Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Bence esiniz başta direnmiş. Ama bi yere kadar işte anne baba diye tamam demek zorunda kalmış.bence ağzınızın tadını bozmayın. Allah rıza icin verin işleri görülsün. 3 günlük dünya husursuz olmaya değmiyor.

Anlattığım konuda korunmamı gerektirecek, ilk sene hamile kalmam konusunda pişman olacağım bir durum yok. O yüzden buna ihtiyaç duyan kisiler seminere katilsinlar. Hastalığım olmasaydı da ben yine çocuk yapardım. Defalarca ust mesajlarda belirttiğim gibi.
Sessiz bir tipten ziyade yeri geldiginde onlara sesini yükseltip, sonra dayanamayan bir tip. Kıyamıyor kisaca. Zaten karşı taraf duygu sömürüsü yapiyor ve vicdan azabi cektiriyor direk. Mesela ilk hayir demesine rağmen bir şekilde cevabini evete döndürdüler.
Sessiz bir tip işte
Siz kızıp bir şey deyince de susup hiçbir şey demiyormuş bu konuda
İki tarafa da kesin ve net şekilde hayır diyemiyor.
Yıllarca ailesine dememiş şimdilerde başlamış onlar pek ciddiye almıyor ama siz yola getirirsiniz yakında anlarlar.
Şimdi de sizi dinler.
Eşiniz öyle birisi işte yola getirirsiniz diyorum.
Hani direkt ailem höö onlar ne derse o diyen ailecilerden değil onlar daha fena
Kim daha baskın çıkarsa onu dinliyor işte diyorum

O kadar doğru söyledin ki. O yüzden bu kadar şaşırdılar ve tepki verdiler zaten. Beraber oturuyoruz, babası çocuk gibi kalktı ben hava alcam diye. 1 saat dışarı çıktı. Sırf arabayi veremem dediği icin.
Hamilelik konusunda ustunuze gelinmesi size ozgu degil, haksizlar mi degiller ama her konu kendi ozelinde değerlendirilmeli diye dusunuyorum. Hastalik durumunuzu okuyana dek ben de kizmistim bu arada ama sizin durumunuzu kim yasarsa yasasin benzer sekilde ilk firsatta hamile kalmaya calisabilirdi galiba, tabii ki hamileligi omru boyunca asla dusunmeyen de olabilirdi. Ben hamile kadinlarin uzulmemesi taraftariyim, kocasi olmadan bakabilecek maddi manevi gucu olduğunu dusunen kadinlara karismayi hele cok hadsizce buluyorum acikcasi neyse dilerim sağlıkla kucaginiza alirsiniz.

Neyse araba konusunda altinlari aileye geri odeyerek cozum bulmak en mantiklisi gibi geldi bana boylece bi omur vay arabamizi alalim da siz ne halt ederseniz edin düşüncesinden kurtulmus olursunuz.

Allah şu erkek ailelerine biraz vicdan merhamet anlayış versin, o kadar benciller ki neredeyse hepside.. Hiç oğlumuzun mutluluğunu düşünelim, arada kalmasın, huzuru kaçmasın diyen yok, ancak egolarını tatmin etmek ve kendi çıkarlarını gözetmek istiyorlar.. Yerinizde olsam heralde eşimin instasından facebookundan ve whatsappından kaynanamın hikayelerini sessize alırdım ve eşimin görmemesini sağlardım.. Arabaya vereceğini söylediyse ailesine bundan geri dönüş olmaz artık ama bundan sonrası için iyi bir rest çekin eşinize, herkes yerini bilsin.. Zorla mesafe koyduruyorlar insana gül gibi geçinmek varken..

Merhabalar. 8 aylık evliyim. 3 aylık da hamileyim. Simdiden uzunsa kusura bakmayin. Gecen perşembe iftara bana geldiler kaynanamlar ve görümcemler. Oturduk yedik içtik derken konu bayramda köye gitmelerine geldi. Eşim baba siz nasil gideceksiniz dedi. O da senin arabayla dedi. Burcu hamile, Allah korusun acil bir şey çıkar. Gezecegimiz tozacağımız yerler olur. Sen bana sormadan ne diye plan yapıyorsun dedi. Babasi da ben sana arabayi alacaM dedim ya dedi. Ben oturduğum yerden deliriyorum tabii. Ki öyle bir sey demedi. Biz Ankara da oturuyoruz. Köyleri Zonguldak da. Her neyse baba siz Duygu ablalar (Görümcem) Istanbul a gecerken bizi de birakacaklar köye dedin ya dedim. Yoo ben oyle bir sey demedim dedi. Sonradan kaynanam geldi yanımıza. Esim mutfaga geçti. Hanım koy isi yalan oldu dedi. Kaynanam da e ben sordum kac kere. Ise gidecegini soyledi. Napacakmış arabayla demez mi? Görümcem de bırakmasına bırakırız ama köyde arabasiz ne yapacaksiniz demez mi! Koy dedigin bastan sona yürüyerek yarim saat. Sonra Eşim geldi. Kaynanam E isini otobusle çöz. Ben her gun otobüsle ise gidiyorum dedi. Eşim de gezip tozacagimiz yerler var. Ben her gun her saat iste olmayacagim dedi. Alin arabanizi basiniza calin dedi bunun ustune bitanecik kaynanam 🥰 ben yine sustum. Bugün de canim kocam carsamba gunu annemlere gidip arabayi birakcam dedi. Benim tepem atti tabii ki. 2 hafta boyunca arabayla gezeceklermis. Ve ben kocamla ilk bayramimda ve sonrasinda kos kos evde oturacakmisim. Agzima geleni saydim. E ben ne yapayim vermeyip de diyor. Hala benimseyemedi ayri bir ailesi olduğunu. Kaynanamlarin zaten umurlarinda değil. Ve bu kac oldu. Başında belliydi zaten. Düğün gecemde cümbür cemaat eve gelip 2 saat oturdular. Bunun gibi bir sürü olay. Bu kadar ailenden ayrilamayacaktin. Ya da onlar birakamayacakti. Ne diye evlendin - evlendirdiler deyince de susuyor.
Böyle kocanın burnundan getirmekten ve de mesafe koymaktan başka önerim yok...

Bende Ankara’da yaşıyorum eşim Elazığlı bu sene 2.nci senemiz olucak bu tarz olaylar bendede var canım bende 21 haftalık hamileyim ama değişmiyorlar bebeklerini kucaklarına alana kadar da anlamayacaklar sanırım bi aileleri olduğunu benim kiler Elazığ da yaşıyorlar ama keşke yakın olsalardı inan o zaman bu kadar gelip gitmezlerdi ben temmuz 22 de evlendim ağustosta bi görümcem eşi ve çocuklarıyla 1 hafta kaldı evimde sonra 29 ekim 22 de kayınbabam yalnız gelip 40 gün kaldı sonra eşim beni o yıl aralığın son ayında memleketine götürdü 4 günlüğüne geldik yeni yıl 23 girdi martta kayınbabam görümcem iki çocuğu gelip nisanın ortasında gittiler sonra 5 Haziran 23 de kayın babam tekrar geldi 20 gün kaldı o buradayken kayınım ve diğer görümcem tekrar eşi ve çocuklarıyla geldi gittiklerinde 23 kurban bayramı sonuydu sonra eşim o yıl ağustosta beni memleketine götürdü 15 gün orda kaldık sonra ordan annesine ablasını iki yeğenini alıp didimdeki bacısının yanına gittik orda da 2 haftaya yakın kaldık sonra Ankara’ya geldik ve kaynanam görümcem 2 de yeğen gittiklerinde Eylül 17ydi daha 23 bitmeden aralık 5te memlekete tekrar götürdü eşim beni yine uzunca bir zaman kaldık derken ALLAHa şükür 24 yılına girdik gelen giden yok herkes doğumuma kendini saklıyor tabi bu sadece gelip gitmeleri yazdım yaşadığım zorlukları değil inan bunları bile ağlayarak yazıyorum
Ayyyy bu ne boşan kurtul, çekilecek dert değil, saf mısın arkadaşım bir höt desene hepsine...

Bence de. Hic bu bakımdan düşünmemiştim. Ben de şunu söyledim. Aylık evlerine 80k civari maaş giriyor ve hic bir borçları yok. Neden araba almıyorlar? Benim ki yine susuyor. Haklı olduğumu bildiği yerde ağzını açmıyor. Ama onlara durmaları gerektiği yerde de durun demiyor. 😡
İyi de sorun bu zaten. Kocamdan evliliğimden memnunum diyorsunuz ama kocanız böyle biri. Baskıya gelemiyor dik duramıyor. Kim çekerse o tarafa gidiyor. Kendi çocuğu olacak yaşa gelmiş adamı ilkokul çocuğu gibi eğitecek misiniz? Kayınpeder dediğim olacak diye istemiş arabayı ve dediğini de yaptırmış. Evinizde kucağınızda bebek varken de isteyecekler arabayı eşiniz de napim diyecek götürecek kapılarına.

Altın vermiş evin kredisi ödenmiş... Bunlar çok karışık ve çözümü zor işler. Daha doğrusu sizinki gibi eş için çözmek zor. Siz de malesef dahil olamazsınız çünkü evliliğinizden önce alınmış yatırımlar. Akıl sağlığınızı korumak bebeği sağlıkla büyütebilmek için o arabadan vazgeçmeniz gerekecek gibi ya da ne kadar altın verilmiş öderiz ama araba bizde kalır diyeceksiniz.

Yaaa bu erkeklere ne oluyor evlendikten sonra !!!
Sanki evlendikten sonra anne babaları olduğunun farkına varıyorlar sanki biz getiriyoruz çeyizle.
Normalde ayda yılda bir konuşanlar bile evlendikten sonra anacı oluyor.

Bu zamana kadae bütçeleri birse, maaşını ailesi yönettiyse hiç bişey yapamazsınız.
Hele birde yakınsa evleriniz kolaylıklar diliyorum.
Çok haklısınız.

Sessiz bir tip işte
Siz kızıp bir şey deyince de susup hiçbir şey demiyormuş bu konuda
İki tarafa da kesin ve net şekilde hayır diyemiyor.
Yıllarca ailesine dememiş şimdilerde başlamış onlar pek ciddiye almıyor ama siz yola getirirsiniz yakında anlarlar.
Şimdi de sizi dinler.
Eşiniz öyle birisi işte yola getirirsiniz diyorum.
Hani direkt ailem höö onlar ne derse o diyen ailecilerden değil onlar daha fena
Kim daha baskın çıkarsa onu dinliyor işte diyorum
Araba kiralasalarmış eti topu 2. Hafta kimse konusunu açmamış pintilikten.
Böyle kocanın burnundan getirmekten ve de mesafe koymaktan başka önerim yok...
Hamilelik konusunda ustunuze gelinmesi size ozgu degil, haksizlar mi degiller ama her konu kendi ozelinde değerlendirilmeli diye dusunuyorum. Hastalik durumunuzu okuyana dek ben de kizmistim bu arada ama sizin durumunuzu kim yasarsa yasasin benzer sekilde ilk firsatta hamile kalmaya calisabilirdi galiba, tabii ki hamileligi omru boyunca asla dusunmeyen de olabilirdi. Ben hamile kadinlarin uzulmemesi taraftariyim, kocasi olmadan bakabilecek maddi manevi gucu olduğunu dusunen kadinlara karismayi hele cok hadsizce buluyorum acikcasi neyse dilerim sağlıkla kucaginiza alirsiniz.

Neyse araba konusunda altinlari aileye geri odeyerek cozum bulmak en mantiklisi gibi geldi bana boylece bi omur vay arabamizi alalim da siz ne halt ederseniz edin düşüncesinden kurtulmus olursunuz.
Iki saat kadar önce karşıma aldim. Zamanında altın verdikleri icin ortak mi görüyorlar arabayı dedim. Sanirim dedi. Peki kaç gram verdiler, ne kadar verdilerse verelim. Hem kendi arabalarını alırlar , hem de artık huzurumuzu bozmazlar dedim. Ama biz de artık eve yerleşelim, onlar kiraya çıksın. Geri kalan 3 senelik ev borcunu da altınları bozdurup kapatırız dedim. Ben artık tartismak kavga etmek istemiyorum dedim. Kaynanamlar koye yerlesselerdi her sene kışın 4 ay bizle geçireceklerdi çünkü. Benim hiç haberim yok. Kendi kendilerine plan yapmışlar zamaninda. Emekli olunca da kendi evlerini alırlar rahatca dedim. O ev de onlarin üstüne olsun. Yeter ki ben huzurlu olayim. Baska bir sey istemiyorum dedim.
Burcu çarşamba günü adliyeye gitcem. Evraklari alırım. Anlaşmalı bosanalim dedi.

Bu nerden çıktı???
Öğlen annemlere geçtim. Çarşamba arabayi götüreceğini söyledikten sonra ben ağzıma geleni saydım. Tartıştık biraz. Akşam eve geldim. Galiba o ara ailesi ile konuştu. Anlam veremedim açıkçası. Ben de kalakaldım. E madem bugün gitseydin dedim. Geç oldu dedi. Yarin izin al o zaman dedim. Alamam dedi. Iyi dedim. Çarşamba gidersin. Üstüne kına alirim. Sizinkilere verirsin dedim.

Ne alaka ya? Sağı solu belli olmayan insanlar çok korkutucu. Çok şaşırdım tüm yorumları okudum
Bi de benim o an ki sokumu düşün. Ben gayet düzgün bir dille huzurumuz kaçmasın diyorum. Tartışmak istemiyorum artik diyorum. Ne gerekiyorsa verelim yeter ki karışmasınlar bize diyorum. Adam hic bir seyi duymadi. Tek söylediği anlaşmalı bosanalim.

Burcu çarşamba günü adliyeye gitcem. Evraklari alırım. Anlaşmalı bosanalim dedi.
Ya ailen ya ben mi dediniz, niye bu noktaya geldi? Bırakır giderim diye rest mi çekti? Yuh, o kadar güven evlen çocuk yap adam işine gelirse desin. Konuşmakla hata yapmadınız, söylemeseydim yapmasaydım vs kendinizi suçlamayın :KK43:

Bi de benim o an ki sokumu düşün. Ben gayet düzgün bir dille huzurumuz kaçmasın diyorum. Tartışmak istemiyorum artik diyorum. Ne gerekiyorsa verelim yeter ki karışmasınlar bize diyorum. Adam hic bir seyi duymadi. Tek söylediği anlaşmalı bosanalim.
Bu erkekler neden belli yaşa gelmelerine rağmen bu şekilde ergenlikten çıkamıyorlar anlamıyorum.
Tamam deseniz getirin imzalayalım deseniz ertesi gün yalvar yakar olacak.
Ellerinde olan huzurun farkında değiller, o huzur yok olmak üzeri olunca ancak dank ediyor.
Çok üzüldüm ve şaşırdım sizi düşünemiyorum gerçekten, hem de hamileliğinizin son aylarında çok geçmiş olsun.
Üzmeyin kendinizi nolursunuz, su akar yolunu bulur her şey olacağına varır. Bebeğinizi ve kendinize odaklanmaya çalışın

Ya ailen ya ben mi dediniz, niye bu noktaya geldi? Bırakır giderim diye rest mi çekti? Yuh, o kadar güven evlen çocuk yap adam işine gelirse desin. Konuşmakla hata yapmadınız, söylemeseydim yapmasaydım vs kendinizi suçlamayın :KK43:
Hiç bir sekilde kendimi suclamiyorum. Dugunu kendimiz yaptik. Evi neredeyse kendimiz dizdik. Ailesine neredeyse hic masraf yaptirmadim. Ama en ufak ona kötü gelen bir sey soyledim diye beyfendi bosanmak istedi. Sanırım gözümü korkutmak istedi. Ben aileme ağzımı açamıyorum, sende açamazsın demeye getirmiş olabilir kendi çapında. Ya da şunu bekledi; aaa çocuğumuz olacak, ben asla bosanmam, olur mu öyle sey vs. Ben sadece artik kendi ailen var. Bunu benimse ve benimsettiri beynine sokmaya çalıştım.

Bu erkekler neden belli yaşa gelmelerine rağmen bu şekilde ergenlikten çıkamıyorlar anlamıyorum.
Tamam deseniz getirin imzalayalım deseniz ertesi gün yalvar yakar olacak.
Ellerinde olan huzurun farkında değiller, o huzur yok olmak üzeri olunca ancak dank ediyor.
Çok üzüldüm ve şaşırdım sizi düşünemiyorum gerçekten, hem de hamileliğinizin son aylarında çok geçmiş olsun.
Üzmeyin kendinizi nolursunuz, su akar yolunu bulur her şey olacağına varır. Bebeğinizi ve kendinize odaklanmaya çalışın
Az çok tanıyorsam , gerçi kendimi de kandırıyor olabilirim bilmiyorum, ertesi gün pisman olacak. Bir nevi gözümü korkutmak istedi. Ama başaramadı. Zaten öyle veya değil çarşamba o gitmezse ben gideceğim. Su an beni saatlerdir aglatiyor ya, hakkımı ona da ailesine de helal etmiyorum.

Az çok tanıyorsam , gerçi kendimi de kandırıyor olabilirim bilmiyorum, ertesi gün pisman olacak. Bir nevi gözümü korkutmak istedi. Ama başaramadı. Zaten öyle veya değil çarşamba o gitmezse ben gideceğim. Su an beni saatlerdir aglatiyor ya, hakkımı ona da ailesine de helal etmiyorum.
Blöf yapıyor olsa bile çok çirkin, çok kırıcı bir hareket. Karşısındaki kişi eşi ve daha doğmamış bebeği ayrıca ekstra hassas bir dönemdesiniz.
O blöfü ona yedirip iyi bir ders verirsiniz bir daha cesaret edemez. Mantıklı biri olsa zaten bu tür şeylerin dile yuva yapacağını, o nedenle kullanılmaması gerektiğini bilir.
Siz de durumun farkındasınız, nolursunuz bunu düşünüp kendinizi rahatlatmaya çalışın

X