Kayınvalidemin altın günlerinden bıktım

asdfgh789

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2008
785
2
kızlar neden kaynanalar bu kadar ısrar ediyor anlamıyrum bu güne kadarki günlerine gitmek istemediğimi defalarca söyledim ama hala her seferinde hadi hazırlanmadınmı cıkalım diyorum ben gimeyecegim canım istemiyor diyorum anlaıyor en sonun da yüzünü asıp gidiyor sonrada gittiği yerden biri tlf ediyor en burda tek kaldım hadi sende gel allah allah ya hiç tanımadıım insan benim ne işim var yahu gitmek zorundamıyım sizce kızlar :dilcikar:

kaynanda bi hoşmuş ayol zorlamı götürüyor tanımadağın insanların yanında ne işin var hıh gitme bencede

canım ya bazen ısrar can sıkıcı olur...
gıtsen bır turlu gıtmesen bır turlu...
sende kesın ve net konuş..gıtmek ıstemedıgını..ve ısrar etmemesını soyle...
kusersede..bı muddet sonra barısır..

ya canim seni anliyorum ama ben cok sevdigimiz bir komsumuz da ayni seyi yasadi. kadincagiz gelinini goturmek isterdi, gelin gitmezdi. kayinvalide hep mahcup olurdu. yani gelinin nerede falan vs.
o sebeple ben kiziyorum. evde bos bos oturacagina git. en azindan arada git. isin olmadiginda git. ne olmus yani. kadincagiz gelinim diye seninle ovunmek istiyor.
konuyu destek bulmak icin actin. bayagi cok arkadas da sana destek verecektir ama ben ne annemin ne de kayinvalidemin bir yere giderken beni cagirdigi zaman gitmemezlik etmem. hem annemin arkadaslari ile de kayinvalidemin akrabalari ile de cok iyi anlasirim. baskalarinin da kizlari gelinleri geliyor. sohbet ederiz. evde bombos oturup ne yapacagim.

kayinvaliden kotu niyetle soylemiyor. bence gelinini yaninda gormek istiyor. ben olsam giderdim. uzmezdim bu sebepten.

gitsen nolur ki yahuu yeni insanlar tanırsın belki hoşuna bile gider
ön yargılı olma a.s.

seni anlayabilyorum çünkü ilk evlendiğimde bende aynı şeyi yaşadım...
ben sevmem öyle kaynanamın arkadaşlarıyla oturmayı. gelin geldim bi gün ona çağırıyo bigün buna.
bir gittim iki gün gittim baktım olmuyo bana göre değil bahaneler buldum hep..
ben pek sevmiyorum gezmeyi dedim, alışık değilim dedim. haaa bi de eşime anlattım sonra o da annesi yarın şuraya gidelim dediğinde ben göndermiyorum koca kadınlarla ne işi var hem o sevmiyo falan dedi. bi süre yadırgadılar hep beni insanları kalabalığı sevmiyosun falan dediler...
ama artık aradığımda bende şurdayım sen gelmezsin diye söylemedim diyo...ama yadırgamıyo...kabullendi yaniii....
sende öyle yap, başarılı olursun
......:teytey:

Ben çok zevk alarak giderim şahsen :eek:
Akraba günümüz oluyor. Sırf gençler çalışıyor diye cumartesi gecesi yapıyoruz.
Bence büyütecek bir durum söz konusu değil. Her gün gitmiyorsun ya arada gidebilirsin bence.

ben kayınvalidem çağırdığı zaman giderim onunla.
gittği yerde başka gençlerde oluyo sıkılmıyorum sohbet falan...

keske buralarda olsa öyle seyler
valla giderdim
ama tabi israr etmesi sacma
allah kolaylik versin

kızlar neden kaynanalar bu kadar ısrar ediyor anlamıyrum bu güne kadarki günlerine gitmek istemediğimi defalarca söyledim ama hala her seferinde hadi hazırlanmadınmı cıkalım diyorum ben gimeyecegim canım istemiyor diyorum anlaıyor en sonun da yüzünü asıp gidiyor sonrada gittiği yerden biri tlf ediyor en burda tek kaldım hadi sende gel allah allah ya hiç tanımadıım insan benim ne işim var yahu gitmek zorundamıyım sizce kızlar :dilcikar:
canım eşinle konuş bu konuyu çünkü çoğu kayınvalide aynı öyle veya böyle çağırıyolar.bazen naziklik edip gidiyorum çünkü genelde toplanıp kuran okuyolar bende kuran kursu mezunu olduğumdan iştirak etmeden yapamıyorum çünkü bende okuyorum kayınvalidemin sanırım hoşunada gidiyo bu durum:1rolleyes:ama bazen de istemiyosam gitmiyorum yani gitmek zorunda değilimki.sonuçta insan yaşıtları olunca daha iyi anlaşıyo,senden yaşça büyük oldukları için bi yerden sonra paylaşımınız tükenir..bende öyle yaptım eşimi koydum araya,eşimde dediki ben eşimin gitmesini istemiyorum kendi yaşıtları ile muhatab olsun o yüzden denge sağlanıyo kayınvalidemde bunu anladı ve ısrar etmedi.gerçi odaii insandır,ama bazen oluyo işte her insanda olduğu gibi.hamdolsun bende sorun olmuyo o yüzden.

bence de git güzelim ne olur sanki hepimiz yaşadık bu dönemleri bu hep böyle devam etmiyor inanki
ne güzel sana değer veriyor seni yanında görmek istiyor
sevgiler

insan istemediği hiçbirşeyi zorla yapmamalı,içinizden geliyorsa gidin gelmiyorsa hiç takılmayın.ama biraz ikna edici olunki sürekli karşınıza çıkmasın.

Ben gidiyorum şahsen yani gençler de oluyor benim gibi
ama müsait değilsem o gün tabiki de gitmem o mda anlayışla karsılar..

geliceğim zaman zaten geliyorum onun dışında bu ısrar hoş olmuyor deyiver ne var.... o da anlar herhalde tabiki gitmek gezmek hoş şeyler ama ısrar ve emrivaki çok sinir

gitmek isteyenler gidebilir tabi,
ama gitmek istemeyip de zorla oluyorsa çok saçma,
bi kere iki kere kırmamak adına tamam,ama bu hep oluyorsa,
tavrını koy canım gitmek zorunda değilsin kii,
ayrıca zorla yapılan herşey insana zulum gibi gelir,keyif alamazsın:nazar:

Ben öz annem için bile öyle toplantılara,altın vs günlerine gitmiyorum,kaldı ki genç kız annesi olarak yanında götürmek istiyor annem,ana-kız gezmek istiyor bi yerde,o eğlendiği için içine sinmiyor ben de olayım geleyim istiyor,boyumca kızım var ama koluma takıp gezemiyorum herkes kızıyla geliniyle geliyo ben boynu bükük kalıyorum diyor,ama ben sevmiyorum öle şeyleri,sıkılıyorum,nefret ediyorum yanii,tarzım da deil zaten öle kadın toplantıları flan bayar beni,
ben annecim için gitmiyorum kayınvalidem için hiç gidemem ilerde,1-2 kez gönlü olsun die giderim belki ama o kadar,annem için yapamadığım şeyi kocamın annesi için kesinlikle yapamam,hem annem ne kadar kırılır zamanında benimle gezmedi şimdi kayınvalidesiyle ev gezmelerine gidiyor die

Çok zor bir durum yaa
O da kötü niyetle yapmıyordur tabii ama herkesin kendine göre hayatı var
Ara sıra git sende kırmamak için arkadaşlarında dediği gibi

surekli olmasada arada git hem insanlari tanimak incelemek icin cok iyi bir ortam hayatin ta kendisi annem arada giderdi benide gotururdu sirf izlenim icin giderdim simdi turkiyeye gidince tatilde kaynanam goturuyor gidiyorum vallahi seviyorum aslinda ama zorla degil tabi zorla olsa belki insan istemez

negüzel işte kız bazılarının kaynanaları götürmek bile istemio sen şükret hem ne var bunda git yani

X