Kayınvalidemle ilgili olayları unutamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sürekli vurguladığınız her gün arıyor kısmı sizi rahatsız ediyor.Evladı annesi ile iletişimi koyarsın istiyorsunuz takıntı yaptığınız şey bu görüşmesin tavır alsın .
Siz ailenizi haklı görüp korurken eşinizin arkasını dönmesini istiyorsunuz çok saçma adamın sizden annesine karşı beklentisi yok gayet rahat ama siz daha fazlasını istiyorsunuz.
Kendinize gelin olmadı uzman yardımı alın

Düğün gecesi neden kusacak kadar ağladınız

Bilezik takmadı diye mi

Eşinizin balayında aramamasının sebebi bu olay mı

Annem ona bir şeyler gönderiyle bana teşekkür ediyor diyorsunuz, kadının tarzı bu

O zaman kendi annenize sözünüzü geçirin göndermesin

Kadın bir şeyler gönderdi diye arayıp annenizle muhabbet etmek, ona minnet etmek istemiyor, gönderme de diyemiyor, size klasik “ayıp olmasın teşekkürü”nü ediyor

Lakin ben bu anlattıklarınızda sinir krizi geçirip yıllardır taşınacak bir şey göremiyorum kadın oğlu ile kavga da eder barışır da bana ne deyin

Üniversitede de böyleymiş diyorsunuz şahsınıza özel değil bu yaştan sonra siz istiyorsunuz diye değişecek de değil

Beklentinizi sıfırlayın geçmişte o oldu bu oldu geçti gitti deyin muhatap olma sayınız da az zaten kendi hayatınıza odaklanın

Bir de kendi değerinizi bilezikle ölçmeyin bilezik ile değersiz vs hissetmeyin yahut anneni aramadı vs sizi neden değersiz hissettiriyor bunu bulun

Merhabalar. 2 yıllık evliyiz eşim tek çocuk ve anne babası o küçükken boşanmış. Annesi ona çok düşkün. Farklı illerdeyiz. Nişanlılık zamanı da kayınvalide nedenli çok sorun yaşadık. Neysem o gibi davrandım nişanlıyken de lafımı esirgemedim o da oyle davrandı ve olay gittikçe büyüdü. Normalde aynı ilde yaşayacakken esimle işimizi de bahane edip farklı ilde yaşama kararı aldık. Eşimin annesi en baştan beri oğlunun evlenmesini hiç istemedi. "Oğlu onu bırakıyor" diye aşırı depresyona girdi düğün zamanı. Ve çok olay yaşandı. Çok kibirli bı karakter. Çok ilişkisi olmuş fakat sonra evlenememis bı türlu. Görseniz direk bir iki saniyede duruşundan ne demek istediğimi anlarsınız. Kendine hep bakmış genç güzel bı kadın. Herkes onu eşimin ablası sanıyor. Şuanda da üniversite okuyor. Olaylardan sonra evliliğin ilk ayında ikimiz de karşılıklı olarak birbirimize içinden geçeni söyledik. her şeyi yönetmeye çalıştığını, bı bileziğe bile karşı çıktığını, arabasını bize verip sonra geri aldığını balayimizi mahfettigini evliliğin 3. Gününde onun yüzünden sinir krizi geçirdiğimi hastanede yapılan iğnelerin bile beni sakinlestiremedigini hepsini söyledim. Biz onu balayında aramamisiz diye sizi sildim dedi el öpmeye bizi kabul etmedi bı sürü şey söyledi sonra ben sinir krizi geçirdim hayatımda ilk kez o şekilde . Nişanlıyken ailemle iletişim kurmaktan sakındı. Arada mecburi şeylerde annemi aradı ilgilenmedi . Ama aynı zamanda beni seven bı yönü de vardı hep bana hediyeler aldı kıyafet dikti. Ama sonra düğüne yakın farklı şehir olayı da netlesince iyice oğlumdan ayrıliyorum diye depresyona girdi. O karşılıklı birbirimize laf söylediğimiz konuşmada en son ben hata yaptım seninle ilgili şeyleri sana söylemem gerekirdi bundan sonra senle ilgili şeyleri sana söyleyecegim ikimizin ilişkisi farklı oğlum farklı dedi özür diledi ben de özür diledim konu kapandı.bizi 2 yıldır rahatsız etmedi bı olay olmadı. görusunce de iyi davrandı Fakat biz eşimle ilk zaman boşanma noktasına geldik. İlk altı ay çok zor geçti 8 kilo verdim bişey pek yiyemiyordum. Eşim annemin hayatımizi etkilemesine izin vermeyelim diyodu hep. Kendi isimize gücümuze bakalım diyodu ama sürekli sigara içiyordu üzülüyordu çok .Yasanan olaylar fazlasıyla yetti. Eşim yine de onu her gün arıyor o da Eşimle bana selam soyluyor ben de özel günlerde aradım. İki üç ayda bir kez yuzyuze görüştük o zamanlar da olaysız güzel geçti . Görünüşte gayet medeni davranmaya çalıştım .Fakat ben hiçbir şeyi unutmadım ve sürekli bunlarla yaşıyorum yemek yaparken banyoda işte her yerde sürekli aklımda artık kafayı yiyecek duruma geldim eşime ayda bir falan aynı konuları açıyorum kavga ediyorum. Geçen ay kayınvalideme gidince iki yıldan sonra ilk kez bı şeyden konu açıldı ve ben içindekileri saydım kavga etmeden normal söyledim. Kayınvalidem de arada cevap verdi sinirlendi siz annenle gösteriş yaptınız falan dedi anneme bile laf etti sonra özetle geleceğe bakmamız gerektiğini bunlarla yaşanmayacağını kendisinin yapmam dicegi ne varsa yaptığını ama artık elinden geleni yapmaya çalışacağini söyledi. Ama ben neden kibirli olduğunu söylemedm neden ailemi yok saydığını söylemedim diye düşünüyorum. Artık kafayı yiyeceğim. Bana önceden çok şey söyledi çünkü. Hep benim arkamı annem toplamış benim özgüven sorunum varmış bencilmisim. Ben de bencil olan ben değilim dedim ben de sizin özgüven sorununuz olduğunu düşünüyorum dedim. Eski eşinize karsi çıkacagim derken onun gibi olmuşsunuz dedim.Onun oğluyla arasını bozmuşum. ağzına geleni saymıştı.Terapi de alıyorum. Ama bu değersiz hissettirme şeyini aşamadim çünkü beni hiç saymadi. Bana takılacak tek bir tane bileziğe bile karsi çıktı.annem ona yiyecek yolluyor arada. Hâlâ arayıp da teşekkür ederim demiyor selam söyle teşekkürler diyor bana. Bu kadar. Bitiyor sonra . Eşim bu yaşanan şeylere rağmen her gün annesini arıyor bir gün bile aramasa annesi önceden de sorun çıkarıyormus üniversitede bile her gün böyleymiş. Şuan evliliğimizi kabullendi bu çok güzel bir şey. Ama Ben olağan yaşamıma nasıl kafayı yemeden devam edebilirim bu hissiyattan çıkamıyorum gelin evime bile kusarak ağlayarak girdim ilk gece. Sürekli aklımda her şey.
Sorunları gündeme getirerek ne elde etmeye çalışıyorsunuz, kininiz ancak size zarar verir unutun gitsin, sadece mesafeli olun yeter ... Anne oğul ilişkisine karışmayın görüşmelerine karışma hakkınız yoktur bundan sonrası fesatlık ve fitne olur sizin için, yapmayın...

Yani kadın tamam hatalar yapmış
Yalnız kalmanın korkusuyla fazla duygusal davranmış size sorun çıkarmış
Ama ben gerçekten niye sinir krizleri geçirdiğinizi anlamadım
El öpmeye kabul etmediyse gitmeseydiniz siz de sonuçta aramayan oğluymuş
O dururken siz niye bayılıyorsunuz?
Bilezik içinse muhatabınız kaynananız değil eşiniz olmalıydı
Yine de insan bilezik için bayılır mı kriz geçirip bilemedim
Acaba siz de olayları abartarak yaşıyor olabilir misiniz?

Neyse olan olmuş
Kadın hatasını anlamış, sizden özür de dilemiş
Görüştüğünüz zamanlarda da gerçekten telafi ederek davranmış
Ee ne yapsın kadın başka?
Dünyadan yok mu olsun siz hırsınızı alın diye
Zaten siz neyin hırsını alamıyorsunuz gerçekten?
Annem yemek götürdü aramadı bilmem ne
E yollamasın anneniz de baktı bi aramıyor iki aramıyor
Gönderenin enayiliği oluyor bu durumda da hem yemek gönderip hem illa teşekkür beklemek
Teşekkür gelmedikçe yemek göndermeye devam etmek...
Oğlunu aramasına, iletişim sıklığına kadar laf ediyorsunuz
Size üzücü bi haberim var
Benim anladığım annesi ne kadar darlıyorsa siz de aynı şekilde darlıyorsunuz eşinizi
Gelin kaynana toprağı diye boşa dememişler demek ki

Anlattıklarınız içinde asla kabul edemeyeceğim konuya gelirsek
Kadının bakımlı olmasıyla, erkek arkadaşları olmasına rağmen bi türlü evlenememiş olmasıyla (çünkü evlenmek büyük başarı, tebrikler) filan hepimizin bildiği o çirkin imaları yapmışsınız
Yetmemiş bi de eski kocasıyla ilgili de yorum yapma haddi bulmuşsunuz kendinizde
İnsanın gelinini geçtim arkadaşında bile olamaz bu cesaret
Geçmişine dair ne biliyorsunuz da gerçekten bu yorumu yaptınız?
Kaynananız kıskanç ama siz de fazlasıyla hadsizsiniz
Sizin yaptığınıza belaltı vurmak denir
Tartışma adabı olmayan insanlar başvurur ona da
Çünkü başka argümanı yok

Ay yani kusura bakmayın ama bana kv yi savunduracaksınız burada. Kadın oğluna fazla bağımlı ama oğlu anneci değil. Tek çocuğum her gün hem annemle hem de babamla konuşurum. Kadın işleri düzeltmeye çalışmış ama yetmemiş sanırım. Ayrıca da güzel kadınmış; istediğini yaşar. Annenizle mesafeli olmak istemiş ve olmuşta. Bence kadın kibirli filan değil. Geleneksel; tipik Türk annesi değil sadece. Genç ruhlu biri gibi. Ben sizin yerinizde olsam arkadaş gibi takılırım onunla.

Çok kibirli bı karakter. Çok ilişkisi olmuş fakat sonra evlenememis bı türlu. Görseniz direk bir iki saniyede duruşundan ne demek istediğimi anlarsınız.

kadının duruşu yani kendine güvenli hali sizi neden rahatsız ediyor sizde yahut ailenizde bu konuda bir farklılık mı hissediyorsunuz
Kendine hep bakmış genç güzel bı kadın. Herkes onu eşimin ablası sanıyor. Şuanda da üniversite okuyor.

mesela kadının yaşını yazmamışsınız da bakımlı, genç olması neden konu oluyor sizin için yahut üniversite okuması

kendinizi eksik hissetmenizde bu yönde bir duygu mu var

sizin anneniz yahut siz bu kategorilerde olmadığınız için mi kendinizi eksik hissediyorsunuz
Terapi de alıyorum. Ama bu değersiz hissettirme şeyini aşamadim çünkü beni hiç saymadi. Bana takılacak tek bir tane bileziğe bile karsi çıktı

mesela sizi değersiz hissettirmesi hangi olaylarla

yazdığınız bir bilezik var, onun dışında sizi gayet de sayıyor hatta telefonda annenin gönderdiğine teşekkür edip selam vs söylüyor

yani siz oğlunun eşisiniz, üstün bir varlık değilsiniz ki

tabii ki oğlu önemli, oğlu değerli

bence bu değersizlik hissinizi, yetememe hissinizi irdeleyin, kompleks yaptığınız bir şeyler mi var

Ne olursa siniriniz geçecek peki. Kadın yaptığının yanlış olduğunu kabul etmiş, özür dilemiş önüne bakıyor her sağlıklı bireyin yapacağı gibi. Bende sorun yaşamıştım kv ile, benden bir şey beklemesin artık dedim eşime. beklentim, beni neyin mutlu edeceğini söyledim. Beklentim %100 karşılanmadı ama karşılanmış haliyle yoluma baktım. Sinir krizleri, bilezik meselesi bana çok uzak şeyler, anlayamadığım için çok yorum yapmayayım o konuda. Terapi alıyorum diyorsunuz, bu konu hakkında terapist ne diyor?

kadının duruşu yani kendine güvenli hali sizi neden rahatsız ediyor sizde yahut ailenizde bu konuda bir farklılık mı hissediyorsunuz
Kadının duruşunu özgüvenine yormuyor hanımefendi
Aksine çok çirkin bi ithamda bulunuyor
Ondan sevgililerini eklemiş detay olarak oraya :işsiz:
Öyle deme lütfen
Evlenmiş varlıklar sonuçta
Kayınvalide öyle mi?
Hem evlenmiş sürdürememiş hem de tekrar evlenememiş
Evlenmek önemli :KK47:

Şu an rahat batıyor size. Aksiyon olsun istiyorsunuz herhalde. Kayınvalideniz, burada bir çok kadının arayıp da bulamadığı bir karakterde. Ama size fazla gelmiş, çekemiyorsunuz. Oğluna, beni aramadınız diye sitem edince sinir krizi geçireni ilk kez görüyorum. Bence siz zaten agresif bir insansınız, neysem oyum diyerek de bunu belli ediyorsunuz. Kadın gayet iyi idare etmiş, özür dilemiş, durumu düzeltmeye çalışmış ama hala yaranamamış. Çünkü oğlu hergün onu arıyor hala. E aramasın mı? Size ne? Eşiniz yanınızda olmuş, her istediğinizi yapmış ama siz doymuyorsunuz. Bu yaptığınız şımarıklık. Eski eşiyle ilgili söylediklerinize , özel hayatıyla ilgili vurguladıklarınıza çok güzel cevaplar verilmiş . Bence hatanızı anlayıp, sakin sakin yaşayın. Ortada hiç bir şey yok.

Yetişkinliğe geçiş yaşı 18-25 yaş arası olarak belirtiliyor ki bence bu bizim ülkemizde 30 u bile bulabiliyor.

Konu sahibinin porofilinde görünün yaşı doğruysa evlendiğinde 23 yaşındaymış, şu anda yaşadıklarına verdiği tepkilere bakılınca da yetişkinliğe geçişi sağlayamadığı dönemdeymiş (25 ten önce evliliğe karşı oluşumun sebebi,
Ondan dolayı 25 yaş öncesi evliliklerin uzman izniyle yapılmasını düşünmüşümdür hep.)

Konunun diğer muhatabı Kv. De muhtemelen 40 yaş civarı, yani yetişkinliğini tamamlamış.

Eğitimli de olsa, kendine özgüveni Allahuekber dağlarını da aşmış olsa ( ki hiç bşr şey göründüğü gibi olmuyor) Yaptıklarından dolayı yüzleşip, özür dilemiş olması; 40 yaş civarı yetişkin bir kadının 23 yaşındaki genç bir kadına bunları yaşatıp, psikolojisinin içine etmesi gerçeğini değiştirmiyor.

Oedipus kompleksi vardır bilirsiniz, çok bahsedilmez ama Oedipus kompleksinde ki Oedipus'un bir de anası vardı "Jocasta" .....

Son düzenleme:
Eğitimli de olsa, kendine özgüveni Allahuekber dağlarını da aşmış olsa da ( ki hiç bşr şey göründüğü gibi olmuyor) Yaptıklarından dolayı yüzleşip, özür dilemiş olması; 40 yaş civarı yetişkin bir kadının 23 yaşındaki genç bir kadına bunları yaşatıp, psikolojisinin içine etmesi gerçeğini değiştirmiyor.
Peki sizce özür dileyip hatasını telafi etmeye başladıktan sonra ne yapmalıydı kadın?

Kadının duruşunu özgüvenine yormuyor hanımefendi
Aksine çok çirkin bi ithamda bulunuyor
Ondan sevgililerini eklemiş detay olarak oraya :işsiz:

Öyle deme lütfen
Evlenmiş varlıklar sonuçta
Kayınvalide öyle mi?
Hem evlenmiş sürdürememiş hem de tekrar evlenememiş
Evlenmek önemli :KK47:
Bildiğin kadın için yazdıklarıyla hafif meşrep imajı çizmeye çalışıyor şaka gibi :olamaz: Kadının güzel olması üniversite okuması ilişkilerinin olması vs batmış. Yahu kadın bekar tabi ki olacak. Kadına saygı duyuyorum bu yaşta üniversite okumak her yiğidin harcı değil. Belli hayattan zevk alan bir kadın ama konu sahibi için aynı şeyi söyleyemicem. Eğer düğün günü bilezik için bayılıp hastanelik olduysa kusura bakmasın kadının normal davranışlarını bile abartmış olması net.

Peki sizce özür dileyip hatasını telafi etmeye başladıktan sonra ne yapmalıydı kadın?
Konu sahibi nasıl hala bu konuyu aşamadıysa
ben kadının da meseleyi aştığını düşünmüyorum, gerekiyorsa hep birlikte terapi alsınlar ki bu özür dilemeyi de muhtemelen kendisi uzman yardımı aldıktan sonra yapmış gibi.

mesela kadının yaşını yazmamışsınız da bakımlı, genç olması neden konu oluyor sizin için yahut üniversite okuması

kendinizi eksik hissetmenizde bu yönde bir duygu mu var

sizin anneniz yahut siz bu kategorilerde olmadığınız için mi kendinizi eksik hissediyorsunuz

mesela sizi değersiz hissettirmesi hangi olaylarla

yazdığınız bir bilezik var, onun dışında sizi gayet de sayıyor hatta telefonda annenin gönderdiğine teşekkür edip selam vs söylüyor

tabii ki oğlu önemli, oğlu değerli

bence bu değersizlik hissinizi, yetememe hissinizi irdeleyin, kompleks yaptığınız bir şeyler mi var
Ben kafamı toplayıp yazamamıştım damdan. Noktasına, virgülüne kadar sana katılıyorum.

Kadın hayatına aslanlar gibi devam ediyor..hatta bariz bir şekilde "beni tek ilgilendiren oğlum ve onun mutluluğu " diyerek ve bunu kabullendiğini göstererek oğlunun eşinden özür de dilemiş ..kayınvalide ne konu sahibi ne de onun annesi ile yakın iletişim halinde olmak istemiyor..konu sahibi arkadaş ise kayınvalidesini eski ilişki tarzlarına dönmek için zorluyor,kışkırtıyor ..kadının bozulan evliliğini bile masaya getiriyor..sıkıntı bizim arkadaşta
ben kadının da meseleyi aştığını düşünmüyorum, gerekiyorsa hep birlikte terapi alsınlar ki bu özür dilemeyi de muhtemelen kendisi uzman yardımı aldıktan sonra yapmış gibi.

Niye varsayımda bulunuyorsunuz ki?
Öncesinde veya sonrasında gerçi ne fark eder?
Özür dilemiş mi dilemiş
Sonrasında aksi bir tavır içinde de olmamış
Samimi olsun veya olmasın sonuçta artık herhangi bi sorun çıkarmıyor

Konu sahibinin aşamamış olması tamamen kendinden kaynaklı bi problem
Kayınvalideyi ne diye terapiye götürecek
Ben affedemiyorum seni sen de gel diye mi?
Yani kadın tamam özür dilemiş de o kadar da değil yani
İyi valla yüz verdikçe astarını isteyelim

Ben kayınvalidenin yerinde olsam böyle bel altı vuran biriyke asıl ben görüşmezdim aslında
Kadın yine arayı düzeltmeye çalışıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X