Kaynanama haksızlık mı ediyorum?

neco38

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2024
58
-1
20
Kızlar öncelikle beni burda yargılamaya gelmeyin sadece nefsimle savaş vermekten yoruldum kendimce haklı olduğum konularda şu üç günlük dünyada yanlış yolda ilerlemek istemiyorum bundan dolayı lütfen güzel bir üslup ile düşüncelerinizi benimle paylaşın. Öncelikle kaynanam benim yengem yani dayımın hanımı oluyor severek evlendim akraba evliliği. Ben nişanlandigimdan berli kayınvalidem ile anlasamiyoruz en ufak şeylerde zıt düşüncelere sahibiz benim evim üst katta oda alt katta kalıyor çalışyor akşam eve beşte gelen bir insan daha ama az çok belli ediyor eşimi kıskanıyor benden o maaşını alır buda gelinim her işime koşar buda üstte yanımda deyip üç senedir benim ayağıma çorap almış biri değil o hep ben hep ben der . O bir şeye heves etsin içime batar alırım ama biraz değişik ben sezeryan ile doğum yaptım evinde kaldım aldığı muzu yatak odasına sakladı kendi yedi sakladığını ettiğini dile getiriyor kendime aldım diye bir iş yapım noldun demez yoruldun yemeği bugün de bizde ye demez binde bir dedi ya giderim ki pilav yapmış yatyor çorbayı da sen yap diyor e beni niye çağırdığın yemeğe o zaman ben bir pilavı kendi evimde de yaparım her zaman böyle eğer yemeğe cagryorss sen de yapacan yemek olduds tamam dedin gitmedin ya dudağı yeri süpürür birinde eşim işte o gelecek diye kayınim.ile mangal hazırladık pişirdik falan kayanamanda sadece tepsi hazırladı eşim yok ya o olunca demiyor çok fena benim her şey dilimde olduğu için hep benim dediklerimi biliniyor burnumdan getirdi yüzüme demiyor mutfakta konsuyor bir mangal yaptılar ben iş yapiyom bundan sonra herkes.kendi yapsın canı çeken evinde yapsın o gün canım nasıl çekti yemek de yemedim öyle konuşunca doydum resmen yemeden evime çıktım eşim ayrı yapmıyor ailesi ile yapıyor böyle yemekleri birlikte her konuda böyle hayatta evine çağırmaz beni anca oğlunu çağırır oğlum gel dondurma ye gel kömbe ye çörek ye oda demez ana eşimi niye çağırmıyon secion demez yer gelir eeee bu durumda bende kendisini çağırmam yemek hazırlarken gelse yemek ye çay iv demem oğlu der ufak ufak şeyler büyüdü bende dağ onda da dağ oldu bir birimize saygı sevgi kalmadı bir sürü konu var bu taraz laf sokmalar arkadan atıp tutmalar esimle kavga etsem doldurmalar vs vs sonuç olarak bu kadın evinde yemek yapmıyor ha bire yukarıya çıkın karnını doyurup iniyor ben çağırmıyon oğlu cagryor ben olsam bir gider ili giderim gelinin gönlü olmuyor diye kadında akıl fikir yok olsa zaten sürat asmam dan kendinle konuşmasından muhatap olmamamdan anlar gelmez yemesinde değilim ben eşimle otuurp çay içemiyorum baş başa yemek yiyemiyorum iki kişilik yemek yapıyorum o da az yapmış demiyor ayrıca ben eşimle yemek istiyorum bir değil iki değil her gün her gün her gün bu olay. Bir günde kendisi yapmıyor çağırmıyor eşime de çağırma diyemiyorum yanlış anlayacak bir değişik kadın ya siz ne düşünüyorsunuz bu konu.hakkinda

Hem akraba evliliği, hem de aynı apartman, kara delik gibi konu. Dayınızın oğluna nasıl aşık oldunuz, yargılamak için sormuyorum. Sadece benim mantığım almıyor böyle bir şeyi.
Konu bu değil konu annesi

Şu an 20 yaşındasınız. 3 senedir ayağıma çorap almadı demişsiniz, 17 yaşında evlendiniz o zaman. Üstüne çocuk, aynı apartmanda yaşama ve de kuzeninizle "severek" evlenmiş olmanız... Eşinize hiçbir şey diyemiyorsunuz, yengenize pardon kayınvalidenize kuruluyorsunuz. Sizden muzu saklayan yengeyi eşinize söyleyemiyorsunuz mesela?
Siz de gereğinden fazla toksik düşüncelere sahipsiniz ama sorununuz bu değil. Farkında olup görmek istemediğiniz şeyler.

Bu işteki tek problem , anası "gel oğlum kömbe ye" diye aradıktan sonra sizi evde bırakıp o kömbeyi midesine indirebilen adamdadır. Gerisi işin tırı vırısı

Okuyup anlayıp eleştiremeyelim diye bilerek yaptığını umut ediyorum.
Eleştirmeni istemesem buraya açık bir sorunu yazmam ve ayrıca burdaki konu kimle evli nerede evli olduğum değil bunlar benim tercihim kimseyi ilgilendirmez. Benim sorunum kayınvalidem ile aramdaki nefsi bir çekişme. Detayları yazayım derken hızlı hızlı yazıp belki virgül koymadigimdan yanlış şekilde okumaniza sebep olmuş olabilirm ve tekrardan düzelterek sayfada ikinci defa sordum . Konunun sorunun bende mi değil mi dışına çıkmanızda sizin ayrı bir değişik sorununuz galiba yorum yapmak ister düşünce paylaşmak isterseniz sorunum ile ilgilenmeniz en doğrusu eşimin kim olduğu değil ve ayrıca ilk defa akraba evliliği görmüş gibi bir şaşırmaniz da ayrı bir komik . Kuzenim evet ve severek de evlendik. Ülkenin dörtte üçünün yaşamış olduğu gibi konu bu değil konunun dışına çıkmanıza gerek yok

Eşime hiç bir şey diyemiyorum uyum ? Bunların hepsinde eşimin de haberi var . Kendi sorununuzu kendiniz çözün saçma sapan şeylere küsuyorsunuz düşüncesisinde o. Hem onluk (esimlik)çok sebep olsa da mesele o değil mesele benim vicdanım ve olayları hak eden kayınvalidem. Belki nefsime yenik düşmüş ona haksızlık ediyor da olabilir veya düşüncelerim gayet normal da olabilir burda yorum yapmanız gerek şey bu

Nasıl sorun eşinizle değil? Temmuz sonunda şiddet gördüğünüz için darp raporu alıp boşanma davası açmışsınız. Bence anlattığınız kv meselelerinden daha büyük bir mesele bu
Sen bu kaynamam hakkında sorduğum soruda bunu mu anlıyorsun. Veya sorduğum sorunun cevabı bu olduğunu mu düşünüyorsun eğer böyle ise git bir defa da oku belki sorumun ne olduğunu anlarsın ve kendi çapında cevap verme eğiliminde bulunmazsin insancik

Niye sinirlendiniz bu kadar? İnsanlar size istediğiniz cevapları vermek zorunda değil. Sizin asıl mutsuz olma sebebiniz dayak atan, küfür eden, sizi sürekli ezen eşiniz. O normal bir insan olsaydı kvnin muzu yatak odasına saklaması falan sizin için çok mesele olmazdı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…