kaynanam evimi bir yardım kuruluşuna bağışlarım diye tehdit ediyor

Tuhaf bir ilişki yani kadıncağız oğlunu yanına çekebilmek için evini satmakla tehdit ediyor.
Ve oğluda annesini "annem ölünce biz o eve taşınırız diyecek kadar "çok seviyor daha ölmeden bunu pplanlarını nasıl yapar anlamıyorum .Ama kesin olan bişey varki oda senin şüphelerin yani bunu düşünen bir adam heralde senden boşanma konusunda viçdan yapmaz.Zor bir durum arkadaşım Allah yardımcın olsun eşinle konuşma konusunda bişey diyemeyeceğim ben galiba bunu gururuma yedirip soramazdım.

kaç senelik evlisin eşin sana karşı nasıl bilemiyorum ama burda eşinin idare etmesi gerekiyor. annesine hiç mi bişey söyliyemiyo yani bu kadar olay olurken aman alsın evini naparsa yapsın ya bir ev için bu kadar çile çekilir mi evin olsa ne olucak işte bak huzurun yok.
eşini al karşına konuş bana bu kadar şey yapılır ve söylenirken sen ne düşünüyosun diye rahatsızlığın açık açık belirt yani

seninkine benzer durumda bende var bizde kayınvalidemle altüst oturuyoruz ve kafası
bozuldumu hemen evi satmaya kalkıyor eviyle terbiye ediyor kira ödeyecek gücüm
olsa tenezzül etmemde işte çekiyoruz böyle

yorumlarınız için teşekkür ederim ben kaynanamla oturmuyorum zaten ayrı evde kirada oturuyorum fakat evlerimiz yakın aynı semtte allahın sevgili kuluydum ki başta direttim annenle oturmam diye ama kadın yineden yetişiyor ya tel ya eve gelip hakaret üstüne hakaret bana eşime ağzına ne gelirse söylüyor eşimin yanında söylüyor zaten çekinmesi yok

eşimde annem ölünce biz o evde otururz diyordu bende istemiyorum evini biz yaparız kendimize evide kendinin olsun yeter ki huzur versin bana diyorum fakat her zaman tehdit ediyor

ya eşim anasının aklına uyarsa ya boşanırsak saçma sapan bir sebepten ayrılmış olcaz

birde dayanayımda nereye kadar en azından yaşım geçmeden olanlar olsa hayatımı sil baştan kurarım belki evlenirimde
benim annemde yaşlı sığınacak bir yer bulamazsam ya annem de ölürse ortada kalırım diye çok korkuyorum

allah bu kaynanayı nasıl bilirse öyle yapsın çok üzgünüm çok arkadaşlar

:1shok:canım kaynanan problem anlaşıldı ama beni çok şaşırtan cümleler kurmuşsun diyorsun ki eşim ya ona kanarsa.senin eşin çocuk mu bi ev için senden gecer mi ?ya da eşine güvenin hiç yok mu senin?:1shok:demek ki yok güvenin canım ya..şimdiden korku almış seni kime giderim nereye sığınırım diyorsun ,yasım gecmese d ebaşkası alsa diyorsun:1no2:ya nasıl bi evlilik sizinki cok üzüldüm inan bu strese bu düşünceye dayanılmaz allah sana sabır versin yanlış evlilikleri görünce insan cidden korkuyorkafamçokkarıştı

o kaynana oğluna bırakır evi
siz merak etmeyin.
sadece parmağında oynatmak için tehtit ediyor.yada daha çok hürmet görmek için.
size neden bu kadar küfür ediyor anlayamadım?
çok zor bir durum.
sizlik bi durum kalmamış artık.
oğluyla iyi anlaşsınlar,size bulaşmasınlar.
size küfür eden bir kaynanayla zaten görüşmek sağlıklı değil.

bend takılmak istemiyorum belkide karını boşamazsan ve bana bakmazsan evi bağışlarım demiştir bilemiyorum
başka çocuğu yok eşim tek çocuk ayrıca 70 yaşında ve her hafta bişi bulur o kadar çok ki hangi birini anlatsam sizlere sayfalar yetmez
bu da son numarası evini koz kullanıp tehdit
önceden yok evi satar abimin yanına giderim yok evi satıp huzurevine gitcem yok bilmemne daha neler unuttuklarım olabilir çünkü hepsini hatırlarsam aklımı kaçıracağım
eşimde o ev benim benim çok emeğim geçti tabiki benim olacak falan diyor bende bu yüzden ev için beni terkedermi diye düşünmeden edemiyorum

ooffffff offfffff bıktım artık evlilikten nefret ettim herşeyden nefret ettim bu kadın ayesinde yaşlı insanların hepsi böyle sanıyorum bıktım artık

canım yaa olayın içinde olduğun için kırılıyorsun anlıyorum bide kadını sevmediğin için herşey iyice büyür gözünde. büyükler hürmeti başka yolla edineceklerine malesef tehditle kazanacaklarını sanıyorlar. 70 yaşında bi insanı çocuk gibi gör ve gerçekten umursama dediklerini. aranızı bozmasına izin verme, kocana daha yakın ol. ben evli değilim bilemem ama böyle bişey tanıdığımın başına gelmişti. gelin yine de hoşgörülü davrandı ona karşı. ve en sonunda kayınvalidesi özür diledi ondan. yüzde yüz blöf diyorum. bu arada sevmesen de ona Allah rızası için iyi davran, EL-VEKİL zikrini sıkça çek. anlamı:el-Vekil: Tevekkül sahiplerinin işini düzeltip onlardan daha iyi temin edendir ve Allah (azze ve celle) bütün işlerimizi için en büyük ve tek Vekil'dir.
Allah (azze ve celle) hayatını, O'na tevekkül ederek düzenleyen ve böylece O'na sığınanların işlerinde kendilerine yardım edendir; İdaresinde hiçbir kayda ve şarta bağlı olmayandır.

rabbim islah etsin ne diyelim madem öyle dyior esin sat desin zaten bi daha agzin alamaz o kelimeyi

bu kadar kötü düşünmeyin ne olurr:teselli:
yaparmı eşininiz kaç yıldır evlisiniz hiçmi bişey yok arada olmaz sanmıyorum eşiniz sizin gibi en kötüsünü düşünmez....:1no2:
madem bu tarz korkularınız var alıp karşınıza konuşun
önce siz boşanma düşünceniz varsa dile getirin kii tepkisi ne olur bakmak lazım içinde varsa bu işi bitirir zaten hayatınıza devam edersiniz daha zaman varken sizinde dediğiniz gibi...
ama öle bişey yoksa eminim herşeye rest çekip size sıkı bişekilde sarılacaktır...
yüce rabbim hakkınızda hayırlısnı versin inş.:Saruboceq:

hayırlısı olsun canım bende 4yılllık evlıyım 3yasında bır kızım var.....
sen en ıyısını yapmıssın hemen cocuk yapmamakla ben pişman degılım ama senın acından söyluyorum.....
bencede eşinlede otur herşeyi konus konusabıldıgın kadar eger ki annem deyıp baska bırsey demıyorsa en güzeli yol yakınken bıtırmek.....fazla üzülme ....iyi haberlerını beklıyoruz...

Zor,çok zor...Çok üzüldüm ben..benneyaptımki
İnsanların yaptıkları iyiliğin karşılığını beklemesi ve başına kakması gerçekten çok çirkin..:nazar:
Çalışıyorsunuz sanırım..
Eşiniz de çalışıyordur herhalde..
Yerinizde olsam hemen taşınırım,kirada yaşarım ama o kadar lafın altında kalamam ben..:nazar:
Eşiniz yine annesini görür,ihtiyaçlarını karşılar en azından ev konusu kapanır..
Daha fazla rencide olmazsınız en azından..:teselli:

Aynen böyle yaparım...
Tehditle bana iş yaptıramaz kimse....
Evi var diye bakıyorsam ben ona zaten kendimden şaşarım....

burda çok yanlış bir anne oğul ilişkisi var herşeyden önce araya ister istemez maddiyat girmiş.samiyet kalmamış.o anne zorla göreceği ilgi ve sevgiden ne anlayacak bilemedim.eşinizde sırf bu yüzden anneyle ilgileniyorsa buda nasıl bir evlatlık onuda anlamadım.tabiki kaynananızla aranızın kötü olması sizi huzursuz etmesi çok kötü.ama hepimizin başında.eşiniz size annemin evi bize kalacak o yüzden tüm yapılanları sineye çek dedimi.eğer dediyse günün birinde boşanalımda der.olması gereken eşinizin annesini karşısına alıp bak annecim ben seninle evin için ilgilenmiyorum.beni bununla tehdit edip karımla huzurumu bozamazsın.evini kime vermek istiyorsan ver.ben yine evlatlık görevlerimi yerine getiricem.gerisi senin vicdanına kalmış tarzından bir konuşma yapması lazımdı.oda oğlunun tavrını bilir ona göre davranırdı.diye düşünüyorum.eşiniz size güven vermiyor.zaten bu kadar maddiyatçı bir zihniyetin büyüttüğü çocuktanda daha fazlası beklenilemez.üzgünüma.s.

eşinizin sizden bu sebep yüzünden boşanacağını düşünüyorsanız,
eşinize pek güvenmiyorsunuz galiba...
bu soruları kafanızdan atmanın en iyi yolu eşinizle konuşmaktır
.

bu anne -oğul ilişkileri banada ters geliyor tabiki fakat kadın ne konuştuğunu bilmiyor acaba aklında bir sorunmu var diyorum
eşim gittiğinde ağlayıp sızlıyormuş bana neden bakmıyorsun diye ama adam her hafta sonu gider onun maksadı benden boşanması aslında

bana evime gelip benim yuvamı yıktın dedi ve oğlumu elimden aldın oğlumun parasını yiyorsun diyor aklımı kaçıracaktım inanamazsınız

ayrıca bana oğlumdan önce kimlerle yattın kalktın sonrada oğluma yamandın diyor resmen o...... diyor kadın ya buyrun ne yaparsınız bu kadına siz olsanız artı bunları oğlunun yanında söylüyor canımdan bezdirdi bu kadın beni ''dışardan görenler mesut sanıyor bilmezler gözlerim her gün ağlıyor ''

ileriye dönük plan yapamıyorum bu yüzden evime eşya alamıyorum çünkü başıma bişi gelirse ayrılırsam diye hep paramı bankaya yatırıyorum hiç özendiğim bişi almam tatile gitmem masraf olmasın diye

evleneli 4 yıl oldu bir defa denize gitmedik böyle nereye kadar gider bilmiyorum

eşimaslında iyi bir insan yumuşak yufka yürekli anası ağlayınca yazık der hemen inanır ama kadın şeytan ağlıyo ağlamasına inanmazsa eviyle terbiye ediyo
hergün dua ediyorum rabbim kurtar beni bu sıkıntıdan diye nasıl olursa olsun

ya boşanırım yakadın vefat eder yada ne biliyim nasıl bişi çare olur bana bilmiyorum ama tez zamanda kurtar yarabbim diyorum

ne kadar çirkin bişey
çok çok zor bir durum ama kayınvalide akli dengesi yerinde değil gibi
eşin de annesine kanmaz heralde anlıyordur ne yapmak istediğini
ona bakacak başka kimse yok ise kayınvalidenin yükümlülüğü size ait değil midir?

Ev için sizi boşaması ihtimali olan bir kocayla hala neden yaşıyorsunuz? Kocanızı alın karşınıza annen bu evi kesin olarak bağışlayacağım yada karından boşan dediğinde kararın ne olur diye sor ve net bir şekilde cevap iste ık mık ediyorsa onun boşamasını bekleme sen boşa. Olur mu öyle şey yaa ne demek kayın validem evi vermezse kocam beni boşar? Bunun ihtimalini bize sormayın eşinizi tanımıyoruz çünkü ama mantıklı bir aile sadık bir eş evliliğin anlamını kavrayan bir insan değil eşini boşamak annesinin bu sözlerine bile papuç bırakmaz.

ne kadar çirkin bişey
çok çok zor bir durum ama kayınvalide akli dengesi yerinde değil gibi
eşin de annesine kanmaz heralde anlıyordur ne yapmak istediğini
ona bakacak başka kimse yok ise kayınvalidenin yükümlülüğü size ait değil midir?

tamam bize ait fakat dilini tutsa bana ağır hakaret etmese bende giderim işini gücünü yaparım inş boşamırsınız inş çocuğunuz olmaz diyen bir kadına sen bakarmısın benim içimden gelmiyor ona bakmak ama oğlu baksın ben ona engel olmuyorum gitmek istiyor gidiyor hiç sorun etmem gidip gelmesini ama kadın hiç bişiden memnun değil kioğlu onun her ihtiyacını alır ama ne yapsak boş iyiki bi evi var başımıza kakar durur

hele oğluna ettiği belalar selalar hiç sormayın aslında oğlu benden daha çok hakaretini dinliyor

bu kadın ayrıca bütün mahallesindeki insanlarla kavgalı geçen sene komşusuna hakaret ettiği için sokaka ortasında dayak yemiş karakollardan topladı eşim onu yani kocam da canından bezdi bende
artık hiç şaşırmıyoruz annem şunla kavga etmiş şöyle böyle olmuş denince

mahallede kimse sevmez onu lakabı bile var deli diye
kimse onla muhatap olmak istemez

egerki sen esinin sirf evi kaybetme korkusuyla senden bosanmasini aklina getiriyorsan kusura bakma ama ben o evlilige sasarim. Allah yardimcin olsun

Pardon ama ne hakla senin namusuna dil uzatiyor bu kadin ?
Esin buna nasil izin veriyor ?
bu kadari da fazla ama haaa
7 yilini vermissin
Al esini karsina konus, içindekileri soyle, boyle nereye kadar surup gideceksin ki evliligini
Içinde suphe olacagina, en azindan konus, ogren, rahatla
ama kaynanan hasta. yapilacak hiç birsey yok, degismez, mumkun degil
ama esine çok is dusuyor, bence al karsina konus
Baktim olmadi, tasinin ordan,

[I]Pardon ama ne hakla senin namusuna dil uzatiyor bu kadin ?
Esin buna nasil izin veriyor ?

bu kadari da fazla ama haaa
7 yilini vermissin
Al esini karsina konus, içindekileri soyle, boyle nereye kadar surup gideceksin ki evliligini
Içinde suphe olacagina, en azindan konus, ogren, rahatla
ama kaynanan hasta. yapilacak hiç birsey yok, degismez, mumkun degil
ama esine çok is dusuyor, bence al karsina konus
Baktim olmadi, tasinin ordan, [/I]

evet canım uzatıyor tabi o hep haklı en namuslu o en iyi o

öyle bir zihniyet ki anlatamam o annesi olarak genelevde olsa bile anasıymış ama ben kimim dimi karısı değilim sanki o adamın ben bilmemneymişim allah kimseye yaşatmasın o lafları bana söylerken dondum kaldım elim ayağım titredi eşimde yanımda tabiki dedi sus artık sen neler diyorsun ama eşimi taktir ettim o zaman annesine dediki evet o kötü kadında olsa ben onla yaşayacağım sen ne dersen de eğer senin yüzünden karımdan ayrılırsam senin yüzüne bakmam anne diye bunu bil dedi
ama dinleyen kim dediğim dedik diyor biz kirada oturuyoruz onla beraber değil evime geldiğinde bu hakaretleri ederken defol git bu evden diyor bana oğlumun evi burası sen kimsin diyor bende onu kovdum burası benim evim gidecek olan sensin dedim kadın ayaklarını vuruyor yere inadından sonunda oğluda dedi kalk git anne evimden dedi ama inatla gitmiyor neredeyse polis çağıracaktım rezil etti bizi ev sahibine ne diyim allahtan ev sahibim çok iyi bir kadın
aldırma ona dedi aklını yemiş aklı başında insan bunları nasıl konuşur diyor yaşlılıktan bunamış artık ne dediğini bilmiyor diyor

offf çok zor çok ben ki kimseye laf söyletmezdim kendime evlendim bu hale geldim cahil bir kadının maskarası oldum allah sonumu hayır etsin bu yazdıklarımı genç kızlarda okusun ki yanlış evlilik yapmasın düşünsünler sabır istiyorum allahtan sadece

X