Kayınvalidem ve tuhaflıkları

Öyle takmamaya çalışıyorum

Sebepsiz istemiyordur keyfi oyledir yahut kadinin dile getiremedigi rahatsiz oldugu birsey vardir. Niye zorluyorsunuz oglu da annesini tanimiyor mu o da zorluyor
Zorlamıyoruz zaten. Oğlu da saçma buluyor. Hiç bir zaman gelmiyorsun bugun gel bari diyor. Sitem sadece. Annesini yanında görmek istedi o gün.

Hiç arkadaşı yok sadece evde durur ve tamamen asosyal biri. Anca markete gider gelir evde bakım yapar spor yapar o kadar.
Asıl saygısızlığı siz yapıyorsunuz. nereden biliyorsunuz 2 yıldır tanıdığınız koskoca kadinin tüm sosyal hayatını ? belki de kadın bu saygısızca düşüncelerinizi bildiği için gelmiyor

İnsanların hayırlarına mahremıyetlerıne bıraz saygı duyun bence. Gelmek istemiyorsa istemiyordur

Sizi davet etmiş miydi, doğum günüm var gel demiş miydi? Belki de eşi yok diye tek gelmek gitmek istemiyordur. Acaba anne babanız fazla mı soru soruyor? Yani kadın asosyalsa bundan size ne? Siz evlenmeden önce gezen tozan giden gelen biriydi de sizden sonra mı eve kapandı? Eşinizin darlamasını baskı yapmasını hoş bulmadım. Annesine ve kararlarına sayfı duysun, karımın doğum gününe gelmedin diye azarlamasın kadını.

Valla benim çevremde hiç öyle bir şey yok. Tabiki her ay görüşecek değiller ama bayramdan bayrama da bana ters geliyor.
Size ters geliyor diye kadın yaşam düzenini mi değiştirecek? Kadın belki de hoşlanmıyor ailenizden ya da sizden, ikiyüzlülük yapmak istemediği için bir araya gelmiyor hiç düşündünüz mü bu ihtimali?

Yoo Bızde oyle gorduk alasını gorduk hatta
Allah yokluklarını yaşatmasın bızımkılerın de sızınkılerın de

Ancak kımseye vay gelecen de gelecen nıye gelmedin
ben sevdiklerimle kutlarım ben sevdiklerimle mangal yaparım ben sevdiklerimle bılmem naparım dıye diretmedık, şık mı sizce

Küsülecek sey mı
Küsülecek sey sızın anne babanızın mıç mıç olma yolunda ısrarcı olması kadının sınırlarına saygı duymuyor olması

Mecbur mu kadın, akrabalık Hızmet sozlesmesı mı ımzaladınız

Ya siz eş ailelerini hiç tanımadan mı evleniyorsunuz? Kadın muhtemelen hep böyleydi ve böyle olacak. Siz kayınvalide ile evlenmediniz ki, gelip gitmesi niye bu kadar sorun oluyor? Eşinizle aranızdaki uyumda bir sorun yoksa salın kadını istediği gibi takılsın. Böyle kayınvalideye can kurban aslında, diğer türlü de sürekli geliyor diye dert yanardınız. Dertsiz başınıza dert arıyorsunuz cidden.

Ne güzel işte kendi halinde kadın

Size ısınamamış da olabilir. Ne bileyim ailenizle muhabbeti tutmamıştır biblo gibi gelip oturmaktansa hiç gelmiyordur. Bu kadar dünürüm de dünürüm diyeni de pek görmedim aileniz biraz salsın kadını.

Evinde sporunu yapıp çayını içip filmini izliyordur. Muhabbetinizi beğenmiyordur. Vefat eden eşini özlüyordur. Sade bir hayat yaşamak istiyordur. Enerjiniz hoşuna gitmemiştir. Ortada bir saygısızlık bir hakaret göremedim ben. 1000 tane sebebi olabilir, hiçbirini de bilmek zorunda değilsiniz. Kayınvalideniz doğum gününüze gelmedi diye daha mı az eğlendiniz? Bunu çevrenize yansıtıp anne babanızı da eşinizi de etkilemeyin bence. Doğum gününüze gelmedi diye annesine çıkışmış. Ne alâka? Yetişkin kadın, kimseye açıklama da borçlu değil sosyalleşme de. Neden herkes size bayılsın istiyorsunuz?

Kendinize dert arıyorsunuz.
Görüştüğünüz zaman sorun yoksa varsın gelmesin.
Sürekli didiklemek yerine öyle kabul edin.
Sonuçta kadın sorun çıkarmıyor sadece gitmiyor.
Siz ailenizi çok tatlı bulabilirsiniz ama kadın belki samimi olmak istemiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…