Kaynana ile alt üst oturmak

Siz orda oturun o zaman
Olur muuuu, yeni gelin geniş, tam teçhizatlı eve çıkarılır ki; ay bizim ev dar, ay mutfak yetersiz, ay misafiri dar evde nasıl ağırlarız diye çökülecek gelinin evine, hizmetçi de var hazır.

İlerde yüzüne tükürürsen, o da ya Rabbi şükür der, hayat devam eder.
Mantıken bak, adam eve her geldiğinde hem karısını hem anne babasını görecek, masrafı az olacak, aile desteği arkasında olacak. Neden düzenini kurduktan sonra başka bir eve gidip kira versin?

Nişanlıyız kaynanamın gerçek yüzünü gördüm herşeye karışmayı birilerini yönetmeyi çok seviyor bende bana karışılmasından nefret ediyorum ve bu yüzden alt üst oturmak istemiyorum bu ev dublex ayırıcaklar burayı alırken biz konuşuyorduk ama bana fikrimi sormadılar ağız ucuyla sordular benim istediğimi biliyorlar bu evin bir katını kiraya ver başka biryere çıkalım diyorum ama kabul etmiyor ve evin kredisini de nişanlım ödüyo ona maaşından çok az Bi para kalıyo hep babasının eline bakıcaz kesemiz bir olucak burada oturduğumuz sürece babasıda geçen gün istemiyorsanız biz kiraya çıkalım öde krediyi geçinebiliyosan geçin demiş ve başka yerde 1 artı bir evleri var ama kaynanalar orayı beğenmediği için böyle oturucaz çocuklarının mutlulukları için keyifleri den ödün vermiyorlar neredeyse nişan atıcaz ve bana daha önce mutsuz olduğun dakikada çıkmazsam yüzüme tükür diye söz verdi benim mutsuz olucağımı anladığında 5 seneye çevirdi 5 sene kadar oturalım borç hafiflesin sonra çıkarız demeye başladı ne yapmalıyım böyle olan varmı
Uzak dur canım inan eşin daha evlenmeden böyle yapıyorsa sonra napar hiç düşünemiyorum o eve girince çıkmaz bidaha 3 sene 5 sene hikaye sen ruh hastası olup çıktıktan sonra hiç bı anlamı yok

1+1 eve siZ gidin mesela iki kişisiniz yeter bence size yani aynı yerde bir ev gibi oturmaktan iyidir ,bunu teklif edin kabul etmezler mi ? Huzur daha önemli cnkü
Onlarda iki kişi biz çoğalabilirz ama onlarda Bi değişiklik olmaz ama onuda kabul etmezler kira geliyor oradan diye

Onlarda iki kişi biz çoğalabilirz ama onlarda Bi değişiklik olmaz ama onuda kabul etmezler kira geliyor oradan diye
Canım çocuk bir iki yaşına gelene kadar iade edilebilir bence gerçekten huzur daha önemli çünkü o zamana kadar da durumu toparlar eşin biraz sen de çalışıyor musun eğer böyle maddi sıkıntınız var ise bence sen de çalış hem eşinin ailesini daha az görmüş olursun hem onların eline bakmazsın

Nişanlıyız kaynanamın gerçek yüzünü gördüm herşeye karışmayı birilerini yönetmeyi çok seviyor bende bana karışılmasından nefret ediyorum ve bu yüzden alt üst oturmak istemiyorum bu ev dublex ayırıcaklar burayı alırken biz konuşuyorduk ama bana fikrimi sormadılar ağız ucuyla sordular benim istediğimi biliyorlar bu evin bir katını kiraya ver başka biryere çıkalım diyorum ama kabul etmiyor ve evin kredisini de nişanlım ödüyo ona maaşından çok az Bi para kalıyo hep babasının eline bakıcaz kesemiz bir olucak burada oturduğumuz sürece babasıda geçen gün istemiyorsanız biz kiraya çıkalım öde krediyi geçinebiliyosan geçin demiş ve başka yerde 1 artı bir evleri var ama kaynanalar orayı beğenmediği için böyle oturucaz çocuklarının mutlulukları için keyifleri den ödün vermiyorlar neredeyse nişan atıcaz ve bana daha önce mutsuz olduğun dakikada çıkmazsam yüzüme tükür diye söz verdi benim mutsuz olucağımı anladığında 5 seneye çevirdi 5 sene kadar oturalım borç hafiflesin sonra çıkarız demeye başladı ne yapmalıyım böyle olan varmı
Kesinlikle aynı evde yaşamayı kabul etmeyin. Sizi belki birşekilde ikna edebilirler ama bence ikna olmayın. Yani herkesin yapısı farklıdır onlara da saygı duyarım ama mesela ben kesinlikle hastalık, yaşlılık gibi elden ayaktan kesilmedikçe asla kayınvalide ve pederle yaşamam.. Hele ki yeni evleneceğiz en güzel zamanları aynı evde geçireceğim falan, 🙄 yok yani olacak şey değil..

İlk 5 yıl bile istemem ama size dediği gibi olmayacağına eminim.. Ben görmedim öyle deyip sonra evini ayıran..belki yine ayırırsınız ama genelde olaylı ve yıpratıcı oluyor çevremden gördüklerim bu. Kadın mücadele ediyor, adam annesini kırmak istemiyor, kayın aile torunlarım diyor o diyor bu diyor..Kadın hayin ilan ediliyor, geçimsiz ilan ediliyor.. Çok zor inanın.. En iyisi baştan hiç bulaşmamak..

Canım çocuk bir iki yaşına gelene kadar iade edilebilir bence gerçekten huzur daha önemli çünkü o zamana kadar da durumu toparlar eşin biraz sen de çalışıyor musun eğer böyle maddi sıkıntınız var ise bence sen de çalış hem eşinin ailesini daha az görmüş olursun hem onların eline bakmazsın
Onuda sunucaktım dün annesiyle geldiler inanırsınız kadın saygısızca kendisi konuştu konuştu ben laf söylerken oğlu söylerken hep atlayıp susturdu ev konusunun otra yolu yok buysa bu durumumuz yok biterse biter demeye getirdi sanırım bizi ayırmaya çalıyor kendiside bugün hiç yazmadı

altlı üstlü yaşamayı kabul etmediniz diye vazgeçerlerse geçsinler. bence bir yiyin bin sadaka verin, neler çekecekmişim ben diye

valla bilmiyorum benm eşime ilk şartlarımdan biri idi uzak olmak 2 tarafa da . Bilmiyorum daha şimdiden böyle diretiyolarsa bişeylere ve nişanlınız ses çıkarmıyorsa ileir de de farklı olmayacak. O olur bu olur diyor ama yok olmz muhtemelen siz sabredeceksinz huzurszluk olmasın diye .. Eşiniz arkanızda durursa siz cinnet geçirip anne babadan ayrı ev tutacaksınız yada eş aileci çıkarsa boşanacaksınz sonuc bu . .

Merhaba, iç sıkıntınızı çok iyi anlıyorum. Size tavsiyem diğer arkadaşlar gibi asla bu boyunduruğa girmemeniz şeklinde olacak. Elini verirsen kolunu kaptırırsın derler, o hesap işte. Bir kere onların isteğine boyun eğerseniz kurtulmanız da bir o kadar zor olur. Sakın müsaade etmeyin. Uçup giden yıllar, yaşanması gereken güzel zamanlar bir daha geri gelmiyor. Ayaklarınız yere sağlam bassın ve hiçbir şeyden korkmayın. Kadınları pasifleştirmeye çalışan her kim varsa onlara izin vermeyin. Bu yaşta ailesinin eline bakacak olan bir erkek size mutluluktan ziyade sıkıntı verir. Ben kayınvalidemle yaşıyorum. Kendi isteğimle yaşıyorum çünkü yalnız bırakamayacağım bir kadın. Onu seviyorum, kişisel alanlarımıza çok saygılıyız. Bana olabildiğince karışmamaya çalışsa da annelik iç güdüsüyle bazen karışıyor ve bakışlarımdan anlayıp "tamam tamam sen bilirsin" diyor. Buna rağmen ben bile bazen tahammülsüzleşiyorum. Çok zor olabiliyor bazen. Sizin durum çok daha vahim görünüyor. Bir diyalog yakalamak, birbirimizi anlamak benim 6 senemi aldı. Tavsiye etmiyorum. Sağlık problemi dışında ailelerin bir arada yaşaması doğru değil. Umarım siz doğru kararı verirsiniz.

Merhaba biz de eşimle ilk başta aile apartmanında oturduk ki kayınvalidem biz geldikten sonra memlekete gitti ama bşr ayağı hep buradaydı.ilk başta bana mantıklı gelen şey sonra koca bi hayal kırıklığı oldu ve nitekip kayınvalideme sevgim bitti sadece saygım kaldı. Herşeyimize karıştı cinsel hayatımıza kadar en son ben eşimi karşıma aldım ve mutlu olmadığımı söyledim para biriktirdik biraz da kredi çektik Allaha şükür ev aldık ama aklım olsa asla en başta kabul etmezdim ruhsal çöküntü çok yaşadım

Kabul ettiniz ve onlar mı vazgeçti? Maden buradaki yüzlerce sakın birlikte oturma tavsiyesini dinlemeyeceksiniz neden soruyorsunuz ki.

Üye hala buradaysa sonuç ne oldu yazabilir misin

Nasil başlarsa öyle gider asla kabul etme asla benm ayrı evim olduğu halde esim yanımda yok 3 ay annemlerde kalacaksın dedi daha cikamadm bu evden ha aynı ev ha altust asla fark etmez

Aaa şimdi gördüm bide asla.oturma diye yazmıştım 😶 bencede en iyisi olmuş snradan pişman olmaktansa
nişan atılmış, bence en iyisi olmuş ayrılmaları. şimdi ayrılmasa evlenince çok daha ruhen hasar almış olarak ayrılacak ya da daha da kötüsü mutsuz bir hayatı yaşamak zorunda kalacaktı. inş değer bilen birini bulur.

Ayrıl derim ben çile çekmektense.

X