşinle konuş ama güzelce, annesini suçlayarak değil de ondan ayrı kalmak istemediğini belirterek konuş. Allah yardımcınız olsun valla a.s.

Bence sen kocanla iyi kapis aksama, ne bu canim, sen onun aileisnin kölesimisin?
Tabiiki kocanin ailesi annesi yardim edersin, ama her dak degil.
Kendi kicina güveniyorsa bazi seyleri yapsin, güvenmiyorsa gitsin satin alsin, kocana da aynen söyle, oda adam olsun ben karimis zirrt birrt gönderemem desin ciksin isin icinden.
Allah allah bu ne yaaaa, is adamada bitiyor vallah.
Ama sende arayip diye bilirsin beni cagirmisin ama kusura bakma gelemiyecegim, ayrica bundan sonra benimle isin olacaksan beni ara de, bak bakalim bidaha öyle yaparmi.

kayınvalidenin kendi kızı olsaydı, inan ona yaptıramazdı sana yaptırdığı kadar..
ilk önce kendi evini düşün derim canım.istemediğin bir yere gitmek zorunda değilsin. zaten gittiğin zaman gerekli yardımı yapıyorsundur elinden geldiğince. bu ne canım!!! hizmetçi misin sen !!!
fazla yüz vermeye gelmiyor demekki senin kayınvalidene...
eşinle de otur güzelce konuş, umarım ki seni anlayacaktır.. zaten o da memnun değildir bu durumdan eminim...
hallolur canım merak etme,,
böyle her zaman gidersen daha çok canın sıkılır.
kayınvaliden istediği için değil, sen istediğin için git.........

Kayınvaliden çok terbiyesizmiş yani,başka bi şehirden yardıma gelin mi çağırılır yaa hayret bişey,sanki 5 dklık mesafeden çağırıyor haspam,gitme canım ramazanda oruç oruç yazık deil mi sana,neden kendini kullanıdıryorsun ki,aklın mantığın yok mu,sen hizmetçi misin,koy tepkini! benim evim düzenim var,eşimi bırakıp hiç bi yere gidemem kusura bakmayın de olsun bitsin,resmen seni hizmetçisi zannediyor,bursadan seni yardıma çağırıyor hayret bişiyyyy,kabahat sende...GİTME OLSUN BİTSİN,ben olsam günahımı vermem böylesine yüzsüzlere yaaa

canım eşim gitmemi istemiyo ki zaten ama gelde bunu ANASINA anlat kadın anlamıyoki ne yapsın eltim var yanında hemde sürekli orda çıkmıyo onlardan ama benim dedigim gibi çocugum yokya eltimde iki tane var sırf ondan yapıyo.

CANIM madem eşinde seni anlıyor..annesıne desın yollamıyorum dıye
bır yolunu bulsun..eltının cocugu varsa ne olmus kı
senınde cocugun oldugunda o kadar ışı kım yapıcak yıne senı cagıracak
bence eltın işin icinden sıyrılmış sende tavrını koy..
en mantıklısı esının annesıne demesı..
kendı salcayı yapamıyorsa herkesede ezıyet etmesın oruclu oruclu kaynanan
hazır alsın yesın...

Eşini nasıl 2hafta bırakıp gidersin ya..sen deli misin ?eşine de ki annesine diyecek ki ben karımı bırakamam ramazanda sahura kalkamıyorum o olmadan anne diyecek...bu kadar eşinle konuşmalısın.

Eşinizle aranız bu konu problem olmuyorsa neden gidiyorsunuz ki istemediğiniz halde..:uhm:
Annesidir tamam,anlıyorum ama madem üzülüyorsunuz, istemiyorsunuz,eşiniz de karışmıyorsa gitmeyin..:nazar:
Katiliyorum. Cözüm de sen de, yani esine fikrini belirtmen.

Burada elimden geldiğince kayınvalidelere karşı anlayışlı olun, kırmayın onları diye diretiyorum. Ama bu kadar olmaz değilmi.
Yani her ikinizde aynı ilde olsanız tamam da, biriniz istanbulda, biriniz bursada. Yok daha neler. Salça çıkarmak için gelin çağrılmaz o kadar yola.
Cidden ayıp etmiş kayınvalideniz.

canım eşim gitmemi istemiyo ki zaten ama gelde bunu ANASINA anlat kadın anlamıyoki ne yapsın eltim var yanında hemde sürekli orda çıkmıyo onlardan ama benim dedigim gibi çocugum yokya eltimde iki tane var sırf ondan yapıyo.

pes yani ne var canım eltinde çocuklarını anasına bıraksın allah allah
ist nere bursa nere canım ya yol parasıda az değilki git gel yani
aaaaaaaaaaa şu kaynanalarda çok oluyor yani
bizimkide ortanca gelinine kıyamaz
demezki bu gelinin de 2 küçük çocugu var
ah kardeşim ahhhhhhhhhhsenağlama

olduu başka derdi varmıymıs büyük hanımın :mymeka:
sakın taviz verme sen yaptıkca daha cok isticektir

nasıl yani haluk bilginerin tatlı hayattaki lafı gibi BUNA İNANAMIYOOORUUM sen salça yapımı için istanbuldan bursayamı gideceksin ben senin yerinde olsam dünyada gitmem senin vereceğin gidip eglme masrafıyla heralde dünya kadar hazır salça alınır bence gitme hastayım falan de yada orucluyum o kadar yol gelemem de yada bir gunde sen onu yardıma çağır bişeyi bahane edip bakalım gelecekmi hem tek sen gelinmisin başka gelini yokmu kayınvaldenin?Birde Allah sabır versin .

bazen bu buyuklerı hıc anlamıyorum hem kendılerıne sıkıntı edıyorlar
hem etrafına sımdı gıtse bır turlu eşinde aklı kalıcak
gitmese vayyy gelın gelmedı olucak
aman ne zor ısler bunlar yaaa
kendı bu yaşa kadar nasıl salca cıkarmış
daha bıkmamışmı ezıyet cekmekten ya hazır alsın
yesın ev salcası guzel olabılır ama ezıyet edmesın kımseye
canım sende gıtmek zorunda degılsın bul bır mazeret gıtme
madem eşinde senden yana

merhaba arkadaşlar beni biraz sakinleştirirmisiniz eger sakinleşmesem akşam eşim eve gelince fena kapışıcaz.
belki ne var derseniz bumu sorun dersiniz ama öle degil işte az önce eşim arıyo annem aradı salça yapacakmış seni yardıma çagırıyo
ya arkadaşlar basit gibi gözüküyo ama kaynanam beni hiç aramaz böyle konularda oglunu ararki oglu ya emegi geçti o nasıl olsa o benim annem der karısını yollar düşüncesi ile hep onu arar
eşimde garibim ne yapsın ortada kalıyo ya söz konuşu yardıma gitmem falan degil inanın ben elimden geldigince bişiler yapıyorum
ya ben şimdi gidicem ist den bursaya bir kaç gün duracam geri gelecem bayramda tekrar gidicem
ya arkadaşlar ne yalan benim borç gırtlakta benim iki defa gidip gelmem dünyanın masrafı ya buzluga bişi koymak ister şrmn gelsin turşu yapar şrmn gelsin evde temizlik yapılacak şrmn gelsin
ben ona yakın degilim o bursada oturuyo ya gece sahura kalkıp yemek hazırlayacak iftara yemek hzırlayacak beni çagırıyo bir ay boyunca ben ordamı kalıcam
ya benimde eşim var burda sen kadınken kalkmıyosan o erkek tek başına bütün gün işte yoruluyo nasıl kalksın dimi ya bide beni hiç aramaz hep ogluna der bıktım artık benim salçaya falan ihtiyacım yokk istemiyorum benim annem sagolsun hepsini yapar ben kaynanam tarafından hizmetçi muamelesi görmekten bıktım ya ne yapıyım sizce gidiyim mi?
ya benim çocugum yok istiyoki ben hep ona hizmet ediyim
ya valla arkadaşlar bazen okadar sinirleniyorumki sırf senden kurtulmaya çocuk yapıcam diyorum
ama bişi degişmeyecek ki ben nasıl olsa hamalım onu taşırım bana yardım edin ne nolur ben onun işlerini yaptıgım halde beni her fırsatta ya anneme yada eşime şikayet ediyo offff ne olcak şimdi ne yapmalıyım sizce.
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞLAR.

salça yapmak için seni ta istanbul dan bursa ya çagırıyo...
aynı şehirde olsanız hadi neyse de...
ilginçççç:1shok:

Hadi tasinma olur, hadi cok büyük bir is olur gidersin yardim etmeye ne olacak ama salca yapmak icin istanbuldan bursaya gideceksin yani pesssss diyorum ya...sanki arka mahalleden cagriyor kadin inanmiyorum ya sana degilde kayinvalidenin yaptigna:1shok:

Ama bütün is sende ve esinde bitiyor böyle sacma sapan seyler icin seni cagirdigi zaman gitme arkadasim hem esinde diretmiyormus git diye olsun bitsin...Isim var, hasatayim, falan filan öyle öyle koy tavrini ahhh bu ne beee:kızgın:

Iste ben bunu söyler bunu bilirim Yüz bulmak yüzsüzlüge davet ediyor insanlari!!:nazar:

bence gitme ne saçmalık ya ist.dan bursaya salçaya...hay Allahım yaa.eşinlede konuş annesine bi şekilde desin..sende tavrını koy kesin konuş ve gitme .....

Bence alın 5 kg lık domates salçası, 5 kg lık ta biber salçası, kargoya verin gitsin... :eek:
Bunu eşiniz yapsın tabi kaydirigubbakcemile5

çok komik ya
salça için çağırması sahiden çok bencillik
aman gitme sakın.
tek başına yapabilceği kadar salçayı yapsın.
alsın eltinide yanına yapıversinler birlikte
sürahi nine gibi komik kadınmış yahu.

konusmaya,tartismaya gerek yok hayatim... gitmeyeceksin tabii ki,bu kadar sacma seyler icin ist dan bursaya mi gidilirmis!!!!!!!! hayret bisey ya...ezdirmeyin kendinizi arkadaslar,hamalliksa da bu kadar olmaz!! cok kizdim!!

arkadaşlar çok haklı canım, taviz tavizi doğuruyor, tavrını koy bundan sonra gitme, eşine güzelce anlat durumu, ben kendi işlerimi ancak yetiştiriyorum, hem oraya gitmek maddi anlamda da zora sokuyor bizi de. Şükret ki hayatım aynı şehirde değilsiniz.

X