Kayınvalidem ve tuhaflıkları

Kv nin yapısı bu demek ki .
Yanlızlığı seviyor ne kadar güzel.
Sizin aileniz sıcakkanlı olabilir ama herkes öyle olmak zorunda değil .
Benim babamda aynı şekilde davranıyor , gelmeyi gitmeyi sevmiyor ama biz ona gidince çok mutlu oluyor . İnsanları olduğu gibi kabul etmek lazım . Neden böyle yapıyor işte kırıcı vs diye didiklememek lazım .
Malzeme bu , değişmeyecek . Kendinizi yıpratıyorsunuz
Öyle takmamaya çalışıyorum

Hiç arkadaşı yok sadece evde durur ve tamamen asosyal biri. Anca markete gider gelir evde bakım yapar spor yapar o kadar.
Asıl saygısızlığı siz yapıyorsunuz. nereden biliyorsunuz 2 yıldır tanıdığınız koskoca kadinin tüm sosyal hayatını ? belki de kadın bu saygısızca düşüncelerinizi bildiği için gelmiyor

Herkese merhaba 2 yıllık evliyim, güzel bir evliliğim var ve eşimi seviyorum. Bir de kayınvalidem var eşi ölmüş yıllar önce yaşlı annesi ile yaşıyor. Kayınvalidem çok genç 47 yaşında emekli mühendis, bakımlı fit biri. Hiç arkadaşı yok sadece evde durur ve tamamen asosyal biri. Anca markete gider gelir evde bakım yapar spor yapar o kadar. Sorun ailem ile kayınvalidem arasındaki dengesizlik. Benim ailem çok sıcak kanlıdır gidip gelmeyi çok severler fakat kayınvalidem asla sevmez. Özünde iyi bir kadındır annemler gittiğinde iyi ağırlar ama annemler onu çağırdığında asla gitmez hep bir bahane bulur başım ağıyor yorgunum olsun zahmet etmeyin vs. Annemler de bu yüzden çağırmıyorlar artık. Ama üzülüyorlar kendini soyutluyor diye araya boşuna mesafe koyuyor. Acaba bizi mi sevmedi diyorlar yok anne baba ondan değildir öyle biri o diyorum. Bizim evimize bile senede birkaç kez gelmiştir. Geçen dün doğum günüm oldu herkesi çağırdık kayınvalidem ben gelemeyeceğim erken yatacağım dedi. Eşim de kızdı ayıp oluyor anne dünürlerin de var gelsen ne olur diye yok oğlum dlyor. Ben de bozuluyorum artık o olaydan sonra gittik aşk olsun anne niye gelmedin dedim erken yattım dedi bir gün geç yatsaydın benim için dedim bir şey demedi. En son bu akşam annemle babam bizim evin bahçesine mangala geldiler eşimin ananesi de geldi eşim almaya gitti. Dedim anneni de al getir gelmemiş yine. Gerçekten anlam veremiyorum artık. Kendi annemle babam da saçma buluyor dünürüz biz insan hatır için dahi olsa biraz gelir kalkar diyorlar. Çok haklılar bir şey diyemiyorum. Eşime diyorum haklısın yıllardır böyle değiştiremem diyor. O da üzülüyor. Takmamaya çalışıyorum ama elimde değil. Dediğim gibi iyi biridir ama bu konuda yaptığı şeyler saygısızca geliyor. En azından oğlunun hatrı için yapabilir. Üzülüyorum, Kendi ailem üzüldüğü için de üzülüyorum. İdare etmeye çalışıyorum. Kendisine sıcak davranasım da gelmiyor artık sadece anlatmak istedim.
İnsanların hayırlarına mahremıyetlerıne bıraz saygı duyun bence. Gelmek istemiyorsa istemiyordur

Kimsenin kökünü değiştmeye çalışmam :) senede bir kere doğum günüm oluyor. Davet ettim gelmeyince kırıldım. Ona gidip pasta ile kutlamıştım. Değersiz hissetim. Davet ettim zorla geleceksin demedin ki değiştirmeye çalışayım. Ben ailemle sevdiklerimle kutlarım siz öyle görmemiş olabilirsiniz
Sizi davet etmiş miydi, doğum günüm var gel demiş miydi? Belki de eşi yok diye tek gelmek gitmek istemiyordur. Acaba anne babanız fazla mı soru soruyor? Yani kadın asosyalsa bundan size ne? Siz evlenmeden önce gezen tozan giden gelen biriydi de sizden sonra mı eve kapandı? Eşinizin darlamasını baskı yapmasını hoş bulmadım. Annesine ve kararlarına sayfı duysun, karımın doğum gününe gelmedin diye azarlamasın kadını.

Valla benim çevremde hiç öyle bir şey yok. Tabiki her ay görüşecek değiller ama bayramdan bayrama da bana ters geliyor.
Size ters geliyor diye kadın yaşam düzenini mi değiştirecek? Kadın belki de hoşlanmıyor ailenizden ya da sizden, ikiyüzlülük yapmak istemediği için bir araya gelmiyor hiç düşündünüz mü bu ihtimali?

Kimsenin kökünü değiştmeye çalışmam :) senede bir kere doğum günüm oluyor. Davet ettim gelmeyince kırıldım. Ona gidip pasta ile kutlamıştım. Değersiz hissetim. Davet ettim zorla geleceksin demedin ki değiştirmeye çalışayım. Ben ailemle sevdiklerimle kutlarım siz öyle görmemiş olabilirsiniz
Yoo Bızde oyle gorduk alasını gorduk hatta
Allah yokluklarını yaşatmasın bızımkılerın de sızınkılerın de

Ancak kımseye vay gelecen de gelecen nıye gelmedin
ben sevdiklerimle kutlarım ben sevdiklerimle mangal yaparım ben sevdiklerimle bılmem naparım dıye diretmedık, şık mı sizce

Küsülecek sey mı
Küsülecek sey sızın anne babanızın mıç mıç olma yolunda ısrarcı olması kadının sınırlarına saygı duymuyor olması

Mecbur mu kadın, akrabalık Hızmet sozlesmesı mı ımzaladınız

Sorun hiçbir zaman gelmemesi. Ben öyle düşünmüyorum. He gelir gelir derim ki tamam canım işi vardır bir kere de gelmesin. Yok. Hiçbir zaman gelmiyor. Meraklısı tabiki değilim ama bu şekilde de saçma buluyorum. Herkesin kendi hayatı, asosyal demem yanlış değil çünkü sosyal biri değil.
Ya siz eş ailelerini hiç tanımadan mı evleniyorsunuz? Kadın muhtemelen hep böyleydi ve böyle olacak. Siz kayınvalide ile evlenmediniz ki, gelip gitmesi niye bu kadar sorun oluyor? Eşinizle aranızdaki uyumda bir sorun yoksa salın kadını istediği gibi takılsın. Böyle kayınvalideye can kurban aslında, diğer türlü de sürekli geliyor diye dert yanardınız. Dertsiz başınıza dert arıyorsunuz cidden.

Herkese merhaba 2 yıllık evliyim, güzel bir evliliğim var ve eşimi seviyorum. Bir de kayınvalidem var eşi ölmüş yıllar önce yaşlı annesi ile yaşıyor. Kayınvalidem çok genç 47 yaşında emekli mühendis, bakımlı fit biri. Hiç arkadaşı yok sadece evde durur ve tamamen asosyal biri. Anca markete gider gelir evde bakım yapar spor yapar o kadar. Sorun ailem ile kayınvalidem arasındaki dengesizlik. Benim ailem çok sıcak kanlıdır gidip gelmeyi çok severler fakat kayınvalidem asla sevmez. Özünde iyi bir kadındır annemler gittiğinde iyi ağırlar ama annemler onu çağırdığında asla gitmez hep bir bahane bulur başım ağıyor yorgunum olsun zahmet etmeyin vs. Annemler de bu yüzden çağırmıyorlar artık. Ama üzülüyorlar kendini soyutluyor diye araya boşuna mesafe koyuyor. Acaba bizi mi sevmedi diyorlar yok anne baba ondan değildir öyle biri o diyorum. Bizim evimize bile senede birkaç kez gelmiştir. Geçen dün doğum günüm oldu herkesi çağırdık kayınvalidem ben gelemeyeceğim erken yatacağım dedi. Eşim de kızdı ayıp oluyor anne dünürlerin de var gelsen ne olur diye yok oğlum dlyor. Ben de bozuluyorum artık o olaydan sonra gittik aşk olsun anne niye gelmedin dedim erken yattım dedi bir gün geç yatsaydın benim için dedim bir şey demedi. En son bu akşam annemle babam bizim evin bahçesine mangala geldiler eşimin ananesi de geldi eşim almaya gitti. Dedim anneni de al getir gelmemiş yine. Gerçekten anlam veremiyorum artık. Kendi annemle babam da saçma buluyor dünürüz biz insan hatır için dahi olsa biraz gelir kalkar diyorlar. Çok haklılar bir şey diyemiyorum. Eşime diyorum haklısın yıllardır böyle değiştiremem diyor. O da üzülüyor. Takmamaya çalışıyorum ama elimde değil. Dediğim gibi iyi biridir ama bu konuda yaptığı şeyler saygısızca geliyor. En azından oğlunun hatrı için yapabilir. Üzülüyorum, Kendi ailem üzüldüğü için de üzülüyorum. İdare etmeye çalışıyorum. Kendisine sıcak davranasım da gelmiyor artık sadece anlatmak istedim.
Ne güzel işte kendi halinde kadın

Size ısınamamış da olabilir. Ne bileyim ailenizle muhabbeti tutmamıştır biblo gibi gelip oturmaktansa hiç gelmiyordur. Bu kadar dünürüm de dünürüm diyeni de pek görmedim aileniz biraz salsın kadını.

Evinde sporunu yapıp çayını içip filmini izliyordur. Muhabbetinizi beğenmiyordur. Vefat eden eşini özlüyordur. Sade bir hayat yaşamak istiyordur. Enerjiniz hoşuna gitmemiştir. Ortada bir saygısızlık bir hakaret göremedim ben. 1000 tane sebebi olabilir, hiçbirini de bilmek zorunda değilsiniz. Kayınvalideniz doğum gününüze gelmedi diye daha mı az eğlendiniz? Bunu çevrenize yansıtıp anne babanızı da eşinizi de etkilemeyin bence. Doğum gününüze gelmedi diye annesine çıkışmış. Ne alâka? Yetişkin kadın, kimseye açıklama da borçlu değil sosyalleşme de. Neden herkes size bayılsın istiyorsunuz?

Kendinize dert arıyorsunuz.
Görüştüğünüz zaman sorun yoksa varsın gelmesin.
Sürekli didiklemek yerine öyle kabul edin.
Sonuçta kadın sorun çıkarmıyor sadece gitmiyor.
Siz ailenizi çok tatlı bulabilirsiniz ama kadın belki samimi olmak istemiyor.

X