Kaynanam ve görümcem

Benim kız görümceme hatta onun kızlarına oğlum da kaynıma ve görümcemin oğluna benziyorMUŞ🤣🤣🤣 alakaları yok. Geçen oğlan dayıya dedim surat değişti

Merhaba, belki anlatacaklarım la dalga gececeksiniz ama içimi dökmek istiyorum. Benim 18 aylık bir oğlum var doğduğundan beri kaynanam ve görümcem sürekli beni gorduklerin de aa bu çocuk aynı babası (eşim), aynı o aynı hep ona çekmiş küçük x (eşimin ismi). Saçları ve ten rengi hep ben ama bunu da kabul etmiyorlar . Ama o kadar yapmacık duruyor ki sırf benim sınırlarımı görmek için yapıyorlar. Başkaları oğlumu bana benzetiklerinde yüzleri değişiyor mutsuz oluyorlar. Ve oğlum bana çok bağlı ama kaynanam, bu çocuk babasına çok düşkün diyor ki alakası yok oğlum onların yanında hep benim kucagimda sariliyor vs , geçen oğlum geldi bana sarıldı kaynanam diyor ki uykusu geldi diye yapıyor… geçen görümcemin biri dedi ki bu çocuk hep baba diyor babasına aşık daha hiç anne dediğini duymadım bende sevebilir babası dedim normal. Dün kaynanam yine bu çocuk aynı babası demi zeynep diyor? Bende evet diyorum benziyor ama devamlı devamlı gicik bir şekilde bunu yapıyorlar. Kayın babam oğlumu anneme benzetiyor kaynanam bunu duyunca yüzü düşüyor.
Oğlum beni sevemez, bana benzemeyez gibi tavırlar yapıyor lar sanki oğlumu ben değil de eşim doğurmuş gibi. Bir gün patlayacağı mı biliyorum ama ne zaman? Bilmiyorum. Ve gelip bana derdin bu mu falan demenize gerek yok, bir tek bu değil başka şeyler de var ama çok uzun olur ..
Takma gül geç hatta alaya al , vazgeçerler elbet ...

Merhaba, belki anlatacaklarım la dalga gececeksiniz ama içimi dökmek istiyorum. Benim 18 aylık bir oğlum var doğduğundan beri kaynanam ve görümcem sürekli beni gorduklerin de aa bu çocuk aynı babası (eşim), aynı o aynı hep ona çekmiş küçük x (eşimin ismi). Saçları ve ten rengi hep ben ama bunu da kabul etmiyorlar . Ama o kadar yapmacık duruyor ki sırf benim sınırlarımı görmek için yapıyorlar. Başkaları oğlumu bana benzetiklerinde yüzleri değişiyor mutsuz oluyorlar. Ve oğlum bana çok bağlı ama kaynanam, bu çocuk babasına çok düşkün diyor ki alakası yok oğlum onların yanında hep benim kucagimda sariliyor vs , geçen oğlum geldi bana sarıldı kaynanam diyor ki uykusu geldi diye yapıyor… geçen görümcemin biri dedi ki bu çocuk hep baba diyor babasına aşık daha hiç anne dediğini duymadım bende sevebilir babası dedim normal. Dün kaynanam yine bu çocuk aynı babası demi zeynep diyor? Bende evet diyorum benziyor ama devamlı devamlı gicik bir şekilde bunu yapıyorlar. Kayın babam oğlumu anneme benzetiyor kaynanam bunu duyunca yüzü düşüyor.
Oğlum beni sevemez, bana benzemeyez gibi tavırlar yapıyor lar sanki oğlumu ben değil de eşim doğurmuş gibi. Bir gün patlayacağı mı biliyorum ama ne zaman? Bilmiyorum. Ve gelip bana derdin bu mu falan demenize gerek yok, bir tek bu değil başka şeyler de var ama çok uzun olur ..
Çocuk bu, ya anasına benzer ya da babasına benzer. Benim çocukları da baba tarafına benzetiyorlar ama hiç umurumda değil. Gerçekten dert değil yani, diğer konuları anlatın da bilelim madem.

E diğer konunuzda da kayınvalidenizin çok saygılı, kibar, düzgün bir insan olduğunu ama size mesafeli olduğunu, evinize hiç gelmediğini, siz gidince de yemeğe kalın bile demediğini, anne kız gibi olmak istediğinizi ama onun yüz vermediğini yazmışsınız. Burda anlattığınız kv profiliyle hiç uymuyor. Söylediklerinden bu kadar rahatsız oluyorsanız neden samimi olmak istiyorsunuz? Kadın zaten size hiç gelmiyormuş bile. Hem sizden uzak durmasından hem her söylediğinden şikayet ediyorsunuz. Madem mesafeliymiş öyle devam edin o zaman.

Ya ifade etmek istediğiniz sanırım babasına benzetilmesi yada gerçekten benzemesi değil ki bittabi de benzeyecek elbet.
Siz bunun sizin gözünüze soka soka tepkiniz ölçülerek yapılmasına bozuluyor sunuz
Ki bence haklısınız.Gormezden anlamazdan gelmeyin bence ya doğru deyin gerçekten çok benziyor.Gecen gün şöyle yaptı babası da boylemiydi falan diye destekleyin.istediklerini vermeyin bence muhtemelen patlamanizi bekliyorlar :)

Benim kayınpederimde oğlum için nekadar yakışıklı sizin sulalede böyle güzellik varmı aynı bizim tarafa benziyor dedi.Bende sizin sülale varken bizimkilere benzetmek ne haddimize aynı siz dedim gülerek sinirleri bozuldu bidaha yorum yapmadılar 😂

Vallahi sizin sucunuz. "Evet babasına benziyor, evet babasına düşkün vs de geç. Hatta babasına o kadar düşkün ki altını bile babası alıyor ,geceleri o bakıyor rahat ediyorum de geç. Bak bakalım suratları nasıl oluyor.

Sana benzemesi de babasına benzemesi de aşırı normal değil mi ? Şahsen benim oğlum komple tepeden tirnaga, genotip, fenotip, huy, su, mizaç aklına ne gelirse baba. Bana dair sadece göbeğindeki doğum lekesi var 🤣 babası yanımda yoksa ,bizi hiç görmeyen biri bile " size benzemiyor , babası heralde " der 🤣 en saçma muhabbet.

Galiba kendimi doğru ifade edemedim, babasına benzemesini ben sorun etmiyorum babasına benzesin zaten ben eşimi severek aldım ve beyeniyorum, sorun kayın ailemin bunu günde 10 kere dile alması ve gözümün içine baka baka soylemeleri, hiç anne demiyor, veya sana sariliyor çünkü uykusu geldi gibi şeyler deniyor yani çocuğum beni sevemez gibi hissettirmeye calisiyorlar

X