Kayınvalidemin kıyafet takıntısı

Anında tepkinizi verin sizde,neden sustunuz ki. Anne ne demek istiyorsun, benimle böyle konuşamazsın diyemediniz mi? Çıplak değilim hamileyim deseydiniz yani.
Yada kalkıp gitseydiniz.
Siz susup oturursanız tepenize çıkacak her zaman aşikar.
Evet ama misafirler o an içeri girdiği için bişey diyemedin gittiklerinde söyledim . Eşime mesaj atmıştım o da içeri git yat boşver rahatsız olduysan ben annemi tekrar uyarırım demişti ben yine ayıp olmasın diye oturdum . Keşke diğer odaya geçip uzansaydım

Kayınvalidemler haremlik selamlık dikkat ediyorlar biz öyle değiliz ve bunu bilerek istediler beni . Kapalıyım zaten . Hamileyim misafiri geldi bayramda bana dedi ki üstümde bol gömlek bol pantolon olmasına rağmen sen kenardaki sandalyede otur karnın çok kötü gözüküyor . Ben de kırıldım görümcem de şok oldu öyle söylemesine . Misafirleri gidene kadar odaya geçecektim ayıp olmasın diye geçmedim evi 1+1 . Misafirler gittikten sonra kocam da gelmişti eşim boşver demesine rağmen ben artık dayanamadım biraz gergince durumu annesine söyledim . Çünkü 1 buçuk yıldır hep böyle kadın bana karşı eşim defalarca bağırdı kızdı uyardı ama olmuyor . Kadın takıntılı .kadın bana gerildi sen neden bu konuyu açıyorsun oğlum zaten işten yorgun geldi felan ben iyice sinir oldum sesler yükseldi eşim de annesi dul tansiyon şeker hastası felan hassas biraz annesi konusunda . İkimizde sakinleyemeyince beni dışarı çıkarmak istedi çıkmadım . Olaylar bu kez eşimle benim kavgama dönüştü . Sonra eşim de ortada duramayıp benim ailemden beni insanlar içinde vurdu . İki gün kavga gürültüyle geçti bayram da ve kadına dedim hakkımı helal etmiyorum size diye çünkü olayları çarpıtıp yalan konuştu . Sonra zaman geçti tabi ben kin besleyen biri değilim yine ona iyiliklerde bulundum . Ama bu haftasonu oraya gidicez ve ben hiç gitmek istemiyorum . Eşime söyleyip onu da üzmek istemiyorum .2 gün idare etmek istiyorum . Çünkü eşim onu arada bırakmamı ve onunla ortalıkta tartışmamdan rahatsız olduğunu söylüyor . Kendimizi yeterince rezil ettik o da ben de . O yüzden sakin geçsin istiyorum ama her anlamda kadına gıcık oldum ya 9 aylık hamileyim torununa hiçbir şey yapmadı etmedi . Ben ona elimde hediyelerle gittiğim bayramda içine edildi . Bir de arkamdan demişki ben ona haksızlık ettim iyi davrancam felan . Ne alaka yani . Samimi bulmuyorum . Sürekli çocuk nasıl olcak acaba şunun torunu çok güzel doğmuş yok saçlı doğmuş böyle şeyler söyleyip duruyor bana . Yok çocuğunuz olunca ona bağırmayın dövmeyin . Ya saçma sapan yorumlar . 70 yaşında en sonunda cidden görüşmücem ama eşimin de babası yok annesi yalnız yaşıyor hassas o konuda . Eşimle aram bozulsun da istemiyorum napmalıyım ?
Kocanız üzülsün istemiyorsunuz ama kocanız 9 aylık hamile karısı üzülürken umru olmuyor.. olayın özü bu

Siz eşinizi uzmek istemiyosunuz amma eşiniz size vuruyor ?Ne hali varsa görsün goruşmek istemiyorum de ve bitti yoksa böyle kavgalariniz çok olur .
Yok bana vurmadı ben ve kaynanam sakinleşmeyince o da beni ailemdeki olumsuz özellikleri örnek vererek ben kavga etmiyorum onlarla diyerek beni oradan vurdu

Anında tepkinizi verin sizde,neden sustunuz ki. Anne ne demek istiyorsun, benimle böyle konuşamazsın diyemediniz mi? Çıplak değilim hamileyim deseydiniz yani.
Yada kalkıp gitseydiniz.
Siz susup oturursanız tepenize çıkacak her zaman aşikar.
Neden
Aynen

yok o da benim ailemin olumsuz özelliklerinden beni vurdu
Sizde eşinize yapiyorsunuz ,sürekli annesinden vuruyorsunuz .
Hak etmişsiniz

Ben de sizin gibi anladım. Ailemden vurdu demiş o şekilde yorumladım.

Size bel altı vuran eşi üzmek istememeniz de bi garip konu sahibi.
Çünkü Allah var başta bana mesaj attı işten gelmeden ben ona söyledim bu durumu . Hayatım içeri git yat dinlen ben gelince halledicem dedi . Geldi konuyu açma dedi . Ben halledicem dedi ki annesini de tanımaz kızar eder . Ben bu kez ona bırakmadan kendim konuşmak istedim . Bu kez de gerildik kaynanamla . Eşim geldi bana sarıldı gel bahçeye çıkalım uzatmayın dedi ama benim gözüm görmesi olay uzayınca da o da benim ailemden örnekler vererek beni oradan vurdu

Ailesinin yaptığını yüzüne vurmuş olarak anladım ben fiziksel şiddet mi gosterdi eşiniz size konu sahibi?
Hayır eşim beni sakinleştirmeye çalıştı ben ve kaynanam gerilince . Sakinleşmedik . Olaynuzayınca o da benim ailemin olumsuz özelliklerini örnek verip ben kavga ediyor muyum onlarla bu sebepten annemle odada özel konuşsaydın benı aranıza sokmasaydınız madem felan diyerek benim ailemin olumsuz özelliklerini o da ortalıkta yani annem ben görümcem varken dökmüş oldu

Kulağınızı tıkayın vereceğim tavsiye bu.
Benim kayınvalidemler de bu yapıdalar bana direkt söylemeseler de nişan düğün zamanı vs. eşim annemler elbisesini şöyle seçsin çok açık olmasın diyorlar falan diyordu bana ama ben dinlemedim nişan düğün başkasının düğünü bayram seyran ne istiyorsam onu giydim onlar da alıştılar valla bir kere tamam dersen önünü alamazsın. Şimdi hamileyim ben de karnım çıkmaya başladı yine ne istersem giyiyorum gidiyorum yanlarına.

Anladım. Eşin ikinizin kavgasından rahatsız anladığım kadarıyla kayınvalidenle arana mesafe koy o zaman sende rahatsızsın çünkü. Eşin annesiyle görüşsün, konuşsun onun bileceği iş. Sağlığın için uzak durmak iyi gelecek bence.
Bence de haklısınız eşim diyor zaten uzak durabilirsin saygı duyuyorum dedi yeterki ortalıkta kavga etme benle dedi . Ben senin yanındayım felan diyor .

Kulağınızı tıkayın vereceğim tavsiye bu.
Benim kayınvalidemler de bu yapıdalar bana direkt söylemeseler de nişan düğün zamanı vs. eşim annemler elbisesini şöyle seçsin çok açık olmasın diyorlar falan diyordu bana ama ben dinlemedim nişan düğün başkasının düğünü bayram seyran ne istiyorsam onu giydim onlar da alıştılar valla bir kere tamam dersen önünü alamazsın. Şimdi hamileyim ben de karnım çıkmaya başladı yine ne istersem giyiyorum gidiyorum yanlarına.
Ben her onlara gittiğimde her davete gittiğimde dinledim başıma bu geldi işte .

70 yaşında insan belli ki bağnaz ve eski kafalı cevap vermek zorunda değilsin he he de geç, bayramda bilmem kimin yanında oturmak çokta önemli değil. Eşinle ulu orta kavga etmekte bence büyük bir hata ama ortada daha büyük bir hata var, hamile eşine el kaldıran bir adam. Ona sevgiler kayınvalideye tü kaka yanlış yere kızıyorsun. Kendince hatalarını telafi etmeye çalışan yaşlı başlı bir kadını dert etmek yerine seni sakinleştiremeyen, anlayış gösteremeyen, el kaldıran kocana gıcık olmalısın evet hatalısın insanlar içinde eşinle ve kv denle kavga etmek konusunda ama fiili şiddet çok ayrı bir konu haklı bir gerekçesi olamaz
Fiili şiddet yok ben öyle bişey yazmadım ki ailem konularından beni vurdu diyorum yani o da ben sakimleşöeyince senin de ailen şöyle şöyle ben kavga etmiyorum felan diyerek özeli döktü orda

Valla ben kapalı bir insan değilim eşimin ailesi kapalı yıllardır onların memleketine giderken giyim tarzımdan vazgeçmedim laf söylemedilermi söylediler şort giyme yok etek giyme vs. Ama bunu 1dediler 2dediler baktılar ben onları sallamıyorum onlarda artık beni sallamıyor ben sizi kapalı halinizle kabul ettim sizde beni açık halimle ettiniz kimse için kimse kıyafetini değiştiremez dedim.
Ben sizin yerinizde olsam bu kadar laf söyleyen kadının evine gitmem kalmaya gidip uğrayıp geri dönün aranızada mesafe koyun. Çünkü belliki kadın değişmeyecek.

Ben kendim de dindar bir insanım kayınvalidem de dindar ama ona rağmen herhangi ufacık bir müdahale dahi olsa inanılmaz rahatsız oluyorum. Bol giyindim diyorsunuz hamile kadın napabilir karnını mı kessin? O bebek orda var işte. Ben de bol giyiniyorum ama her gören anlıyor hamile olduğumu. Üstüne bir de "kötü görünüyor" demek en çirkini zaten. Eşiniz başta sizden yanaymış bunu kaybetmeyin akıllıca hareket edin ve gerekirse de görüşmeyin.
Evet eşime telefonda söyledim ben eve gelmeden dedikş sen he de geç odaya geç yat uzak ayaklarını dinlen boşver ben gelince hallederim dedi ama bu kez 1 buçuk yıldır kadın susmadığu için eşim defalarca kavga etmesine rağmen hala bana karıştığı kalbimi kırdığı için gerildim .

Valla ben kapalı bir insan değilim eşimin ailesi kapalı yıllardır onların memleketine giderken giyim tarzımdan vazgeçmedim laf söylemedilermi söylediler şort giyme yok etek giyme vs. Ama bunu 1dediler 2dediler baktılar ben onları sallamıyorum onlarda artık beni sallamıyor ben sizi kapalı halinizle kabul ettim sizde beni açık halimle ettiniz kimse için kimse kıyafetini değiştiremez dedim.
Ben sizin yerinizde olsam bu kadar laf söyleyen kadının evine gitmem kalmaya gidip uğrayıp geri dönün aranızada mesafe koyun. Çünkü belliki kadın değişmeyecek.
Evet değişmeyecek biri çok kapalı fikirli

Kocanız üzülsün istemiyorsunuz ama kocanız 9 aylık hamile karısı üzülürken umru olmuyor.. olayın özü bu
Hayır bana dediği içeri git yat dinlen sen boşver misafirleri ben gelince halledicem bu meseleyi dedi . Ben gitmedim . Bekledim . Eşim geldi . Açma konuyu sen dedi ben yine dinlemeyip bu kez açtım . Normalde hep oluyor bu hiç bir zaman saygısızlık etmemiştim ama artık yeter dedim. Eşim beni sakinleştirmeye çalıştı sarıldı etti gel bahçeye çıkalımm dedi ama kaynanam öyle olayları çarpıttı ki kafam durdu .eşimi de ittim . Bu kez hepimiz tartıştık.

Kayınvalidemler haremlik selamlık dikkat ediyorlar biz öyle değiliz ve bunu bilerek istediler beni . Kapalıyım zaten . Hamileyim misafiri geldi bayramda bana dedi ki üstümde bol gömlek bol pantolon olmasına rağmen sen kenardaki sandalyede otur karnın çok kötü gözüküyor . Ben de kırıldım görümcem de şok oldu öyle söylemesine . Misafirleri gidene kadar odaya geçecektim ayıp olmasın diye geçmedim evi 1+1 . Misafirler gittikten sonra kocam da gelmişti eşim boşver demesine rağmen ben artık dayanamadım biraz gergince durumu annesine söyledim . Çünkü 1 buçuk yıldır hep böyle kadın bana karşı eşim defalarca bağırdı kızdı uyardı ama olmuyor . Kadın takıntılı .kadın bana gerildi sen neden bu konuyu açıyorsun oğlum zaten işten yorgun geldi felan ben iyice sinir oldum sesler yükseldi eşim de annesi dul tansiyon şeker hastası felan hassas biraz annesi konusunda . İkimizde sakinleyemeyince beni dışarı çıkarmak istedi çıkmadım . Olaylar bu kez eşimle benim kavgama dönüştü . Sonra eşim de ortada duramayıp benim ailemden beni insanlar içinde vurdu . İki gün kavga gürültüyle geçti bayram da ve kadına dedim hakkımı helal etmiyorum size diye çünkü olayları çarpıtıp yalan konuştu . Sonra zaman geçti tabi ben kin besleyen biri değilim yine ona iyiliklerde bulundum . Ama bu haftasonu oraya gidicez ve ben hiç gitmek istemiyorum . Eşime söyleyip onu da üzmek istemiyorum .2 gün idare etmek istiyorum . Çünkü eşim onu arada bırakmamı ve onunla ortalıkta tartışmamdan rahatsız olduğunu söylüyor . Kendimizi yeterince rezil ettik o da ben de . O yüzden sakin geçsin istiyorum ama her anlamda kadına gıcık oldum ya 9 aylık hamileyim torununa hiçbir şey yapmadı etmedi . Ben ona elimde hediyelerle gittiğim bayramda içine edildi . Bir de arkamdan demişki ben ona haksızlık ettim iyi davrancam felan . Ne alaka yani . Samimi bulmuyorum . Sürekli çocuk nasıl olcak acaba şunun torunu çok güzel doğmuş yok saçlı doğmuş böyle şeyler söyleyip duruyor bana . Yok çocuğunuz olunca ona bağırmayın dövmeyin . Ya saçma sapan yorumlar . 70 yaşında en sonunda cidden görüşmücem ama eşimin de babası yok annesi yalnız yaşıyor hassas o konuda . Eşimle aram bozulsun da istemiyorum napmalıyım ?

Çünkü Allah var başta bana mesaj attı işten gelmeden ben ona söyledim bu durumu . Hayatım içeri git yat dinlen ben gelince halledicem dedi . Geldi konuyu açma dedi . Ben halledicem dedi ki annesini de tanımaz kızar eder . Ben bu kez ona bırakmadan kendim konuşmak istedim . Bu kez de gerildik kaynanamla . Eşim geldi bana sarıldı gel bahçeye çıkalım uzatmayın dedi ama benim gözüm görmesi olay uzayınca da o da benim ailemden örnekler vererek beni oradan vurdu

Sen nasıl eşinin ailesinin senden farklı düzenleri varken evlendiysen, onlarda senin farklı düzenin anlayışın olduğunu biliyorlar. İki tarafında böyle durumlarda birbirini idare etmesi gerekir. Ömür boyu görüşecek insanlarsınız. Düzenlerinden, anlayışlarından şikayet edip onlarla yalnız görüşmek varken misafirleri varken evlerine gitmen garip olmuş. Mesafeli davranman gerekir bu insanları kendinden farklı buluyorsan.

Kocanda senin tarafını tutmuş. Adam demiş ben annemle konuşurum diye. Sen kavga çıkarmışsın. Sonra olay büyümüş. Keşke konuyu kocana bırakıp, daha mesafeli görüşmeyi seçseydin. Bak eşininde senin ailenle ilgili rahatsız olduğu şeyler varmış, o kavgasını etmiyormuş.

Bundan sonra ikinizde birbirinizin ailesine bayram hariç gelip gitmeyin. Mesafe koyun. Yoksa çok kavga edersiniz. Sen kendi ailenle o da kendi annesiyle yalnız görüşsün.

Zaten bol giyinmişsiniz, tesettürlüsünüz. Nefret ederim hamileliği ayıp gören zihniyetten, bitmiyorlar da, hala varlar. Sizin de biraz kendinize saygınız olsun. Eşiniz kavga sonrası milletin içinde sizi ailenizle ilgili zayıf noktanızdan vuruyor, yanınızda durmuyor. Siz de hala kocişim üzülmesin derdindesiniz. O üzülmesin diye siz tükürdüğünüzü yalayacaksanız buyrun.

Bırakın kendi gidiyorsa gitsin, annesi sonuçta, ama sizi muhatap etmesin öyle bir kadınla.

Evet eşime telefonda söyledim ben eve gelmeden dedikş sen he de geç odaya geç yat uzak ayaklarını dinlen boşver ben gelince hallederim dedi ama bu kez 1 buçuk yıldır kadın susmadığu için eşim defalarca kavga etmesine rağmen hala bana karıştığı kalbimi kırdığı için gerildim .
Sürekli kavga edilmesine rağmen neden ısrarla kalıyorsunuz ki, işinizi halledin evinize dönün.

X