Kaynanamı nasıl severim?

Biraz basini okudum hepsini okuyamadm ama hemen anladm cok fena bi kadin belli ustu kapali agzini bile aramis resmen yok halilarimi yikamiyor temizlik vs.. ben olsam resmiyeti korurum

Kaynana alert. :KK55:

Eyvah eyvah yandın sen.

Ya Allah Allah korkuyorum böyle konusunca o kadar fena kadın olduğunu dusunmuyodum...

Biraz basini okudum hepsini okuyamadm ama hemen anladm cok fena bi kadin belli ustu kapali agzini bile aramis resmen yok halilarimi yikamiyor temizlik vs.. ben olsam resmiyeti korurum

Ah canım alttaki msjlari okusan gorurdun zaten bana nişandan 3 gün sonra sordu zaten yillik izninde gelip halilarimi yıkar misin diye... Ağzımı bile aramadan direkt söylüyor zaten.

Hahahaha ya özür dilerim konunu okumadım epey uzun ama başlığın bana çok komik ve sevimli geldi :))
"Kaynanamı nasıl severim?" :KK70:

Seviyorum sizin gibi kararlı ve net insanları. Ya siyah ya beyaz. Grisi yok. Sınırlarınızı şimdiden çizin bence. Oğlu size hak verse bile eninde sonunda annesine inanacaktır. O her aradığında konuşmaları kaydedin.
Kadın çok sinsi belli. Diğer gelinini çekiştirmesi zaten karakterini belli ediyor. Aslında en güzeli tekrar çekiştirmeye başladığı anda yaptığınız çok ayıp ben bunları duymak istemiyorum. Dedikodu yapmayın lütfen demeniz. Bozulsun ve utansın. Birdaha cesaret edemesin. D Durbirmolaver

Canım eşinin ailesiyle evlenince ister istemez görüşmek zorundasın. Görüşmeyiz demişsin. Böyle tipler sen gitmesen bile, kendisi çıkar gelir. Burası benim oğlumun evi diye. Evlenince nişanlının da ailesi tatlı olur. Şimdi annesinin hatalarını görür, şikayet eder. Evlenince kıymete biner.

Sevemezsin kadın sinsi ve hesapci.
Dikkat etde oğlu ile arani bozmasin.
Zira bu tipin en etkili silahi gözyaşıdir

Zaten sevmek çok zor bir ihtimal de en azından biraz daha ılımlı olabileyim, daha da kin tutmayayim istiyorum. En kötüsü de sevmedigim hoslanmadigim insanlara güler yüzlü olamiyorum..içimden gelmeyince tek güzel söz cikmiyor ağzımdan. Şimdi de 2 haftadan fazla oldu sanırım hiç konuşmadık yine eminim benim aramami bekliyor. Ama içimden gelip de alo anne napiyosun diye arayamiyorum. Nisanlima güveniyorum ben aramız da limoniydi bi kere inandı annesine ama beni de biliyor annesini de. Bu arada benim en büyük saskinligim bu kadar çok konusan bir kadının nasıl bu kadar sakin, gereksiz hiç konuşmayan, ağırbaşlı bir oğlu olduğu... Yani nisanlim annesine hiicc benzemiyor benim de soguk yapımı biliyor ama annesi işte... Anne diyince akan sular duruyor değil mi...

Canım eşinin ailesiyle evlenince ister istemez görüşmek zorundasın. Görüşmeyiz demişsin. Böyle tipler sen gitmesen bile, kendisi çıkar gelir. Burası benim oğlumun evi diye. Evlenince nişanlının da ailesi tatlı olur. Şimdi annesinin hatalarını görür, şikayet eder. Evlenince kıymete biner.

Evet tabi ki ben hiç gorusmeyiz anlaminda dememistim ama farklı sehirlerdeyiz sık sık gidip gelme olmaz zaruri bir durum olmadıkça. Nisanlim bana surekli hadi memlekete gidelim diye de ısrar etmez. Kendisi de 3 4 ayda bir ancak gidiyor zaten. Ben kotu olmak istemiyorum ama sevmedikce nasıl iyi davranacagim bilmiyorum. İdare etmeyi hic bilmiyorum yani.

Annesine 1-2 saat uzaklıkda bir şehirdeyseniz, belki neden gelmiyorsunuz diye sitem edebilir. Ama daha uzak mesafede iseniz, çalışıyorum, yol çok uzak diye bahaneler söyleyebilirsiniz. Anladığım kadarıyla kolay bir kadın değil, nişanlını bile yeri geldimi etkileyebiliyor. Araya mesafe koy. Birde nişanlının tutumu çok önemli. Ana kuzusu ise işin çok zor.

beş aylık nişanlıyım. nişanlım ve ben ikimizin de memleketinden farklı bir şehirde yaşıyoruz. nişandan önce nişanlımın ailesini sadece bir kez gördüm tanışmak için evlerine gitmiştim. bir de nişanda gördüm o kadar.

kaynanacım beni biraz soğuk buldu ama sevdi sanırım. yakın olmak istiyor hatta annemden bile yakın olmak istiyor. iki oğlu var, oğulları biraz soğuk tipler doğrusu yani öyle gidip annem bitanem diye bir kere bile sarılıp öpmemişlerdir. kaynanamın da hep kız çocuklarında aklı kalmış, çok seviniyor iki oğlum vardı iki de kızım oldu çok şükür falan...

ortalama olarak haftada bir kez falan arıyor ama arayınca kapatmak bilmiyor telefonu. 1 saat falan aralıksız konuşuyor. nişandan sonraki ilk konuşmamızda bana diğer gelinini çekiştirmeye başladı. onlar aynı şehirdeler, kızın çocuğu var şimdi de hamile vay efendim gelmiyor gitmiyor, hiçbir işime yardımcı olmuyor, halılarımı yıkamıyor vs vs... konuşmalarımızın yüzde sekseni diğer gelin. geri kalanı da yine evdeki diğer günlük işleri, günlük sıkıntıları. ben gelinini de iki kez gördüm ve hiç yorum yapmamaya çalışıyorum ama ben öyle yaptıkça kızı sürekli kötülüyor. tanımıyorum yorum yapamam diyorum, işte o çok değişti, o çok sinsi. sana belli etmiyor gerçek yüzünü çok oyuncu falan... kızla da hiç muhabbetim yok zaten hamile olduğunu öğrenince bi kere konuştuk o kadar. acaba ben kızdan soğuyayım sevmeyim görüşmeyelim mi istiyor anlamadım.

benim kendi annem beni aramaya çekinir, ben ararım haftada bir iki kez aklıma gelirse. asla da önemli bir şey olmadıkça evdeki günlük sorunlardan tartışmalardan bana bahsetmez. bunları dinleyecek kafam da sabrım da olmadığını biliyor. kaynanam her aradığında hiç aramıyosun, sen ara diye bekledim yine ben aradım, hiç mi bizi özlemiyorsun diyor... tabi içimden geçtiği gibi ne özlüycem sizi tanımıyorum bile daha diyemiyorum.

sonra geçenlerde bana kendi annenle de mi hiç konuşmuyorsun aramıyorsun dedi yine. ben de annem ararsa konuşuyoruz dedim. ama kendi annen daha çok aklına düşüyor değil mi, seni ben kendi sütümle büyütemedim, geceleri sen hastayken başında bekleyemedim ya tabi kendi anneni daha çok seversin dedi. şok oldum cevap veremedim. ayrıca da böyle süt falan konuşunca midem bulandı ya. ne münasebet bu nasıl bir ilgi nasıl sevgi anlamlandıramıyorum. daha doğrusu yapmacık geliyor bu muhabbetler bana, tabi ki kendi annemi daha çok seviyorum kim anneyle kıyaslanabilir ki... böyle konuşunca da her aradığında açmıyorum telefonunu, sinirim kalkıyor aradığını görünce. iki üç kez aradıktan sonra ancak kendimi toparlayıp akşam veya ertesi gün falan geri arıyorum ancak.

nişanlımı gerçekten çok seviyorum, annesiyle tanışmadan önce de gerçekten sırf sevdiğimin annesi diye içimde ona karşı sevgi vardı ama gitti bitti... aramadığımı, aradığında da açmadığımı nişanlım da biliyor bir şey demiyor bana, farkında durumun ama onu kırmak üzmek istemiyorum. ben aslında her şeye tepki olarak doğmuş gibiyim, çabuk sinirlenir, sert tepki verir, sinirlenince kalp kırmak falan dinlemem ağzıma geleni de söylerim. ama annesine karşı çok sabırlıyım o da oğlunu sevdiğimden heralde. ama bir gün patlayacağım çok kalbini kıracağım diye korkuyorum.

zaten ayrı şehirlerdeyiz, hiç de bir araya gelmeyeceğiz ama telefonla da olsa yetiyor bana. ayrıca önceden kötü niyetli değil sadece çok konuşuyor diyordum ama yaptığı bir şey beni çok soğuttu. benim gayet şakasına öylesine söylediğim ve asla ciddi olmadığım bir sözü alıp, başından sonundan kırpıp, kendi uydurduğu şeyleri ekleyip herkese ciddi niyetimmiş gibi anlatmış. nişanlıma da anlatmış ve o da inanmış gerçekten öyle düşündüğüme. söylediğinde sinirlendim, annesi hakkında düşündüklerimi söyledim ve beni üç yıldır tanımamışsan annenin bu lafına inanmışsan sana ne desem az, bir daha annenin boş sözleriyle sakın gelme karşıma dedim. kadına da hiç açmadım bu meseleyi ama buzzz gibi soğudum, geçeceğini de sanmıyorum.

telefonda anne bile demiyorum artık, eskiden bi kere olsun açınca telefonu napıyosun anne derdim. o da çok takık buna... oğlu da anneme babama arayıp annecim babacım bir şey demiyor... ben kendisine soğuk davranınca dedi ki, oğluma söyle anneni babanı sık sık arasın, annecim desin babacım desin, halini hatrını sorsun yoksa ona hakkımı helal etmem... bu kadar da abartıyor yani ben delirdim böyle deyince.

ben bu kadına nasıl ısınabilirim kızlar...
ilerde senide diğer gelinine satacak karakterde dikkat edin

ısınma

ne gerek var ki

burada çok yazdım

10 yıllık evliyim

kv ile bu sürede toplam 5 kere telefonda konuşmamışımdır

aynı şehirde yaşıyoruz

yılda 3-5 evine giderim

küs vs değil mesafeliyim

o eşimin annesi benim değil

eşim benim ailemi ben de onunkileri aramayız

bize ne ki

herkes kendi çocuğundan ilgi beklesin ille de böyle bir beklentisi varsa

ayrıca da eltiyi çekiştirirken neden sustunuz

en azından şakaya vurup eltimle beni kötü yapmayın vs deyip susturun

Gun oluyor insan kv ye muhtac oluyor ama. Ben de cok mesafeli durmaya calistim kv ye karsi cunku o da arkadan konusabilen biri zaten nisanliyken benim de arkamdan konusmus hep hala konusur mu bilmem gunahi kendi boynuna. Ama bebegim oldu, bebegime bakacak kimsem yok, annem bazi nedenlerden dolayi gelemiyor mecbur kaldim kv ye. Onu getirdik buraya. (ABD ye) Yani iyi sizin on yildir isiniz dusmemis.

Korkulur böyle kadından . uzak dur konuşurken konuşmaları kısa kesmeye çalış, ve niye aramıyorsun dediği zaman başka konularda cevabını ver muhatap olmasın seninle tam bir sinsirella ...
Tıpkı benim kayinvalidem.
İki yüzlüler nefret ediyorum

Kayınvalide sevilir mi Allah aşkına? Bir kere doğanın kanununa aykırı bu :)) Şaka bir yana istisnalar kaideyi bozmamakla birlikte eğitimlisi, eğitimsizi, görmüş geçirmişi, görgüsüzü, hepsi aynı. Asla gelini sevmezler, gelin biricik oğullarını ellerinden çalmış sinsi bir düşmandır onların gözünde. Bakın çok üzülüyorum bu kadar boş muhabbetlerle, bu kadar boş işlerle en çok Türk kadını uğraşıyor arkadaşlar farkında mısınız? Bence hep birlikte aşalım bunları, hayır bir tane de melek gibi takılan ama içinin kötü düşüncelerle dolu olduğundan adım gibi emin olduğum sinsirella da bende var ondan biliyorum:) Ben sizin durumunuzda ne yapıyorum biliyor musunuz? " lütfen başka insanlark karalayarak kızım sana söylüyorum gelinim sen anla yapmayın bana, açık olun, net olun, subliminal mesajlara gerek yok" diyorum ve çok eğleniyorum. Sonra arkama yaslanıp "şimdi onlar düşünsün diyorum" . Uzun lafın kısası; prim vermeyin, asla prim vermeyin ve MESAFE MESAFE MESAFE

Halılarını yıkamadı, evini temizlemedi diye diğer gelininin dedikodusunu yapan kişi tüm bu beklentilerini sizin üzerinize kurmuş bir kayınvalide modelidir ve tehlikelidir. Saygınızı hürmetinizi esirgemeyin ama mesafeli davranın.

isinma caban olmasin. bi gelini diger gelinine kotuleyen kaynana seni de gidip kimlere anlatir emin ol. belki de anlattigindan, eltinle aran iy olmasin foyasi ortaya cikmasin die seni dolduruyo; ona da Allah bilir neler anlatiyo. yasca buyuk insanlarin ne kadar cocukca seyler yapabildigi bir konu daha. ne hoş kaynanalarımız var.

mesajini okurken baya güldüm, kv tam böyle saman altindan su yürüten bi tip :))
sevme bosver sevip de napcan, kadin hayal dünyasinda yasiyor bildigin emzirmedim falan varos varos laflar :KK70:

beş aylık nişanlıyım. nişanlım ve ben ikimizin de memleketinden farklı bir şehirde yaşıyoruz. nişandan önce nişanlımın ailesini sadece bir kez gördüm tanışmak için evlerine gitmiştim. bir de nişanda gördüm o kadar.

kaynanacım beni biraz soğuk buldu ama sevdi sanırım. yakın olmak istiyor hatta annemden bile yakın olmak istiyor. iki oğlu var, oğulları biraz soğuk tipler doğrusu yani öyle gidip annem bitanem diye bir kere bile sarılıp öpmemişlerdir. kaynanamın da hep kız çocuklarında aklı kalmış, çok seviniyor iki oğlum vardı iki de kızım oldu çok şükür falan...

ortalama olarak haftada bir kez falan arıyor ama arayınca kapatmak bilmiyor telefonu. 1 saat falan aralıksız konuşuyor. nişandan sonraki ilk konuşmamızda bana diğer gelinini çekiştirmeye başladı. onlar aynı şehirdeler, kızın çocuğu var şimdi de hamile vay efendim gelmiyor gitmiyor, hiçbir işime yardımcı olmuyor, halılarımı yıkamıyor vs vs... konuşmalarımızın yüzde sekseni diğer gelin. geri kalanı da yine evdeki diğer günlük işleri, günlük sıkıntıları. ben gelinini de iki kez gördüm ve hiç yorum yapmamaya çalışıyorum ama ben öyle yaptıkça kızı sürekli kötülüyor. tanımıyorum yorum yapamam diyorum, işte o çok değişti, o çok sinsi. sana belli etmiyor gerçek yüzünü çok oyuncu falan... kızla da hiç muhabbetim yok zaten hamile olduğunu öğrenince bi kere konuştuk o kadar. acaba ben kızdan soğuyayım sevmeyim görüşmeyelim mi istiyor anlamadım.

benim kendi annem beni aramaya çekinir, ben ararım haftada bir iki kez aklıma gelirse. asla da önemli bir şey olmadıkça evdeki günlük sorunlardan tartışmalardan bana bahsetmez. bunları dinleyecek kafam da sabrım da olmadığını biliyor. kaynanam her aradığında hiç aramıyosun, sen ara diye bekledim yine ben aradım, hiç mi bizi özlemiyorsun diyor... tabi içimden geçtiği gibi ne özlüycem sizi tanımıyorum bile daha diyemiyorum.

sonra geçenlerde bana kendi annenle de mi hiç konuşmuyorsun aramıyorsun dedi yine. ben de annem ararsa konuşuyoruz dedim. ama kendi annen daha çok aklına düşüyor değil mi, seni ben kendi sütümle büyütemedim, geceleri sen hastayken başında bekleyemedim ya tabi kendi anneni daha çok seversin dedi. şok oldum cevap veremedim. ayrıca da böyle süt falan konuşunca midem bulandı ya. ne münasebet bu nasıl bir ilgi nasıl sevgi anlamlandıramıyorum. daha doğrusu yapmacık geliyor bu muhabbetler bana, tabi ki kendi annemi daha çok seviyorum kim anneyle kıyaslanabilir ki... böyle konuşunca da her aradığında açmıyorum telefonunu, sinirim kalkıyor aradığını görünce. iki üç kez aradıktan sonra ancak kendimi toparlayıp akşam veya ertesi gün falan geri arıyorum ancak.

nişanlımı gerçekten çok seviyorum, annesiyle tanışmadan önce de gerçekten sırf sevdiğimin annesi diye içimde ona karşı sevgi vardı ama gitti bitti... aramadığımı, aradığında da açmadığımı nişanlım da biliyor bir şey demiyor bana, farkında durumun ama onu kırmak üzmek istemiyorum. ben aslında her şeye tepki olarak doğmuş gibiyim, çabuk sinirlenir, sert tepki verir, sinirlenince kalp kırmak falan dinlemem ağzıma geleni de söylerim. ama annesine karşı çok sabırlıyım o da oğlunu sevdiğimden heralde. ama bir gün patlayacağım çok kalbini kıracağım diye korkuyorum.

zaten ayrı şehirlerdeyiz, hiç de bir araya gelmeyeceğiz ama telefonla da olsa yetiyor bana. ayrıca önceden kötü niyetli değil sadece çok konuşuyor diyordum ama yaptığı bir şey beni çok soğuttu. benim gayet şakasına öylesine söylediğim ve asla ciddi olmadığım bir sözü alıp, başından sonundan kırpıp, kendi uydurduğu şeyleri ekleyip herkese ciddi niyetimmiş gibi anlatmış. nişanlıma da anlatmış ve o da inanmış gerçekten öyle düşündüğüme. söylediğinde sinirlendim, annesi hakkında düşündüklerimi söyledim ve beni üç yıldır tanımamışsan annenin bu lafına inanmışsan sana ne desem az, bir daha annenin boş sözleriyle sakın gelme karşıma dedim. kadına da hiç açmadım bu meseleyi ama buzzz gibi soğudum, geçeceğini de sanmıyorum.

telefonda anne bile demiyorum artık, eskiden bi kere olsun açınca telefonu napıyosun anne derdim. o da çok takık buna... oğlu da anneme babama arayıp annecim babacım bir şey demiyor... ben kendisine soğuk davranınca dedi ki, oğluma söyle anneni babanı sık sık arasın, annecim desin babacım desin, halini hatrını sorsun yoksa ona hakkımı helal etmem... bu kadar da abartıyor yani ben delirdim böyle deyince.

ben bu kadına nasıl ısınabilirim kızlar...

konuyu okuyamadim, basliga istinaden yaziyorum; sevme sadece saygi duy.

X