Kayinvalidemin evinde cok pasif ve cekingenim

denizderya113

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2017
217
186
39
Merhaba kadinlar klubu. 12 yillik evliyim.40 yasindayim. Yurtdisinda yasiyorum. Her yaz ailelerimizi ziyarete geliyoruz. Kayinvalidemi ziyarete geldigimizde elim ayagim tutuluyor. Yemek yapacak olmak ya da evdeki diger isler Beni cok panikletiyor. Normalde de cok hamarat degilim ama iyi kotu kendi evimin islerini hallediyor, yemegimi yapiyorum. Ama kayinvalidem de cok stres oluyorum geceleri uyuyamiyorum. Iyi insanlar ama Bana gore daha duzgun ve yetenekliler. Kendimi cok ezik pasif hissediyorum. Kayinvalidemin kizi da cok hamarat.
Bu halime o kadar uzuluyorum ki. Neden Ben bu kadar cekingenim, beceriksizm. Kalbim sikisiyor. Kendi evime donmek icin gun sayiyorum. Burada dertlesmek istedim. Belki tavsiyeleriniz olur. Kac gundur geceleri uyuyamadim, ne yemek yapicam,ne yapmam lazim , nasil yardim etmem lazim kayinvalideme . Daha yemek bile yapmadim.Kafamda hep sorular,ama icraate gelince cok pasifim.

valla burda kv evinde rahat olan biri olduğunu sanmıyorum 😂😂 hamaratlık konusunda da herkes hamarat olacak diye bir kanun yok. ben de yemek konusunda aman aman bir sey değilim ki kv zaten her yemeği değişik yapıyor yani dünya standartlarına göre de kv yemek beğendirmek zor 😂 o yüzden genelde onun benden istediklerini yapıyorum. kendi kendime kalkıp sunu yapayım demiyorum (esimin istediği bir yemek olduğu zamanlar yapıyorum sadece.) onun dısında büyük eltimin el lezzetini seviyor (ikisi de aynı çünkü yemek konusunda) ben de bırakıyorum o yapsın 😂😂 yardım ediyorum ben sadece. zaten senede bir görüsüyoruz. salın yaa amaaan

Herkes hamarat olacak diye bir şart yok. Benim de kv m inanılmaz hamarat, onlara ne zaman gitsem ya bir şeyi kırarım ya da bir şeyi yakarım 🤣🤣🤣 hatta artık dalga geçiyoruz eşimle. Baktım stres oluyorum, şunu düşündüm, bu hayatta herkesin iyi olduğu bir şey var, ben ev işinde iyi değilim, o zaman diyorum kv me hop sana şunu alalım hadi, hop çamaşırları ben katlayayım sen yemek yap. Anne ben bulaşığı yıkayacağım ama malum sakarlığım hassas bir şey varsa sen onu yıka ben diğerlerini .
Vallahi kendinizi bu kadar sıkmanıza değmez. Siz de dalgaya vurun halinizi hep beraber gülün

Kayinvalideleriniz kac yasinda. Benim ki 75 yasinda yasi da var. Saglik problemleri de var. Ama evinin idaresini iyi yapan bir kadin. Onu da yormamamk icin yardim etmek istiyorum. Yemekleri Ben yapmak istiyodum. Ama stres pain Beni pasiflestiriyor. Yanlis yaparim begenilmez kaygisi. Keske salabilsem kafaya takmasam. Hislerimden cok yoruldum

Kayinvalideleriniz kac yasinda. Benim ki 75 yasinda yasi da var. Saglik problemleri de var. Ama evinin idaresini iyi yapan bir kadin. Onu da yormamamk icin yardim etmek istiyorum. Yemekleri Ben yapmak istiyodum. Ama stres pain Beni pasiflestiriyor. Yanlis yaparim begenilmez kaygisi. Keske salabilsem kafaya takmasam. Hislerimden cok yoruldum
Benimki de 80 yaşında ama çakı gibi maşallah. Anne ben beceriksizim ev işinde sen bana hassas olmayacak işleri söyle diyorum. Ya kadın tüm sene sizi görmek için bekliyor inan ev işini sallamıyordur bir önceki yorumumda da yazdım, sen kendi iyi olduğun işi yap kasma

Merhaba kadinlar klubu. 12 yillik evliyim.40 yasindayim. Yurtdisinda yasiyorum. Her yaz ailelerimizi ziyarete geliyoruz. Kayinvalidemi ziyarete geldigimizde elim ayagim tutuluyor. Yemek yapacak olmak ya da evdeki diger isler Beni cok panikletiyor. Normalde de cok hamarat degilim ama iyi kotu kendi evimin islerini hallediyor, yemegimi yapiyorum. Ama kayinvalidem de cok stres oluyorum geceleri uyuyamiyorum. Iyi insanlar ama Bana gore daha duzgun ve yetenekliler. Kendimi cok ezik pasif hissediyorum. Kayinvalidemin kizi da cok hamarat.
Bu halime o kadar uzuluyorum ki. Neden Ben bu kadar cekingenim, beceriksizm. Kalbim sikisiyor. Kendi evime donmek icin gun sayiyorum. Burada dertlesmek istedim. Belki tavsiyeleriniz olur. Kac gundur geceleri uyuyamadim, ne yemek yapicam,ne yapmam lazim , nasil yardim etmem lazim kayinvalideme . Daha yemek bile yapmadim.Kafamda hep sorular,ama icraate gelince cok pasifim.
Neyi nasıl yapmanız gerektiğini kayınvalidenize ya da görümcenize sorun. Her ev düzeni aynı değildir siz sadece elinizden geleni yapın yeter. Yemek konusunda da fikir danışa bilirsiniz.

• Beğen
Reactions: Gao
Benimki de 80 yaşında ama çakı gibi maşallah. Anne ben beceriksizim ev işinde sen bana hassas olmayacak işleri söyle diyorum. Ya kadın tüm sene sizi görmek için bekliyor inan ev işini sallamıyordur bir önceki yorumumda da yazdım, sen kendi iyi olduğun işi yap kasma
80 yasinda yemekleri de o mu yapiyor? Haklisiniz kendimi kasmamam lazim. Kac gundur uyuyamiyorum kendime ettigim eziyet. Yasamak bile istemez oldum.

Gecen yil kayinvalidem artik yemekleri sen yapicaksin. Kendi kizim hep kendi yapiyor Sen de benim kizimsin gibi seyler soyledi. O zamandan beri stresim cok daha fazla artti. Sene de bir gittigim bir yerde ne kadar iyi olsalar da Rahat edemiyorum. Bu soyledikleri Bana cok yuk oldu.

80 yasinda yemekleri de o mu yapiyor? Haklisiniz kendimi kasmamam lazim. Kac gundur uyuyamiyorum kendime ettigim eziyet. Yasamak bile istemez oldum.
Elbette kendi yapıyor, ben yapamam ki uzağız ☺️ hatta ben çalışıyorum bazen yemek yapıp veriyor bile bize.
Ben de onun zorlandığı ama kendi becerdiğim şeyleri yapıyorum. Çamaşır asma katlama ütüleme…
Zaten zaman kasıtlı kendinizi üzmeyin açık alık konuşun kvnizle. Ben anne ben beceremem senin gibi sen beni yönlendir ben sakarım korkuyorum stres oluyorum demiştim o da gülmüştü kıkırdayarak sorunu çözmüştük

Gecen yil kayinvalidem artik yemekleri sen yapicaksin. Kendi kizim hep kendi yapiyor Sen de benim kizimsin gibi seyler soyledi. O zamandan beri stresim cok daha fazla artti. Sene de bir gittigim bir yerde ne kadar iyi olsalar da Rahat edemiyorum. Bu soyledikleri Bana cok yuk oldu.
Bana böyle demiş olsa tamam ama yanımda otur senin tariflerin daha güzel sen neyi ne kadar koyacağımı söyle derdim ki bazen yapıyorum☺️ hoşlarına bile gidiyor tarif vermek anlatamak. O öyle dediğinde anne sende benim annemsin ben de beceriksizim diyeceksin. Bütün aile bende eğlenerek dalga geçiyoruz benle. Ama iş yerinde fişeğim, 37 yaşında yüksek lisansı bitirdim Türkiye’nin en iyi üniversitesinde bursla 😎 herkes her şeyde iyi olamaz bebeğim kabullen ve kendini dalgaya al hayatta yükün azalacak

Bende yemek konusunda stres oluyordum daha yeni evliyim 1.5 sene oldu çalıştığım için aile evinde de rahattım hiç yemek yapmayı bilmiyordum. Yemek yapma tarzı damak tadları zaten çok farklı. Bize geldiğinde bi kaç kez yaptım yemedi yada yiyip geldi sırf yememek için yemekte kötü değil ben yiyorum yani gayet normal. İlla onların damak tadına göre onun yaptığı şekilde teknikte yapılsın istiyor. Bende artık yapmıyorum bize geldiklerinde de kendi yapıyor yiyor uğraşmıyorum

Ben de böyleyim. Hatta bir tık fazlası ben kendi mutfağımdan başka her yerde böyleyim🤣 gören der ki sanki ilk defa mutfağa girmiş bu kız. Kendi evim ve annemin evinden başka yerde bir iş yapmayı hiç sevmiyorum. Çok kasılıyorum. Aslında beceriksiz değilim ama bi sakarlık falan bir şeyler oluyor nedense😅

Sıkmayın canınızı. Yapabildiğiniz kadar yapın. Stres olursanız işler daha da karışıyor sakin olmaya çalışın.

Cevaplariniz icin cok tesekkurler. Yalniz olmadigimi bilmek cok iyi geldi. Bugun de diyorlar ki burasi senin evin gibi dusun biz misafiriz diyorlar. Ama sene de 5 gun , 1 hafta kaldigim evde nasil oyle hissedebilirim. Oyle hissedebilenler vardir Belki ama yapi meselesi.

Cevaplariniz icin cok tesekkurler. Yalniz olmadigimi bilmek cok iyi geldi. Bugun de diyorlar ki burasi senin evin gibi dusun biz misafiriz diyorlar. Ama sene de 5 gun , 1 hafta kaldigim evde nasil oyle hissedebilirim. Oyle hissedebilenler vardir Belki ama yapi meselesi.
Kayınvalidenin evi onun evidir. Hiç bir zaman kendi evim olarak kabul etmiyorum , öyle hissetmiyorum. Misafir gibi gidiyorum, geliyorum.

Kvye yılda 15gün kalmaya gidiyorum 1kere bile elimi yemeğe sürmüyorum çünkü sevmediğimi biliyor evimde bile yaşamaya yetecek kadar yemek yaparım😀
3yaşında kızım var zaten ne ara yapcam orada koşturmaktan. 2-3günde bir eve süpürge tutup siliyorum sadece kv de de tek yaptığım bu. Hiçte gücenmedim şimdiye kadar o hamarat ben değilim diye 😀 kv benim evime gelince bile yemekleri o yapar elimi sürmem.

X