kaynana elti görümce arama sıklığı? Yardım edebilir misiniz

KahveCekirdegi7

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2022
2.680
1.074
30
Selamlar Kızlar,

Bu konuyu kuzenimin ricası üzerine size sormak istedim. Kendisi 10 aydır evli. 2 eltisi 1 görümcesi ve kaynanası var. Kuzenim istanbulda oturuyor. görümce ve kaynanası memleketteler. Bir eltiside başka bir ilde uzak. Diğer eltisi istanbulda. Kuzenimin pek telefonla konuşma arama huyu yoktur. Kardeşleriyle benimle hep mesaj üzerinden wp gruplarından konuşur. Telefonda pek konuşacak birşey bulamaz çekingen. birşey soracaksa, haber verecekse, davet edecekse falan hep mesaj yoluyla yapar. Bu kendi ailesine karşıda böyle eş ailesine karşıda. kendi babasını bile pek telde aramaz mesaj atar wpden. Yani genel olarak telde arama konuşma huyu yok. Merhaba nasılsından sonra pek soracak yada anlatacak bişey bulamıyor konuşma ilerletemiyor.

Sorusu şu: kendisi pek fazla aramadığı için geçen görümcesi aramış napıyorsun hiç aramıyorsun ben arayayım dedim demiş. Kayınvalideside aynı şekilde birkaç kere uyarmış biz çok konuşan bi aileyiz arada ara eltilerini bizi ara diye. Eşide sık sık arıyormuş ailesini ama kuzenim pek lafa girmiyormuş onlar konuşurkende. Birkaç kere kayınbabası arkadan laf atmış, neden konuşmuyor hiç sesi çıkmıyor falan diye. Kuzenimde hala pek aramıyor bir kere yemek tarifi sorayım bahanesiyle aradım kayınvalidemi dedi. ama tarifi verdikten sonra muhabbet ilerlemiyor diyor nasılsınız napıyorsunuz bu kadar. hep aynı şeyler konuşacak konu yok diyor. Bu işin normali nedir yada normali var mı? Kuzenimde hata var mı? evlendikten sonra aynı şehirde olan olmayan ne sıklıkta görüşür telefonla ara neler konuşursunuz. Sizede hiç laf vurdular mı aramıyorsun etmiyorsun tarzında.

Not: yine siz değil kuzenin neden konu açmıyor diyeceksiniz ama bunu eski konularda belirtmiştim eşi telefon mail şifrelerini biliyor, daha önce eşiyle bir sıkıntısı için konu açmak istemişti. Bundan dolayı rahatsız olduğu için bu tarz konuları burada paylaşmasını istemiyor. Oda bana sordurdu. Tarafsız yorum ve fikir verebilirseniz çok sevinirim. Bu akşam okuyacak burayı yanına gideceğim. Şimdiden herkese teşekkürler.

Ben de kuzeniniz kadar olmasam da böyle biriyim. İnsanları arayıp hal hatır sorma huyum yoktur çünkü ne konuşacağımı bilmem ne soracağım şimdi ben diye çekinirim.😅

Ama karşımdaki kişiler iyi insanlar ve bu durumu önemsiyorsa arada ararım. Zaten konuşmayı seven insan size konu bulma fırsatı vermeden anlatıyor siz de yorumluyorsunuz.

Kuzeniniz de arada arayabilir nasılsınız vs hal hatır sorduysa yeterlidir. Ama bana kuzeniniz soğuk biri gibi geldi eğer öyleyse belki kayınvalide, elti, görümce üçlüsü ona da bozuluyor olabilir. Pek umursamasın insanları memnun etmek kolay değil zaten. Arada hal hatır sorması yeterlidir.

Son düzenleme:
Ben de kuzeniniz kadar olmasam da böyle biriyim. İnsanları arayıp hal hatır sorma huyum yoktur çünkü ne konuşacağımı bilmem ne soracağım şimdi ben diye çekinirim.😅

Ama karşımdaki kişiler iyi insanlar ve bu durumu önemsiyorsa arada ararım zaten konuşmayı seven insan size konu bulma fırsatı vermeden anlatıyor siz de yorumluyorsunuz.

Kuzeniniz de arada arayabilir nasılsınız vs hal hatır sorduysa yeterlidir. Ama bana kuzeniniz soğuk biri gibi geldi eğer öyleyse belki kayınvalide, elti, görümce üçlüsü ona da bozuluyor olabilir. Pek umursamasın insanları memnun etmek kolay değil zaten. Arada hal hatır sorması yeterlidir.
evet iyi insanlar şuana kadar bir kötülüğünü görmedi. Ama kendi huyu böyle. Yani kendi ailesini hep arayıpta eş ailesini aramama gibi bir durum yapmıyor. arakadaşları kardeşleri bizimle bile hep wpden mesaj atar. Halasını iftara davet ederken bile mesaj atmış. Halasıda uyarmıştı aslında aramalısın diye. Ama dediğim gibi beceremiyor pek. Bu huyu yüzünden eltisiyle görümcesiyle kaynanasıyla kötü olmaktan korkuyor boş yere. Geçen kaynanası gelmiş 2 günlüğüne. o günde eltisinin kızı hastaymış Kuzenime kaynansı demişki bi ara istersen senin oluncada o aramaz demiş. Yani böyle şeylerde falan aranmalı mı. bilmiyorum oda bilmiyor tecrübesiz. Ailede ilk ve tek evlenen kuzenim henüz. yol gösterenide yok.

Benim eltim ve görümcem yok.eskiden kv mi haftada bir arardim.Ama şimdi çok aradığımi düşünüyorum.Ayda bire dusurecegim.Kendim gorumceyim yaklaşık bir senedir.Biz herhagi bir durum olunca konuşuyoruz.Dogum ,ölüm,taşınma ,tayin gibi.Ben memnunum.Karsi tarafı da darlamak istemem.Ayda bir ya olur ya olmaz yani.

Ben bu gelinlerden bu kadar beklentiyi anlamıyorum.Benim eşim hiç erkek kardeşimi arayıp hal hatır sormaz.Annemi ve babamı da öyle.Gelin olunca hep bir beklenti.Ataerkil kafa yapısı işte.

Kayinpederin arkadan laf atması da çok çirkin bence.Ortak paylaşımı olmayan insanlar telefonda ne konuşur ki?Nasılsın ne var ne yok muhabbet biter.

evet iyi insanlar şuana kadar bir kötülüğünü görmedi. Ama kendi huyu böyle. Yani kendi ailesini hep arayıpta eş ailesini aramama gibi bir durum yapmıyor. arakadaşları kardeşleri bizimle bile hep wpden mesaj atar. Halasını iftara davet ederken bile mesaj atmış. Halasıda uyarmıştı aslında aramalısın diye. Ama dediğim gibi beceremiyor pek. Bu huyu yüzünden eltisiyle görümcesiyle kaynanasıyla kötü olmaktan korkuyor boş yere. Geçen kaynanası gelmiş 2 günlüğüne. o günde eltisinin kızı hastaymış Kuzenime kaynansı demişki bi ara istersen senin oluncada o aramaz demiş. Yani böyle şeylerde falan aranmalı mı. bilmiyorum oda bilmiyor tecrübesiz. Ailede ilk ve tek evlenen kuzenim henüz. yol gösterenide yok.
Yani iftara halasını çağırmaya da mesaj atıyorsa hakikaten ayıp 😅 bunu da değiştirmek bu kadar zor olmasa gerek. Arayıp sadece nasılsınız? Akşama sizi iftara bekliyorum diyecek. Bence bu çekinme değil. Bu kadar kolay bir mevzuyu böyle bir seviyeye getirmesi çok garip

Son düzenleme:
Selamlar Kızlar,

Bu konuyu kuzenimin ricası üzerine size sormak istedim. Kendisi 10 aydır evli. 2 eltisi 1 görümcesi ve kaynanası var. Kuzenim istanbulda oturuyor. görümce ve kaynanası memleketteler. Bir eltiside başka bir ilde uzak. Diğer eltisi istanbulda. Kuzenimin pek telefonla konuşma arama huyu yoktur. Kardeşleriyle benimle hep mesaj üzerinden wp gruplarından konuşur. Telefonda pek konuşacak birşey bulamaz çekingen. birşey soracaksa, haber verecekse, davet edecekse falan hep mesaj yoluyla yapar. Bu kendi ailesine karşıda böyle eş ailesine karşıda. kendi babasını bile pek telde aramaz mesaj atar wpden. Yani genel olarak telde arama konuşma huyu yok. Merhaba nasılsından sonra pek soracak yada anlatacak bişey bulamıyor konuşma ilerletemiyor.

Sorusu şu: kendisi pek fazla aramadığı için geçen görümcesi aramış napıyorsun hiç aramıyorsun ben arayayım dedim demiş. Kayınvalideside aynı şekilde birkaç kere uyarmış biz çok konuşan bi aileyiz arada ara eltilerini bizi ara diye. Eşide sık sık arıyormuş ailesini ama kuzenim pek lafa girmiyormuş onlar konuşurkende. Birkaç kere kayınbabası arkadan laf atmış, neden konuşmuyor hiç sesi çıkmıyor falan diye. Kuzenimde hala pek aramıyor bir kere yemek tarifi sorayım bahanesiyle aradım kayınvalidemi dedi. ama tarifi verdikten sonra muhabbet ilerlemiyor diyor nasılsınız napıyorsunuz bu kadar. hep aynı şeyler konuşacak konu yok diyor. Bu işin normali nedir yada normali var mı? Kuzenimde hata var mı? evlendikten sonra aynı şehirde olan olmayan ne sıklıkta görüşür telefonla ara neler konuşursunuz. Sizede hiç laf vurdular mı aramıyorsun etmiyorsun tarzında.

Not: yine siz değil kuzenin neden konu açmıyor diyeceksiniz ama bunu eski konularda belirtmiştim eşi telefon mail şifrelerini biliyor, daha önce eşiyle bir sıkıntısı için konu açmak istemişti. Bundan dolayı rahatsız olduğu için bu tarz konuları burada paylaşmasını istemiyor. Oda bana sordurdu. Tarafsız yorum ve fikir verebilirseniz çok sevinirim. Bu akşam okuyacak burayı yanına gideceğim. Şimdiden herkese teşekkürler.

Kuzeniniz ev hanımı mı ? Kuzeninizin elti, görümce, kayınvalide arama sıklığından daha büyük bir sorunu var. O da eşinin telefon ve mail şifrelerini alıp sürekli takip ediyor olması.

Kuzeniniz öncelikle şifrelerini değiştirsin.

Benim eltim ve görümcem yok.eskiden kv mi haftada bir arardim.Ama şimdi çok aradığımi düşünüyorum.Ayda bire dusurecegim.Kendim gorumceyim yaklaşık bir senedir.Biz herhagi bir durum olunca konuşuyoruz.Dogum ,ölüm,taşınma ,tayin gibi.Ben memnunum.Karsi tarafı da darlamak istemem.Ayda bir ya olur ya olmaz yani.

Ben bu gelinlerden bu kadar beklentiyi anlamıyorum.Benim eşim hiç erkek kardeşimi arayıp hal hatır sormaz.Annemi ve babamı da öyle.Gelin olunca hep bir beklenti.Ataerkil kafa yapısı işte.

Kayinpederin arkadan laf atması da çok çirkin bence.Ortak paylaşımı olmayan insanlar telefonda ne konuşur ki?Nasılsın ne var ne yok muhabbet biter.
işte o nasılsın ne var neyoku da demiyor kuzenim hiç ses çıkarmıyor. sizce hatalı mı

Eltim ve kayinvalidemle uzağız ama çok değil gidilebilecek yerde.Yine de eltimi pek hazetmedigim için hiç aramam.Binde bir mesaj.O kadar lafını ettiğini de duymadım.Cunku kendide aramaz huyu öyle.Kayinvalidme de haftada bir gittiğimiz için önceden gitsekte arardım.Simdi hiç aramıyorum.Zaten her hafta gorusuyoruz.Ama kuzeniniz gorusmedigi için bence ara sıra kısada olsa bi arasın.Ayda bir 3 haftada bir falan eltiyle gorumceyi aramasa da olur.Samimi değiller zaten anladığım kadariyla

Kayınvalidemi 15 günde bir falan arıyorum, bir de özel günlerde. Doğum günü, yılbaşı, kandiller vs… O da beni hiç aramıyorsun diye darlıyor ama ben de telefonda konuşmayı çok sevmiyorum. Bir de ne zaman sık görüşsek-konuşsak canımı sıkacak bişey söylüyordu. İki düşüğüm var, habire hamile misin ne zaman hamile kalacaksın diye soruyordu mesela arayıp. Şimdi hamileyim diye arama sıklığı arttı, mutlu olsun o da torunu oluyor diye ses etmiyorum eğer ekstra müdahale olmazsa haftada 1-2 kez konuşmaya da okeyim. Ortak bir nokta yoksa, çok şanslı biri olup da kayınvalide veya eltisi kafa dengi değilse daha fazlasına da gerek yok bence. Mesafe iyidir.

Daha önce açtığınız konuya istinaden de söylüyorum kuzeninizin bence ciddi iletişim problemi var. Bunu çözmeden keşke evlenmeseymiş. Kayınvalidesini aramak mecburiyetinde değil elbette arasa gönlü okurdu yaşlı insanlar neticede ama bir mecburiyet yok ortada. Ben kayınvalidemi ararım 3-4 günde bir ama kendim istediğim için. Annemle konuşuyorum kapatınca dur kayınvalidemi de arayayım diyorum. Görümcelerimle de mesajlaşırım genelde bir sebep olmadığı sürece aramayız birbirimizi. Arada epeydir sesin çıkmıyor muhabbetine ararız o kadar. Yetişkin bir insan nasıl merhaba nasılsından başka konuşacak konu bulamaz bu bana çok garip geliyor. Kendi halasını iftara davet edecekken bile beceremiyor pek aramayı demişsiniz. Kendi ailesine yapsa bile ayıp. Huyum böyle diye bir şey yok, kuzeninizin iletişim problemi var. Düzgün insan ilişkileri olsun istiyorsa bunu çözmek durumunda.

Son düzenleme:
5 görümcem var sağlık veya buluşma durumu yoksa aramazlar tek gelin olduğum için çok memnunum. 2 ayda 1 ortak birisinde toplu buluşup arayı kapatırız.

Kayınvalidem memlekette normalde haftada 1 arardım ama bu aralar baktım hep ben arıyor tolerans gösteriyorum. 15 günü geçti aramadım o da aramıyor.
Sanırım iki tarafta inada bindik🙄😂

Selamlar Kızlar,

bayramdan bayrama kv yi. hastalık vs gibi bir durum olmadığı müddetçe
6 ayda bir görümceyi
3 ayda bir eltiyi. en çok eltiyle anlaşabiliyorum🙈
anlaşan halim bu.

kendim bir görümce olarak (şimdilik sadece tek bir gelinimiz var) bayram seyran, kandil şu bu veya hastalık gibi özel durumlar dışında çooook nadir telefonlaşırız.
hatta birbirimize söylemiştik de telefonla konuşmayı pek sevmiyoruz diye.
anlayışlıyızdır, annemler de öyleler.

beklentiye girilmemeli bile bence, kuzeniniz de kendini zorundaymış gibi hissetmemeli.

X