kaynanamı sevemiyorum gereksiz alınganlık mı yapıyorum?

Beklentiyi düşür

Karışmamışlar işte ne güzel

Mesafe iyidir her halta burnunu soktu denmesin istemiştir

Eşin ayarlayacaktı bu ilişkiyi

Geçmiş gitmiş

Ama ah doktor olsaydı hissi de vardır yani anneler doktor kızlarını mühendise bile vermiyor

Benim kızı kıymetli derse o da benim oğlum kıymetli der yani

Bir de heves demişsiniz işte o zorla olmuyor benim aileme göre düğün dernek angaryasını mesela baban çok heves etmiş kişiler farklı bunu kabul edip mesafe koymak en güzeli

Doktor arkadaşlar kızmasın ama bir de doktor egosu var ülkemizde

kp görümce enişte vs herkes doktor çözüm eşin sana ekstra özen gösterecek doktor egoları arasında sıkışma diye ama kendisi de doktor olduğu için önce bu durumu kabul etmesi lazım

Sevmek öyle pat diye olmuyor.
Benim ailem de mesafe uzak, memur değil diye eşimi istememişlerdi. Hiç tanışmadıkları halde mesafeli oldular. Düğünde falan hep bi uzak, moralleri bozuk, değişiklerdi. Sonradan sevdiler, şimdi benden kıymetli. Nadiren bir şikayetimi anlatacak oluyorum annem hemen "sen başında taşı öyle kocayı, o kadarcık olur" diyor. Baştan kimi sebeplerle istememiş olabilirler ama zamanla sevebilirler.

doktor egosundan dolayı istememişler seni çok belli.
sanki herkes doktor olmak zorunda. onalra yaranmak için yükseklisans veya başka bir eğitim almana gerek yok. kendini kötü hiisedip eşine de bunu hiisettirme lütfen. toplumda doktoraları çok pohpohluyorlar malesef. (bu arada benim kardeşim de doktor ama yine de böyle düşünüyorum)
ye iç gez toz keyfine bak. kayınvalideyi ve kayınpederi zaten arada bir görüceksin. onlar terbiyesizleştikçe takma bile.

doktor kocayi bulmussun bu kadarini cekeceksin artik boru mu doktor anasi

çok ince düşünen ve yaşayan birisiniz belli ki.Üzülmeyin ve kendinizde kusur aramayın asla.;Eşinizle aranız iyiyse bırakın ailesi uzak dursun, vallahi daha iyi.Her şeye karışıp sizden çıkmayan insanlar olsa daha zor olurdu durumunuz.

sonucta siz hissetmişsiniz o soguklugu . saygı arada durur ama cok fazlada ısınmayın sonucta kv . mesafenizi koruyun

Benimsemesin...

Sende az gorus... Asla ters konuşup seviyeni dusurme, hep nazik güleryüzlü ama uzak...

Cocuga bakmasin ayrica.. Sende en az 3-4 yil cocuk yapma. Yuksek lisans yap, gelistir kendini. Auzef falan ikinci üniversite de oku.

Kimse kayinvalide sevmek zorunda degil. Bende sevmiyorum. Icimden neler geciyor birini bile soylemiyorum

Esin yapılanları goruyor madem sende takma kafana. Sizin icin hiç bir sey yapmamış olmalari daha iyi. Basina kakacak bir sey bulamaz ileride...

Hep soylerim maddi acidan en kisitli olan aile var yok dinlemiyor seriyor çocuğunun önüne. Ama parasi olan kiyamiyor kurusuna..

Onlar aile olmak istemiyor kabul et ve keyfine bak...

Çok haklısınız kötü insanlar yapılan iyiliği kafaya kakarlar. Bu konuda yardım etmemeleri daha iyi. Önerileriniz için teşekkürler.

bakın bizim ülkemizdeki en büyük yanlış bu. ona şunu yapmış diye kıyaslamamalısınız. o onların ilişkisi . ben sizi anladım ama sizin aile yapınız sanırım bir tık daha gelenekçi. size gelip yaptığı dedikoduyu söyleyen kişinin doğru laf taşıdığından nasıl emin oluyorsunuz? bana gelip birisi böyle bir laf açmaya çalıştığında sakın anlatma hiç sevmem laf taşınmasını derim. o kişi çok iyi niyetli olsa kendisine anlatılmasına müsade etmezdi. ortalık karışsın kişisi olmuş. böyle olaylara müsade etmeyin kafanız aşırı rahat eder. siz birazcık da kendinizi dışlanan görüyorsunuz bu psikolojiden çıkın:) inşallah çok mutlu olursunuz. bu meslek kıyasları her ortamda yapılır siz takılmayın . kendinize güvenin ve olayları takmak yerine mutluluğunuzun tadını çıkarın.

Inan bu durumun tersini yasadim. Esimin ailesi de beni ve ailemi gozlerine cok buyuttuler, sen nasil bizim oglumuzu sectin akil yok sende bile dedi annesi :)Avukatsin, iyi gelirin var, kardesin hakim, annen mimar baban muhendis, zenginsiniz, tum sulalen okumus benim oglumun atamasi bile olmuyor orada burada calisiyor dedi yuzume.
Her eti yemem ve yemek secerimi, her eti yiyemedigimi soyldim bunu bile diline doladi sen buna yetmezsin oglum kazandigin 3 kurusla diye. Ve tum sirretligi ile uzerime geldi gorusmuyoruz su an. Ne kavgalar ne olaylar..
Umursama ve icli disli olma tavsiyem bu sana.

Çok haklısınız. Benim annem de babam da memur ikisi de okumuş insanlar. Modern bir aileyiz ancak bağlar, sevgi konusunda gelenekselci benim ailem. Benim de ailemi eleştirdiğim bir konu bu. Ne kadar da eleştirsem etkilenmişim demek ki, onu doğru bilmişim. Evet dedikodu yapanla görüşmüyorum zaten bir iki kez denk geldiğim bir insandı benim de hoşuma gitmedi bu durum.
Önerileriniz için teşekkürler.

Benim ailemde seninki gibi. Onun için eşimin ailesi bana çok tuhaf gelmişti. Sürekli işi aileme yıkma hallerini, en acil durumlarda ortadan kaybolmalarını garipsemiştim. Bunu çok fazla taktığım içinde eşimle aramız berbat oldu.
Ama şimdi böyle yapmıyorum. Mesafe iyidir diye düşünüyorum. Herşeyi toparladık çok şükür.
Çocuğunuza bakmasınlar zaten, siz anne baba olarak çok daha iyi bir gelecek sunacakken, sizi sınırlayacaklar.
Ayrıca öğretmenlik dünyanın en şahane mesleği. Yaptım da söylüyorum :) Kayınpederiniz meslekleri sadece para kazanılan bir araç olarak gördüğü için belki beğenmiyordur ama mesleki doyum açısından asla değişilmeyecek bir meslek.

eğitimli eşşek çok be abla, ne doktoru avukatı muhendisi, insan gibi olsun, adam olsun yeter .
bu eğitimli eşşeklerden birini de ben almıştım, şimdi iade etme çabasındayım.
konu sahibinin oglu doktor olsa ayni sekilde davranir turk milletinin kodu bozuk

Bence doktor gelin istemiş, belki de beğendiği bir aday varmış gibi geldi. O yüzden sana ısınamamış olabilir. Ama senin mesleğin de gayet güzel. Eşinle problemin yoksa bunları sorun etme. Benzer sorunlar yaşadım, bir sene kadar ağladım ama geçti gitti. Birbirinizi sevmek zorunda değilsiniz. Mesafe her zaman iyidir.

Aynı kendimi gördüm sizde.bir bakıma iyi oluyor karışmasın en güzeli aramasın sormasin kendi ailen arıyor seviyor da sorun sıfır zaman la hoşuna bile gider.sizi oğullarına layık bulmuyolar doktor ya bana öyle geldi valla.burunları baya kalkik insanlar belli.mesafe li ol yaşında küçük daha baya.esinle iyi ol gerisi hikayeee belki ısınma turları dir ama sen yinde kv ve kp ve gorumce yle hep mesafeli ollll sana abla tavsiyesi 8 yıllık evli bir abla tavsiyesiii

Peki siz kayinvalidenize küçük hediyeler almayi deneseniz, durduk yere çay içmeye gitseniz yada cagirsaniz, onun yaptığı şeyleri ovseniz, misal, yemek, evişi yada anne şunu yapamadım bana anlatirmisin diye telefon acsaniz büyükler bayılır öyle şeylere sunuş belirtiyim kaynana beni kızına daha çok simartir 10 aylık evliyim üstelik 6 ay aynı evde yaşadık yani tecrübe konuşuyor deneseniz bişey kaybetmezsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…