Kaynanamdan bıktım artık

ben ananem ile babam evde yalnız kaldıkları için gayet mutluyum. kv de bende degil. kendine bakabilecek durumda gene mutluyum
bu ölen kişilerde cok acı cekmekten ve hastane kapılarında iyileşme için doktor agzı koklamak istememişler ve hayatlarına ( dogru veya yanılış tartışmıyorum ama anlamaya caba gösteriyorum) son vermişler. ki oılayın gercekligine inanmıyorum ama bunu tartışmak bile istemiyorum.
ajitasyon yaparak kimsenin vicdanını gereksiz yere sorgulatma psikosuna sokmayın.
herkes bu dunya da yalnız dogar ve yalnız ölür. net.

diyelim olay gercek bunu secmişler. bu evlat kötü iyi mevzusu degil.
sacmalıkç. neyin vicdanını yapacgım. diyelim kv bakıma muhtaç tutarım bakıcısını 7/24 başında gitmek zorunda kalmam. herlşeyin yuolu var.
böyle acılı sözlerle bakınm bakın diyenlere ayrı uyuzum..

Bizi doguran ana baba degıl mı nıye bu acıtasyon hep eşin ana babasından yuruyor? Evet olay uzucu ama anne babaya sevgı veya saygı gostermek yanında oturmayla mı oluyor?
Benım anneme gel desemde gelmez. Tabi ki olmaz öyle sey dıyecegız. Napalım anne babalar yalnız kalmasın dıye koloni halinde çiftler eve anne babalarını mı alsın? Kaç tane damat kvsi ile oturuyor söyler misiniz? Neden hep kadın eşinin ailesiyle oturnak durumunda bırakılıyor?
Olayın duygusallığıyla hakaret edıyorsunuz. Her kaynana melek değil, her evlatta ayrı oturuyor dıye anasını babasını silmiş değil. Dip dibe oturup iyiyken kötü olunacagına ayrı oturmak daha iyi bile.

ay sorma benim erk. kardş hanımı da gösteriş midir nedir herkresin içinde mevzu oldu sgk nın bakım evleri var ücretsiz böyle iyileşmesi mumkun görülmeyen hastalar oraya nakil ediliyormuş filan.. ben dedim ki ne güzel. anne bak yırttım filan dedim. benim cocugum filan yok. bencede güzel dedi.
gelinde dedi ki : ben kv me bakarım dedi.
bende : biz varken sana bu düşmeş, bir sakin ol dedim :)
sonra babam annemi terk etti 40 yılın üzerine aramış babamı baba sen gel demiş.
duydum geline sana mı düştü adamı geri cagırmak karısı var isterse o geri cagırır dedim. gene küstü.

Upps böyle bir gelin modeliyle ilk defa karşılaştım. 404 not found

Olay gerçek.Çeşme'de oldu haberlerde çıktı.
Aynen her şeyin yolu yordamı var.Ajitasyona çok uyuzum ben de.

Kaynananın bana yaptiklarini ben gelinlerime damatlarima yaparsam benle hiç gorusmesinler, hayatlarını mahvedeceklerine önlerine baksinlar. Oğlu da doğru yazmis, karı koca intiharı dusunebilen bir çift normal olamaz. Kim bilir daha neler yaptılar da biktirdilar.

Konu bdvlik değildi taşıdım ama şunu da belirtmeden geçemeyeceğim şahsen ben ölen bu karı kocanın içerik yapılıp onlar üzerinden tartışılmasına karşıyım, herkes yaşadığını bilir, ana babalarda, evlatlarda, gelinlerde.
Hayatlarının içinde olmadığımız insanları iki sözle anlatımla yargılamak doğru gelmiyor bana, bu hanımefendi ve beyefendi onca yıllık yaşamlarında neler yaşadılar bilmiyoruz, keza evlatları da, öldüklerinde haber olmak istiyorlar mıydı, bizler onlar hakkında tartışalım istiyorlar mıydı acaba?

Bırakalım da mezarlarında rahat etsinler değil mi?

Bu dünyanın ne denli kirlendiğini şimdi daha iyi anlayabiliyorum.

Açtığım bu konu ile, vicdandan, merhametten en önemlisi sevgiden yoksun, sadece kendisini ve özel zevklerini düşünen bencil varlıklarla bir kez daha karşılaşmış oldum.

Midemi bulandırdınız adeta.

Çoğunuzu biliyorum, sevgisiz evlilikler kurdunuz. Sırf evlenebilmek, bu statüye ulaşabilmek için. Hayatı yapmacıkla dolu bireylere ben sevgiden, merhametten, vicdandan bahsediyorum. Görmüş olduğum şu tepkiler beni aslında şaşırtmamalıydı.

Pardon da nerden biliyosun mutsuz evlilik yaptigimizi, kv ile aramizin kotu oldugunu. Sanki sana dedikki biz hergub kvyi evden kovuOruz hergub dovuyoruz tobe est Sozlerini onaylamadik diye mi miden bulandi !

Aksine çocuk yapmayı sigorta olarak görmeyen sevgi dolu bir insanım. Bana da çocuğu yaşlılık teminatı olarak yapmak vicdansızlık geliyor.
Bu anlayış da benim midemi bulandırıyor.

50 yasindaki hicbir hastaligi olmayan, herseyi ben biliyorum sanan, saglikli dinc ve saygisiz sevgisiz insani asagilayan, horlayan kaynanam; yeri geldiginde yasliligina yatirim yapmak icin "bana bakacaksin yoksa oglum seni bosar" mesaji veriyorsa...
Gitsin arkadas deniz orda!

başkasını bilmem ama ben iki acı yüklü söze vicdan sevgi veya merhamet dymam.
bana gercek lazım. doga dunya insan akıl fikir lazım. bakarım degerlendiririm karar veriririm
+dunyaya dogaya insana hayvana ve daha pek cok seye karşı saygısı bircoklarından daha cok olan biriyim.
daha birşey yazmıcam.
herkes derdini kendi bilir. kv kp veya başka kimseleri yanımıza almıyorsak istemiyorsak bir sebebi vardır.
sizin acınızı anladıgımız kadar sizde hem o yaşlıların tercihini hemde bizleri anlamanız olmuyorsa bile anlamaya calışmanmız gerekmektedir.
iyi günler...

Her seferinde mutsuz evlilik yaptığım, sevgiye muhtaç olduğum, sırf evlenmek için evlendiğim yeni üyeler tarafından yüzüme vuruluyor. Çok üzülüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…