Kaynanam görümcem ve eşim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşe giriyorsun oyle ayri eve çıkıyorsun koca eline bakarsan hic bise yapamazsin bu hayatta

Kendi yasam alaniniz yok (evli birinin sadece odasi mi olur Allah askina), evliliginizde söz sahibi degilsiniz, sizi esiniz bile adam yerine koymuyor, ama cocugu cok istiyorsunuz. Simdi acik gerekenleri yazarim da, ama o zaman yine bana kocalarini güzelleyip saydirilacak. O yüzden size tek diyecegim: hayatini yakmissin tanimadigin biri ile evlenmekle. Sizi gectim aileniz buna nasil izin verdi. Esiniz yalancinin teki, baba olmayi da hak etmiyor bu yüzden.

Sen çalışan bir kadınsın bir de yeni evlisin kaynana ve boşanan gelen görümceyle mi yaşıyorsun? Çocuk yapmayın çok da istemeyin daha da kötü olur herşey

Sen daha böyle kendini ezdirirsen,topladığın bavulu yarım bırakırsan daha çok çookk ezilirsin.
Ana / oğul birleşmiş yavaş yavaş,sinsi sinsi istedikleri kalıba sokmaya çalışıyorlar.
Mesela eşin evlenmenize ramak kala kaynana ile aynı evde yaşayacağını söylemiş .
Mesela halledecez dediği şeyleri halletmemesi vs
Çocuk çok istiyorsunuz. Anladığım sende çok istiyorsun eşinin eline bı koz daha geçmiş olmuş hadi hayır ola 🤭 sen bu şekilde devam edersen çocukla seni kandırıp o evde yaşamaya devam ettirir demedi deme🤣
Bian önce ağırlığını koyman lazım. Sakın ola sorunları düzeltmeden çocuk yapma. Yeni evliyim,yok annem üzülür,yok felancı şunu der yok konu komşu ne der diye düşünme. Ardına bakmadan kaç kurtul o evden. Ne zaman Eşin gereken şartları sağlar, kendinize ait ev açar o zaman dön. Kendi ayakları üzerinde duran çalışan birisin bunu göstermen şart!

Öncelikle merhaba. Ben 7 aylık evliyim henüz çocuk yok ama çox istiyoruz. Eşimle 2 ay sevgili olduktan sonra nişanlandık. Eşim beni yıllardır seviyordu. Bana açıldıktan 2 ay sonra nişan, nişandan 2 sy sonra da düğünümüz oldu. Sevgiliyken görümcemin boşandığını ve küçük kız çocuğunun olduğunu biliyordum. Eşim bana anne ve ablasının çok iyi insanlar olduğunu söylemişti. Aslında da öyleler. Neyse nişanlıyken eşim bana ayrı yaşayavağımızı sadece bi süreliğine annemlerle kalacağımızı söylemişti. Neyse bi, evlendik düğün falan. Evlendikten 10 gün sonra kayınvalidemin bana karşı tavırları değişti. Nişanlandıöımız günden itibaren bugüne kadar başkalarının gelinlerink bana misal çekiyor. Bunu eşime söylemiştim o da annesiyle konuşmuştu ama ne fayda. Yeni evliyken kendi odamı tezmiledikten sonra diğer odaları temizlemeğe keçerken kaynanam bana " yapma ben yaparım" diyordu. Bu böyle 3-4 ay çekti. Daha sonra ben de yalnızca kendi odamı temizlemeye başladım. Kayınvalidem köye gittiğinde eşimle dışarıya dolaşmaya çıktık kayınvalidem bana " bana neden söylemediniz? Bana neden teklif etmediniz? Onun gelini kaynanasını götürüyo bunun gelini napıyo falan filan" bu durum beni oldukça sıkmaya başladı. Ve ben istemsizce kaynanama karşı agresif olmaya başlsdım. Ve bunu herkes görüyordu. Kaynanam hiç durmuyordu yaptığım yemekleri kötülüyor, beni hiç beğenmiyordu. Kötü yemeklerimi anneme anlatıyordu. Görümcemse beni tutuyordu hep. Kaynanam daha sonra eşimle bana" bir yere giderken benden izin alın!" Dedi. Şimdi de diyor. Ama görümcem nereye giderse annesine söylemiyor. Göremcem temmuzda kavgamız olana kadar gözümde kötü biri değildi aslında. Temmuzun ilk günlerinde hiç birşey yapmadığım halde bana surat astı. Selamımı almadı. Bende evleri temizledim, çamaşır falan derken akşam oldu. Eşim geldi çamaşırları asarken görümcem eşimin yanına gitti ve beni çekiştirmeye başladı. İşte böyle yapıyor öyle yapıyor falan filan. Ben de kızdım hiçbirşey söylemeden odama bavulumu toplamaya başladım. Annemlere gidecektim. Eşim geldi izin vermedi. Kaynanam geldi görümcem geldi gitmememe izin vermediler. O an ayrı yaşamayı dile getirdim. Kaynanam " Neeee? Ben oğlumdan ayrı yaşayamam, oölumsuz kalamam oğlum oğlum oğlum falan filan. Eşimse hiçbirşey söylemedi. Kayınvalidem olur olmaz yerler herkesin yanında evimizin sözlerini söyleyor. İnsanlsr da bana o senin kaynanan böyle yap öule yap diyor. Eşime " evimizin sözünü neden heryerde söyleyor?" Dediğimde eşim annesini tutuyor. İlk başlarda ne söylersem, " tamam hall edicem sen sıkma canını" falan diyordu. Ama son 5 ayda falan hiç benim sözlerimi umursamıyor. Sen yanlışsın, sen böylesin, sen öylesin diyor. Beni hiç anlamamasız artık kalbimi kırmaya başladı. Bu az gibi dışarıya falan da çıkartmıyo beni. Nişanlandığımız zamandan sayarsak 9 ayda 6 defa ikimi, dışarı gezmeye çıkmışlığımız var. Arkadaşlarla buluşuyoruz onu da arkadaşlar davet ediyor. Eşimden olsa hiç çıkarmaz yani. Kendisi her gün arkadaşlarıyla zaman geçiriyor. Her defasında eşime bana zaman ayır demekten dilimde tüy bitti. 27 temmuz tanışlığımızın 1 yılıydı. İşten vana tebrik mesajı attı. Bu kadar. Özel gün diye 1 çiçek ya da 1 çikolata bile almadı. Çalışıyorum kendim. Eşimin boeçları var. Düğünden bu yana çalışıp eşimin borçlarını ödemekte yardım ediyorum. Her zaman yanında olmaya çalışıyorum. O da ne istersem alıp getiriyor. Ama annesi ablası artık bunalttı. Diğer ablasının ailesi bile bize " kaynanadan izinsiz hiç bir yere gitme!" Diyor. Eşim" ya sen kimsin benim özelime karışıyorsun? " Bile demedi. Eve gelince onlar doğru söylüyor, onlar haklı onlar bilmem ne. Beni hiç haklı görmüyor, hiç benim tarafımdan bakmıyor. Bu durum beni eşimden bile soğutmaya başladı artık. Bunu kendisine söyledim. " Bi kavgamızda soyuyacak kadar seviyorsan, sevmemişsin" diyor bana. Yine de kendini haklı çıkarmaya çalışıyor. Arkadaşlar sizce bu durumu nasıl düzelte bilirim?
Ay okurken ıcım sıstı yemınle, bu ne ya bunlar kendını ne halt sanıyor kuzum sen o adamı bırak bosa nesir bu, madem kaynana cadısı ogluna duskun evlendırmeseydı salak mı bu kadın ruh hastası yaa elımde olsa bogmak ıcın gelecem oraya kımene, bosa o meymenetsiz kocayı ondan adam olmaz erkek kuruntusu

Bastan sona hata bukadar kisa surede evlenerwk zaten hicbirini taniyamamissin neden ayni evde kalmak zorundayiz diyemedinmi esin yol yapmis ayni eve girip bidaha cikmaya zaten niyeti yokmus hicbisey duzelmez blofauz bir sekilde al bavulunu git eger ayri ev olmazsa esin kendini duzeltmezse bosan cunku esin ana kuzusu sunepenin teki. Ayrica aman cocuk isteginiz eksik kalmasin ya ke cesaret ev yok sorunlr almis basini gitmis ne alaka cocuk istiyosunuz once evliliginizi duzeltin duzelmiyorsa bosanin cock olunca ama cocugum var ayrilamiyorum dersiniz

Bence kesinlikle evleri ayırın ayıramıyorsanız annenizde kalın biraz kaybedince anlaşılır belki değeriniz eşiniz tarafından. Keşke başta kabul etmeseydiniz ortak yaşamayı... Bunca sorun varken çocuk olmamalı

4 ayda noldu da evet diyip bu şartlarda evlendiniz ki?
Kaynanasız dışarı çıkamazsınız, önüne gelen size yol yordam göstermeye çalışır, koca ayı anasına danasina bir şey diyemez sizi sindirmeye çalışır, ev yok ayrı eve çıkmaya sizden başka kimsenin gönlü yok ama siz bide çocuk istiyoruz diyorsunuz. Kusura bakmayın ama sizin zekasal sorununuz mu var?

Öncelikle merhaba. Ben 7 aylık evliyim henüz çocuk yok ama çox istiyoruz. Eşimle 2 ay sevgili olduktan sonra nişanlandık. Eşim beni yıllardır seviyordu. Bana açıldıktan 2 ay sonra nişan, nişandan 2 sy sonra da düğünümüz oldu. Sevgiliyken görümcemin boşandığını ve küçük kız çocuğunun olduğunu biliyordum. Eşim bana anne ve ablasının çok iyi insanlar olduğunu söylemişti. Aslında da öyleler. Neyse nişanlıyken eşim bana ayrı yaşayavağımızı sadece bi süreliğine annemlerle kalacağımızı söylemişti. Neyse bi, evlendik düğün falan. Evlendikten 10 gün sonra kayınvalidemin bana karşı tavırları değişti. Nişanlandıöımız günden itibaren bugüne kadar başkalarının gelinlerink bana misal çekiyor. Bunu eşime söylemiştim o da annesiyle konuşmuştu ama ne fayda. Yeni evliyken kendi odamı tezmiledikten sonra diğer odaları temizlemeğe keçerken kaynanam bana " yapma ben yaparım" diyordu. Bu böyle 3-4 ay çekti. Daha sonra ben de yalnızca kendi odamı temizlemeye başladım. Kayınvalidem köye gittiğinde eşimle dışarıya dolaşmaya çıktık kayınvalidem bana " bana neden söylemediniz? Bana neden teklif etmediniz? Onun gelini kaynanasını götürüyo bunun gelini napıyo falan filan" bu durum beni oldukça sıkmaya başladı. Ve ben istemsizce kaynanama karşı agresif olmaya başlsdım. Ve bunu herkes görüyordu. Kaynanam hiç durmuyordu yaptığım yemekleri kötülüyor, beni hiç beğenmiyordu. Kötü yemeklerimi anneme anlatıyordu. Görümcemse beni tutuyordu hep. Kaynanam daha sonra eşimle bana" bir yere giderken benden izin alın!" Dedi. Şimdi de diyor. Ama görümcem nereye giderse annesine söylemiyor. Göremcem temmuzda kavgamız olana kadar gözümde kötü biri değildi aslında. Temmuzun ilk günlerinde hiç birşey yapmadığım halde bana surat astı. Selamımı almadı. Bende evleri temizledim, çamaşır falan derken akşam oldu. Eşim geldi çamaşırları asarken görümcem eşimin yanına gitti ve beni çekiştirmeye başladı. İşte böyle yapıyor öyle yapıyor falan filan. Ben de kızdım hiçbirşey söylemeden odama bavulumu toplamaya başladım. Annemlere gidecektim. Eşim geldi izin vermedi. Kaynanam geldi görümcem geldi gitmememe izin vermediler. O an ayrı yaşamayı dile getirdim. Kaynanam " Neeee? Ben oğlumdan ayrı yaşayamam, oölumsuz kalamam oğlum oğlum oğlum falan filan. Eşimse hiçbirşey söylemedi. Kayınvalidem olur olmaz yerler herkesin yanında evimizin sözlerini söyleyor. İnsanlsr da bana o senin kaynanan böyle yap öule yap diyor. Eşime " evimizin sözünü neden heryerde söyleyor?" Dediğimde eşim annesini tutuyor. İlk başlarda ne söylersem, " tamam hall edicem sen sıkma canını" falan diyordu. Ama son 5 ayda falan hiç benim sözlerimi umursamıyor. Sen yanlışsın, sen böylesin, sen öylesin diyor. Beni hiç anlamamasız artık kalbimi kırmaya başladı. Bu az gibi dışarıya falan da çıkartmıyo beni. Nişanlandığımız zamandan sayarsak 9 ayda 6 defa ikimi, dışarı gezmeye çıkmışlığımız var. Arkadaşlarla buluşuyoruz onu da arkadaşlar davet ediyor. Eşimden olsa hiç çıkarmaz yani. Kendisi her gün arkadaşlarıyla zaman geçiriyor. Her defasında eşime bana zaman ayır demekten dilimde tüy bitti. 27 temmuz tanışlığımızın 1 yılıydı. İşten vana tebrik mesajı attı. Bu kadar. Özel gün diye 1 çiçek ya da 1 çikolata bile almadı. Çalışıyorum kendim. Eşimin boeçları var. Düğünden bu yana çalışıp eşimin borçlarını ödemekte yardım ediyorum. Her zaman yanında olmaya çalışıyorum. O da ne istersem alıp getiriyor. Ama annesi ablası artık bunalttı. Diğer ablasının ailesi bile bize " kaynanadan izinsiz hiç bir yere gitme!" Diyor. Eşim" ya sen kimsin benim özelime karışıyorsun? " Bile demedi. Eve gelince onlar doğru söylüyor, onlar haklı onlar bilmem ne. Beni hiç haklı görmüyor, hiç benim tarafımdan bakmıyor. Bu durum beni eşimden bile soğutmaya başladı artık. Bunu kendisine söyledim. " Bi kavgamızda soyuyacak kadar seviyorsan, sevmemişsin" diyor bana. Yine de kendini haklı çıkarmaya çalışıyor. Arkadaşlar sizce bu durumu nasıl düzelte bilirim?
Akıllanırsa akıllanır ama belli ki eşiniz annesinin koynundan çıkamamış bir oğlan çocuğu. Siz bir şey yapamazsınız. Tavsiyem şimdilik çocuk düşünmemeniz. Keşke evinizi ayırabilseniz maddi olarak kendinize özel biraz birikim yapmaya bakın siz ne olur ne olmaz.. Sevgi saygı karşılıklı olur, o size sevgi saygı hissettirmezse , yüzsüzce soğuyorsan sevmemişsindir demesi uyardığınız halde görmezden gelmesi sadece sevginize değer vermediğini gösterin. Şunu deneyebilirsiniz; bir gün eşiniz size gelip bir şey yapmaktan bahsedince bir dakika diyin, hemen annenizi arayın ve anneciğim kocamla şunu bunu yapabilir myiim diye sorun. Bakalım eşiniz ne tepki verecek. Kaldı ki evi temizlemenizi bile istemiyor kayınvalideniz bu sizi ev sahibi gibi değil de daha çok yabancı gibi gördüğünü, kişiselleştiemenizi istemediğini gösterir. . kadın hakimiyet istiyor. Sizin yerinizde olsam eşime giderim aşkım evimizin şurasını şöyle yaptıralım böyle yaptıralım gibi iyi niyetli sözlerle alanda hakimiyet sağlamaya çalışırım bunu yaparkende kaynanamın gözüne gözüne sokarım. Kendi alanında kontrolğ ele geçirdiğinizi görsün kendini tehdit altında hissetsin. Az yüzsüz olun. Dekorasyon falan yapın eşinizide ikna ederek beraber kaynananız gelsn size bağırsın çağırsın eşinizde anneside beraber yaşamanın zorlukarıyla yüzleşsin. Çok prenses olmayın yani sahiplenin evi.. Burası aslında benim evim siz misafirsiniz der gibi davranın biraz. Rahatsız olacaktır kayınvalideniz mutlaka.

Babam çoktan vefat etti. Bir tek aannem var. Onu da kendi sorunlarımla yıpratmak istemiyorum
Annem yalnız azda onunla kalalım diyeblrsn bi başlangıç olur. Kayınvalidenizin en azından kızı varmış annenizle ilgilenin azda hem eşiniz iyi biriyse bunu kabul eder etmezse bilin ki bu adamdan kurtulmanız gerek.

Ya gerçekten oha ama.
Ya siz daha ananızın evine bile elinizi kolunuzu sallayarak gidemiyorsunuz belli ki, eş kişisinin anası danası size izin vermiyor..Anaaaa var ya mahalleyi toplarım bu nedir be, siz birazda blöf yapmışsınız onlara...Bir de kalkıp bunlara çocuk mu yapacaksınız es kisisi de kaç yaşında Allah aşkına 16 yaşında falan mı evlendiniz bu nedir böyle.
Size direk olacakları söyleyim mi paşa paşa o evde kalırsınız. Yarın öbür gün de hamile de kalırsınız kesin.. Dogurursunuz da 1 seneye kalmaz konunuzun içeriği,ya eşim böyle böyle çocuk oldu herşeyle ben ilgileniyorum beni begenmiyorlar, kadınlığımı laf ediyorlar,kaynanam görümcem eşim kendi havalarında,bir de beni eziyorlar annemleri arayamiyorum bile izin vermiyorlar,ee sizce ikinci çocuğu yapım mi çok istiyooozzz 🤦🤦🤦sonra ikinciyi de yaparsınız.Bu sistem bu kafalarda hep böyle.esiniz koca olmayı başaramamış ki baba olmayı basarabilsin.Kendiniz çocuğunuzu böyle saçma salak bir ortamda büyütmeyi göze alıyor musunuz?Bir de onun günahına gireceksiniz bu bilincsizlikle belli ki çok bilinçsizsiniz çünkü artık mevsimler değişiyor,yıllar değişiyor,zaman değişti,insanlar gelişiyor hala 14.yuzyildan kalma kafalar.Daha kendine yeni ev tutamayan adamlar şeylerinin peşine düşüyor,ya bir de elin kızına ailecek adamlık tasliyorlar sözde.. Ayy Allah'ım akıl fikir ver yarabbim herkese.
Valla ben şimdiden sadece doğmamış çocuğunuza üzüldüm size de hiç uzulemedim! Çünkü artık pasif,kendini bilerek ona buna ezdiren kadınlara,bu sebepten anasının evine bile izinle giden,üstüne üstlük çocuk planları yapan kadınlara valla uzulemiyorum.Ama yine de yazık günah. Değişin biraz değişin

Akıllanırsa akıllanır ama belli ki eşiniz annesinin koynundan çıkamamış bir oğlan çocuğu. Siz bir şey yapamazsınız. Tavsiyem şimdilik çocuk düşünmemeniz. Keşke evinizi ayırabilseniz maddi olarak kendinize özel biraz birikim yapmaya bakın siz ne olur ne olmaz.. Sevgi saygı karşılıklı olur, o size sevgi saygı hissettirmezse , yüzsüzce soğuyorsan sevmemişsindir demesi uyardığınız halde görmezden gelmesi sadece sevginize değer vermediğini gösterin. Şunu deneyebilirsiniz; bir gün eşiniz size gelip bir şey yapmaktan bahsedince bir dakika diyin, hemen annenizi arayın ve anneciğim kocamla şunu bunu yapabilir myiim diye sorun. Bakalım eşiniz ne tepki verecek. Kaldı ki evi temizlemenizi bile istemiyor kayınvalideniz bu sizi ev sahibi gibi değil de daha çok yabancı gibi gördüğünü, kişiselleştiemenizi istemediğini gösterir. . kadın hakimiyet istiyor. Sizin yerinizde olsam eşime giderim aşkım evimizin şurasını şöyle yaptıralım böyle yaptıralım gibi iyi niyetli sözlerle alanda hakimiyet sağlamaya çalışırım bunu yaparkende kaynanamın gözüne gözüne sokarım. Kendi alanında kontrolğ ele geçirdiğinizi görsün kendini tehdit altında hissetsin. Az yüzsüz olun. Dekorasyon falan yapın eşinizide ikna ederek beraber kaynananız gelsn size bağırsın çağırsın eşinizde anneside beraber yaşamanın zorlukarıyla yüzleşsin. Çok prenses olmayın yani sahiplenin evi.. Burası aslında benim evim siz misafirsiniz der gibi davranın biraz. Rahatsız olacaktır kayınvalideniz mutlaka.
O enerjiyi bence direk kocasına baskı şeklinde ev değiştirmesi için kullansın.O kişiler bunu anlayabilecek kapasitede olsaydı zaten sacma sapan davranışlarda bulunmazlar.İs dekorasyonla anlatmaya gelmeden önce daha mahrem olması gereken konular var şimdi koca koca kayınvalide bunu dusunemiyor mu ki dekorasyonla anlasın🤔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X