Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Blöf yapıyor olsa bile çok çirkin, çok kırıcı bir hareket. Karşısındaki kişi eşi ve daha doğmamış bebeği ayrıca ekstra hassas bir dönemdesiniz.
O blöfü ona yedirip iyi bir ders verirsiniz bir daha cesaret edemez. Mantıklı biri olsa zaten bu tür şeylerin dile yuva yapacağını, o nedenle kullanılmaması gerektiğini bilir.
Siz de durumun farkındasınız, nolursunuz bunu düşünüp kendinizi rahatlatmaya çalışın
Zoruma giden kısım da bu zaten. Ki sürekli konuşurken yapıcı olmaya çalıştım. Üstüne basa basa kavga etmek istemiyorum artık dedim.
Blöfse eğer cok güzel yedircem. Değilse de annesi ve babasının işine gelir zaten. Mutlu mesut yaşarlar beraber. Istedikleri de oydu.
Bu kadar küçücük bir konunun buralara gelmesi çok ilginç. Anlam veremiyorum cidden.

Zoruma giden kısım da bu zaten. Ki sürekli konuşurken yapıcı olmaya çalıştım. Üstüne basa basa kavga etmek istemiyorum artık dedim.
Blöfse eğer cok güzel yedircem. Değilse de annesi ve babasının işine gelir zaten. Mutlu mesut yaşarlar beraber. Istedikleri de oydu.
Bu kadar küçücük bir konunun buralara gelmesi çok ilginç. Anlam veremiyorum cidden.
Evet çok saçma bir olayın içerisindesiniz. Sanki hamile olan kişi eşiniz de, hormonları ele geçirmiş gibi.
Offf genel konuşacağım, benim gördüğüm çevremden duyduğum çoğu erkek böyle işte. Çocuk gibiler, stresle baş etmeleri çok zor, mantıklı düşünemiyorlar, ellerindekinin kıymetini bilmiyorlar, dolduruşa çok çabuk geliyorlar, denge hafif sıkıntılı anne babası varsa denge sağlamakta zorluk çekiyorlar.
Mantıklı erkek bulmak çok zor, siz istediğiniz kadar mantıklı olun karşı tarafta kırıntısı olmayınca böyle oluyor işte. Allah akıl fikir versin eşinize biraz da mantık inşallah

Evet çok saçma bir olayın içerisindesiniz. Sanki hamile olan kişi eşiniz de, hormonları ele geçirmiş gibi.
Offf genel konuşacağım, benim gördüğüm çevremden duyduğum çoğu erkek böyle işte. Çocuk gibiler, stresle baş etmeleri çok zor, mantıklı düşünemiyorlar, ellerindekinin kıymetini bilmiyorlar, dolduruşa çok çabuk geliyorlar, denge hafif sıkıntılı anne babası varsa denge sağlamakta zorluk çekiyorlar.
Mantıklı erkek bulmak çok zor, siz istediğiniz kadar mantıklı olun karşı tarafta kırıntısı olmayınca böyle oluyor işte. Allah akıl fikir versin eşinize biraz da mantık inşallah
Amin inşallah. Beni de çok şaşırtıyor gerçekten. Nişanlı ve sevgili iken böyle değildi asla. Evlendikten sonra ana kuzusu oldu. Evlerimiz 5 dk mesafede. Her hafta en az 1 kere görüşürüz. Sanki 3 ay görüşmüyorlarmıs gibi sarılmalar, kucaklasmalar.
Dolduruş konusunda da görümcem özellikle 1 numara. Hemen döşer mesajı. Eşim de vicdan azabı çeker. Eğer ben onların işine gelmeyecek bir sey soylediysem kötü gelin olurum.

Amin inşallah. Beni de çok şaşırtıyor gerçekten. Nişanlı ve sevgili iken böyle değildi asla. Evlendikten sonra ana kuzusu oldu. Evlerimiz 5 dk mesafede. Her hafta en az 1 kere görüşürüz. Sanki 3 ay görüşmüyorlarmıs gibi sarılmalar, kucaklasmalar.
Dolduruş konusunda da görümcem özellikle 1 numara. Hemen döşer mesajı. Eşim de vicdan azabı çeker. Eğer ben onların işine gelmeyecek bir sey soylediysem kötü gelin olurum.
Dediğim gibi siz kendinizi ve bebişinizi düşünmeye odaklanın şimdi. Aklınızı dağıtmaya şu anlık başka şeye odaklanın. En güzel heyecanlı anılarınızı kötüye boyamalarına izin vermeyin

Dediğim gibi siz kendinizi ve bebişinizi düşünmeye odaklanın şimdi. Aklınızı dağıtmaya şu anlık başka şeye odaklanın. En güzel heyecanlı anılarınızı kötüye boyamalarına izin vermeyin
Çok teşekkür ederim inan ki. Zaten daha güçlü uyancam. Su an şoku atlatamadim sadece. Tekrar teşekkür ederim vaktini ayırdığın, bu saatte dinledigin icin beni.

İş kayın ailede bitiyor. Neden bu kadar ısrar edilmiş anlamadım, araba verilmek istenmemiş. Yani bunun üzerine kaç defa tekrarlanmış, yine de kabul edilmiş. Baştan bu kadar ısrarları hata.

Madem olmuş kendinizi daha fazla sinir etmeyin bence. Yani bi çözümü yoksa yapacak bi şey yok. Bi sonrakinde biraz daha net olur, güzel bi şekişde tavaş yavaş anlatırsınız meramınızı.

İş kayın ailede bitiyor. Neden bu kadar ısrar edilmiş anlamadım, araba verilmek istenmemiş. Yani bunun üzerine kaç defa tekrarlanmış, yine de kabul edilmiş. Baştan bu kadar ısrarları hata.

Madem olmuş kendinizi daha fazla sinir etmeyin bence. Yani bi çözümü yoksa yapacak bi şey yok. Bi sonrakinde biraz daha net olur, güzel bi şekişde tavaş yavaş anlatırsınız meramınızı.
Iki saat kadar önce karşıma aldim. Zamanında altın verdikleri icin ortak mi görüyorlar arabayı dedim. Sanirim dedi. Peki kaç gram verdiler, ne kadar verdilerse verelim. Hem kendi arabalarını alırlar , hem de artık huzurumuzu bozmazlar dedim. Ama biz de artık eve yerleşelim, onlar kiraya çıksın. Geri kalan 3 senelik ev borcunu da altınları bozdurup kapatırız dedim. Ben artık tartismak kavga etmek istemiyorum dedim. Kaynanamlar koye yerlesselerdi her sene kışın 4 ay bizle geçireceklerdi çünkü. Benim hiç haberim yok. Kendi kendilerine plan yapmışlar zamaninda. Emekli olunca da kendi evlerini alırlar rahatca dedim. O ev de onlarin üstüne olsun. Yeter ki ben huzurlu olayim. Baska bir sey istemiyorum dedim.
Burcu çarşamba günü adliyeye gitcem. Evraklari alırım. Anlaşmalı bosanalim dedi.
Zamaninda eşim arabayi alırken ortalama 1/4 kismini altin olarak kaynanam vermiş. Bu yüzden gelen yorumlar arabada hak iddia ediyo olabilirler uzerineydi. Bende konuşup halletmek istedim. Sırf tartisma uzamasin, konu kapansin diye gayet sakin bir şekilde dile getirdim. Ve bosanmak istediğini söyledi. Alintiladim mesajı bu arada .

Zamaninda eşim arabayi alırken ortalama 1/4 kismini altin olarak kaynanam vermiş. Bu yüzden gelen yorumlar arabada hak iddia ediyo olabilirler uzerineydi. Bende konuşup halletmek istedim. Sırf tartisma uzamasin, konu kapansin diye gayet sakin bir şekilde dile getirdim. Ve bosanmak istediğini söyledi. Alintiladim mesajı bu arada .
Yaa görmedim o kısmı tekrar bakayım geçmiş olsun🥹
Neden koptu ipler bu kadar maddi meselelerden mi?

Yaa görmedim o kısmı tekrar bakayım geçmiş olsun🥹
Neden koptu ipler bu kadar maddi meselelerden mi?
Maddi yönden hic bir problem yok. Birkaç ay önceye kadar zaten çalışıyordum ve evlenmeden önce birikmisim de vardi. Düğünde ki altınlara da hic ellemedik. Hamilelik sonrası eşim çalışmamı istemedi. Çünkü gebeligim riskli. Surekli kanamam oluyor ve ilac kullaniyorum.
Problem evlilik sonrası ana-oğul düşkünlüğü. Anneye asla hayır diyememe. Bu konuda ağzımı açtığım icin de benim kotu olmam. Ve galiba bugun tartisma sonrasi annemlere gitmemle, ailesi tarafindan doldurusa gelmis olmasi. Bunlar varsayimlarim tabi kii. Ben de şaşkınım ve anlam veremedim. Bosanalim dedirtecek kadar ne yapmış olabilirim, bunu düşünüyorum geceden beri.

Merhabalar. 8 aylık evliyim. 3 aylık da hamileyim. Simdiden uzunsa kusura bakmayin. Gecen perşembe iftara bana geldiler kaynanamlar ve görümcemler. Oturduk yedik içtik derken konu bayramda köye gitmelerine geldi. Eşim baba siz nasil gideceksiniz dedi. O da senin arabayla dedi. Burcu hamile, Allah korusun acil bir şey çıkar. Gezecegimiz tozacağımız yerler olur. Sen bana sormadan ne diye plan yapıyorsun dedi. Babasi da ben sana arabayi alacaM dedim ya dedi. Ben oturduğum yerden deliriyorum tabii. Ki öyle bir sey demedi. Biz Ankara da oturuyoruz. Köyleri Zonguldak da. Her neyse baba siz Duygu ablalar (Görümcem) Istanbul a gecerken bizi de birakacaklar köye dedin ya dedim. Yoo ben oyle bir sey demedim dedi. Sonradan kaynanam geldi yanımıza. Esim mutfaga geçti. Hanım koy isi yalan oldu dedi. Kaynanam da e ben sordum kac kere. Ise gidecegini soyledi. Napacakmış arabayla demez mi? Görümcem de bırakmasına bırakırız ama köyde arabasiz ne yapacaksiniz demez mi! Koy dedigin bastan sona yürüyerek yarim saat. Sonra Eşim geldi. Kaynanam E isini otobusle çöz. Ben her gun otobüsle ise gidiyorum dedi. Eşim de gezip tozacagimiz yerler var. Ben her gun her saat iste olmayacagim dedi. Alin arabanizi basiniza calin dedi bunun ustune bitanecik kaynanam 🥰 ben yine sustum. Bugün de canim kocam carsamba gunu annemlere gidip arabayi birakcam dedi. Benim tepem atti tabii ki. 2 hafta boyunca arabayla gezeceklermis. Ve ben kocamla ilk bayramimda ve sonrasinda kos kos evde oturacakmisim. Agzima geleni saydim. E ben ne yapayim vermeyip de diyor. Hala benimseyemedi ayri bir ailesi olduğunu. Kaynanamlarin zaten umurlarinda değil. Ve bu kac oldu. Başında belliydi zaten. Düğün gecemde cümbür cemaat eve gelip 2 saat oturdular. Bunun gibi bir sürü olay. Bu kadar ailenden ayrilamayacaktin. Ya da onlar birakamayacakti. Ne diye evlendin - evlendirdiler deyince de susuyor.

Peki sen ne diye böyle annesinden kopmamış birinden çocuk yaptın 🤦🏻‍♀️

Eger araba ortak parayla alındıysa istemeleri hakları olabilir, sizin ilk bayramınız madem anlayışlı davransalar daha iyi olurdu tabii. Eşinizin burada ailesine söylemesi gerekiyordu bayramda planımız var veremeyiz arabayı diye. Ya da size de illa lazımsa araba kiralayabilirsiniz bayram için bu da bir seçenek. Boyle maddi konularda yüz göz olmaya gerek yok. Araba üzerinde hakları olduklarını düşünüyorlardır yoksa kimse kimsenin arabasını acil bir durum dısında istemez sanıyorum. sürekli boyle olaylar yasamak istemiyorsanız ve araba ortaksa satın, herkes hakkını alsın üzerine ekleyip kendinize ait bir araba alın. Yarın cocuk oldugunda çocukla arabasız hiç bir şey yapamazsınız çünkü. Ve yani karsınızdaki insanı tanımadan çocuk yapmayın. Çok çok erken.

Çok teşekkür ederim inan ki. Zaten daha güçlü uyancam. Su an şoku atlatamadim sadece. Tekrar teşekkür ederim vaktini ayırdığın, bu saatte dinledigin icin beni.
Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek mi istedi? Aynen yazdığınız gibi, hamile artık nereye gidecek boşanamaz, kabul edip oturacak diyor. Bunu bir savaş olarak görmeyin, savaşmayın kimseyle. Olabilir, demek ki fikirlerimiz düşüncelerimiz uymuyormuş, evlenince de bu ortaya çıktı, sen bilirsin nasıl istersen deyin çekilin kenara. Burada böyle durumlarda bir şekilde barıştık, çocuğumuz için şans verdik deniyor ya o işte bu. Kadın pes ediyor, haklarından vazgeçiyor, evim yuvam kurtulsun, malı mülkü batsın yine alırız yaparız diyor. Esas problemin eş ailesi değil de eş olduğunu bilmek görmek istemiyor. Kapıyı dışarıdan kilitliyor ama tehlike içeride yanıbaşında duruyor.

Ben de sizin gibi şok oldum, böyle bir gelişmeyi beklemiyordum. Eve gelirken bir şey lazım mı der gibi boşanma kağıtlarını getiricem diyor.

Su saatten sonra sakin ola "vay seni annen doldurdu, gorumcem fişfikledi" gibi cumleler kurmayin. Kurdugunuz anda soyleyecegi sey su
"aaa aburcuburcu onlar bana aksine bosanma yavrum yuvani koru kolla, dediler, sen ne kadar kötü niyetlisin" , ki cidden de soylememislerdir, anneler bosanma kelimesini kullanmadan nasil bosandiracaklarini iyi bilirler dusmeyin bu tuzaga sakin.

Olgun bir erkek olarak kendi kararini almis siz de bu karara eslik ediyormussunuz gibi davranin, bosanma kozu oyle 3 aylik hamile kadina karsi kolay kullanilmaz, hatta kimseye boyle kolay kullanilmaz, yedirin ona bu yaptigini.

Cok kizdim afedersiniz ama kocaniz tam bir gerizekali, ne olmasını bekliyor ki ayni kaseden corba icmeye devam etmek hos birsey mi? Gerekirse bosayin kendisini, emzigini kestirip atmadan da barismayin.

Maddi yönden hic bir problem yok. Birkaç ay önceye kadar zaten çalışıyordum ve evlenmeden önce birikmisim de vardi. Düğünde ki altınlara da hic ellemedik. Hamilelik sonrası eşim çalışmamı istemedi. Çünkü gebeligim riskli. Surekli kanamam oluyor ve ilac kullaniyorum.
Problem evlilik sonrası ana-oğul düşkünlüğü. Anneye asla hayır diyememe. Bu konuda ağzımı açtığım icin de benim kotu olmam. Ve galiba bugun tartisma sonrasi annemlere gitmemle, ailesi tarafindan doldurusa gelmis olmasi. Bunlar varsayimlarim tabi kii. Ben de şaşkınım ve anlam veremedim. Bosanalim dedirtecek kadar ne yapmış olabilirim, bunu düşünüyorum geceden beri.
Çok üzüldüm inşallah hayırlısı olsun hakkınızda🥹🙏

Eşim arabayi alirken annesi bir miktar altın vermiş. Ama söyle bir durum da var. Zamanında esim bekarken ona verilecek olan evi Eşim ablasina veriyor. Ve esime de yeni ev alıp bunu sana aliyoruz diyorlar. Esim ve ailesi beraber o eve yerlesiyorlar. 9 seneye bölüp taksidi 5 sene boyunca Eşim oduyor evin taksidini. Ve sonra biz evleniyoruz. Bana da kaynanam emekli olunca köye yerleseceklerini söylüyor nisanli iken (Mart-2025 de emekli) O sure boyunca kirada oturmamizi soyluyor. Tamam diyoruz. Evlendikten sonra da belki koye gidemem, hastalanirim demeye başlıyor.
Eyvah eyvahhhh. Evde gitmis elden. Hayatta koye yerlesmezler bunlar. Kaldiki suan aen niye kirayi kabul ettin. Bastan evden cikin diyecektin. Sen suan arabanin 2 haftaligina elden gittigine aglayacagina ev elinden gitmis ona agla bence

Aynı benim kayınvalide gibiler. Sürekli bir araba istemeler. Sürekli gelirimizi ortak görmek istemeler. Ben de geçen gün düşündüm. Benim bu leş insanları hayatımdan çıkarmam ancak ölmeleriyle ya da boşanmakla olur diye. Boşanınca da çocuk varsa mecburen görüşüyoruz. Yani bilmiyorum mis gibi evlilikler böyle salak saçma sebeplerden boka dönüyor hazmedemiyorum. Allah yardımcınız olsun o ailenin de cezasını versin. İnşallah eşiniz pişman olur kapınızda yatar.

Iki saat kadar önce karşıma aldim. Zamanında altın verdikleri icin ortak mi görüyorlar arabayı dedim. Sanirim dedi. Peki kaç gram verdiler, ne kadar verdilerse verelim. Hem kendi arabalarını alırlar , hem de artık huzurumuzu bozmazlar dedim. Ama biz de artık eve yerleşelim, onlar kiraya çıksın. Geri kalan 3 senelik ev borcunu da altınları bozdurup kapatırız dedim. Ben artık tartismak kavga etmek istemiyorum dedim. Kaynanamlar koye yerlesselerdi her sene kışın 4 ay bizle geçireceklerdi çünkü. Benim hiç haberim yok. Kendi kendilerine plan yapmışlar zamaninda. Emekli olunca da kendi evlerini alırlar rahatca dedim. O ev de onlarin üstüne olsun. Yeter ki ben huzurlu olayim. Baska bir sey istemiyorum dedim.
Burcu çarşamba günü adliyeye gitcem. Evraklari alırım. Anlaşmalı bosanalim dedi.
Anlasmali olmaz diyeceksin. Burda avukat arkadaslae vardir bilgi veririler. Altinlarinin hepsini sakla. Onlara bir ceyrek birakma.watsapta ailesi icin yazilan tartismalarin hepsini sakla. Aileyle birlikte seni oturmaya zorlamasi agir kusur diye biliyorum ben yanlis yonlendirmeyeyim

Eşiniz olgunlaşmamış bir insan çok üzgünüm, birey olma yetisi yok. Yanlış anlamayın beni kanama geçiren hamileliği riskli ve zor olmuş birini üzmeyi geçtim karşısına çıkıp boşanalım demek cidden çok ayıp. Eşiniz aile ilişkilerini düzenleyemez Allah yardımcınız olsun. Eşinizin bana göre psikoloğa gidip sorunlu bir aile ilişkisi olduğunu anlaması gerekiyor ve sanıyorum bunu da kabul edecek biri gibi durmuyor🤷🏻‍♀️ umarım bu fevri halleri düzelir eziyet yaşamazsınız bebek ile ilerde 🙄

X