Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Kizlar gaza geldim. Ve böyle bir sey yaptım .
Helal valla simdi onlar düşünsün, bence daha da cevap verme , bu onlara yeter anlamak isteyen anlar zaten , eğer iyi niyetlilerse yakanızdan düşerler yok değillerse sizi suçlar üste Çıkarlar, sizde ona göre bir tavır alırsınız..

Son düzenleme:
Ah Burcu Hanım ah...
O elinize aldığınız kozu erittiniz be kuzum şimdi.
Kocanız şimdi üste çıkar kesin. Anasına laf söylediniz diye. Sizin pişman etme planınız sekteye uğrar işte. :KK43:
Geldim dedim boyle boyle. Bunlari yazdim. O da bunları dedi. Sadece güldü.
Yarin gidelim halledelim. Daha fazla uzatmak istemiyorum ben dedim. Aynen dedi sadece.

Sanırım bosanacagiz 🤭🤭🤭 ne terbiyesizligim kaldi ne de kıskançlıgım.
Geri adim atma bırak inceldiği yerden kopsun, dağılan incileri de bir zahmet eşin toplasın, toplamazsa da kendi bilir, eşin ne durumda şimdi arayıp iyice şişirmişlerdir...

Şimdi okuyorum da konuyu, gereksiz yere çok gaza getiren olmuş...Gerçi bana da çok atarlandi ama...🥴 Keşke sabahtan gelseydim
Kızmakta yüzde yüz haklı Burcu Hanım.
Ama yıllardır süregelen bir oyun bu gelin kaynana durumu. Madem oynayacaktı bu oyunu, kuralına göre gidecekti.
Ben olsam dışarıya ses vermeden, eşimin üstüne oynardım.
Şimdi doğruya doğru eşi arabayı vermem dese ailesi bir iki söylenir susardı. Mevzu eşini yola getirmekti.

Buna gerek yokmuş bence
Bu tarz şeyler herzaman ters teper, güç gösterisine döner
Arabayıda al aileni köye getir bayramıda oda onlarla geçir, döndüğün zamanda gel eşyalarını al oraya yerleş gibi bir yaklaşım daha doğru olurdu. Yani kısacası eşinizle çözmelisiniz, annesi-babası ile değil

Yarin gidelim halledelim. Daha fazla uzatmak istemiyorum ben dedim. Aynen dedi sadece.
Valla böyle kocayı ciddi ciddi boşa, terbiyesiz adama bak , hala inanmıyor ciddi olduğuna, iyi ki hamile bırakmış yoksa neyine güvenecekti..

Siz neden ailesine mesaj atıyorsunuz ki?
Neyin gazına geldiniz?
Esiniz dava açacağım demiş onu bekleyecektiniz ya da ailenle git köye oradan da onların evine yerles gibi bir şey.
Sizi anlayacaklarıni, ah yavrum bizim yüzümüzden boşanıyor musunuz diyeceklerini mi sanıyordunuz?
Daha fazla gaza gelmeyin bence.

Benden size tavsiye, bir insan sizi yeteri kadar sevip saymıyorsa acınızı öfkenizi gösterdiğinizde yaranızı sarmaya çalışmaz.
Ben anlıyorum, eşiniz üzüntünüzü hayal kırıklığınızı görsün, tamir etsin istiyorsunuz. Ve hatta kayınvalideniz de görsün yıktığı şeyleri istiyorsunuz, müteessir olsun, vah ben ne yaptım desin istiyorsunuz. Ama sadece daha çok acıtırlar böyle canınızı.
O yüzden herkese duygularınızı açmayın. Üzüldüğünüzü göstermeyin.
Her aile aman oğlum üzülmesin, gelini hoş tutalım demez. Her eş aman bu kadın bebeğimi taşıyor, üzmeyeyim demez.
Ama sağlık olsun, sınava tabi tuttunuz hepsini. Sonuçları gördünüz, ona göre hareket edersiniz artık. Önünüzü açtınız, görüyorsunuz artık demektir.
Üzülmeyin fazla, bir şeyler yemediyseniz yiyin, atıştırmalık falan alın, vücudunuzu gevşetin biraz.

Ya yazıcam yazıcam dedim. Yorumlardan şimdi geldim. Keşke annesine yazmasaydınız. İyi veya kötü sonradan haberleri olsaydı. Bizim yüzümüzden oldu demeyecekler. Tersine sevinecekler. Bak oğlum bizim için nelerden vazgeçiyor diyecekler. Oğluna da siz iyi olun sadece ,bizi boşver diyecekler. Sizin evliliğiniz benim ilk yıllara benziyor. Eşinizi seviyorsanız zamanla yontarsınız. İnanın çoğu eş aileleri aynı. Kimisi kendini iyi saklıyor sadece. Siz de çok oyun insanı değilsiniz. Yoksa hamileliğinizi bahane edip yalandan yataklara düşüp istediğinizi yaptırırdınız.

O gun bize yemege geldilrr. Pide yaptırmışlar. Bir de tatli aldilar. Ikinizin suratından düşen bin parcaydi. Paramla rezil oldum diyo hala. Ay ben ne diyorum o ne diyorrr. Gel de çıldırma.
Oğlu boşanıyor kadın pide diyor hey Allahim ne egoistler

Benden size tavsiye, bir insan sizi yeteri kadar sevip saymıyorsa acınızı öfkenizi gösterdiğinizde yaranızı sarmaya çalışmaz.
Ben anlıyorum, eşiniz üzüntünüzü hayal kırıklığınızı görsün, tamir etsin istiyorsunuz. Ve hatta kayınvalideniz de görsün yıktığı şeyleri istiyorsunuz, müteessir olsun, vah ben ne yaptım desin istiyorsunuz. Ama sadece daha çok acıtırlar böyle canınızı.
O yüzden herkese duygularınızı açmayın. Üzüldüğünüzü göstermeyin.
Her aile aman oğlum üzülmesin, gelini hoş tutalım demez. Her eş aman bu kadın bebeğimi taşıyor, üzmeyeyim demez.
Ama sağlık olsun, sınava tabi tuttunuz hepsini. Sonuçları gördünüz, ona göre hareket edersiniz artık. Önünüzü açtınız, görüyorsunuz artık demektir.
Üzülmeyin fazla, bir şeyler yemediyseniz yiyin, atıştırmalık falan alın, vücudunuzu gevşetin biraz.
Kesinlikle doğru bir yorum

X