kaynana elti görümce arama sıklığı? Yardım edebilir misiniz

işte o nasılsın ne var neyoku da demiyor kuzenim hiç ses çıkarmıyor. sizce hatalı mı
Yani hatalı diyemeyiz de arada bir ses vermek iyi olabilir.
Mesela doğum günü özel gün gibi durumlarda arayıp çok kısa konuşabilir.
Sürekli olmasa da arada bir mesaj atabilir.
Ama mesela haftada bir illa bizi arasın kafasına da girmemeli hiç kimse.
Birde yüz yüze görüştüklerinde laf arasında telefonla konusamadigini muhabbeti ilerletmekte zorlandığını söyleyebilir.

işte o nasılsın ne var neyoku da demiyor kuzenim hiç ses çıkarmıyor. sizce hatalı mı
Kaynana elti görümce ekseninde değil de sosyal ilişkilerinde böyle olması sorun bence.İnsan birine telefon açıp iki hal hatır sorabilmeli.iftara davet için telefon açıp konuşabilmeli.Sosyal becerisi çok düşük bir insan sanırım.Ben anlattiklarinizdan bunun bir tercih değil, yapamama olduğunu cikardim. Küçük adimlarla kendi ana,baba,kardeş ,eş dost aramaya baslayabilir.Eger panikliyor ise konusacaklarini ana hatları ile yazabilir.insan istesin ve kendini zorlasin yeter ki.Degisebilir.

Selamlar Kızlar,

Bu konuyu kuzenimin ricası üzerine size sormak istedim. Kendisi 10 aydır evli. 2 eltisi 1 görümcesi ve kaynanası var. Kuzenim istanbulda oturuyor. görümce ve kaynanası memleketteler. Bir eltiside başka bir ilde uzak. Diğer eltisi istanbulda. Kuzenimin pek telefonla konuşma arama huyu yoktur. Kardeşleriyle benimle hep mesaj üzerinden wp gruplarından konuşur. Telefonda pek konuşacak birşey bulamaz çekingen. birşey soracaksa, haber verecekse, davet edecekse falan hep mesaj yoluyla yapar. Bu kendi ailesine karşıda böyle eş ailesine karşıda. kendi babasını bile pek telde aramaz mesaj atar wpden. Yani genel olarak telde arama konuşma huyu yok. Merhaba nasılsından sonra pek soracak yada anlatacak bişey bulamıyor konuşma ilerletemiyor.

Sorusu şu: kendisi pek fazla aramadığı için geçen görümcesi aramış napıyorsun hiç aramıyorsun ben arayayım dedim demiş. Kayınvalideside aynı şekilde birkaç kere uyarmış biz çok konuşan bi aileyiz arada ara eltilerini bizi ara diye. Eşide sık sık arıyormuş ailesini ama kuzenim pek lafa girmiyormuş onlar konuşurkende. Birkaç kere kayınbabası arkadan laf atmış, neden konuşmuyor hiç sesi çıkmıyor falan diye. Kuzenimde hala pek aramıyor bir kere yemek tarifi sorayım bahanesiyle aradım kayınvalidemi dedi. ama tarifi verdikten sonra muhabbet ilerlemiyor diyor nasılsınız napıyorsunuz bu kadar. hep aynı şeyler konuşacak konu yok diyor. Bu işin normali nedir yada normali var mı? Kuzenimde hata var mı? evlendikten sonra aynı şehirde olan olmayan ne sıklıkta görüşür telefonla ara neler konuşursunuz. Sizede hiç laf vurdular mı aramıyorsun etmiyorsun tarzında.

Not: yine siz değil kuzenin neden konu açmıyor diyeceksiniz ama bunu eski konularda belirtmiştim eşi telefon mail şifrelerini biliyor, daha önce eşiyle bir sıkıntısı için konu açmak istemişti. Bundan dolayı rahatsız olduğu için bu tarz konuları burada paylaşmasını istemiyor. Oda bana sordurdu. Tarafsız yorum ve fikir verebilirseniz çok sevinirim. Bu akşam okuyacak burayı yanına gideceğim. Şimdiden herkese teşekkürler.
Tam benim konum olmus
Kuzeniniz gibi bende sevmem başkalarıyla konusmaya ne kaynanam ne görümceyi ararım kv nişanlıyken niye aramıyor diye eşimi fişekle işti hatta
Yahu insan konusmaya sevmiyorsa neden zoelarlar oldukları gibi neden kabul etmezler anlamam
Bıraksınlar yani ama bırak mıyorkar bunlara dert oluyor
Hatta kv der neymiş eltisi in gelinler iki kere aramıs ben o değilim tabi yaptıkları yaşattıkları unutulacak seyler olmadı
Bende kandilde kandile arıyorum

Hatta bugün arayım sunu dedim aradım
Ne derse begenirsiniz bişeymi oldu dedi
Haa dedim bundan sonra hiç atamayacam gerek yok buna değer vermeye hiç gerek yokmus buna 😡😡😡

Selamlar Kızlar,

Bu konuyu kuzenimin ricası üzerine size sormak istedim. Kendisi 10 aydır evli. 2 eltisi 1 görümcesi ve kaynanası var. Kuzenim istanbulda oturuyor. görümce ve kaynanası memleketteler. Bir eltiside başka bir ilde uzak. Diğer eltisi istanbulda. Kuzenimin pek telefonla konuşma arama huyu yoktur. Kardeşleriyle benimle hep mesaj üzerinden wp gruplarından konuşur. Telefonda pek konuşacak birşey bulamaz çekingen. birşey soracaksa, haber verecekse, davet edecekse falan hep mesaj yoluyla yapar. Bu kendi ailesine karşıda böyle eş ailesine karşıda. kendi babasını bile pek telde aramaz mesaj atar wpden. Yani genel olarak telde arama konuşma huyu yok. Merhaba nasılsından sonra pek soracak yada anlatacak bişey bulamıyor konuşma ilerletemiyor.

Sorusu şu: kendisi pek fazla aramadığı için geçen görümcesi aramış napıyorsun hiç aramıyorsun ben arayayım dedim demiş. Kayınvalideside aynı şekilde birkaç kere uyarmış biz çok konuşan bi aileyiz arada ara eltilerini bizi ara diye. Eşide sık sık arıyormuş ailesini ama kuzenim pek lafa girmiyormuş onlar konuşurkende. Birkaç kere kayınbabası arkadan laf atmış, neden konuşmuyor hiç sesi çıkmıyor falan diye. Kuzenimde hala pek aramıyor bir kere yemek tarifi sorayım bahanesiyle aradım kayınvalidemi dedi. ama tarifi verdikten sonra muhabbet ilerlemiyor diyor nasılsınız napıyorsunuz bu kadar. hep aynı şeyler konuşacak konu yok diyor. Bu işin normali nedir yada normali var mı? Kuzenimde hata var mı? evlendikten sonra aynı şehirde olan olmayan ne sıklıkta görüşür telefonla ara neler konuşursunuz. Sizede hiç laf vurdular mı aramıyorsun etmiyorsun tarzında.

Not: yine siz değil kuzenin neden konu açmıyor diyeceksiniz ama bunu eski konularda belirtmiştim eşi telefon mail şifrelerini biliyor, daha önce eşiyle bir sıkıntısı için konu açmak istemişti. Bundan dolayı rahatsız olduğu için bu tarz konuları burada paylaşmasını istemiyor. Oda bana sordurdu. Tarafsız yorum ve fikir verebilirseniz çok sevinirim. Bu akşam okuyacak burayı yanına gideceğim. Şimdiden herkese teşekkürler.
Arkadaşınız en kötü 20 yaşında vardır.Onlarda haklı şimdi arayıp sorması gerekir azda olsa konuşmalı.Kayinvalideyi haklı buldum ben cekingen bulmazlar soğuk bulurlar.Esiyle arası bozulur.Ve kendi anne babasını da aramalı.

Selamlar Kızlar,

Ben içimden ne zaman gelse o zaman arıyorum. Kendimi bir şeye mecbur hissettiğim için yapmıyorum. Eğer karşı taraf niye aramiyorsun diye darlarsa açık açık söylerim özleyince ararım diye. Bence en baştan açık sözlü olmak en iyisi. Sonradan seni olduğun gibi kabul edip istemedigin şeyleri dayatmiyorlar.

Doğum günlerinde, bayramda ve ölüm/hastalık olursa ararım. Haricen hal hatır için aramıyorum.
Bir araya geldiğimiz vakitlerde soğukluk yapmıyorum konuşuyoruz eğleniyoruz. Ama sonrasında aramıyorum ne yalan söyliyeyim aklıma bile gelmiyor.

Daha önce açtığınız konuya istinaden de söylüyorum kuzeninizin bence ciddi iletişim problemi var. Bunu çözmeden keşke evlenmeseymiş. Kayınvalidesini aramak mecburiyetinde değil elbette arasa gönlü okurdu yaşlı insanlar neticede ama bir mecburiyet yok ortada. Ben kayınvalidemi ararım 3-4 günde bir ama kendim istediğim için. Annemle konuşuyorum kapatınca dur kayınvalidemi de arayayım diyorum. Görümcelerimle de mesajlaşırım genelde bir sebep olmadığı sürece aramayız birbirimizi. Arada epeydir sesin çıkmıyor muhabbetine ararız o kadar. Yetişkin bir insan nasıl merhaba nasılsından başka konuşacak konu bulamaz bu bana çok garip geliyor. Kendi halasını iftara davet edecekken bile beceremiyor pek aramayı demişsiniz. Kendi ailesine yapsa bile ayıp. Huyum böyle diye bir şey yok, kuzeninizin iletişim problemi var. Düzgün insan ilişkileri olsun istiyorsa bunu çözmek durumunda.
Siz kayın validemizle 3-4 günde bir ne konuşuyorsunuz mesela ne kadar sürüyor konuşmanız yeni bişeyler büküyor musunuz yada o mu konu açıyor

Daha önce açtığınız konuya istinaden de söylüyorum kuzeninizin bence ciddi iletişim problemi var. Bunu çözmeden keşke evlenmeseymiş. Kayınvalidesini aramak mecburiyetinde değil elbette arasa gönlü okurdu yaşlı insanlar neticede ama bir mecburiyet yok ortada. Ben kayınvalidemi ararım 3-4 günde bir ama kendim istediğim için. Annemle konuşuyorum kapatınca dur kayınvalidemi de arayayım diyorum. Görümcelerimle de mesajlaşırım genelde bir sebep olmadığı sürece aramayız birbirimizi. Arada epeydir sesin çıkmıyor muhabbetine ararız o kadar. Yetişkin bir insan nasıl merhaba nasılsından başka konuşacak konu bulamaz bu bana çok garip geliyor. Kendi halasını iftara davet edecekken bile beceremiyor pek aramayı demişsiniz. Kendi ailesine yapsa bile ayıp. Huyum böyle diye bir şey yok, kuzeninizin iletişim problemi var. Düzgün insan ilişkileri olsun istiyorsa bunu çözmek durumunda.
Hakılısınız aynı anladığınız gibi ama biz alıştığımız için onun bu haline çokda takılmıyorız

Yani hatalı diyemeyiz de arada bir ses vermek iyi olabilir.
Mesela doğum günü özel gün gibi durumlarda arayıp çok kısa konuşabilir.
Sürekli olmasa da arada bir mesaj atabilir.
Ama mesela haftada bir illa bizi arasın kafasına da girmemeli hiç kimse.
Birde yüz yüze görüştüklerinde laf arasında telefonla konusamadigini muhabbeti ilerletmekte zorlandığını söyleyebilir.
Özel günlerde arıyor doğum günü bayram vs ama böyle normal günlerde hiç aramıyor

Arada hiç aramıyorsun sesin çıkmıyor diye laf duymaktan şikayetçi kuzenim
Valla başlarda ben de duydum bu serzenişi.
Yoğun çalışıyorum akşamları nasıl uyuyorum bilmiyorum diyerek kapattım bu faslı. Eğer kuzeniniz çalışıyorsa kurtarıcı bir cümle :)

Başlıga istinaden yazıyorum, söyleyeceğim önemli birşey yoksa hiçbirisini aramam.Birbizimizin nasıl olduğunu hicbirimizin merak ettiğini düşünmüyorum şahsen😁

Siz kayın validemizle 3-4 günde bir ne konuşuyorsunuz mesela ne kadar sürüyor konuşmanız yeni bişeyler büküyor musunuz yada o mu konu açıyor

Yani tam süre veremem hep değişiyor süre de konu da. Ben konu açıyorum o konu açıyor daldan dala atlıyoruz. Bugün aradım uzun da konuştuk ne konuştuk mesela onu anlatayım fizik tedaviye başlamıştı kayınvalidem şimdi eve geldim dedi. Nasıl geçti annem de gitmişti memnun kaldı dedim fizik tedavi, ordan hastalık muhabbeti yaptık. Kızımı sordu napıyor diye okuldaki birkaç macerasını anlattım. Hafta sonu bir yere gideceklerdi yağmur çok yağınca vazgeçmişler ordan bi hava durumu muhabbeti çevirdik. Eşimin halasının kızı evlenecek onunla ilgili konuştuk ev tutmuşlar onu anlattı. Klasik hayat pahalılığını konuştuk. Hafta sonu eşimin arkadaşı eşiyle çocuklarıyla iftara gelicek kayınvalidem de tanıyor onlardan konuştuk. Ana hatlarıyla böyle geçti.

Bende aramam başta da aramadım ama sebep arıyorsa hasta iken arayabilir kandillerde arayabilir
İyi niyetli olan kendi arar rahmetli kp beni arardı her defasında birdaha ben arayacağım derdim unuturdum o ztn 2 kelime konusur sesimi duyunca mutlu olurdu. Kızını arar kapat hadi öteki kızımı aricam dermiş kızdırmak için.
Sevmediğini açıkça anlatıp kirilmamalari gerektiğini söyleyebilir. Onlar konuşuyor diye uymak zorunda değil kanun değil yani bu is kusur aramasınlar.

arasınya 2 haftada bir cuma günü siradan hepsini arasın hayırlı cumalar hal hatır bugün ne yaptınız . kendi yaptığını anlatsın halinizi sormak icin aradım der. onlarda alışır onlar arar olurlar. aile bağları önemlidir eşide sevinir hem

Ben de hep mesaj kullanan bir insanim. Nefret ederim telefon konusmasindan , ne konuşulacağını bilmem pek ve ustelik sevmedigim muhabbeti beni acmayan jnsanla konusmak zorunda olmak da ayri bir sinir bozucu. Ilk evlendigim zamanlar birkac kez aramaya calistim. Esimin kalbi kirilmasin diye. Ama o kadar ellerim geri geri gitti o kadar istemedim ki. Cogu zaman ha aradim ha aricam derken 1 hafta 10 gun gecer kv kendisi arardi. Hamilelikte kv sagligimi sorma niyetiyle her gun aramaya baslayip konusmalarin da dozunu kacirinca orda bi dur dedim. Ben zaten hic aramiyordum. Onun da aramalarini acmamaya basladim. Cunku sınırı asiyordu artik ve dogumdan sonra bebegi gorme bahanesiyle her bos vaktinde görüntülü arama ihtimalini dusununce onlem almam gerektigini dusundum. Evliligimin 3. Yılında artik o da beni aramamaya basladi, ogrendi sevmedigimi. Aramizda bir sorun yok.. bana da basta sitemlerle, biz cok arar konusuruz demelerle basladilar ama pes ettiler hos goruyorlar. Benim de ustumden bir yuk kalkti gercekten. Kv ile esim gorusurken kenardan bi hal hatir sorup geciyorum, kp ile konusmuyorum çünkü ne konusucam ki. Gorumce kendisi de aramadigi icin görüşmüyorum, aslinda aramiz iyi, boyle iyi bence yani. Elti yok olsa zaten ona hic sira gelmezdi elti ne alaka ya

X