kaynanam evimi bir yardım kuruluşuna bağışlarım diye tehdit ediyor

arkdaşım bunca yillik eşin seni bir eve değişebiliyorsa asıl ona üzülürdüm ben, yada sen beni ev için boşarmı diye düşünüyorsan çok ama çok üzücü bir durumdur bu
kayinvalde vs. hikaye
eğer bir ev sende önemliyse daha büyük sorunlar var benim gözümde

evet canım uzatıyor tabi o hep haklı en namuslu o en iyi o

öyle bir zihniyet ki anlatamam o annesi olarak genelevde olsa bile anasıymış ama ben kimim dimi karısı değilim sanki o adamın ben bilmemneymişim allah kimseye yaşatmasın o lafları bana söylerken dondum kaldım elim ayağım titredi eşimde yanımda tabiki dedi sus artık sen neler diyorsun ama eşimi taktir ettim o zaman annesine dediki evet o kötü kadında olsa ben onla yaşayacağım sen ne dersen de eğer senin yüzünden karımdan ayrılırsam senin yüzüne bakmam anne diye bunu bil dedi
ama dinleyen kim dediğim dedik diyor biz kirada oturuyoruz onla beraber değil evime geldiğinde bu hakaretleri ederken defol git bu evden diyor bana oğlumun evi burası sen kimsin diyor bende onu kovdum burası benim evim gidecek olan sensin dedim kadın ayaklarını vuruyor yere inadından sonunda oğluda dedi kalk git anne evimden dedi ama inatla gitmiyor neredeyse polis çağıracaktım rezil etti bizi ev sahibine ne diyim allahtan ev sahibim çok iyi bir kadın
aldırma ona dedi aklını yemiş aklı başında insan bunları nasıl konuşur diyor yaşlılıktan bunamış artık ne dediğini bilmiyor diyor

offf çok zor çok ben ki kimseye laf söyletmezdim kendime evlendim bu hale geldim cahil bir kadının maskarası oldum allah sonumu hayır etsin bu yazdıklarımı genç kızlarda okusun ki yanlış evlilik yapmasın düşünsünler sabır istiyorum allahtan sadece

bak işte en güzeli kocan sana laf ettirmemiş, yanında olmuş. mahallede de deli diyorlar dediğine göre sen ona çocuk gözüyle bak. ama onu kovman yinede iyi olmamış, yuvan için mücadeleye devam :teselli:

anne biz sana evin için bakmıyoruz annemiz olduğun için bakıyoruz desin. evin senin istediğini yap desin. bi daha böle bişi söylemez sanırım.
bu lafın üstüne evi satarsa karışmam ama

arkadaşlar bugün eşimle konuştım bu yazdıklarımı buraya sen beni annenin evi için boşarmısın dedim
ne demek dedi ömür boyu kirada otururum öbür dünyaya götürecek halim yok dedi
benim için sen önemlisin ev mal mülk hiç bişi dedi bende rahatladım ohhh be dünya varmış
nasıl rahatladım bilemezsiniz

birde dedimki ya etkilenirsen onun sözlerinden

dediki bıktım onun evinde tehdit tehdit evi olmasa neyle tehdit edecekti beni merak ediyorum dedi
böle işte

arkadaşlar bugün eşimle konuştım bu yazdıklarımı buraya sen beni annenin evi için boşarmısın dedim
ne demek dedi ömür boyu kirada otururum öbür dünyaya götürecek halim yok dedi
benim için sen önemlisin ev mal mülk hiç bişi dedi bende rahatladım ohhh be dünya varmış
nasıl rahatladım bilemezsiniz

birde dedimki ya etkilenirsen onun sözlerinden

dediki bıktım onun evinde tehdit tehdit evi olmasa neyle tehdit edecekti beni merak ediyorum dedi
böle işte

ayrıca bayram geliyo yine şeytan azapta yani ben gene ne laflar duyucam allah bilir allahım bayram olmasın diye dua ediyorum yaaaaasenağlamasenağlama

oooh valla çok sevindim canım
bak nede iyi oldu konuşman değilmi...
sen sonunda bunu yazmasaydın benim yorumumda "burada bizlere danışacağına bir an önce eşine açılda için içini yiyip durmasın" yazacaktım
ama inan şu son mesajın çok mutlu etti beni...
bak ne diyecem bayramda yaklaşıyor evine gideceksin tabii belki laflarda işiteceksin en iyisi boşver duymazdan gel...
bilirsin sessiz kalmak en iyi cevaptır bazen...
onu kaule almıyor önemsemiyor amaaan konuş sen kendi kendine banane umurumda değil demektir
ve bu karşıdaki insanı deli eder içi içini yer bak umursamıyo bile der!
sen nasıl olsa kocandan istediğin cevabı almışsınya gerisi fasa fiso....
hiç umursama artık...
inan çok mutlu oldum senin adına...

Benim anlamadığım nasıl böyle bir düşünceye kapıldığın.Eşin sana böyle birşeymi ima etti yoksa senin kendi hüsnü :uhm::uhm:kuruntuların mı? Ev için seni boşayacaksa uğurlar olsun diycem ama "bekara karı boşamak kolay derler" diyede bir laf var.Tabi o kadarda kolay değil onca yıl bir yaşanmışlık var, bir paylaşım var.Kaynanankötükedihüso blöf yapıyordur endişelenme kaynanaların %90'böyle zaten enerjilerini huzur kaçırmak için kullanılırlar çünki oğullarını kıskanırlar, paylaşmak istemezler vede pislik yaparlar böyle.%10'luk kısmıda istisna zaten herkese nasip olmaz. Tam tersi iyi kaynanalarda gelinler terminatör çıkar. Demekii bu dünyanın düzeni böyle.Sık dişini zaten 70 yaşına gelmiş.a.s.a.s.

Ayrıca çok acı ama bir gerçek daha var. Ohh benim aslanlar gibi kocam var yaslar sırtımı rahat ederim diye sakın düşünme hayatının en büyük hatası olur. Öyle birşey yok arkamda diye bir yaslanırsın gözünü açarsın dipsiz kuyulara düşmüşsün.-tatlicadiarzu--tatlicadiarzu-Üstelik seni ordan çıkaracağı yerde üstüne toprak atar. Benim kocam asla öyle birşey yapmaz diye düşünmemeliyiz hiç birimiz. Her zaman kendine güven, sadece kendine güven ve kendi ayakların üzerinde duracak güce sahip ol.Tabiki kocanla:1hug: yaşayacağın, paylaşacağın şeyler olacak ama bir tarafta hep kendin ol,kendin için yaşa bazı durumlarda kendin için egoistte olmak gerekiyor, çünki hayat sürprizlerle dolu ne zaman ne getireceği belli olmuyor.:lepi:Ayakta ve hayatta kalabilmek için hazırlıklı olmak lazım.Gözümün önünde o kadar çok örnek varki.Artık evlilikler pamuk ipliğine bağlı ne yazıkki.a.s.

tepkinizi verin canım bağışlarsa bayışlasın ğençsiniz sizde ileride ev sahibi olabilirsiniz onun hakaretlerine katlanmak zorunda kalmazsınız eşin bence tepki vermeli onun malını istemediğini anlatmalı

bence korkma canım...
2f5hzehba73cd8mol2iigkruj2.gif

sen onun evine güvenerek evlenmedin kocanla...
onun evide olmadan evliliğiniz devam edebilir.
neden kocan bundan korksunda boşansın ki...

sen hayatına, yaşamana bak bana kalırsa
5499e3db069a27fc74ca4c8kj2.gif

mrb,bence ne olursa olsun kaynanan senin eşinin annesi yanı biraz arayı ii tutmak sesin elinde ve bence eğer eşin snei gerçekten seviyorsa sırf kaynanan evimi bağışlarım dedi diye seni bırakmaz bu evlilik çocuk oyuncağı deil eğer eşinde aklı başında birisiyse tabiki seni kaynanan tehdit etti diye bırakmaz .Bence eşin akşam üstu işten geldikten sonra her akşam deilse bile haftada 2-3 gidip eşinle yarım saat de olsa eşinin annesinini görmeye gidin düşünsene senin çocuğunun seni 1 zaman gelip yalnızca haftada 1 saat görmesini zor deil mi?

mrb,bence ne olursa olsun kaynanan senin eşinin annesi yanı biraz arayı ii tutmak sesin elinde ve bence eğer eşin snei gerçekten seviyorsa sırf kaynanan evimi bağışlarım dedi diye seni bırakmaz bu evlilik çocuk oyuncağı deil eğer eşinde aklı başında birisiyse tabiki seni kaynanan tehdit etti diye bırakmaz .Bence eşin akşam üstu işten geldikten sonra her akşam deilse bile haftada 2-3 gidip eşinle yarım saat de olsa eşinin annesinini görmeye gidin düşünsene senin çocuğunun seni 1 zaman gelip yalnızca haftada 1 saat görmesini zor deil mi?

canım iyi güzel söylüyorsunda seni adam yerine koymeyen bir kadına iyi davranmaya çalışmak enayilik ve salaklık olmazmı neden gideyim onu ziyarete o beni yerden yere vururken ben o kadar aşalıkmıyım kötülüğe iyilikle cevap ver diyorsun ama sana her türlü hakareti yapan bir insana ki insan bile değil bu kadın sen ne yaparsın

hiç sanmıyorum tabi bekar olduğun ve olayları sen yaşamadığın için sana basit gelebilir ama herkes kendi yaşadığını bilir

bazen yaşlıyım diye gençlere istediğini yapmak yakışı kalırmı saygı hakedene duyulur ve ne için ona saygı duyayım tşk ederim bana ne güzel de hakaret ediyorsun ağzına sağlıkmı diyeyim sen yaşlısın ben gencim ya ne dersen de ben kaldırırım ben kişiliksizim mi diyeyim canım

ne dersin????

ev için beni boşayacaksa kocam ben ona koca bile demem arkadaşım,

ve annesi bana ağza alınmayacak hakaretler edecek kocam da bunları yutup hala ona pazar alışverişinemi gidiyor.

ben olsam kocamı alır kiraya çıkarım ne ona nede evine tenezül etmezdim.

Keinlikle katılıyorum.Bakma işi içten gelen iştir.ömür boyu başşıma kalktıracağıma tek göz odalı evde kirada yaşarım ama ekmeğim tatlı olur.hiç kusura bakmasın.:sm_cool::sm_cool::sm_cool::sm_cool:

arkadaşlar siz olsanız ne yapardınız düşünüyorum ne yapacağımı bilemiyorum

kaynanam eşimi eğer bana bakmazsan evimi bir yardım kuruluşuna bağışlayacağım diye tehdit ediyor.ama eşim buna rağmen her hafta sonu gider eksiğini yapar işini görür pazarına gider ne yaparsa yapsın memnun olmuyor bu kadın aslında beni istemiyor bana ağıza alınmıycak hakaretler etti 3 ay önce bende doğal olarak konuşmuyorum ve gidip gelmiyorum burada bu hakaretleri söyleyemem ağıza alıncak gibi değil

kısacası benden boşanmasını istiyor oğlunun ve tek ona bakmasını onla ilgilenmesini onu hoş tutmasını bekarken ki gibi hergün eve gelmesini istiyor
tabi bu durumda benim varlığım bir yuvasının olması haftada bir gitmesine sebep oluyor

asıl sorun ya eşim ennesinin bu evimi bağışlarım lafına inanıpta boşanmak isteyebilirmi ?sanmıyorum ama ya derse ki ev elden gidecek ben evsiz kalıcam dermi

ayrıca kaynanam ne zamana kadar kira vereceksin senin bir evin yok diye de aşağılayıcı bir şekilde konuşuyormuş

ben bu yüzden her an boşanabilirim sanıyorum ve evliliğimde ileriye dönük bişeyler düşünemiyorum mesela çocuğum yok aslında çok isterdim fakat ya bişey olursa diye cesaret edemiyorum

siz olsanız ne yapardınız?:a015:

Zorla iyilik yaptırıyor .

Bi de tehdit ediyor...yaşlılık zor iş :nazar:

Korkuyo işte yalnız kalmaktan,ama bu şekilde davrandığı için de kendini her geeçn gün yalnızlığa ittiğinin farkında olmuyo tabi :nazar:

Ah hanım teyze ah...

Bırak gençleri kendi hallerine,ne diye tehdit edip duruyosun,Allah dan hiç mi korkmuyosun...

Teşekkür edip,minnettar kalcağına,başına kakıp durmak ne diye?

Bak eşinle de konuşmuşun ,rahatlamışın ne güzel etmişin canım.

Bu mesele bence böyle devam eder gider...

En iyisi kiraya çıkın derim ben.

Hiç olmassa laf işitmekten kurtulursunuz,gene arada eşin gider eksiğini gediğini tamamlar,ziyaret eder...

Ama bu ev konusunu halletmiş ve onun ağzına da bu konuda fermuarı çekmiş olursunuz.

Kirada olursunuz ama ağzınızın tadı olur hiç değilse canım...

Allah kolaylık versin...

X